گرافیک یکی از شاخه‌های هنر است که سابقه‌ی پیدایش آن بسی بیش از صد سال است. هنر گرافیست در کنار دیگر شاخه‌های هنر در خدمت توسعه فرهنگی و اجتماعی جوامع قرار گرفته است. گرافیک، هنر انتقال یک پیام از طریق نمایش تصویری یک موضوع به مخاطب است. در حقیقت هنر گرافیک هنر برقراری ارتباط تصویری با مخاطبان بر اساس یک سفارش است. با توجه به پذیریش مخاطبان از هنر گرافیک، در طول سالیان اخیر شاخه‌های متعددی از گرافیک شکوفا شده‌اند و حتی بخش‌های جدیدی به آن اضافه شده است. از پرکاربردترین انواع گرافیک می‌توان موشن‌گرافیک، استاپ‌موشن، کمیک‌استریپ، تصویرسازی و اینفوگرافیک را نام برد.

موشن گرافیک

موشن گرافیک یا گرافیک متحرک از خانواده انیمیشن‌ها می‌باشد و عموماً مرزبندی میان‌ آنها به سختی صورت می‌گیرد. با این وجود تفاوت‌های اندکی میان این سبک از تصاویر متحرک وجود دارد. موشن سبکی انتزاعی بوده و نسبت به انیمیشن سبکی ساده‌تر و بی‌دردسر خواهد بود. نکته‌ای که انیمیشن را بسیار دشوارتر از موشن گرافیک ساخته است مبحث فیگوراتیو و پرفورمنس کاراکترهاست. این بخش جزو پیچیدگی‌های اصلی انیمیشن به شمار می‌آید. موشن‌گرافیک در حقیقت قوانین کلی انیمیشن را دارا بوده و از طرف دیگر فرم‌گرایی انتزاعی و طراحی گرافیکی را نیز دارا می‌باشد. بنابراین به زبان ساده می‌توان گفت در موشن‌ گرافیک تصاویر گرافیکی طراحی شده حرکت می‌کنند اما در انیمیشن اجزای تصاویر گرافیکی طراحی شده نیز به حرکت در می‌آیند.
شما با استفاده از موشن‌گرافیک می‌توانید ضمن معرفی جامع از محصولات و خدمات خود در زمان کوتاهی، شانس بازدید از برند خود را با توجه به استقبال مخاطبان از این نوع کار گرافیکی متحرک به ویژه در شبکه‌های اجتماعی، افزایش دهید.

استاپ موشن

استاپ موشن یکی از فرایندهای سنتی ساخت انیمیشن است که در آن هنرمند طی یک فرایند طاقت‌فرسا اشیاء را کنار هم چیده و با تغییر جزئی در موقعیت آنها نسبت به هم و عکاسی متوالی از هر صحنه، در انتهای کار و با پشت سر هم قرار دادن عکس‌ها، انیمیشنی متفاوت و دوست‌داشتنی خلق خواهد شد. تفاوت استاپ موشن و انیمیشن سنتی در این است که انیمیشن‌های سنتی از یک‌ سری تصویر تشکیل شده است که به ترتیب و پشت سرهم نمایش داده می‌شوند. دقیقاً همان کاری که مغز شما نیز انجام می‌دهد و اگر در هر ثانیه به تعداد کافی تصویر ببینید، ذهنتان تصاویر را با هم ترکیب کرده و به صورت یک فیلم در می‌آورد. اما در استاپ موشن همه چیز به شما بستگی دارد و شما هستید که ریتم استاپ موشن را تعیین می‌نمایید. در حقیقت استاپ موشن یک سری عکس از حرکت یک پدیده هستند که برایشان برنامه دارید و می‌دانید که می‌خواهید از نقطه A به B برسید و در نهایت این تصاویر به شکل فیلم نمایش پیدا خواهند کرد.
با توجه به جذابیت و تفاوت استاپ موشن برای مخاطبان در فضای مجازی، این سبک از انیمیشن، برای معرفی محصولات، خدمات و تولید محتوای برندینگ، فوق‌العاده کاربردی و اثربخش خواهد بود.

کمیک استریپ

کمیک استریپ یا داستان مصور به مجموعه نقاشی‌های دنباله‌داری گفته می‌شود که داستانی را به زبانی ساده با جملات و عباراتی کوتاه روایت می‌کنند و ماجرایی را شرح می‌دهند. در گذشته‌های نه‌چندان دور، همانطور که از اسم این سبک هنری مشخص است عموماً برای شرح روایات طنز کاربرد داشته است که امروزه با گسترش سبک کمیک استریپ لزومی بر طنز بودن داستان‌ها وجود نداشته و این سبک فوق‌العاده داستان‌های متفاوتی را روایت‌گر است.کمیک استریپ معمولا حاصل تلاش یک کار تیمی دو نفره است؛ یکی داستان‌نویس و دیگری تصویرسازی است که براساس داستان، تصاویری را خلق می‌نماید.
شما با استفاده از این نوع طراحی می‌توانید داستان‌های کوتاهی از چگونگی استفاده از محصولات و خدمات خود و یا حتی بیان کاربردهای متنوع آنها در موقعیت‌های متفاوت را برای مخاطبان روایت نمایید.

تصویرسازی

تصویرسازی یا تصویرگری به نوعی نقاشی تجسمی اتلاق شده است که از طریق خلق خلاقانه‌ی یک اثر به منظور القای یک مفهوم به مخاطب، شکل می‌گیرد. تصویرسازی یکی از شاخه‌های اصلی هنرهای تجسمی است. این سبک از نقاشی هدفمند بوده و می‌تواند هم با متن و هم بدون استفاده از متن کاربرد داشته باشد. تصویرسازی با درنظر گرفتن مخاطب در قالب تصاویر دنباله‌دار یا تک فریم، ارائه خواهد شد. این شاخه از هنر گرافیک مورد توجه بسیاری از طراحان قرار گرفته است و در سال‌های اخیر مورد استقبال مخاطبان نیز واقع شده است.
شما می‌توانید با خلق کاراکترها و شخصیت‌سازی برای برندتان، در شبکه‌های اجتماعی حضوری متفاوت و خاص را تجربه کنید و به واسطه ظهور خلاقیت، به اشتراک‌گذاشته شوید.

اینفوگرافیک

اینفوگرافیک همانطور که از اسمش پیداست ترکیب دو عنصر اطلاعات و طرح‌های گرافیکی را اینفوگرافیک می‌نامند. این سبک از طراحی راه موثری برای برقراری ارتباط اثربخش‌تر با مخاطبان است. با اینفوگرافیک شما می‌توانید اطلاعاتی را که شاید مطالعه‌ی متن ‌آن مخاطبان را خسته کند، در قالب تصاویر و طرح‌های جذاب، مخاطب را به مطالعه متن مورد نظر ترغیب نمایید. اینفوگرافیک داده‌ها و اطلاعات را به نوعی ساده و قابل ملموس به مخاطب نشان ‌می‌دهد و هضم و درک آن را برای آنها ساده‌تر می‌نماید.
گستردگی دامنه کاربردی اینفوگرافیک، عاملی است که توجه بسیاری از رسانه‌ها را به خود جلب نموده است. اینفوگرافیک‌ها با مظامینی نظیر آموزش، تبلیغات، اطلاع‌رسانی و دیداری سازه داده‌های آماری استفاده می‌شود و تاثیر زیادی در جلب نظر مخاطبان خواهد داشت. به صورت کلی می‌توان هدف اصلی اینفوگرافیک را ارائه سریع و ساده اطلاعات پیچیده بیان کرد.

برخی از نمونه کارهای محتوای گرافیکی

فرامحتوا

محتوا

فرامحتوا

محتوا

فرامحتوا

محتوا

فرامحتوا

محتوا

فرامحتوا

محتوا

فرامحتوا

محتوا

فرامحتوا

محتوا

film4
فرامحتوا

محتوا

فرامحتوا

محتوا

فرامحتوا

محتوا

فرامحتوا

محتوا

     
ارتباط با ما

درحال حاضر هیچ کارشناسی آماده پاسخگویی نمی باشد. لطفا پیام خود را بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.

سلام. وقت بخیر. آماده پاسخگویی به شما هستم.

برای شروع مشاوره Enter بزنید.