فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02188862466

اعتبار دامنه وب سایت شما اعتبار محتوای شماست

خانه » استراتژی محتوا » اعتبار دامنه وب سایت شما اعتبار محتوای شماست

اعتبار دامنه وب سایت شما اعتبار محتوای شماست

تقریباً تمامی افرادی که در بستر نت مشغول به فعالیت هستند، بهبود سئو و افزایش رنک وب سایت را در اولویت اول خود قرار داده و تلاش زیادی در این راستا انجام می‌دهند. برای بهبود سئوی وب سایت روش‍ها و راهکارهای بسیاری وجود دارد. یکی از این روش‍ها افزایش اعتبار دامنه‌ وب سایت می‌باشد. در این مقاله قصد داریم تا با راه‍های افزایش اعتبار دامنه آشنا شویم.

در ابتدا به تعریف اعتبار دامنه و در ادامه به معرفی 11 روش برای افزایش اعتبار دامنه وب سایت می‌پردازیم:

 

 

 

اعتبار دامنه وب سایت یا Domain Authority چیست؟

اعتبار دامنه وب سایتاعتبار دامنه یا Domain Authority مقیاسی از قدرت نام یک وب سایت می‌باشد که در تعیین رنک وب سایت مؤثر می‌باشد. اعتبار دامنه بر اساس سه فاکتور عمر دامنه، محبوبیت و اندازه‌ی آن محاسبه می‌شود. به طور کلی با استفاده از اعتبار دامنه وب سایت می‌توان رنک وب سایت را در صفحه‌ی نتایج جستجوی موتور جستجو تعیین کرد. اعتبار دامنه به کمک یک عدد بین ۰ تا ۱۰۰ مشخص می‌شود. هر چه عدد اعتبار دامنه به ۱۰۰ نزدیک شود، اعتبار دامنه بیش‌تر و هر چه این عدد به صفر نزدیک شود، دامنه دارای اعتبار کمتری می‍باشد. این اعداد در مقایسه‌ی قدرت رنکینگ وب سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد. حال که با اعتبار دامنه وب سایت آشنا شدید، می‌توانیم روش‌هایی که موجب افزایش اعتبار وب سایت و سئو  می‌شود را مورد بررسی قرار دهیم:

 

 • افزایش اعتماد و جذب لینک

یکی از بهترین متدهای جذب لینک طبیعی استفاده از استراتژي و بازاریابی محتوا می‌باشد. هنگامی که شما بر روی وب سایت خود محتوای ناب و با کیفیت تولید می‌کنید، بازدیدکنندگان به صورت خودکار لینک مقالات شما را بر روی وب سایت خود قرار می‌دهند و برای سایرین به اشتراک می‌گذارند. با استفاده از این روش دیگر نیازی نیست تا برای جلب توجه افراد در سایر وب سایت ها تبلیغ مطالب خود را انجام دهید.

 

 • تمرکز بر لینکدهی داخلی

لینک درونی وب سایت به اندازه‌ی بک لینک دارای اهمیت می‌باشد. به همین دلیل این عامل نباید به هیچ عنوان نادیده‌ گرفته شود. لینک‌دهی داخلی هم به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا اطلاعات بیش‌تری از موضوع مدنظرشان بدست بیاورند و هم به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا محتوای درون وب سایت را به طور کامل لیست کنند. لینک های داخلی دارای کارکرد دیگری نیز می‌باشند که بر سئوی وب سایت اثر می‌گذارد. لینک‍دهی داخلی کاهش نرخ پرش را به همراه خواهد داشت. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که بازدیدکنندگان وب سایت، مطالبی که به آنها نشان داده می‌شود را مفید و آموزنده تلقی کنند. به همین دلیل، زمانی که در وب سایت سپری می‌کنند افزایش می‌باشد و در نهایت منجر به بهبود سئو و اعتبار وب سایت می‌شود.

 

 • بهبود سئوی وب سایت

برای افرادی که به دنبال افزایش رنک وب سایت خود هستند همواره یک اصل اساسی و پایه‌ای وجود دارد که آن هم بهبود سئوی وب سایت برای موتورهای جستجو می‌باشد. در کنار تمام مزایایی که در کنار بهبود سئوی وب سایت فراهم می‌شود، دامنه وب سایت نیز با بهبود سئوی وب سایت از اعتبار بالاتری برخوردار می‌شود.

 

 • بلاگ

همانطور که می‍دانید، تولید محتوا برای بلاگ وب سایت دارای تأثیرات مثبتی در فرآیند بهینه‌ سازی وب سایت برای موتورهای جستجو دارد. در صورتی که تولید محتوا برای بلاگ وب سایت دارای نظم خاصی باشد و به صورت مداوم این عمل انجام بگیرد، علاوه بر جذب بازدیدکننده ، بر اعتبار وب سایت نیز تأثیر قابل توجهی به جای می‌گذارد.

 

اعتبار دامنه و تولید محتوا

 • تولید محتوای ناب

در افزایش رنک و اعتبار وب سایت، محتوای تولید شده علاوه بر در رعایت اصل ناب بودن محتوا، باید برای خوانندگان نیز مفید و با ارزش باشد. برای درک ارزش محتوا، بهتر است از خود بپرسید که بازدیدکنندگان با خواندن محتوای وب سایت شما چه چیزی بدست می‌آورند؟ آیا مفاهیمی که خوانندگان از شما می‌آموزند در جای دیگری نیز یافت می‌شود؟ برای تولید محتوا به این شیوه روش‌های متفاوتی وجود دارد. به عنوان مثال، استفاده از ابزار گوگل ترندز می‌تواند در تولید محتوا ی ارزشمند و ناب کمک کند. با شناسایی موضوعات مورد توجه جستجوگران می‌توانید در مورد موضوعات مورد علاقه‌ی مردم فرآیند تولید محتوا را انجام دهید. به خاطر داشته باشید که صرفاً تولید محتوا شما را به هدفتان نمی‌رساند. هدف تولید محتوا ی کاربردی و مفید می‌باشد.

 

 • افزایش سرعت وب سایت

اولین بازخورد منفی افت سرعت بارگذاری صفحات وب سایت، افزایش نرخ پرش می‌باشد. بالا بودن نرخ پرش نیز منجر به کاهش اعتبار دامنه می‌شود و در ادامه به جای افزایش رنک، کاهش رنک وب سایت اتفاق می‌افتد. سرعت بارگذاری پایین یک وب سایت حوصله بازدیدکنندگان را سر می‌برد.

 

 • حذف انواع لینک داخلی و خارجی نامناسب

این بخش از بهبود اعتبار نسبت به سایر بخش‌هایی که تاکنون مطرح شده‌است، بسیار ساده‌تر است و شاید مهم‌تر! یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی که در این بخش باید انجام شوند، حذف لینک‌های خراب می‌باشد. لینک‌های خراب تأثیر بدی برا اعتبار دامنه و سئو دارند. اصلاح لینک‌های خراب به دو روش انجام می‌شود. در اولین روش، به کمک برقراری ارتباط با صاحب لینک از او می‌خواهید تا لینک را اصلاح کند. در صورتی که با استفاده از این روش مشکل حل نشد، می‌توانید لینک را حذف کنید. اصلاح لینک‌های خراب تأثیر قابل توجهی در افزایش اعتبار وب سایت دارد.

 

 • واکنشگرایی و بهینه سازی برای تلفن همراه و …

با توجه به افزایش استفاده از گوشی‌های تلفن هوشمند برای جستجو و وب‌گردی، فرآیند بهینه‌ سازی وب سایت ها برای نمایش در گوشی‌های هوشمند به عنوان یک شرط لازم الاجرا درآمده‌ است. موتور جستجوگر گوگل، واکنش‌گرایی صفحات وب سایت را به عنوان یک امتیاز مثبت در رنکینگ در نظر می‌گیرد. به همین دلیل توجه به این مورد می‌تواند باعث افزایش رنک ، جذب بازدیدکننده و بهبود اعتبار شود.

 

 • نویسندهی مهمان

یکی از مهمترین فاکتورهای تأثیرگذار بر اعتبار دامنه، نویسندگی مهمان می‌باشد. به کمک این تکنیک می‌توانید از اعتبار وب سایت‍های مدنظر برای افزایش رنک وب سایت خود استفاده کنید و در نهایت به دامنه‌ی وب سایت خود اعتبار بالاتری ببخشید. نکته‌ی قابل توجه در استفاده از این روش، بالاتر بودن اعتبار وب سایت میزبان نسبت به اعتبار وب سایت شما می‌باشد. با انجام این عمل، خوانندگانی که محتوای تولید شده توسط شما را در وب سایت میزبان مطالعه می‍کنند به شما به دید فردی متفکر نگاه می‌کنند و در نهایت برای مطالعه‍ی مطالب بیش‌تری از شما، به وب سایت شما رجوع می‌کنند.

 

 • فعال ماندن در شبکههای اجتماعی

به عنوان یکی از عناصر حیاتی کسب و کار در قرن حاضر می‌توان به شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد. بر اساس آخرین آمارها، در سال ۲۰۲۰ میلادی، شبکه‌های اجتماعی به صورت تخمینی دارای ۳ میلیارد عضو فعال خواهند بود. در نتیجه با به اشتراک گذاری و تولید محتوا در شبکه های اجتماعی می‌توانید ترافیک بیش‌تری به سمت وب سایت خود هدایت کنید. افزایش ترافیک وب سایت، افزایش رنک و اعتبار را به همراه خواهد داشت.

 

 • صبر و شکیبایی

معمولاً فرآیند بهبود اعتبار دامنه، فرآیندی نسبتاً طولانی می‌باشد. در نتیجه برای رسیدن به اعتبار مطلوب باید صبور بود. برای درک بهتر این مورد بهتر است بار دیگر به عوامل تأثیرگذار بر اعتبار دامنه که در ابتدای این مقاله ذکر شد رجوع کنید. عمر دامنه یکی از مهم‌ترین عواملی می‌باشد که بر اعتبار آن تأثیر می‌گذارد.  بسیاری از تازه‌کاران به دلیل زمان‌بر بودن این فرآیند به سرعت دلسرد شده و از ادامه دادن راه دست می‌کشند. به خاطر داشته باشید که با تولید محتوای ناب و با کیفیت، می‌توانید این مسیر را کوتاه کنید و در زمان کمتری شاهد پیشرفت و بهبود سئو و اعتبار وب سایت خود باشید.

 

منابع:

seoexpertbrad.co

moz.com

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم