فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02188862466

تکنیک های سئو در سال 2019

خانه » دنیای محتوا » forbes » تکنیک های سئو در سال 2019

تکنیک های سئو در سال 2019

تکنیک های سئو در سال 2019

سئو دائمأ در حال تغییر است و تا به خودمان می‌آییم متوجه می‌شویم که هرچه تا به حال رشته‌ایم پنبه شده. کلیدواژه‌هایی که چندین روز صرف تجزیه تحلیلشان کردیم دیگر اهمیت ندارند، الگوریتم‌هایی که با هزار زحمت از روش کار گوگل بدست آورده‌ایم زمین تا آسمان تغییر کرده‌اند. بنابراین، اطلاع از جدیدترین تکنیک های سئو و تغییرات آن برای تولید محتوا بسیار اهمیت دارد زیرا اگر از قبل با این تغییرات آشنا شویم، غافلگیر نخواهیم شد و شاید بتوانیم فکری به حال کنیم. به همین دلیل چند سؤال زیر مطرح می‌شود:

دنیای سئو در سال 2019 چه تغییری خواهد کرد؟چه روندهای سئوی جدیدی ظهور خواهند کرد، کدامیک از روندهای قدیمی از دور خارج می‌شوند و کدام تکنیک های سئو برای تولید محتوا در سال 2019 باقی خواهند ماند؟ برای پاسخ به این سؤالات در این مقاله به جدیدترین تکنیک های سئو در سال 2019  جهت تولید محتوا که بیشتر به کار شما می‌آیند اشاره می‌کنیم.

جستجوی صوتی حاکمیت خود را آغاز خواهد کرد

جستجوی صوتی یکی از تکنیک های سئو در سال 2019

جستجوی صوتی چند وقتی است که با سرعت بسیار زیادی در حال افزایش بوده و هر روز برای کاربران محبوب‌تر می‌شود.کارشناسان بر این باورند که تا سال 2020، 50 درصد تمام جستجوهای کاربران، جستجوی صوتی خواهد بود. تعداد افرادی که از دستیاران صدا استفاده می‌کنند سال به سال و با سرعت زیاد افزایش می‌یابد.

به عنوان مثال، 35.6 میلیون آمریکایی از جستجوی صوتی تلفن همراه خود، حداقل یک بار در ماه استفاده می‌کنند و در حال حاضر، یک نفر از هر شش آمریکایی در خانه خود اسپیکر هوشمند دارد. اگرچه دنیای موتورهای جستجو و تکنیک های سئو دائما در حال تغییر و تحول هستند اما افزایش استفاده از جستجوی صوتی هنوز هم یکی از بزرگترین و مثبت‌ترین تغییرات است و که جستجوی صوتی چیزی کاملا متفاوت بوده و به یک استراتژی بهینه‌سازی کاملا متفاوت نیاز دارد. همچنین لازم است توجه داشته باشید که گوگل، پاسخ‌های کوتاه به سوالات جستجوی صوتی را ترجیح می‌دهد: نتیجه و جواب معمولی به طور متوسط حدود 29 واژه است.

جالب‌تر از آن ارتباط زیاد بین بهینه‌سازی جستجوی صوتی و پاسخ‌های ویژه گوگل وجود دارد. همان پاسخ‌های کوتاهی که گاهی اوقات در بالای همه‌ی نتایج جستجو می‌بینید و در SERPها هیچ جایگاهی ندارند.

شاخص اول موبایلی

در ماه مارس سال 2018، گوگل بالاخره شروع به تغییر دادن و روی آوردن به شاخص اول موبایلی کرد. این شاخص در واقع به اینصورت عمل می‌کند که در جستجو با تلفن همراه رسپانسیو بودن و بهینه بودن یک وبسایت از نظر گوگل تاثیر در سئوی آن وبسایت در تلفن همراه دارد، به اینصورت که ممکن است وبسایتی در جستجوی گوگل در یک کلمه خاص در کامپیتورهای شخصی لینک اول قرار گیرد اما به علت بهینه نبودن صفحات آن وبسایت برای تلفن همراه در تلفن همراه لینک اول نباشد و نباید از این موضوع غافل شد زیرا دستگاه‌های تلفن همراه در حال حاضر تقریبا نصف ترافیک یک سایت را تشکیل می‌دهند و این عدد هنوز هم رو به افزایش است.

اما چرا این شاخص، یکی از  تکنیک های سئو در سال 2019 شده است و برای کسانی که تولید محتوا انجام می‌دهند، دقیقا چه معنایی دارد؟ و آیا می‌توان انتظار داشت روندی مثل  « شاخص جستجوی صوتی » ایجاد شود؟

شاخص اول موبایلی کمتر از یک سال قدمت دارد و بنابراین، به راحتی نمی‌توان گفت که دقیقا این روند در آینده چه تاثیراتی خواهد داشت. اما چیزی که در این روند مهم قلمداد می‌شود سرعت و داشتن یک وبسایت رسپانسیو است؛ وبسایتی که نه ‌تنها در دستگاه‌های موبایل کارکرد خوب و عالی داشته باشد بلکه از سرعت بالایی برخوردار بوده و موبایل‌پسند باشد.

به نظر می‌رسد که بزرگترین مشکلی که گوگل با وب موبایلی دارد سرعت بارگذاری پایین وبسایت‌ها است و به همین دلیل می‌خواهد از نفوذ خود در بازار استفاده کند تا صاحبان وب‌سایت را وادار کند عملکرد بهتری داشته باشند. سرعت یک وب‌سایت یکی از اجزای اصلی است که تجربه کاربری یک وب‌سایت را تشکیل می‌دهد و  بهترین کاری که صاحبان وب‌سایت می‌توانند برای بهبود حضور آنلاین در وب انجام دهند کاهش زمان بارگذاری و افزایش سرعت سایت در موبایل است.

ساخت وب‌سایت‌های موبایل‌پسند و خلق تجارب کاربری بهتر برای بازدیدکنندگان با استفاده از دستگاه‌های تلفن همراه ضروری است. چون اگرچه نمی‌توان پیش‌بینی کرد که چه تغییراتی  بعدا در شاخص اول موبایلی رخ می‌دهد اما آنچه که از سابقه‌ی گوگل می‌شود فهمید این است که وب‌سایت‌های شما باید دو ویژگی سهولت استفاده و قابلیت جستجو و کاوش راحت را داشته باشند تا تجربه کاربری خوبی را برای کاربر خلق کرده و باعث افزایش سرعت سایت شود.

تاثیرگذاری فناوری بلاکچین بر سئو و SEM

ممکن است فکر کنیم که بلاکچین بیشتر به بیت کوین و ارز رمزنگاری‌شده و چیزهایی از این قبیل مرتبط باشد اما این تفکر اشتباه است و تاثیر بلاکچین بسیار فراتر از آن است. به طور خلاصه، بلاکچین با هدف ثبت مطمئن و ایمن معاملات ایجاد شده است و  از آن می‌توان برای معاملاتی ( به دلیل ارتباط بین آگهی‌دهندگان و صاحبان وب سایت) که در موتورهای جستجو اتفاق می‌افتد استفاده کرد. گوگل که در اینجا به عنوان واسطه بین تبلیغ‌کننده و صاحب‌وب سایت عمل می‌کند به این دو گروه کمک می‌کند به یکدیگر اعتماد کنند به طوری که تمام این معاملات به آرامی انجام شود.

اما بلاکچین دقیقا به چه معنا است؟  بلاکچین می‌تواند با 100 درصد دقت تایید کند که یک کاربر دقیقا همان کسی است که خود او می‌گوید.

بلاکچین تشخیص می‌دهد که تبلیغ را چه کسی مشاهده کرده است: یک فرد واقعی یا یک ربات. علاوه بر این، صاحبان وبسایت می‌توانند اطمینان یابند که  تنها برای کلیک‌های واقعی برای وب‌سایت خود پول می‌پردازند.  بنابراین همه این‌ها به کاهش فریب و کلاهبرداری‌های تبلیغاتی کمک می‌کند.

البته، این فناوری نه‌تنها بر درآمد حاصل از تبلیغ گوگل اثر می‌گذارد بلکه به طور کلی بر سئو نیز تاثیرگذار است. هم‌اکنون، مایکروسافت و دیگر شرکت‌های بزرگ با سیستم‌های هویت مبتنی بر بلاکچین Blockstack Labs و ConsenSys  کار می‌کنند که به بهبود خدمات و اپلیکیشن‌ها کمک می‌کند.

با استفاده از طرح نشانه‌گذاری جاسازی شده نیز وب‌سایت‌ها می‌توانند هویت بازدیدکنندگان خود را ثبت کنند یا حتی با کمک آن می‌توان محاسبه کرد که کدام بازدیدکنندگان کمک کرده‌اند یک پست خاص به محتوایی با ارزش تبدیل شود و چه اقداماتی انجام داده‌اند ذکر می‌شود. همه‌ی این موارد جز عوامل رتبه‌بندی در موتورهای جستجو بوده و وب را به یک محیطی قوی‌تر و سازنده‌تر تبدیل می‌کند.

ظهور بهینه‌سازی جستجوی آمازون

سیاری از متخصصان سئو، بهبود و رشد عظیم بهینه‌سازی جستجوی آمازون (Amazon Search Optimization ) را در سال جاری انتظار دارند. طبق مطالعه‌ی شرکت کنشو (Kenshoo) روی  مصرف‌کنندگان امریکا، آلمان، انگلیس و فرانسه، 72 درصد خریداران از آمازون برای پیدا کردن محصولات خود استفاده می‌کنند.

جالب‌تر اینکه آن‌ها متوجه شدند که در واقع، 56 درصد مصرف‌کنندگان قبل از اینکه به سراغ سایت‌های دیگر بروند ابتدا در آمازون به جستجو می‌پردازند. علاوه بر این، آن‌ها فقط به دنبال یافتن محصولات نبوده بلکه هرچیزی که نیاز داشتند ( نقد و بررسی محصولات، پیشنهاد محصولات مشابه و همه‌ی محصولات دیگری که ممکن است به آن علاقه‌مند باشند) را در آمازون جستجو می‌کردند و در صورتی که چیزی پیدا نمی‌کردند به سراغ گوگل می‌رفتند. به عبارت دیگر، آن‌ها در واقع، به موتور جستجوی دیگری برای یافتن آنچه نیاز دارند یا می‌خواهند بخرند نیاز آنچنانی ندارند و همچنین تحقیقات مناسب و لازم را قبل از تصمیم‌گیری برای خرید انجام می‌دهند.

این اتفاق قطعا تهدیدی بسیار بزرگ برای گوگل و تبلیغات گوگل است. اگر مردم کمتر محصولات موردنیاز خود را در گوگل جستجو کنند بر درآمد و تبلیغات گوگل تأثیر زیادی خواهد گذاشت. طبق جدیدترین داده‌های حاصل از گزارش جهانی تحقیقات خرید مصرف‌کنندهBigCommerce  : وقتی که صحبت از خرید می‌شود مردم آمازون را به دلیل راحتی، قیمت و سهولت حمل و نقل ترجیح می‌دهند. شبیه این اتفاق برای وب‌سایت‌های مطرح فروشگاهی در ایران نیز افتاده است، بطوریکه در حال حاضر بسیاری از افراد برای پیدا کردن محصول مورد نیاز خود به جای جستجو در گوگل در دیجیکالا یا بامیلو محصولشان را جستجو می‌کنند.

نتیجه‌گیری

همین حالا هم تغییرات زیادی در دنیای دیجیتال از جمله در تکنیک های سئو و  بهینه سازی موتور جستجو رخ می‌دهد که گاهی اوقات هیجان‌انگیز و کمی ترسناک است.  شاید دقیقا معلوم نباشد که در آینده چه تغییراتی در  تکنیک های سئو ایجاد می‌شود اما فناوری های نوظهور و قدیمی‌تر کم کم  تاثیر بسیار زیاد خود بر سئو را نشان می‌دهند حتی اگر اکنون چنین اتفاقی نیفتاده باشد اما در آینده‌ای نه چندان دور شاهد تاثیر این تکنیک های سئو خواهیم بود. اما شما فکر می‌کنید بزرگترین تغییرات و تکنیک های سئو چه خواهند بود؟ انتظار دارید چه تغییراتی در تکنیک های  سئو در سال 2019 ایجاد شود؟ کدام یک برای شما هیجان‌انگیزتر است؟

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم