چگونه مشتریان برای شما محتوا تولید می‌کنند؟

User generated content,محتوای_تولیدی_کاربر,Visual content,محتوای_بصری,Video content,محتوای_ویدیویی,فرا_محتوا,فرامحتوا,Content Strategy,استراتژی_محتوا

چگونه مشتریان برای شما محتوا تولید می‌کنند؟

اعتماد مخاطبان را با استفاده از استراتژی محتوای تولیدی کاربر (UGC) افزایش دهید.

به هر محتوایی که توسط مخاطبان بدون دریافت مزد و یا به بیانی بهتر طرفداران آن برند تولید شده و منتشر می‌شود، محتوای تولیدی کاربر می‌گویند. این محتوا می‌تواند در قالب تصاویر، فیلم‌ها، رضایت نامه‌ها، توئیت‌ها، پست‌های وبلاگ و مواردی مشابه این و به عبارتی عملکرد کاربران در پیشبرد یک برند می‌باشد. محتوای تولیدی کاربر انواع گوناگونی از جمله نظرات وبلاگ، نقد و بررسی محصول، رضایت‌نامه، محتوای هشتگ‌های اجتماعی، مسابقات و ویدیوهای تولیدی کاربران را در بردارد. محتوای تولیدی کاربر ابزار بسیار مؤثری در افزایش نرخ تعامل با مشتریان موجود شما و انتقال تجربه آن ها به مشتریان بالقوه و مخاطبان جدید برند شماست. ۷۰% مشتریان به نظرات و توصیه‌های آنلاین سایر بازدیدکنندگان بیش از محتواها و مطالب تخصصی اعتماد می‌کنند. این رقم در میان کاربران رسانه‌های اجتماعی به ۷۶% می‌رسد. ۸۶% افراد جوان بر این باورند که محتوای تولیدی کاربر شاخص خوبی برای کیفیت یک برند است. تبلیغات مبتنی بر محتوای تولیدی کاربر از نرخ کلیک ۴ برابر بیشتر و هزینه به ازای هر کلیک ۵۰% کمتر از حد متوسط برخوردار است. زمانی که کاربران در معرض ترکیبی از ویدیوهای تولیدی کاربر و محتوای حرفه‌ای قرار می‌گیرند، تعامل برند به طور متوسط ۲۸% افزایش می‌یابد. مصرف‌کنندگان رده سنی بین ۲۵-۵۴ سال ۷۰% کل محتوای تولیدی کاربر را تولید کرده و به اشتراک می‌گذارند. ویدیوهای تولیدی کاربران در یوتیوب نسبت به ویدیوهای تولید شده و بارگذاری شده توسط برندهای تجاری حقیقی ۱۰ برابر بازدید بیشتر خواهند داشت. ۹۳% مصرف کنندگان هنگام تصمیم‌گیری در خصوص خرید، محتواهای تولیدی کاربر را سودمند می‌یابند. ۸۷% برندهای تجاری از محتوای تولیدی کاربر به منظور به اشتراک‌گذاری “محتوای معتبر” استفاده می‌کنند و ۷۲% معتقدند این محتواها به جلب توجه مخاطبان کمک می‌کند. وب‌ سایت‌هایی که از محتوای تولیدی کاربر برخوردارند شاهد ۲۰% افزایش در نرخ بازگشت بازدیدکننده و حدود ۹۰% افزایش زمان حضور آن ها در وب‌ سایت هستند.

 

چگونه می‌توانید کمپین محتوای تولیدی کاربر خود را راه‌اندازی نمایید؟

راه‌اندازی یک کمپین محتوای تولیدی کاربر یکی از مؤثرترین راه‌های ساخت برند شما محسوب می‌شود. دقت کنید که استفاده از محتوای تولیدی کاربر نباید به صورت تبلیغی برای برند و یا اپلیکیشن شما به نظر برسد، بلکه کاربران می‌بایست در کانون توجه آن باشند. به همین منظور کمپین محتوای تولیدی کاربر شما می‌بایست موارد ذیل را در برداشته باشد:

  • مشتری را در مرکز توجه قرار دهید:

کمپین فوق می‌بایست با مشتریان شما صحبت کرده و ارزش‌ها، علایق و احساسات آن‌ها را در برگیرد. این کمپین می‌بایست موجی از هیجان را در مخاطبانتان ایجاد کند.

  • معتبر و خلاق باشید:

به هیچ وجه از کمپین سایر برندها الگوبرداری نکنید، از تخیلات خود به منظور نمایان شدن هویت برندتان بهره ببرید. تا زمانی که محتوا و برنامه آن با برند شما مرتبط است، همه چیز خوب پیش می‌رود.

  • از کمپین خود پشتیبانی کنید:

از طریق وب‌سایت و پروفایل‌های اجتماعی خود به منظور جلب توجه مشتریان کمپین خود را معرفی کنید. برای تشویق مشتریان به مشارکت در کمپین جایزه‌ای را در نظر بگیرد. همچنین به مشتریانی که محصولات و خدمات شما در فضای مثبت معرفی کردند، بدون برنامه قبلی پاداش دهید!

  • یک اجتماع ایجاد کنید:

به جای ایجاد موقعیت “ما” در برابر “آن ها” که سعی می‌کنید نظر مساعد مخاطبان را به خود جلب کنید، کمپین شما می‌بایست مخاطبان را یک جا جمع کند. شرکت‌کنندگان باید حس کنند بخشی از یک فرآیند خاص هستند.

  • عوامل بصری را فراموش نکنید:

دانستن این نکات خالی از لطف نیست که ۷۴% خریداران نقد و بررسی‌های همراه با عکس و ویدیو را ترجیح می‌دهند. طبق تحقیقات در پردازش اطلاعات بصری ۳۰% مغز فعال است، در حالی که در پردازش اطلاعات حاصل از لمس کردن و اطلاعات شنیداری به ترتیب ۸% و ۳% مغز فعال می‌باشد. همچنین افراد سه روز پس از شنیدن اطلاعات تنها ۱۰% آن را به یاد می‌آورند، در حالی که اگر تصویری مرتبط با همان اطلاعات نیز ارائه می‌شد افراد ۶۵% آن را به خاطر می‌سپردند.

  • اینستاگرام را به کار بگیرید:

تصاویری که کاربران برای اینستاگرام خود از محصول شما تولید می‌کنند نسبت به تصاویر حرفه‌ای ۲۵% نرخ تعامل را افزایش می‌دهد. همچنین ۷۲% مشتریان بر این باورند تصاویر موجود در اینستاگرام شانس خرید آن ها را افزایش داده است و ۴۰% آن ها در نهایت کالایی را که در اینستاگرام یافته‌اند، می‌خرند.

مقالات مرتبط :  اثربخش‌ترین روش‌های بازاریابی محتوا در دنیا (1)

 

برترین کمپین‌های محتوای تولیدی کاربر

یک شرکت بریتانیایی تولید پوشاک به نام Burberry در سال ۲۰۰۶ تصمیم به اتخاذ استراتژی محتوای تولیدی کاربر به عنوان بخشی از هدف تغییر برند قدیمی شرکت گرفت. برای این استراتژی ۳ سال زمان در نظر گرفت و وب‌سایتی برای اظهار نظر و اشتراک‌گذاری عکس‌های مشتریان خود که محصولاتش را می‌پوشند راه‌اندازی نمود و بواسطه‌ی آن سالانه ۵۰% افزایش فروش را تجربه کرد. در سال ۲۰۱۳ شرکت Belkin و Lego با همکاری متقابل یک خط تولید قاب سفارشی برای گوشی‌های آیفون را راه‌اندازی نمودند و برای مشتریانش پلتفرم اشتراک‌گذاری عکس ایجاد کرد که در آن افراد ایده‌های خود را برای طراحی قاب ثبت می‌کردند. یکی دیگر از نمونه‌های بسیار موفق کمپین محتوای تولیدی کاربر را Starbucks در سال ۲۰۱۴ به راه انداخت که از مشتریان درخواست شده بود روی فنجان‌های استارباکس خود نقاشی کشیده و عکس‌های آن را ارسال نمایند. طرح منتخب به عنوان طرح بعدی فنجان‌های استارباکس به تعداد محدود مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این کمپین ظرف سه هفته ۴۰۰۰ عکس برای شرکت ارسال شد. شرکت کوکاکولا نیز کمپینی را راه‌اندازی نمود که طی آن بطری‌های نوشابه را با برچسب نام مشتریان تولید می‌کرد و آن را به شهرها و کشورهای مختلف ارسال می‌نمود. سپس از مشتریان خواسته بود که هر فرد عکس خود را با بطری نام خود گرفته و آن را توئیت نمایند. کمپین فوق منجر به افزایش ۲% فروش در ایالات متحده پس از یک دهه کاهش درآمد شد. در همین راستا شرکت Tourism Queensland کمپینی را با نام «بهترین شغل دنیا» راه‌اندازی کرد که در آن از افراد سراسر دنیا خواست ویدیوهای گردشگری جذاب تهیه و ارسال کنند. برنده این کمپین یک کار موقت در این شرکت گردشگری با حقوق ۱۵۰.۰۰۰$ استرالیا برای ۶ ماه دریافت کرد. در این کمپین بیش از ۳۴.۰۰۰ نفر از بیش از ۲۰۰ کشور دنیا ویدیو ارسال کردند! شما کمپین خود را چگونه راه‌اندازی می‌کنید؟

مقالات مرتبط :  قفل‌ کردن محتوا یا باز گذاشتن آن، پرسش این است! محتوای قفل دار چیست؟

 

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید