فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02188862466

چرا پادکستینگ عامل پیش‌برنده‌ی بازاریابی محتوا می‌شود؟

خانه » تولید محتوا » چرا پادکستینگ عامل پیش‌برنده‌ی بازاریابی محتوا می‌شود؟

چرا پادکستینگ عامل پیش‌برنده‌ی بازاریابی محتوا می‌شود؟

در حال حاضر استقبال بسیار خوبی از محتوای صوتی و پادکست‌ها شده‌ است و رشد سریع پذیرش محتوای صوتی در میان مخاطبان در آینده نشان می‌دهد که پادکست‌ها خیلی زود به یک کانال بازاریابی پایدار تبدیل می‌شوند. در حال حاضر، حدود 24 درصد آمریکایی‌های بالای 12 سال به پادکست به صورت ماهانه گوش می‌دهند و سایت Statista پیش‌بینی کرده است که تا سال 2021، فقط در آمریکا بیش از 100 میلیون شنونده‌ی پادکست وجود خواهد داشت. به دلیل اهمیت این موضوع، در این مقاله می‌خواهیم به پرسش‌های زیر پاسخ دهیم:

  • دلیل محبوبیت پادکست‌ها چیست؟
  • چگونه پادکست‌ها فرایند بازاریابی محتوا را تغییر می‌دهند؟
  • چگونه می‌توان از پادکست‌ها در استراتژی بازاریابی محتوا به صورت اثربخش استفاده کرد؟

 

دلیل محبوبیت و ارزش فراوان پادکستینگ چیست؟

اگر شما از دلایل ارزش و اهمیت تولید محتوا برای برند و کسب‌ و‌ کار خود اطلاع داشته باشید بنابراین تا حدی با اهمیت پادکستینگ نیز آشنایید. تولید پادکست به شما این امکان را می‌دهد که به مخاطبان جدید دست یابید، گروهی از مردم که ترجیح می‌دهند محتوای طولانی را به صورت صوتی گوش دهند. علاوه بر این پادکست‌ها به افزایش ترافیک و لینک‌دهی به سایت شما نیز کمک می‌کنددر چند سال گذشته، پادکستیگ و استفاده از محتوای صوتی به سرعت محبوبیت یافته‌ است. یکی از بزرگ‌ترین دلایل آن انتقال پادکست‌ها به تلفن همراه بوده است. مصرف‌کنندگان از کامپیوترهای رومیزی فاصله گرفته‌اند و از دستگاه‌های تلفن‌همراه بیشتر استفاده می‌کنند. حتی موتورهای جستجو الگوریتم های خود را تغییر می‌دهند تا اولویت را به موبایل بدهند. اهمیت تمرکز روی بهینه‌سازی پلتفرم‌های موبایلی برای کسب‌وکارها بیشتر از قبل شده است. مردم نیز روز به روز به دستگاه‌های تلفن همراه بیشتر تکیه می‌کنند و  بیش از هر زمان دیگری دسترسی، دانلود و گوش دادن به پادکست‌ها راحت شده است.
یکی دیگر از عوامل که بر محبوبیت پادکست‌ها تأثیرگذار بوده، کمبود وقت مردم است. این روزها مردم پرمشغله‌تر از همیشه بوده و نشستن، خواندن یک مقاله، کتاب و یا حتی تماشای یک سریال تلویزیونی بدون حواس‌پرتی سخت‌تر شده است. پادکست‌ها قالب محتوایی هستند که استفاده از آن‌ها راحت و ساده است و همه جا و هر ساعتی می‌توان به آن‌ها گوش داد. علاوه بر آن مخاطبان می‌توانند از طریق دستگاه‌های مختلفی مثل تلفن همراه، کامپیوتر، تبلت و… به آن گوش کنند. مردم نیز می‌خواهند چند کار مختلف را با هم انجام دهند و تا آنجا که ممکن است کارهای بیشتری در طول روز انجام دهند و پادکست‌ها امکان گوش دادن به یک محتوا را در طول رانندگی، پیاده‌روی و هنگام انجام کارهای خانه فراهم آورده‌اند. نه تنها پیدا کردن و دسترسی به پادکست‌ها راحت‌تر شده بلکه تولید پادکست نیز آسان‌تر از همیشه شده است. تجهیزات مورد نیاز مقرون‌ به صرفه برای پخش با کیفیت بالا به طور گسترده‌ای در دسترس قرار دارد.

مردم می‌خواهند تا آنجا که ممکن است کارهای بیشتری در طول روز انجام دهند و پادکست‌ها امکان گوش دادن به یک محتوا را در طول رانندگی، پیاده‌روی و هنگام انجام کارهای خانه فراهم آورده‌اند.

 

چگونه پادکست‌ها بازاریابی محتوا را تغییر می‌دهند؟

تمرکز اصلی هنگام بازاریابی برای کسب‌وکارها و برندها، محتوا است. “محتوا پادشاه است” عبارت رایجی است که شما حتما آن را شنیده‌اید و اگرچه این جمله ممکن است کلیشه‌ای باشد اما هنوز هم این جمله حقیقت دارد. در تلاش برای تولید محتوای با کیفیت، بسیاری از کسب‌ و کارها، وبلاگ‌هایی راه‌اندازی کرده‌اند که در آنجا می‌توانند به طور منظم محتوای متنی، ویدئویی قرار دهند، اما پادکست‌ها این روند را تغییر می‌دهند.
با استفاده از پادکست‌ها نیاز به یک پست وبلاگی مکتوب نیست. علاوه بر این، تولید پادکست‌ها راحت‌تر است. به هزینه و صرف وقت کمتری نیاز دارد. گاهی اوقات حتی بدون صرف هزینه هم می‌توان پادکستی با کیفیت بالا تولید کرد. شرکت‌ها می‌توانند از آن‌ها برای قرار دادن محتوای با کیفیت، منسجم و مرتبط بدون تلاش زیاد و توانایی که نوشتن نیاز دارد استفاده کنند.
پادکست‌ها علاوه بر این به شناخت برند، اعتبار و اعتماد به برند در میان مصرف‌کنندگان کمک می‌کنند. به دلیل وجود تعداد زیادی شنونده‌ی پادکست‌، آن‌ها فرصت عالی برای گفتگوهای مربوط به صنایع خاص فراهم می‌کنند و در این زمینه، آن‌ها به صنعت تولیدکننده پادکست اعتبار می‌دهند.
از طریق پادکستینگ، می‌توانید موقعیت خود را به عنوان یک مرجع و کارشناس در یک زمینه‌ی خاص تثبیت کنید. وقتی شما به عنوان یک منبع معتبر در این زمینه شناخته شوید بهتر می‌توانید بر مشتریان بالقوه اثر بگذارید و مخاطبان خود را به خرید محصولات و خدمات خود ترغیب کنید.
همچنین تولید محتوای صوتی راهی برای ایجاد مخاطب و برقراری رابطه نزدیک‌تر و صمیمی‌تری با مخاطب است. تصور کنید مخاطب سی دقیقه به پادکست شما گوش می‌دهد. مخاطب با کسی که صحبت می‌کند ارتباط برقرار می‌کند و فرصت عالی برای شکل‌گیری یک رابطه شخصی‌تر فراهم می‌کند. به دلیل سطح تعامل، مردم به تبلیغات شما نیز دقیق‌تر گوش می‌دهند در نتیجه احتمال خرید محصولات شما نیز افزایش می‌یابد.
تنوع پادکست‌ها نیز زیاد است. پادکست‌ها را می‌توان به صورت مختلف سریالی، مصاحبه، گفتگومحور و توصیفی و متناسب با نیاز و علاقه مخاطب ساخت و به این طریق تنوع ایجاد کرد و نیاز مخاطب را برآورده کرد.

 

چگونه می‌توان از پادکست‌ها در استراتژی بازاریابی محتوا استفاده کرد؟

اگر چه یک پادکست ممکن است مناسب هر صنعتی نباشد اما بسیاری از صنایع می‌توانند از تولید منظم پادکست بهره ببرند. اگر صنعت شما نیز یکی از مواردی است که تولید پادکست می‌تواند برایش ارزشمند باشد بهتر است بدانید چگونه می‌توان از آن در اجرای فرایند بازاریابی محتوا استفاده کرد.

 

روی تجهیزات باکیفیت سرمایه‌گذاری کنید

بهبود فناوری و دسترسی بیشتر افراد، موجب شده است که کسب‌ و کارها بتوانند تجهیزات با کیفیت و مقرون‌ به صرفه‌تری  برای تولید پادکست را خریداری کنند به طوری که هیچ بهانه‌ای برای ساخت پادکست با کیفیت پایین وجود ندارد.

 

به طور مستمر، محتوای با کیفیت، آموزنده و مرتبط تولید کنید

مخاطبان بیشتر احتمال دارد جذب محتوایی شوند که آموزشی، سرگرم‌کننده و یا به علایق آن‌ها ربط دارد اما به خاطر بسپارید که محتوا باید به کسب‌وکار و برند شما نیز ربط داشته باشد. تولید محتوای با کیفیت بالا مستلزم برنامه‌ریزی، تحقیق و توسعه است؛ بنابراین شما باید به تولید پادکستی که شنوندگان دوست داشته باشند متعهد شوید.

 

پادکست‌ها را روی پلتفرم‌های مربوط به آن میزبانی کنید

پلتفرم‌های پادکست زیادی وجود دارد اما شما باید پلتفرمی را پیدا کنید که برای صنعت شما مناسب‌تر است و مصرف‌کنندگان علاقه‌مند به صنعت شما را میزبانی کند. اگر شما بهترین پادکست را در کسب‌و‌کار خود داشته باشید اهمیتی ندارد وقتی مخاطبان شما روی پلتفرم‌های مختلف آن را گوش کنند.

پادکستینگ به سرعت وارد دنیای کسب و کار شده و نه تنها به دلیل محبوبیت آن در میان مخاطبان، بلکه به دلیل سهولت ایجاد پادکست برای پخش محتوا برای مخاطب هدف به یک استراتژی بازاریابی محبوب تبدیل می‌شود.

 

 

منبع:

  1. https://www.entrepreneur.com
  2. https://www.google.com

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم