کلمه‌شمارهای گوگل را جدی بگیرید!

کلمه‌شمارهای گوگل را جدی بگیرید!

علیرغم اینکه در میان افکار عمومی جا افتاده است که برای احترام به حوصله‌ی کاربر هرچه مقاله کم حجم‌تر باشد بهتر است؛ گوگل و دیگر موتورهای جستجو نظری برخلاف این عقیده دارند! از نظر گوگل و دیگر موتورهای جستجو هرچه مقاله‌ای حجم‌ محتوای بیشتری داشته باشد، اطلاعات بیشتری را به مخاطب انتقال داده و برایش مطلوب‌تر خواهد بود و در نتیجه امتیاز بیشتری را در جهت بهبود رتبه سئو به ارمغان خواهد آورد. اما واقعاً چرا؟ آیا گوگل دیگر احترامی برای کاربران و وقت آنان قائل نیستند؟
پارامتر ماندگاری در صفحه و زمان گردش کاربر در وب سایت از مهمترین عوامل مؤثر بر رشد سئو است که مورد توجه موتورهای جستجو می‌باشد. از نظر گوگل، هرچه یک کاربر پس از ورود به سایت، زمانبیشتری را در سایت سپری کند نشان‌دهنده‌ی کیفیت و مهارت بالای آن سایت در جذب کاربر و رفع نیاز آن بوده است.
الگوریتم‌های گوگل دائماً در حال به‌روزرسانی بوده و هر روز تغییرات جدیدی را در استانداردهای خود لحاظ خواهد کرد. جدیدترین تغییرات در الگوریتم‌های این موتور جستجو نشان می‌دهد، گوگل محتوای کمتر از ۱۰۰۰ کلمه را ایندکس نمی‌کند. به عبارت دیگر محتوای کمتر از ۱۰۰۰ کلمه را برای پشنهاد به مخاطبانش انتخاب نخواهد کرد چرا که اعتقاد دارد ارزش زیادی را به مخاطب منتقل نمی‌کند. زمان ماندگاری مخاطبان در صفحه مقالاتی با حجم کمتر، بسیار پایین بوده و طبیعتا با سرعت بیشتری صفحه را ترک خواهد کرد. این دقیقا نقطه‌ی حساسی است که تاثیر زیادی در تعیین رتبه سئو از نگاه گوگل خواهد داشت.
از دید گوگل زمان ماندگاری کوتاه در صفحه به این معنی است محتوای موجود در آن صفحه ارزش مطالعه برای مخاطبان شما را نداشته و به نوعی برایش جذاب نبود یا کیفیت مناسبی نداشته و یا نیازی از کاربران را برطرف نکرده است. پس لزومی ندارد شما را به دیگر مخاطبان نیز پیشنهاد کند. بنابراین هر چه حجم محتوا با رعایت اصول استاندارد بیشتر باشد ارزش بیشتری برای سئو خواهد داشت. با توجه به بررسی‌های صورت گرفته مقالات بالاتر از ۲۰۰۰ کلمه بیشترین اثربخشی را در افزایش رتبه سئو خواهند داشت اما برای ورود به بازار رقابت در گوگل مقالات ۱۰۰۰ کلمه نیاز شما را پوشش خواهند داد.

مقالات مرتبط :   هوش مصنوعی داستان‌گویی می‌کند

 

 

دیدگاه خود را بنویسید