برنامه‌ریزی انواع کمپین‌ بازاریابی

کمپین‌های بازاریابی اهداف متفاوتی دارد. ممکن است کمپین تبلیغاتی برای معرفی خدمت و محصول جدید و جذب مخاطب باشد، همچنین ممکن است تغییر رویه فروش سازمان و یا استفاده از تخفیف‌های به مناسبت رویداد خاصی در یک بازه زمانی مشخص مد نظر باشد، شاید برای یک واقعه اجتماعی و در زمره مسئولیت‌های اجتماعی سازمان کمپین حمایتی طراحی گردد، ممکن است برای افتتاح شعبه جدیدی از سازمان و یا رونمایی از فرآیند و مزایای جدید نیز کمپینی ایجاد شود. مهمترین نکته این است که این کمپین‌ها با اهداف مشخص و در بازه زمانی مشخصی آغاز و به پایان می‌رسند. این کمپین‌ها نتایج کوتاه مدت مشهودی دارند و ممکن است در بلندمدت هم تأثیراتی داشته باشند. فرامحتوا در این راه به شما کمک می‌کند تا بتوانید کمپین اثربخشی را طراحی نمایید.

1- تعیین وضعیت

برای اجرای یک کمپین موفق می‌بایست ابتدا اطلاعاتی در مورد اهداف، استراتژی‌های بازاریابی، ویژگی‌های بازار، محصول و مشتریان سازمان گردآوری نمود. بدین منظور ابتدا دو جلسه با کارفرما در جهت شناسایی بیشتر کسب‌وکار و اهداف آن برگزار می‌شود و سپس برای با استفاده از داده‌ها اولیه و ثانویه در فرایند بازارسنجی، اطلاعات مورد نیاز از مخاطبان جمع‌آوری شده و گزارش تحلیلی در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد.

2- ایده‌پردازی کمپین

پس شناخت کامل نوع فعالیت و خدمات کسب‌وکار، استراتژی و اهداف و بازرسنجی از مخاطبان هدف، در مرحله‌ی بعد نوع و هدف کمپین بازاریابی مورد بررسی قرار می‌گیرد و پس از تکمیل جزئیات شناسنامه‌ی کمپین، برای اجرای آن ایده‌پردازی صورت می‌گیرد و بهترین و متناسب‌ترین ایده‌ها با استراتژی‌های شرکت و اهداف کمپین تعیین و طی یک جلسه‌ به تأیید کارفرما می‌رسد.

3- تولید محتوای اطلاع‌رسانی کمپین

در این مرحله نوع و تعداد محتوای مورد نیاز برای اطلاع‌رسانی این کمپین پیشنهاد می‌گردد و پس از تأیید اقدام به تولید آن‌ها محتوا می‌گردد.

4- تهیه رویه اجرایی کمپین برای کارفرما

در این مرحله دستورالعمل اجرایی و روش‌های گردآوری اطلاعات در حین اجرای کمپین برای کارفرما آماده می‌گردد.

5- تحلیل و ارزیابی نتایج کمپین

در انتها و پس از اجرای کمپین، ارزیابی 360 درجه نسبت به میزان اثربخشی کمپین بر اساس داده‌های گردآوری شده توسط کارفرما و مجری، انجام می‌گیرد و فرایند اجرا شده و نتایج حاصل از اجرای کمپین در قالب یک کتابچه در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد تا ضمن بررسی اثربخشی کمپین طراحی شده ایده‌ها و پیشنهادات کاربردی برای اجرای کمپین‌های بعدی را در اختیار داشته باشد.

 

 

     
ارتباط با ما

درحال حاضر هیچ کارشناسی آماده پاسخگویی نمی باشد. لطفا پیام خود را بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.

سلام. وقت بخیر. آماده پاسخگویی به شما هستم.

برای شروع مشاوره Enter بزنید.