چط۱۳ فرمت محتوایی که خوش‌شانسی می‌آورد
خرید کتاب
مشاوره رایگان 88862321

خدمات تولید محتوا

خانه » خدمات تولید محتوا

بازاریابی محتوا به صورت کلی از سه حلقه اصلی تشکیل شده است: استراتژی محتوا، تولید محتوا و انتشار محتوا. حلقه تولید محتوا، کلیدی‌ترین بخش از این زنجیره خواهد بود. به این دلیل که اگر حتی شما استراتژی محتوای کامل و دقیقی تدوین کرده باشید اما قدرت اجرا و پیاده‌سازی استراتژی را از طریق تولید محتوای اثربخش و تولید محتوای متناسب با نیاز مخاطبان و استراتژی تدوین شده، نداشته باشید عملاً در فرایند بازاریابی محتوا موفق نبودید و طبیعتاً پس از انتشار آن محتوا نیز موفقیتی را بدست نخواهید آورد. برای توضیحات تکمیلی و اطلاع از زیر و بم فرایند تولید محتوا پیشنهاد می‌کنیم”همه چیز درباره‌ تولید محتوا” را بخوانید.

 

اهداف اصلی تولید محتوا

تولید محتوا اهداف متفاوتی خواهد داشت. نظیر:

 • آموزش در زمینه‌های تخصصی و کاربردی
 • اطلاع‌رسانی و آگاه کردن مخاطبان
 • سرگرمی و لذت بردن مخاطبان
 • الهام‌بخشی و ترغیب مخاطبان به تعامل

در حقیقت شما در قالب‌ها و فرمت‌های متفاوت، محتوا تولید می‌کنید که بتوانید ضمن معرفی شرکت، خدمات و محصولات شرکت خود، نیاز مخاطبانتان را برطرف کنید. اگر محتوای تولیدی شما این ویژگی را داشته باشد و بتواند پاسخ سوال مخاطبان را بدهد، به این معنی است که شما موفق بودید. تولید محتوا، بخش بسیار گسترده‌ای از فرایند بازاریابی محتوا را  تشکیل داده است و خود به بخش‌های متنوع و متفاوتی طبقه‌بندی خواهد شد. محتوا در 4 قالب کلی و فرمت‌های بسیار زیادی قابل تولید است:

 • تولید محتوای متنی
 • تولید محتوای گرافیکی و تصویری
 • تولید محتوای ویدیویی
 • تولید محتوای صوتی

خدمات تولید محتوا در فرامحتوا به صورت زیر دسته‌بندی می‌شود که در صورت نیاز به هرکدام می‌توانید روی آن کلیک کنید تا به صفحه آن محصول در فروشگاه هدایت شوید

تولید محتوای متنی

محتوا چیست ؟تولید محتوای متنی یکی از پرکاربردترین انواع محتوا است که در فرمت‌های متفاوتی تولید می‌شود. به نوعی می‌توان مهمترین هدف از  تولید انواع محتوای متنی را  سئو یا همان بهینه‌سازی محتوای بخش‌های متفاوت وب‌سایت برای موتور‌های جستجو دانست.

گام 1گام 2گام 3 گام 4
تولید محتوای وب‌سایتتولید مقالات موضوعیتولید مقالات تألیفیتولید رپورتاژ

 

گام 1: تولید محتوای وب‌سایت

شما در گام اول باید محتوای اولیه وب‌سایت خود را به صورت استاندارد، با لحن مناسب و متناسب با مخاطبانتان بروزرسانی کنید. تولید محتوای متنی وب‌سایت شامل:

 • درباره ما (برای نوشتن “متن درباره ما” به سبک استوری تلینگ کلیک کنید.)
 • تماس با ما
 • قوانین و مقررات
 • توضیحات محصول و خدمات

نمونه متن توضیحات محصول

نمونه متن درباره ما

گام 2: تولید مقالات موضوعی

در گام بعدی شما باید نیاز دارید که مخاطبان از وب‌سایت شما بازدید کنند و لازمه این کار تولید محتوای سئو محور است، که ابتدا در موتورهای جستجو مثل گوگل، در صدر نتایج جستجو دیده شوید تا بعد بتوانید  خدمات خود را معرفی کنید. بنابراین باید در وبلاگ خود شروع به تولید محتوای مستمر آموزشی، تخصصی و کاربردی، متناسب با نیاز مخاطبان داشته باشید.

نمونه مقاله موضوعی 4

نمونه مقاله موضوعی 3

نمونه مقاله موضوعی 2

نمونه مقاله موضوعی 1

گام 3: تولید مقالات تألیفی

اگر بازدید مخاطبان را بدست آوردید حالا نیاز دارید تا ارزش بیشتری برای آنان خلق کنید. باید مقالاتی تولید کنید که اطلاعاتی به مخاطب‌های خاص شما بدهد که مخصوص شما باشد. این مقالات علاوه بر استفاده از چندین رفرنس معتبر، باید شامل تجربیات و دستآوردهای اختصاصی شما نیز، باشد تا برای مخاطب ارزش گذاشتن زمان بیشتر را داشته باشد. ولی در این مقالات نیز نباید از استانداردهای سئو  غافل شوید چون همچنان نیاز به بازدید خواهید داشت.

تولید مقالات مخاطب محور

نمونه مقاله پژوهشی

نمونه مقاله تالیفی

گام 4: تولید رپورتاژ

در این گام شما نیاز دارید تا با انتشار محتوای خود در وب‌سایت‌های پر بازدید و البته با موضوع مرتبط، سئوی خارجی وب‌سایت  خود را تقویت کنید. تولید رپورتاژ علاوه بر بهبود سئوی وب‌سایت شما، کمک می‌کند تا بازدیدکنندگان بیشتری از خدمات منحصربه‌فرد شما مطلع شوند. اما برای تولید یک رپورتاژ حرفه‌ای و تأثیرگذار  نیاز است که بتوانید با لحن و ادبیات مخصوص جامعه مخاطبان محل انتشار رپورتاژ، مسئله‌ای طرح کنید و با ارائه راه‌کار‌های حل مسئله، شرکت و خدمات خود را به بهترین شکل معرفی کنید.

نمونه رپورتاژ 4

نمونه رپورتاژ 3

نمونه رپورتاژ 2

نمونه رپورتاژ 1

تولید محتوای گرافیکی:

برخی مخاطب‌ها حوصله خواندن یک متن طولانی را ندارند، برخی نیز وقت این کار را ندارند، این‌ها همان‌هایی هستند که هنگام مطالعه یک کتاب تنها به دیدن عکس‌های آن اکتفا می‌کنند در نتیجه ممکن است با توجه به محصول و نیاز مخاطبتان به این نکته پی ببرید که تولید محتوای گرافیکی نسبت به محتوای متنی برای کسب‌وکار شما اثربخش‌تر می‌باشد، این محتوای گرافیکی ممکن است یک پست برای شبکه‌های اجتماعی یا یک اینفوگرافیک برای وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی باشد.

اینفوگرافیک پژوهش رفتار مخاطب

نمونه اینفوگرافیک 4

21

نمونه اینفوگرافیک 3

اینفوگرافیک پژوهش بازاریابی محتوا کسب و کارها

نمونه اینفوگرافیک 2

اینفوگرافیک تولید محتوا در قیف بازاریابی دیجیتال

نمونه اینفوگرافیک 1

تولید محتوای صوتی:

به علت بزرگ شدن شهرها، ترافیک و … امروزه بسیاری از ما چیزی بالغ بر 2 ساعت از زمان خود را در خودروی شخصی و یا وسیله نقلیه عمومی می‌گذرانیم که در اغلب این موارد امکان مطالعه محتوای متنی را نداریم و ترجیح می‌دهیم به یک فایل آموزنده صوتی یا یک موزیک گوش دهیم،مخاطب شما نیز به همین شکل رفتار می‌کند.
در این مواقع با استفاده یک فایل صوتی(پادکست) جذاب می‌توانید مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کنید.

گام 5 : مجله الکترونیک

خدمت جدیدی از فرمحتوا برای نمایش یکپارچه متن، تصویر، ویدیو و محتوای صوتی در یک مجله آنلاین

پرونده اول ـ ترس از شکست در کارآفرینی

پرونده دوم ـ تبدیل علم به ثروت

پرونده سوم ـ کارآفرینی با رویکرد نوپای ناب

پرونده چهارم ـ تغییر در آینده کسب و کار