فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02188862466

چگونه ویدیو توصیه مشتری ( تستی مونیال ) را حرفه‌ای بسازیم

خانه » تولید محتوا » چگونه ویدیو توصیه مشتری ( تستی مونیال ) را حرفه‌ای بسازیم

چگونه ویدیو توصیه مشتری ( تستی مونیال ) را حرفه‌ای بسازیم

چند راهکار برای جذاب کردن ویدیو تستی مونیال

تستی مونیال نوعی از بازاریابی محتواست که تولید آن به عهده مشتری است، اغلب تستی‌مونیال‌ها را به شکل ویدیویی می‌شناسیم که در آن مشتریان توصیه خاصی را درباره خدمت یا محصول ما ارائه می‌کنند، این موضوع از آن نظر حائز اهمیت است که گاه مشتریان ترجیح می‌دهند از زبان کسی مثل خودشان این توصیه‌ها را دریافت کنند. یکی از ابزارهای بسیار قدرتمند برای بازاریابی آنلاین بازاریابی محتوا از طریق ویدیوی توصیه مشتری است؛ در واقع نوع تعاملی از بازاریابی محتوا را به گونه‌ای خواهیم داشت که تولید محتوا آن برعهده مشتری است. البته نباید نگاه ساده‌انگارانه‌ای به آن داشته باشیم همان قدر که می‌تواند موثر و مفید باشد چالش برانگیز نیز خواهد بود چرا که ما ( صاحبان کسب‌وکار) کنترلی روی تولید محتوا آن نداریم و همین امر سبب می‌شود که عملاٌ گاهی محتوا غیر قابل استفاده از سمت مشتری تولید شود. در ادامه این مطلب چند نکته مهم که به شما کمک می‌کند تا ویدیو تستی مونیال‌ باکیفیتی داشته باشید را برای شما قرار دادیم.

ویدیو با کیفیت، پرستیژ کسب‌وکار شماست

سعی کنید از تجهیزات مناسب و با کیفیتی برای ضبط ویدیو تستی مونیال استفاده کنید، منظورم این نیست که بروید و پرچمدار  Canon یا Nikon را تهیه کنید اما تصور می‌کنم با من هم عقیده باشید که یک فیلم لرزان که روی دست و با گوشی تلفن همراه گرفته شده است به سختی بتواند استانداردهای تولید محتوا را داشته باشد. می‌توانید تجهیزات مناسب را کرایه کنید یا شریکی استفاده کنید. درباره ضبط صدا نیز دقت ویژه تری داشته باشید برخی از تجهیزات به نویزها حساس‌تر هستند یا ممکن است هنگامی که کاربر صدای خود را بالا می‌برد کیفیت صدا به شکل ناگهانی افت کند. پس قدم اول تجهیزات است و در این مرحله برخلاف تصور رایج با هزینه‌ معمول نیز می‌توان به تجهیزات مطلوبی برای ساخت ویدیوی توصیه مشتری رسید.

سناریو داشته باشید ولی دیکته نکنید

این مرحله کمی ظریف و موشکافانه خواهد بود، اگر دوربین را روشن کنید و به مشتری خود بگویید: ” هرچه می‌خواهد دل تنگت بگو” می‌تواند یک فاجعه رخ دهد. بهتر است یک طرح کلی از دیالوگ‌های مشتری داشته باشید و سناریو کلی ویدیو را با یکدیگر هماهنگ کنید؛ دقت داشته باشید اگر قصد داشته باشید کلمات را عیناٌ مشتری تکرار کند و روی جملات و نوع بیان او وسواس زیادی داشته باشید ویدیو شما غیر طبیعی جلوه می‌کند و ممکن است اثر منفی نیز روی بازاریابی محتوا داشته باشد.

نمونه‌های موفق را به مشتری نشان دهید

نمونه‌هایی از ویدیو تستی مونیال‌ موفقیت آمیز که کمپانی‌های مطرح منتشر کرده‌اند را جمع آوری کنید و به مشتری خود نشان دهید؛ این امر سبب می‌شود که مشتری از بازاریابی‌ محتوا موفق الهام بگیرد و با استانداردها آشنا شود.

برای “چراها” ویدیو تهیه کنید

مشخصات محصول یا چگونگی ارائه خدمت شما نباید عصاره ویدیو تستی مونیال یا همان ویدیو توصیه مشتری باشد، از این دست اطلاعات را می‌توان به سادگی در وبسایت کسب‌وکار شما مشاهده کرد. تستی‌مونیال را برای پاسخ به سوال هایی از قبیل ” چرا باید از محصول یا خدمت شما استفاده کنم؟ ” تهیه کنید. درباره مزایا باید گفته شود، نه ویژگی‌ها! پرسش‌هایی که پاسخ بله، خیر دارند برای بازاریابی محتوا مناسب نیستند.

رابطه حسی ایجاد کنید

شاید هدف از بازاریابی محتوا همین ایجاد رابطه حسی باشد؛ گاهی بهتر است به جای ارائه دلایل منطقی و استدلال های محکم که موجب می‌شود به ذهن مشتریان نفوذ کنید، با یک محتوای احساسی به قلب آن‌ها نفوذ کنید! به شما اطمینان می‌دهم که قلب مشتریان نیز قدرت تصمیم گیری برای خرید محصول یا خدمت شما را دارد.

ویدیو مختصر و مفید باشد

ویدیو توصیه مشتری بهتر است کوتاه و مختصر باشد تا اثربخشی آن حفظ شود و حوصله سربر نشود؛ دو تا سه دقیقه می‌تواند مدت زمان ایده‌آلی برای یک ویدیو از جنس تستی‌مونیال باشد. برای ادیت و کوتاه سازی ویدیوها یک تکنیک ساده وجود دارد، ویدیو را ابتدا خودتان با دقت ببینید و روی هر جمله که مشتری می‌گوید کمی مکث کنید، آیا بدون آن جمله نیز منظور و مفهوم رسانده می‌شود؟ اگر بله پس آن قسمت از ویدیو توصیه مشتری را حذف کنید و نگران چیزی هم نباشید.

یک طراح گرافیک می‌تواند فیلم شما را جذاب‌تر کند

نوشتار تبلیغاتی با شکل بصری مناسب یا انمیشن‌هایی در ابتدا یا انتهای فیلم توصیه مشتری باعث می‌شود که کار شما بیش از پیش حرفه‌ای تر جلوه کند. نرم افزارهایی مثل Adobe Premiere ، Final Cut Pro یا نرم افزارهای ساده‌تر مانند iMovie یا OpenShot می‌تواند کار ادیت ویدیو شما را به بهترین شکل انجام دهد.

 

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم