با محتوای خوب خوشنامی سازمانی بخرید

تبلیغات_تهاجمی,تبلیغات,تولید_محتوای_تأثیرگذار,تولید_محتوای_مؤثر,تولید_محتوای_اثربخش,محتوای_تأثیرگذار,محتوای_مؤثر,محتوای_اثربخش,Content Marketing Strategy,Content Strategy,استراتژی_تولید_محتوا,استراتژی_محتوا,محتوای_بصری,Video Content,محتوای_تصویری,محتوای_ویدیویی,ویدیو_مارکتینگ,بازاریابی_درونگرا,بازاریابی_کانتنت,بازاریابی_محتوایی,Video Marketing in Iran,Video,Video Marketing,تولید_کننده_کانتنت,تولیدکننده_کانتنت,تولید_کننده_محتوا,تولیدکننده_محتوا,Content producer,shanbemag.ir,کانتنت_مارکتینگ,کانتنت,تولید_کانتنت,تولید_محتوا,faramohtava.com,faramohtava,هفته_نامه_شنبه,هفته‌نامه_شنبه,Content in Iran,Content,فرا_محتوا,فرامحتوا,Content Marketing in Iran,محتوا,Content Marketing,بازاریابی_محتوا

خوشنامی سازمانی دستاورد تولید محتوای ارزشمند

خوشنامی واژه‌ای است که امروزه زیاد مورد استفاده قرار میگیرد. خوشنامی یک سازمان به عملکرد، سیاست‌ها، خط‌مشی‌ها و رفتار کارکنان آن وابسته است، اما در نهایت این ذینفعان هستند که در مورد خوشنامی سازمان قضاوت میکنند و متناسب با آن تصمیم میگیرند. ذینفعان سازمان در دنیای مجازی چه انتظاری از عملکرد سازمان دارند؟

خوشنامی برداشت ذهنی از عملکرد گذشته و تصویر رفتار آینده سازمان است که مستقل از محیط کسب‌وکار و آنچه که دیگران رفتار میکنند، نیست. یک برند توسط سازمان خلق و کنترل میشود، اما خوشنامی چیزی است که توسط دیگران به سازمان نسبت داده میشود. شما می‌توانید با تولید محتوای ارزشمند سطح آگاهی مشتریان خود را افزایش دهید، بنابراین آن‌ها به شما اعتماد می‌کنند. شما موفق می‌شوید برند خود را با افزایش کیفیت خدمات و محصولات و همچنین کیفیت محتوا بسازید. از طرف دیگر مخاطبان برند شما را خوشنام خواهند دانست. این تأثیر قدرت محتوا بر تصویر برند شماست.

مقالات مرتبط :  ویدیو و موضوعات جذاب برای مخاطبان

خوشنامی یا شهرت سازمان، بعد تاریخی و فرهنگی تصویر سازمان و حافظه‌ی اجتماعی ذینفعان است که بر پایه‌ی انتظارات و در پاسخ به نیازهای آن‌ها شکل میگیرد و به سازمان اختصاص مییابد. اینکه شما در طول زمان چه خدمات و محصولاتی ارائه کردید، با مخاطبان چگونه رفتار کردید و تعهدات خود را در برابر جامعه چگونه جامه‌ی عمل بپوشاندید، حافظه‌ی تاریخی و اجتماعی ذینفعان شما را می‌سازد. هر چند که ذینفعان، از مدیریت سازمان انتظار دارند که از خوشنامی حفاظت کند و آن را ارتقا بخشد، اما مدیریت فقط به طور غیرمستقیم روی آن کنترل دارد. بر خلاف خوشنامی، برند برای اینکه به گروهی از ذینفعان فروخته شود، توسط سازمان ساخته میشود و به همین دلیل بیشتر از خوشنامی کنترل‌پذیر است. تنها عاملی که در دنیای مجازی از برند شما محافظت می‌کند و نام نیکی از شما در ذهن مخاطبان می‌سازد، محتوایی است که برای مشتریان ارزش افزوده ایجاد نماید. خوشنامی، مانند یک دارایی ثابت و مستهلک شونده نیست و قیمت‌گذاری آن به عنوان یک دارایی غیرملموس نیز به سادگی امکان‌پذیر نبوده و چگونگی تعیین ارزش برای آن، بین صاحب‌نظران محل بحث و گفتگو است. به کار بردن واژه‌ی دارایی برای خوشنامی، قبل از اینکه جنبه‌ی مالی داشته باشد، بیشتر مشوق و برانگیزاننده است. واژه‌ی مقابل دارایی، یعنی تعهد یا بدهی، نشان‌دهنده‌ی این است که برای خوشنامی سازمان مشکلی به وجود آمده است. اگر آسیبی به خوشنامی وارد شود، کاهش ارزش را به دنبال خواهد داشت. هدف مدیریت باید این باشد که خوشنامی را ارتقا دهد و آن را با استراتژیهای سازمان یکپارچه کند. این امر مستلزم این است که درک درستی از عوامل تأثیرگذار بر خوشنامی از دید ذینفعان وجود داشته باشد.

مقالات مرتبط :  4 روش بهبود استراتژی بازاریابی محتوا از طریق شبکه‌های اجتماعی

نویسنده: شیرین مزرعه

تولید شده در فرا محتوا و چاپ شده در هفته‌نامه‌ی شنبه؛ شماره‌‌ی ۶۹؛ صفحه‌ی ۱۲

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید