فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02188862466

هفت روش تضمین شده افزایش بازدید از محتوای شما

خانه » استراتژی محتوا » هفت روش تضمین شده افزایش بازدید از محتوای شما

هفت روش تضمین شده افزایش بازدید از محتوای شما

چگونه با عنوان جذاب محتوایمان بیشتر کلیک بخورد

به عنوان بازاریاب، پیش از آن که بتوانیم کاری جذاب و متقاعدکننده برای فروش محصول و یا خدمات خود داشته باشیم، باید بتوانیم توجه مخاطب را جلب کنیم. این موضوع وظیفه‌ی اصلی عنوان‌ها است. از میان شیوه‌های مختلف استفاده از عنوان‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عنوان می‌تواند موضوع ایمیل باشد.
  • عنوان می‌تواند عنوان مقاله و یا مطلب مطبوعاتی باشد.
  • عنوان می‌تواند حتی اولین جمله‌ی نوشته شده‌ی یک یاداشت دست‌نویس باشد.

صرف نظر از محتوا، یک موضوع همواره ثابت است: «عنوان مهم‌ترین بخش از صفحه است.»

دیوید آگیلوی، پدر تبلیغات، بیان می‌کند: «به صورت متوسط، افراد به ازای هر پنج بار خواندن عنوان، یک بار متن را می‌خوانند. پس زمانی که عنوان خود را نوشتید، ۸۰ درصدکار را انجام داده‌اید.»

برای افزایش بازدید، باید به نقطه‌ی شروع توجه کنید. عنوانی زیبا خلق کنید که به محتوای شما مربوط و با‌ ارزش باشد. عنوان شما باید به شکلی توجه را جذب کرده که امکان چشم‌پوشی از خواندن مقاله برای مخاطب وجود نداشته باشد. این تنها راهی است که از طریق آن می‌توانید اطمینان داشته باشید که ادامه‌ی پیام شما در متن مورد توجه قرار خواهد گرفت.

اما شاید سؤال این باشد که چگونه می‌توان عنوانی خلق کرد که مورد چشم‌پوشی واقع نشده و باعث افزایش نرخ کلیک شود. اولین و مهم‌ترین موضوع آن است که مخاطب خود را به خوبی بشناسید. اگر شما ندانید که مخاطبین به چه چیزی علاقه‌مند هستند نمی‌توانید برای آن‌ها محتوایی مناسب تولید کنید. شما باید نقطه‌ی آغاز را بدانید. بنابراین پیش از نوشتن باید تحقیق کنید.

زمانی که متوجه شدید مخاطبین شما چه چیز‌هایی را نیاز و یا دوست دارند، می‌توانید از۷ شیوه‌ی تضمین شده‌ی این مقاله برای جلب توجه مخاطب و افزایش بازدید استفاده کنید. شیوه‌های بیان شده در این مقاله طی نسل‌ها مورد استفاده است و مفید بودن آن‌ها برای افزایش نرخ کلیک وبسایت شما کاملاً تضمین شده است.

 

استفاده از کنجکاوی

استفاده از کنجکاویافراد حس کنجکاوی را به دو صورت تجربه می‌کنند. معرفت شناسی Epistemically و ادراکی Perceptually دو گونه‌ی کنجکاوی است.
کنجکاوی ادراکی مربوط به میل درک کردن چیزی عجیب و چالش‌برانگیز همچون میل درک یک خطای دید و یا حقه‌ی شعبده‌بازی است.
کنجکاوی معرفت شناسی تنها میل با یادگیری چیزی جدید و به دست آوردن اطلاعات است.
ماریو لیویو Mario Livio، متخصص فیزیک نجوم و محقق حوزه‌ی کنجکاوی بیان می‌کند که مغز و ذهن ما به دانش جدید بها می‌دهد. بنابراین معمولاً یادگیری برای ما تجربه‌ای دوست‌داشتنی و دلنشین است.
این لحظه‌ی دوست‌داشتنی و مطبوع است که فضای استفاده از کنجکاوی را خلق می‌کند. عناوین بسیاری در محیط وب دقیقاً در حال استفاده از این حس کنجکاوی برای افزایش بازدید هستند.

استفاده از اصل کمیابی

استفاده از اصل کمیابیافراد بسیار علاقه دارند به چیز‌هایی ارزش داده و تجربه کنند که کمیاب هستند. ست گادن Seth Godin بیان می‌کند: «کمیاب بودن یک مد را خلق می‌کند، افراد دوست دارند چیزی را داشته باشند که دیگران ندارند.» بنابراین استفاده از مواردی غیر معمول می‌تواند به افزایش نرخ کلیک شما کمک بسیاری کند.

استفاده از اعداد

استفاده از اعداداصلاً اهمیتی ندارد که عنوان شما در چه چیزی استفاده می‌شود. وبلاگ و یا فیلمی در یوتیوب، اعداد می‌تواند به افزایش بازدید شما کمک شایانی کنند. موضوع آن است که کلمات و تصاویر بیشتر محتوای اطراف ما را تشکیل می‌دهند. ما هر روز تعداد بیشتری تصاویر و متن‌ها را در اطراف خود می‌بینیم و به این دلیل آن‌ها می‌توانند توجه کمتری را جلب کنند. ایمیل‌ها، صفحات اینترنتی، مجله‌ها، بیلبورد‌ها و… همه از کلمات و تصاویر تشکیل شده‌اند. زمانی که شما یک عدد را در عنوان خود قرار می‌دهید، می‌تواند از این ساختار خارج شده و توجه را به خود جلب کرده و از این طریق باعث افزایش نرخ کلیک شوید.

به اشتراک‌گذاری چیزی غافلگیرکننده

تحقیقات نشان می‌دهد که خواننده‌های غافلگیر شده توسط شما، تمامی توجه خود را به هنگام خواندن محتوا دارند. این جذب کامل درون محتوا به دلیل وضعیت خاص ذهن ما در زمان غافلگیر شدن است. عنوان می‌تنواند تأثیر بسیار زیادی برای استفاده از این اصل داشته باشد. با عناوین غافلگیرکننده می‌توانید باعث افزایش بازدید بسیار زیادی برای محتوای خود شوید.

سوال بپرسید

سوال بپرسید

سؤال پرسیدن می‌تواند برای افزایش نرخ کلیک وب سایت شما بسیار مفید واقع شود. اما باید توجه داشته باشید که چگونه از سوال‌ها استفاده می‌کنید. گاهی اوقات به دلیل استفاده‌ی غلط از پرسش‌ها می‌توانیم به کلی شانس به دست آوردن خوانندگان را از دست دهیم. به عنوان مثال سوال‌هایی که پاسخی بسیار مشخص و بدیهی دارند چندان نمی‌توانند برای افزایش بازدید محتوای ما مفید باشند. «آیا نوشیدن آب برای شما مفید است؟» چنین سؤالی قاعدتاً نمی‌تواند چندان برای خواننده جذاب باشد. همچنین سوال‌هایی همچون «آیا کودک تازه متولدشده‌ی شما سرطان دارد؟» نیز به کلی خوانندگان را دور خواهد کرد. بهترین سوال‌ها آن‌هایی هستند که انتقادپذیری خواننده‌ها را نسبت به رفتار و یا شرایط ذهنی آن‌ها برمی‌انگیزد. «آیا شما این اشتباهات را در مصاحبه‌های کار خود انجام می‌دهید؟» می‌تواند یک نمونه‌ی موفق از این موارد باشد که عنوان یک مقاله در سال ۱۹۹۷ بود. چنین سوال‌هایی می‌توانند به سادگی توجه افراد را جلب کرده و آن‌ها ترغیب به خواندن محتوای شما کنند. بنابراین یکی از شیوه‌های افزایش نرخ کلیک استفاده از پرسش‌های مناسب و صحیح است.

وعده‌ی چیزی باارزش

ساده‌ترین و بدیهی‌ترین شیوه‌ی وعده‌ی چیزی با‌ارزش شروع کردن عنوان با «چگونه» است. مقالاتی با عناوینی همچون «چگونه یک تبلیغات تجاری برای فروش بسازیم؟» می‌تواند به سادگی وعده‌ی یک محتوای با‌ارزش را به خواننده دهد.  باب بلای بیان می‌کند: «بسیاری از نوسینده‌های تبلیغات بر این عقیده هستند که اگر عنوان خود را با کلمه‌ی چگونه شروع کنید، عنوان شما نمی‌تواند بد باشد.» استفاده از این شیوه می‌تواند به افزایش بازدید محتوای شما کمک بسیار زیادی کند.

کمک به مخاطبین برای پیدا کردن خود

دیل کارنگی در کتاب “چگونه مردم را تحت تأثیر قرار دهیم” بیان می‌کند: «به خاطر داشته باشید نام افراد شیرین‌ترین و مهم‌ترین صدا در هر زبانی برای آن‌ها است.»
قاعدتاً شما نمی‌توانید در محتوای خود از اسامی شخصی برای مخاطب قرار دادن خواننده‌ها استفاده کنید اما می‌توانید از گروه‌های بزرگ‌تری که آن‌ها به آن تعلق دارند استفاده کنید. به این شکل آن‌ها دقیقاً خود را مخاطب یافته و به خواندن محتوا علاقه‌مند می‌شوند. به عنوان مثال عنوانی همچون «برای افرادی که می‌خواهند بنویسند اما نمی‌توانند شروع کنند.» می‌تواند یکی از نمونه‌های موفق این شیوه باشد که باعث افزایش نرخ کلیک وب سایت شما خواهد شد.
همانگونه که می‌بینید این شیوه‌ها چندان جدید و عجیب نیستند و تولید‌کننده‌های محتوا طی نسل‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند. به بیان دیگر، این شوه‌ها طی ده‌ها سال استفاده شده و تضمین شده‌اند. بنابراین واضح است که استفاده از این شیوه‌ها برای افزایش بازدید وب سایت شما می‌تواند بسیار مفید واقع شود. اگر می‌خواهید باعث افزایش نرخ کلیک وب سایت خود شوید، توجه به عناوین و شیوه‌های رایح بهبود دادن آن‌ها بسیار اهمیت دارد.

 

 

برای آشنایی با نحوه بارگذاری محتوا با رعایت تمامی استانداردها شامل عنوان، تیترها و… بر روی لینک زیر کلیک کنید

بارگذاری محتوا

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم