فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02188862466

بایدها و نبایدهای تولید محتوای ویدئویی

خانه » تولید محتوا » بایدها و نبایدهای تولید محتوای ویدئویی

بایدها و نبایدهای تولید محتوای ویدئویی

در تولید محتوای ویدئویی چه باید کرد و چه نباید کرد

نکاتی در مورد تولید محتوای ویدیویی

 

اگر به شما بگویم که بیشتر گزارش‌های ثبت‌شده در شبکه‌های خبری CNBC، BBC و کانال نیوز آسیا با یک گوشی هوشمند تصویربرداری شده است شاید باور نکنید، اما حقیقتی که وجود دارد این است که بیشتر حجم تولید محتوای ویدئویی این سایت‌های خبری از این طریق ثبت‌شده است. در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه می‌توان بدون پرداخت بودجه هنگفت محتوای ویدئویی تولید کرد و همچنین قصد داریم در مورد بایدها و نبایدهای تولید محتوای ویدئویی صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

  • عدم نیاز به تکنولوژی خاص و ویژه برای تولید ویدئو
  • عدم نیاز به استخدام یک فرد متخصص برای تولید محتوای ویدئویی
  • عدم نیاز به سفر به مناطق عجیب‌وغریب برای ثبت یک شات کامل ویدئویی
  • آگاهی از چگونگی مصرف محتوای ویدئویی توسط مخاطبان
  • تولید ویدئویی برجسته از نگاه عموم و لذت بردن از آن

عدم نیاز به تکنولوژی خاص و ویژه برای تولید ویدئو

اگر می‌خواهید برای سایت خود یک محتوای ویدئویی تولید کنید نگران نباشید زیرا برای تولید ویدئو و محتوای ویدئویی به تکنولوژی خاصی نیاز نخواهید داشت. شما اکنون یک دوربین بسیار قدرتمند را در جیب خود دارید! بله درست حدس زدید تلفن همراهتان می‌تواند نقش یک دوربین حرفه‌ای را برای شما بازی کند. با ترکیب سه قانون طلایی تصویر پایدار، روشنایی خوب و صدایی خوب می‌توانید ویدئوی ثبت‌شده با تلفن همراه خود را از یک ویدئوی غیرحرفه‌ای و معمولی به یک ویدئو حرفه‌ای ارتقا دهید.

برای تولید ویدئو  بهتر می‌توانید بروی لوازم جانبی نظیر سه‌پایه و یا چراغ‌های حلقه‌ای سرمایه‌گذاری کنید زیرا که بسیار ارزان و در دسترس نیز هستند. با یک گوشی هوشمند یا همان اسمارت فون به همراه یک Mini Kit جدید و خوب می‌توان به تولید محتوای ویدئویی پرداخت زیرا کار با این لوازم از کار با دوربین‌های حرفه‌ای و سه‌پایه‌های بزرگ راحت‌تر است. با کمک این تجهیزات این امکان برای شما فراهم خواهد بود که از نور کامل طبیعی نیز لذت ببرید. به همین دلیل است که در ساعت 5 بعدازظهر یک روز آفتابی افراد زیادی را گوشی به دست در حال تعقیب غروب آفتاب خواهید دید.

تولید محتوای ویدئویی

عدم نیاز به استخدام یک فرد متخصص برای تولید محتوای ویدئویی

برای تولید محتوا و ثبت ویدئوی خوب نیاز به استخدام یک فرد خاص ندارید. شما می‌توانید در بین همکاران خود پرس‌وجویی داشته باشید و شخصی را که به هدایت این پروژه علاقه‌مند‌است بیابید. حتی ممکن است چند استعداد پنهانی را در تیم خود پیدا کنید. نیازی نیست که مسئولیت تولید محتوای ویدئویی فقط به عهده یک نفر گذاشته شود. می‌توانید هرماه یک نفر را برای تولید محتوا انتخاب کنید و یا مسئولیت هر پروژه را به یک نفر بسپارید تا هر نفر از اعضای تیم فرصتی برای جلب رضایت خود پیدا کنند. در نظر گرفتن پاداش برای تولید ویدئویی خاص علاوه بر به نمایش گذاشتن مهارت‌های ویدئویی بازخورد مثبتی را نیز در فرد به وجود می‌آورد.

 

عدم نیاز به سفر به مناطق عجیب‌وغریب برای ثبت یک شات کامل ویدئویی

در نظر داشته باشید که برای ضبط و تولید یک محتوای ویدئویی نیازی نیست که به مکان‌های عجیب‌وغریب و دور سفر کنید اگرچه نباید در دفتر کار هم بمانید. بهتر است محله و شهر خود را به‌خوبی جستجو کرده و آن را از جوانب مختلف موردبررسی قرار دهید و توجه کنید که چه مکان‌های خاصی می‌توانند احساس یا خلق‌وخوی هنری شما را تحریک کنند. مشاهده چندین نمایش با عناصر مختلف و چندین فیلم از سایت‌های متفاوت برای حفظ چیزهای جالب، می‌تواند در تولید ویدئو به شما کمک کند. این ترفند همچنین فرصتی جهت ایجاد خلاقیت با فرمت‌های مختلف برای شما فراهم می‌سازد. انیمیشن، توقف حرکت با تخته کات، یا حتی صفحه‌نمایش سبز و ترکیب ویدئوهای موجود می‌تواند در تولید محتوایی متفاوت به شما کمک کند. بنابراین اگر در حال ضبط ویدئو و یا تولید محتوا هستید بدانید که این امکانات بی‌پایان هستند.

 

آگاهی از چگونگی مصرف محتوای ویدئویی توسط مخاطبان

یکی از نکاتی که زمان تولید محتوای ویدئویی باید موردتوجه قرار دهید این است که بدانید مخاطبان شما کجا و چگونه از این محتوای ویدئویی استفاده می‌کنند. شما باید به مخاطبان خود گوش دهید و در مورد مخاطبانتان مواردی را یاد بگیرید و بهتر است هرچه زودتر این کار را انجام دهید.

ممکن است شما یک ایده عالی برای تولید یک موزیک ویدئو داشته باشید اما ممکن است مخاطبان شما زمان کافی برای دیدن یک ویدئو 3 دقیقه‌ای را نداشته باشند و ترجیح می‌دهند که کلیپ‌های 30 ثانیه‌ای را تماشا کنند. Nas Daily مثال خوبی از این مورد است. او ابتدا در فیس‌بوک پست می‌گذاشت، لذا در مدت‌زمان کوتاهی که مخاطبان صفحات خود را مرور می‌کردند پیام وی توجه آن‌ها را به خود جلب می‌کرد. بنابراین فهمید که باید مدت‌زمان ویدئوهای خود را با توجه به مدت‌زمان نگرش مخاطبان به یک ویدئو  کاهش دهد. شعار معروف او این بود” این فقط یک دقیقه است، فردا آن را ببینید”

تولید ویدئو­یی برجسته از نگاه عموم و لذت بردن از آن

ساخت و تولید ویدئویی که از نگاه عموم متفاوت بوده و همه از دیدن آن لذت ببرند کار دشواری نخواهد بود. اکثر مردم از دوربین می‌ترسند اما کار کردن با آن اصلاً ترسی ندارد. با شخصی‌سازی و سرگرم کردن فیلم‌سازی می‌توانید مخاطبان خود را درگیر کنید. به‌جای ویرایش‌های هوشمندانه و یا استفاده از ترفندهای خاص بهتر است ذهن مخاطبان خود را بر داستان و پیامی که می‌خواهید بدهید متمرکز کنید. زمانی که کار فوق‌العاده‌ای انجام می‌دهید و یا چیز فوق‌العاده‌ای را در محتوای ویدئویی خود می‌گویید، مردم به چگونگی تفاوت ویدئوی شما با سایر ویدئوها توجه می‌کنند و شما می‌توانید مطمئن باشید که محتوای ویدئویی شما با امتیاز بالایی مخاطبان را به‌سوی خود جذب کرده است. به‌عنوان‌مثال اگر به دنبال راه‌اندازی یک برند تجاری کفش هستید می‌توانید به‌جای به اشتراک گذاشتن حکایت‌هایی در مورد داستان برند خود و بعضی از کارهای سرگرم‌کننده در مورد اندازه کفش، یک شات از جست‌وخیز پارکور تهیه کنید، ناگهان می‌بینید که توانسته‌اید یک ویدئوی کم‌هزینه تولید کنید که همه می‌خواهند آن را تماشا کنند.

درمجموع می‌توان گفت که هر شخصی با در دست داشتن یک تلفن همراه می‌تواند یک محتوای ویدئویی عالی تولید کند و نباید برای گفتن داستان و همین‌طور پذیرش ویدئو خود ترسی احساس کند. با شناخت محتوایی که مخاطبانتان مایل به دیدن آن هستند و آنچه رقبایتان انجام نمی‌دهند می‌توانید نقطه‌ای برای شروع یک سفر ویدئویی و تولید محتوا پیدا کنید. در این مورد کافی است هوشمند باشید و کمی خلاقیت به خرج دهید.

 

 

 

 

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم