فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02188862466

 استفاده از محتوای گیف در بازاریابی محتوا

خانه » تولید محتوا »  استفاده از محتوای گیف در بازاریابی محتوا

 استفاده از محتوای گیف در بازاریابی محتوا

 استفاده از محتوای گیف در بازاریابی محتوا 

فرمت‌های محتوای دیجیتال کوتاه مانند محتوای گیف که استفاده از آن‌ها راحت است در  طول چند سال گذشته در سیستم عامل شبکه‌های اجتماعی بسیار محبوب شده‌اند و در حال حاضر به عنوان شکلی از برقراری ارتباطات استفاده می‌شوند. نه تنها افراد از آن در پیام های خصوصی استفاده می‌کنند بلکه برندهای زیادی با اهداف مختلفی در حال استفاده از این فرمت تصویری هستند. مدت زمان محتوای گیف معمولاً  تنها چند ثانیه است. با این حال در برخی از موارد، زمان بیشتری برای انتقال مفهوم فایل گیف نیاز است. در مجموع هنوز هم استفاده از یک گیف کوتاه و جذاب بهترین استراتژی است.

با این خصوصیات فایل‌های گیف، جای تعجب نیست که چرا بازاریابان و برندها از  به کار بردن محتوای گیف در بازاریابی محتوای خود استقبال کرده‌اند. داده‌های حاصل از توییتر نشان می‌دهد که در سال 2015، بیش از 100 میلیون محتوای گیف در توییت‌ها اشتراک گذاشته شده است. دیگر سایت‌های به اشتراک‌گذاری شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و تامبلر نیز از این قافله عقب نماندند. در سال 2018 استفاده از این نوع محتوا به صورت تصاعدی افزایش یافته است. فایل‌های گیف به افزایش تعامل و نرخ کلیک نیز مناسب کمک می‌کند.نشریه فوربز اخیرا اعلام کرده است که شرکت Giphy از  مرز 100 میلیون کاربر در روز عبور کرده است که 1 میلیارد فایل گیف را در هر روز ارسال می‌کنند.  فیسبوک مسنجر، Slack، توییتر، تیندر و بسیاری از سرویس‌های بسیار محبوب، همه به مجموعه شرکت  Giphy‌ متصل هستند که دارای موتور جستجوی خاص خود برای برچسب زدن و نمایش  انواع خاصی از محتوای گیف است. به گفته مدیر ارتباطات Gfyct، آماندا  لوری، در حال حاضر ثابت شده است که محتوای گیف یک دقیقه‌ای در میان گروه خاصی از مخاطبان مصرف‌کننده از جمله افرادی که در صنایع بازی و آشپزی فعال هستند بسیار مفید و تأثیرگذار بوده است.

داده‌های حاصل از توییتر نشان می‌دهد که در سال 2015، بیش از 100 میلیون محتوای گیف در توییت‌ها اشتراک گذاشته شده است. دیگر سایت‌های به اشتراک‌گذاری شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و تامبلر نیز از این قافله عقب نماندند. در سال 2018 استفاده از این نوع محتوا به صورت تصاعدی افزایش یافته است. محتوای گیف به افزایش تعامل و نرخ کلیک نیز مناسب کمک می‌کند.

استفاده از محتوای گیف

برندهای بزرگی مانند مایکروسافت، مرورگر اینترنت و کوکا کولا استفاده از محتوای گیف را به عنوان بخشی از فعالیت‌های بازاریابی محتوای خود آغاز کرده‌اند. این محتوا نشان می‌دهد چگونه مصرف‌کنندگان می‌توانند ویژگی‌ها و نحوه استفاده از محصول و سادگی آن را در عرض کمتر از یک دقیقه به تصویر بکشند. علاوه بر این، برای توضیح برخی از مزایای استفاده از محصولات، در کمپین کوکاکولا، محتوای گیف برای جذب مصرف‌کنندگان استفاده می‌شد و به افراد امکان ارسال ویدیوهایی از خود به همراه محصولاتشان را فراهم می‌کرد.

قدرت محتوای گیف

شواهدی وجود دارد که فایل‌های گیف در محیط بازاریابی شبکه اجتماعی بسیار تأثیرگذار هستند و همچنین فرصت‌های زیادی وجود دارد که در پلتفرم‌های دیگر نیز نمایش داده شوند که هنوز از این فرصت‌ها به خوبی استفاده نشده است. کمپانی دل ( (Dell نتایج چشمگیری از اولین کمپین ایمیلی محتوای گیف‌محور بدست آورد. نرخ کلیک 42٪، نرخ تبدیل 103٪ و از همه مهمتر درآمد 109 درصد افزایش یافته بود.

در عصری که مصرف کنندگان با اطلاعات بسیار زیاد اینترنتی بمباران می‌شوند، استفاده از محتوای گیف، یک راه عالی برای نشان دادن یک ارتباط عاطفی سریع و حفظ میزان توجه مصرف‌کننده است.

با توجه به اینکه مردم بدون تصویر تنها 20 درصد از  متنی که می‌خوانند را به خاطر می‌آورند، اهمیت قدرت تصویر  بیش از پیش خواهد شد. محتوای گیف در اکثر شبکه‌های اجتماعی محبوبیت زیادی دارند. اضافه کردن فایل گیف جذاب به کمپین بازاریابی محتوای شبکه اجتماعی، می‌تواند به نحوی مؤثر توجه مخاطب را جلب کند. علاوه بر این، فایل‌های گیف در شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک، توییتر و اینستاگرام قابل اشتراک‌گذاری هستند که این امر به دسترسی بیشتر مخاطبان منجر می‌شود و از این طریق می‌توان مخاطبان را به مشتری تبدیل کرد و افزایش فروش در آینده را شاهد بود. در ادامه 4 دلیل استفاده از محتوای گیف در کمپین بازاریابی دیجیتال را ذکر می‌کنیم:

کمپانی Dell نتایج چشمگیری از از اولین کمپین ایمیلی محتوای گیف‌محور بدست آورد. نرخ کلیک 42 درصد، نرخ تبدیل 103درصد و از همه مهمتر درآمد 109 درصد افزایش یافته بود.

ارائه محتوای بیشتر

به گفته مدیر اجرایی Giphy ، الکس چانگ، یک تصویر ممکن است  ارزش هزاران کلمه را داشته باشد همچنین از آنجا که هر محتوای گیف به طور متوسط دارای 60 فریم است، می‌تواند 60  هزار کلمه را به مخاطب منتقل کند. شما می‌توانید با استفاده از فایل گیف، داستان برند خود را بگویید یا محصول خود را تبلیغ کنید. همچنین می‌توانید از گیف در رقابت‌های بازاریابی محتوای شبکه‌های اجتماعی مثل رقابت‌های وال فیسبوک برای جذب مخاطب استفاده کنید.

 

سهولت استفاده

استفاده از محتوای گیف راحت است و تماشای آن‌ها برای طرفداران بسیار جذاب است و در نتیجه آن را به اشتراک می‌گذارند. Giphy، یکی از محبوب‌ترین موتورهای جستجوی گیف است که هر روز 1 میلییارد گیف به کاربران عرضه می‌کند و کاربران هر روز 2 میلیون ساعت را صرف تماشای فایل گیف می‌کنند. در حالی که تماشای یک ویدیو معمولاً بیشتر از یک دقیقه طول می‌کشد، مدت زمان فایل گیف تنها چند ثانیه است و در همین مدت زمان کوتاه، لذت لازم را به مخاطب می‌دهد. به همین دلیل است که مخاطبان محتوای گیف را بیشتر از یک محتوای ویدیویی دوست دارند.

 

بهتر از تصویر، ارزانتر از ویدیو

همانطور که گفتیم گاهی اوقات چند دقیقه طول می‌کشد تا یک مخاطب جذب محتوای ویدیویی شود، علاوه براین، برای تولید محتوای ویدیویی، زمان و هزینه بیشتری در مقایسه با محتوای گیف نیاز است. این نوع فایل‌ها معمولاً از بخش‌هایی از یک ویدیو یا تصاویر ثابت مختلف ساخته می‌شوند. این گیف‌ها جالب‌تر از تصاویر هستند، در مقایسه با ویدیو ساخت آن‌ها راحت‌تر است و به کاهش هزینه کمپین بازاریابی محتوای شما کمک می‌کند.

 

موبایل پسند بودن

یکی از دلایلی که فایل گیف به بخشی از فرهنگ اینترنت تبدیل شد موبایل پسند بودن آن و سازگاری آن با هر دستگاه موبایل است. تماشای فایل گیف تنها چند ثانیه طول می‌کشد، اندازه فایل بسیار کوچکتر و روند آپلود آن‌ها نسبت به ویدیوها سریعتر است و حلقه خودکار اثربخشی پیام برند را افزایش می‌دهد. مخاطب می‌تواند بدون چرخاندن صفحه گوشی هوشمند خود، فایل گیف را تماشا کند. آپلود آن‌ها برای بازاریابان راحتتر است چون شبیه به یک فرمت فایل تصویری مثل یک jpg یا png هستند و اندازه کوچکی دارند.

همه‌ی این دلایل به افزایش روند استفاده از فایل‌های گیف منجر شده است و پیش‌بینی می‌شود که امسال مخاطان و بازاریابان بیشتری از این نوع محتوا استفاده کنند.

5.0

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

5.0
۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم