فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02188862466

7 روش ساده و کاربردی برای افزایش دانلود و فروش ایبوک

خانه » تولید محتوا » 7 روش ساده و کاربردی برای افزایش دانلود و فروش ایبوک

7 روش ساده و کاربردی برای افزایش دانلود و فروش ایبوک

بهترین e-book دنیا اگر دانلود نشود فایده‌ای ندارد

اکنون که در حال مطالعه این مطلب هستید به این معنا است که از اهمیت تولید e-book آگاهید و نیازی نیست در این مطلب به دلایل تولید e-book بپردازیم. حتی احتمالاً یک گام فراتر نیز رفته‌اید و اولین ای‌بوکتان را تولید هم کرده‌اید – که امیدواریم اینطور باشد اما با فروش ایبوک خود مشکل دارید؟

قطعا تولید یک کتاب الکترونیکی جذاب برایتان ساده نبوده و زمان زیادی را از شما گرفته، زمانی برای یافتن منابع، زمانی جهت نوشتن مطلب و زمان نسبتاً زیادی جهت طراحی نهایی ای‌بوک و پذیرش دانلود نشدن ای‌بوک برایتان به منزله از بین رفتن ارزش تمامی کارهایی است که برای آن انجام داده‌اید و نتیجه می‌گیرید که e-bookتان بدرد بخور نبوده. احتمالاً پس از چنین اتفاقی دیگر پشت دستتان را داغ می‌کنید که هرگز سراغ تولید کتاب الکترونیکی نروید.

اما یک نکته‌ای وجود دارد که امیدواریم بتوانیم در این مطلب آن را انتقال دهیم.

“شما با تولید e-book تنها 50 درصد فرایند را طی کرده‌اید و هنوز نیمه راه مانده است”

در این مقاله شما را با چند روش انتشار e-book آشنا می‌سازیم، روش‌هایی که با استفاده از آن‌ها می‌توانید کاری کنید تا کتاب الکتروتیکی‌تان دانلود بیشتری دریافت کند.

7 روش کاربردی و ساده برای افزایش فروش e-book

برای فروش ایبوک همین الان پیش‌فروش کتاب را آغاز کنید

1. برای فروش ایبوک خود همین الان پیش‌فروش کتاب را آغاز کنید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که در انتشار e-book مرتکب می‌شویم این است که صبر می‌کنیم و بعد از پایان e-book آن را برای دانلود به اشتراک می‌گذاریم در حالی که دریافت سفارش قبل از تولید و انتشار کتاب‌تان می‌تواند به HIT شدن آن بسیار کمک کند. زیرا مخاطب این احساس را خواهد داشت که قرار است چیز شگفت انگیزی بدست بیاورد. البته این مدل برای فروش ایبوک های کاربردی‌تر است و می‌توانید برای افرادی که کتاب را پیش خرید می‌کنند تخفیف در نظر بگیرید. البته حواستان باشد برای این کار یک عنوان خشک و خالی از ای‌بوک تحویل مخاطب ندهید. فصل اول کتاب، فهرست مطالب و زمانبندی انتشار کتاب از جمله مواردی هستند که در افزایش پیش فروش ایبوک و دانلود آن به شما کمک می‌کنند.

برای فروش ایبوک خود نسخه صوتی کتاب‌تان را هم تولید کنید

2. نسخه صوتی کتاب‌تان را هم تولید کنید

قطعا همه افراد شبیه به هم نیستند، شاید بخشی از مخاطبان‌تان ترجیح بدهند کتاب‌تان را صوتی دانلود کنند. برای آن دسته افراد چه چیزی برای ارائه دارید؟ توصیه ما ارائه ای‌بوک در سایر قالب‌ها بخصوص قالب صوتی است؛ زیرا کتاب صوتی پس از کتاب چاپی و الکترونیکی پرفروش‌ترین نوع کتاب محسوب می‌شود. اما ممکن است این سؤال در ذهن شما شکل بگیرد که عرضه کتاب صوتی چه ارتباطی با دانلود e-book دارد؟

اگر اغلب مشتریان شما به محتوای متنی علاقه دارند می‌توانید کتاب الکترونیکی را برای فروش بگذارید و فایل صوتی کتاب را بصورت رایگان در اختیار افرادی که کتاب را تهیه می‌کنند قرار دهید، اما اگر مخاطبان بیشتر به محتوای صوتی علاقمندند بهتر است مدل معکوس را امتحان کنید، یعنی نسخه الکترونیکی را بصورت رایگان در اختیار افرادی بگذارید که کتاب صوتی را می‌خرند.

به ازای هر فصل از کتاب یک پست بلاگ بنویسید

3. به ازای هر فصل از کتاب یک پست بلاگ بنویسید

اگر وبلاگ فعالی دارید به معنای داشتن یک منبع مهم بازاریابی است که نباید نادیده گرفته شود. زیرا تعدادی مخاطب دارید که بطور مرتب به شما سر می‌زنند، لحن و ادبیات شما را دوست دارند و به مطالبی که می‌نویسید علاقمندند. در نتیجه فروش ای‌بوک یا تقاضای دانلود از این دسته افراد ساده‌تر از سایرین است. هم اکنون این فرصت دست داده است که با یک تیر دو نشان بزنید:

  1. فصل‌های e-book سوژه‌ای برای غنی سازی وبلاگ، جذب مخاطب از طریق وبلاگ و سئو به شمار می‌آید.
  2. هر مطلبی از e-book که در بلاگ منتشر می‌شود با یک فراخوان جذاب می‌تواند دانلود را افزایش دهد.

توصیه می‌شود محتوای تولید شده برای بلاگ را در شبکه اجتماعی خود نیز به اشتراک بگذارید ا فروش ایبوک شما بیشتر شود.

نکته مهم: حواستان باشد که همه محتوای ای‌بوک را در بلاگ منتشر نکنید؛ زیرا در این‌صورت دیگر دلیلی ندارد افراد کتاب شما را دانلود کنند.

لینک دانلود ای‌بوک را در تک تک صفحات سایت قرار دهید

4. برای فروش ایبوک لینک دانلود آن را در تک تک صفحات سایت قرار دهید

بارها گفته‌ایم که نترسید و از مخاطب‌تان درخواست کنید، درخواست خرید محصول، درخواست کلیک روی یک لینک خاص یا درخواست دانلود e-book. حال وقت آن است که بگوییم اگر کتابی که تولید کردید ارزشمند است برای دانلود آن به یک فراخوان در یک صفحه خاص بسنده نکنید و CTA خود را در جای‌جای وب‌سایت قرار دهید. منوی بالای صفحه، فوتر و کناره وب‌سایت، مناطق مناسبی برای قرار دادن دکمه دانلود ای‌بوک محسوب می‌شوند.

اما یادتان باشد این فراخوان نباید گیج کننده یا مزاحم باشد و مخاطب باید بتواند زیر 3ثانیه متوجه آن بشود.

شاید جالب باشد بدانید که تنها 30% وب‌سایت‌ها از CTA استفاده می‌کنند و تنها 47% این فراخوان‌ها استانداردند.

برای فروش ایبوک بیشتر، از مشترکین ایمیلی خود بخواهید تا کتابتان را تهیه کنند

5. برای فروش ایبوک بیشتر، از مشترکین ایمیلی خود بخواهید تا کتابتان را تهیه کنند

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم فروش یا دانلود توسط مخاطبانی که شما را می‌شناسند ساده‌تر از غریبه‌ها اتفاق می‌افتد. مشترکین ایمیل شما نیز به علت آشنایی با شما یکی از این دسته‌ها محسوب می‌شوند که به راحتی ای‌بوکتان را دانلود خواهند کرد. یک ایمیل ساده و صریح برای مشترکین بفرستید و e-book و مزایای آن را توضیح دهید و در انتها با یک فراخوان ساده، از آن‌ها دعوت به خرید یا دانلود ای‌بوک کنید. اگرکتابتان فروشی است توصیه می‌کنیم برای این افراد کد تخفیفی در نظر بگیرید تا احساس خاص بودن کنند.

در یک ویدئو بخش‌هایی از کتاب را توضیح دهید

6. برای فروش ایبوک ، در یک ویدئو بخش‌هایی از کتاب را توضیح دهید

مردم عاشق تصویر و ویدئو هستند، شاید حوصله نداشته باشند متن توضیحی‌تان در رابطه با کتاب را بخوانند، اما اغلب حوصله یک ویدئوی 2 دقیقه‌ای را دارند. طی این ویدئو بخش‌های مهم کتاب را توضیح دهید، فقط به هیچ عنوان نباید محتوای ویدئویی که تولید می‌کنید یکنواخت و حوصله سربر باشد. یکی از موارد مهمی که در ویدئو می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد، معرفی نمونه‌های موفق و بیان مثال است؛ زیرا مردم عاشق مثالند.

حتی می‌توانید این ویدئو را به صورت زنده در شبکه‌های اجتماعی انتشار دهید؛ زیرا ویدئوی لایو، به شدت مخاطبان را درگیر کرده و در صورت توضیحات جامع و در عین حال مختصر، فروش ایبوک شما را به سادگی افزایش می‌دهد.

از پست مهمان غافل نشوید

7. برای فروش ایبوک از پست مهمان غافل نشوید

درست است که مخاطبان آشنا، ساده‌تر به شما و محتوای شما اعتماد می‌کنند و خرید می‌کنند، اما این به معنای غافل شدن از سایر مخاطبین نیست و یکی از بهترین راه‌های جذب و تعامل با این گروه افراد، محتوای مهمان است. مخاطبان سایر وب‌سایت‌ها شما را نمی‌شناسند و نمی‌دانند که آیا محتوای شما بدرد آنان خواهد خورد یا خیر. پس می‌توانید با یک محتوای ارزشمند که بخوبی e-book را معرفی می‌کند نظر و اعتماد آنان را جلب کنید و فروش ایبوک خود را افزایش دهید. پست مهمان بسیار می‌تواند به شما کمک کند و متأسفانه 42% افراد از قدرت این مسأله غافلند، حداقل شما جزو این دسته افراد نباشید.

نتیجه‌گیری

دوباره تأکید می‌کنیم نوشتن یک e-book تضمینی بر دانلود شدن آن نیست و تازه فعالیت اصلی شما از اینجا آغاز می‌شود. باید با پیش‌فروش یا پیش‌سفارش کتاب الکترونیکی، ضبط پادکست صوتی کتاب تولید شده، تولید پست‌های بلاگ متناسب با محتوای e-book و استفاده از قالب‌های متنوع محتوایی نظیر ویدئو، صوت و اینفوگرافیک برای معرفی ای‌بوک، فروش یا دانلود آن را افزایش دهید.

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم