فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02188862466

بدون یک ریال هزینه به تحلیل بازار و صنعت محتوا بپردازید

خانه » اخبار بازاریابی محتوا » بدون یک ریال هزینه به تحلیل بازار و صنعت محتوا بپردازید

بدون یک ریال هزینه به تحلیل بازار و صنعت محتوا بپردازید

اگر یک بار هم به ذهنتان خطور کرده باشد که کسب‌وکاری راه بیاندازید یا اینکه کسب‌وکار موجودتان را گسترش دهید، با واژه استراتژی بیگانه نیستید و البته با چالش هزینه و درست خرج کردن نیز نباید غریب باشید. در واقع استراتژی محتوا یکی از آن راه‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا با هزینه‌ای معقول به اهداف کسب‌وکار خود برسید. برای گام بعدی کافی است کلمه استراتژی را جستجو کنید تا با لیست بلندبالایی از قدم‌های لازم برای تدوین استراتژی، اجرای استراتژی و حتی ضرورت استراتژی مواجه شوید و به جرأت می‌توان گفت در همه‌ی آن‌ها حداقل یک مرحله به صورت مشترک وجود دارد و آن تحقیقات است، تحقیقات برای آگاهی از وضعیت موجود. البته ممکن است با ادبیات مختلفی همچون شناسایی بازار، شناسایی مخاطب، مشتری و…  بیان شود که لازمه‌ی تمامی آن‌ها تحقیق است، البته در شکل‌ها و رنگ‌های مختلف. حال احتمالاً پس از مشاهده‌ی این مرحله‌ی حیاتی راجع به علایق مشتری، رقبا و… جستجویی را انجام خواهید داد و خیلی بعید است اطلاعات مورد نظرتان را در کسب‌و‌کارهای داخلی بیابید! نمایشگاه الکامپ به واسطه حضور پرشور انواع مخاطب و متخصص از صنایع مختلف یکی از بهترین فرصت‌ها را  جهت انجام تحقیقات میدانی فراهم آورده است و ما در فرامحتوا نیز این فرصت را به مانند یلدای کارآفرینی غنیمت شمرده و تحقیق خود را در رابطه با وضعیت بازار محتوا و تاثیرگذاری آن بر کسب‌و‌کارهای بومی به ویژه استارت‌آپ‌ها تعریف کرده و قصد داریم آن را به صورت زیر اجرا کنیم و نتیجه‌ی حاصل را در همین صفحه به چاپ برسانیم.

 

نحوه انجام تحقیق

اگر به غرفه فرامحتوا در نمایشگاه الکامپ سر بزنید با دو تخته‌‌ی پژوهش روبه‌رو می‌شوید که یک تحقیق به بررسی جایگاه محتوا در استراتژی‌های کسب‌وکارها و دیگری به انتظارات مخابان در رابطه با محتوا می‌پردازد. امیدواریم با مشارکت شما داده‌های قابل قبولی به دست آوریم تا بتوانیم با اشتراک‌گذاری نتایج آن تصویری واقعی از بازاریابی محتوا در جامعه خودمان به شما ارائه دهیم.

سؤالات موجود در پژوهش

در تخته پژوهش مربوط به کسب‌وکار با سؤالاتی از جنس زیر مواجه می‌شوید:

  • بازاریابی محتوا برای سازمان شما چه‌قدر اهمیت دارد؟ آیا جزو اولویت‌های اولیه سازمان است؟
  • درصد بودجه اختصاص یافته به بازاریابی محتوا از کل بودجه بازاریابی چه مقدار است؟
  • هدف اصلی کسب‌وکارها از انجام استراتژی‌های محتوا چیست؟ آیا صرفاً اطلاع‌رسانی است یا هدف دیگری است؟
  • تمرکز اصلی سازمان بر کدام کانال انتشار محتوا است؟ شبکه‌های اجتماعی یا وبلاگ یا …؟
  • بزرگترین مانع و چالش بر سر راه پیاده‌سازی استراتژی‌های محتوا از نظر شما چیست؟

و در تخته پژوهش مربوط به مخاطب خواهید یافت که:

  • سبک محتوای مورد علاقه مخاطب ایرانی کدام است؟ آموزشی یا خبری یا …
  • یک ایرانی چه مقدار از زمان 24 ساعت روزانه‌اش را به مطالعه محتوا اختصاص می‌دهد؟
  • منابع محتوایی مورد اعتماد مردم کدام‌ها هستند؟ شبکه‌های اجتماعی چه‌قدر قابل اعتماند؟
  • محتوای ویدئویی بیشتر بازدید خواهد داشت یا ایفوگرافیک یا حتی محتوای صوتی؟ کدام‌یک برای کسب‌وکار ما مناسب‌تر است؟

پژوهش مربوط به نظر مخاطب

تخته پژوهش مربوط به نظر مخاطب

 

 

تخته پژوهش مربوط به کسب و کارها

تخته پژوهش مربوط به کسب و کارها

نتایج پژوهش

اگر در حال راه‌اندازی یک استارت‌آپ هستید و یا صاحب کسب‌وکارید و استراتژی محتوا بخشی از استراتژی کسب‌وکار شما است (که توصیه می‌کنیم باشد!)؛ به کمک نتایج این پژوهش می‌‌توانید اطلاعات جامعی از بازار و صنعت به‌دست آورید.

اطلاعات بازار از قبیل اینکه: برای تولید محتوای مورد پسند مخاطبانتان کدام سبک و سیاق را پیش بگیرید تا بیشترین بازدیدکننده و در پی آن بیشترین مشتری را جذب کنید. محتوایتان را در کدام کانال‌های ارتباطی و شبکه‌های اجتماعی انتشار دهید تا محتوایتان بیشترین بازخور را داشته ‌باشد؟ انتشار محتوای شما در چه ساعتی بیشترین بازدید را از سوی مخاطب برای شما به ارمغان می‌آورد؟

اطلاعات صنعت از قبیل اینکه: رقبایتان در چه بخش‌هایی از استراتژی محتوا سرمایه‌گذاری کرده‌اند و احتمالا در آن بخش از شما پیشی خواهند گرفت؟ آیا صنعت محتوا صنعتی قابل رشد است و بازاریابی محتوا موجب رشد کسب‌وکار شما می‌شود یا خیر؟

نتایج پژوهش مطرح شده را به همراه تحلیل‌های تیم تخصصی فرامحتوا برای استفاده‌ی عموم، به صورت رایگان در وب‌سایت فرامحتوا و هفته‌نامه شنبه قرار خواهیم‌ داد.

پس از شما دعوت می‌کنیم تا در بازه‌ی 6 الی 9 مرداد غرفه‌ی فرامحتوا واقع در سالن 10 – 11 سر بزنید و علاوه بر بازدید از غرفه در پژوهش‌های فوق شرکت کنید.

 

 

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم