فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02188862466

بازاریابی محتوای برای استارت‌آپ‌ها

خانه » سایر مطالب » بازاریابی محتوای برای استارت‌آپ‌ها

بازاریابی محتوای برای استارت‌آپ‌ها

بازاریابی محتوای یکی از موثر ترین و ارزان ترین راه هاست، شروع و راه‌اندازی کسب‌وکار اولیه باید بر ایجاد استراتژی‌های بازاریابی محتوا برای رشد و توسعه‌ی کسب‌وکارتمرکز داشته باشد. اگر شما کسب‌وکار جدیدی راه‌اندازی کرده باشید، ممکن است از برنامه‌ها‌ی شتاب‌دهنده استفاده کرده باشید تا به رشد سریعی دست پیدا کنید اما نتایج خوبی را به دست نیاورده باشید. اگر به دنبال افزایش سرعت رشد استارت‌آپ خود هستید و می‌خواهید برند و خدمات خود را بر سر زبان‌ها بیندازید، باید با استفاده از استراتژی‌های بازاریابی محتوا به هدف خود برسید. در اینجا این سؤال مطرح می‌شود که چرا به بازاریابی محتوا نیاز است؟ در ادامه ضرورت بازاریابی محتوا را برای راه‌اندازی شرکت‌ها بیان می‌کنیم.

چرا بازاریابی محتوا برای استارت‌آپ‌ها مفید است

بازاریابی محتوای از روابط عمومی سنتی مؤثرتر و ارزان‌تر است. حقیقت این است که هیچ شخصی واقعاً درباره‌ی انتشار مطبوعات شما اهمیتی نمی‌دهد مگر اینکه شما گوگل یا اپل باشید. با این حال راه‌های زیادی برای پوشش دادن و توزیع استارت‌آپ شما در میان وبلاگ‌های فن‌آوری وجود دارد و یکی از آن‌ها ایجاد یک استراتژی وبلاگ مهمان است. با ایجاد مقالات مفید و حاوی اطلاعات مناسب می‌توان مخاطبان مورد نظر را به سوی استارت‌آپ خود جذب نمود. هر چند ممکن است این مطالب به طور مستقیم بر مأموریت شرکت شما متمرکز نشوند، اما از طریق راه‌های زیادی به چشم‌انداز کسب‌وکارشما کمک خواهد کرد و می‌تواند با ایجاد لینک‌های با کیفیت بالا از سایت‌های معتبر به افزایش رتبه‌بندی شما در موتورهای جستجو کمک کند. علاوه بر این با توسعه‌ی محتوا، به احتمال زیاد در نشریات رسانه‌ای و برنامه‌ریزان رویداد‌ها بیشتر دیده خواهید شد و فرصت مصاحبه و صحبت کردن در مورد کسب‌وکارخود را بدست می‌آورید.

آیا بازاریابی درون‌گرا برای افزایش کسب ‌وکار راه مقرون به صرفه‌تری است؟

بله شما می‌توانید به منظور دستیابی به منافع جدید برای تبلیغات گوگل یا فیس‌بوک هزینه کنید اما با توجه به نوع صنعت، شما می‌توانید به جای پرداخت هزینه‌های زیاد بابت تبلیغات کلیکی که حتی پس از این هزینه‌ها هیچ تضمینی وجود ندارد که به فروش شما منجر شود، با استفاده از بازاریابی درون‌گرا به جذب مخاطبان هدف خود بپردازید و آن‌ها را برای خود نگه دارید. با سرمایه‌گذاری در توسعه‌ی محتوای با کیفیت بالا و منحصر به فرد و با ایجاد لینک‌های مؤثر، شما به یک سایت مفید برای گوگل تبدیل می‌شوید و می‌توانید به نتایج قابل قبولی دست پیدا کنید. این بدان معنی است که با گذشت زمان و بدون پرداخت هزینه‌های اضافه و بالا برای تبلیغات گوگلی، شما به طور طبیعی در بالای نتایج جستجو برای بسیاری از اصطلاحات و کلمات کلیدی انتخاب شده قرار می‌گیرید.

استارت‌آپ‌ها چگونه می‌توانند بازاریابی محتوای خود را مدیریت کنند؟

بسیاری از شرکت‌های بزرگ، مدیران بازاریابی محتوای تمام وقت را استخدام می‌کنند تا استراتژی‌های بازاریابی محتوای خود را توسعه دهند و به بهترین شکل آن را مدیریت کنند، اما در مورد شما به عنوان یک استارت‌آپ احتمالاً این امر ایده‌ی خوبی نیست. شما سرمایه‌ای برای استخدام غیر ضروری ندارید و علاوه بر این، هنوز در حال کار کردن بر روی استراتژی بازاریابی خود هستید. یکی از گزینه‌های پیش رو برای شما این است که تمام اطلاعاتی را که در مورد خود می‌توانید بیان کنید، بنویسید اما به عنوان یک بنیان‌گذار استارت‌آپ پر مشغله، این نیز به احتمال زیاد اتفاق نخواهد افتاد. پس باید چکار کنید؟ در نظر بگیرید که بهترین کار این است که نیازهای بازاریابی خود را به یک آژانس بازاریابی محتوای مورد اعتماد و کاردان بسپارید. آن هم به سه دلیل زیر که در ادامه شرح هر کدام خواهد آمد:  

  • در اختیار گرفتن نویسندگان محتوای باتجربه
  • توسعه‌ی شهرت شما با کمترین بودجه و در کمترین زمان
  • داشتن زمان‌بندی بر اساس اهداف شما

  1 یک آژانس بازرایابی محتوای معتبر به شما اجازه می‌دهد که نویسندگان بازاریابی محتوای باتجربه را با بودجه‌ی مناسب در اختیار بگیرید:

ممکن است بودجه‌ی توسعه‌ی محتوای شما محدود باشد. سعی کنید با بهره‌گیری از مشاوره و راهنمایی یک آژانس تولید محتوای معتبر، بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید و از این طریق محتواهای با کیفیت بالا را از نویسندگان با تجربه‌ی آن‌ها دریافت کنید.

2) به شما کمک می کند شهرت خود را به عنوان یک رهبر فکری با سرمایه‌گذاری مناسب در کمترین زمان ایجاد کنید:

شما بینش‌ها و تفکرات زیادی در مورد دنیای کسب‌وکارخود دارید که نیازمندید آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید، اما هرگز وقت کافی برای انجام این کار را نخواهید داشت. آژانس بازاریابی محتوای می‌تواند به منظور درک مباحثی که می‌خواهید از طریق همکاری با شما در مصاحبه‌های تلفنی سریع، اهداف شما را به خوبی پوشش دهد. این مسئله به شما کمک می‌کند تا به سرعت شهرت خود را بهبود بخشید و راه را برای مصاحبه‌ها، دعوت‌نامه‌های سخنرانی و سایر فرصت‌هایی که باعث می‌شوند برند شخصی و تجاری شما رشد کند، هموار کنید.

3) آژانس بازاریابی محتوای یک مدل مقیاس‌پذیر برای رشد استارت‌آپ شما فراهم می‌کند:

برخی از آژانس‌های بازاریابی محتوا در درجه‌ی اول بر پایه‌ی برنامه‌ریزی ماهانه کار می‌کنند. بنابراین مشتریان می‌توانند نیازها و بودجه‌ی بازاریابی محتوای خود را به صورت دوره‌ای تنظیم کنند. این بدان معنی است که در طی زمان، مشتریان می‌توانند تصمیم بگیرند که بودجه‌ی خود را با توجه به نیاز به رشد و اضافه کردن پروژه‌های جدید بهینه‌سازی کنند و بر این اساس بتوانند به راحتی بازاریابی محتوای خود را مدیریت کنند. لازم به ذکر است که تلاش‌های بازاریابی محتوای شما تقریباً می‌تواند بر تمامی استراتژی‌های آنلاین شما تأثیر داشته باشد.

کار بر روی استراتژی جستجوگرها و محتوای مرتبط و با کیفیت، می‌تواند به ترافیک و افزایش نرخ جستجوی شما کمک کند. به اشتراک‌گذاری پست‌های شما و مطالبی که در رسانه‌های اجتماعی می‌نویسید، یک استراتژی مهم است که می‌توان از آن بهره گرفت. همچنین برای برقراری ارتباط با سایر رسانه‌های اجتماعی می‌توانید با اشاره به آن‌ها در محتوای خود، امکان ارجاع به آن‌ها را فراهم کنید. به طور کلی راه اندازی هرگونه کسب‌وکاری ملزم به استفاده از بازاریابی محتوا برای رشد و پیشرفت است و استراتژی‌های بازرایابی شما می‌توانند به خوبی شما را به سوی موفقیت و دیده شدن هدایت کنند. بازاریابی محتوا یکی از اشکال بازاریابی است که با توجه به بودجه‌ی لازم تأثیرگذاری آن بسیار زیاد است و به عنوان مقرون به صرفه‌ترین روش‌های بازاریابی شناخته شده است. با سپردن بازاریابی محتوای خود به دست متخصصان، بهترین نتیجه را دریافت کنید.   

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

5.0
۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم