محرک محتوا چیست و چه تفاوتی با تولید محتوا دارد؟
۱۳۹۶-۰۵-۲۹
بازاریابی محتوای شما کارآمد است یا خیر؟
۱۳۹۶-۰۶-۱۱
نمایش همه

خوشنامی سازمانی دستاورد تولید محتوای ارزشمند

خوشنامی واژه‌ای است که امروزه زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد. خوشنامی یک سازمان به عملکرد، سیاست‌ها، خط‌مشی‌ها و رفتار کارکنان آن وابسته است، اما در نهایت این ذینفعان هستند که در مورد خوشنامی سازمان قضاوت می‌کنند و متناسب با آن تصمیم می‌گیرند. ذینفعان سازمان در دنیای مجازی چه انتظاری از عملکرد سازمان دارند.

خوشنامی برداشت ذهنی از عملکرد گذشته و تصویر رفتار آینده سازمان است که مستقل از محیط کسب‌وکار و آنچه که دیگران رفتار می‌کنند، نیست. یک برند توسط سازمان خلق و کنترل می‌شود، اما خوشنامی چیزی است که توسط دیگران به سازمان نسبت داده می‌شود. شما می‌توانید با تولید محتوای ارزشمند سطح آگاهی مشتریان خود را افزایش دهید، بنابراین آنها به شما اعتماد می‌کنند. شما موفق می‌شوید برند خود را با افزایش کیفیت خدمات و محصولات و همچنین کیفیت محتوا بسازید. از طرف دیگر مخاطبان برند شما را خوشنام خواهند دانست. این تأثیر قدرت محتوا بر تصویر برند شماست.

خوشنامی یا شهرت سازمان، بعد تاریخی و فرهنگی تصویر سازمان و حافظه اجتماعی ذینفعان است که بر پایه انتظارات و در پاسخ به نیازهای آنها شکل می‌گیرد و به سازمان اختصاص می‌یابد. اینکه شما در طول زمان چه خدمات و محصولاتی ارائه کردید، با مخاطبان چگونه رفتار کردید و تعهدات خود را در برابر جامعه چگونه جامه عمل بپوشاندید حافظه تاریخی و اجتماعی ذینفعان شما را می‌سازد. هر چند که ذینفعان، از مدیریت سازمان انتظار دارند که از خوشنامی حفاظت کند و آن را ارتقا بخشد، اما مدیریت فقط به طور غیرمستقیم روی آن کنترل دارد. بر خالف خوشنامی، برند برای اینکه به گروهی از ذینفعان فروخته شود، توسط سازمان ساخته می‌شود و به همین دلیل بیشتر از خوشنامی کنترل‌پذیر است. تنها عاملی که در دنیای مجازی از برند شما محافظت می‌کند و نام نیکی از شما در ذهن مخاطبان می‌سازد محتوایی است که برای مشتریان ارزش افزوده ایجاد نماید. خوشنامی، مانند یک دارایی ثابت و مستهلک شونده نیست و قیمت‌گذاری آن به عنوان یک دارایی غیرملموس نیز به سادگی امکان‌پذیر نبوده و چگونگی تعیین ارزش برای آن، بین صاحب‌نظران محل بحث و گفتگو است. به کار بردن واژه دارایی برای خوشنامی، قبل از اینکه جنبه مالی داشته باشد، بیشتر مشوق و برانگیزاننده است. واژه مقابل دارایی، یعنی تعهد یا بدهی، نشان‌دهنده این است که برای خوشنامی سازمان مشکلی به وجود آمده است. اگر آسیبی به خوشنامی وارد شود، کاهش ارزش را به دنبال خواهد داشت. هدف مدیریت باید این باشد که خوشنامی را ارتقا دهد و آن را با استراتژی‌های سازمان یکپارچه کند. این امر مستلزم این است که درک درستی از عوامل تاثیرگذار بر خوشنامی از دید ذینفعان وجود داشته باشد.

نویسنده:  شیرین مزرعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

     
ارتباط با ما

درحال حاضر هیچ کارشناسی آماده پاسخگویی نمی باشد. لطفا پیام خود را بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.

سلام. وقت بخیر. آماده پاسخگویی به شما هستم.

برای شروع مشاوره Enter بزنید.