#من_و_اين_روزها
رخداد پیش آمده و فراگیر شدن بیماری کرونا کسب‌وکارهای بسیاری را نیمه تعطیل و متضرر کرده است. هر چند که برای مقابله با بیماری راه دیگری برای هیچ کدام از ما نمانده، باید صبر کنیم و کنار یکدیگر باشیم. در این روزها حال و مال همگی ما دستخوش تغییرات نه چندان خوشی قرار گرفته است. تعداد زیادی از دوستان دور و نزدیک ما که مدرس زبان انگلیسی و معلم بودند و یا در مشاغلی به صورت حق‌التدریس و روزمزد مشغول به فعالیت بودند، به دلیل شرایط پیش آمده و تعطیلی مدارس و آموزشگاه‌ها و دفاتر کاری، درآمدهای خود را به طور کامل از دست داده‌اند. به همین دلیل فرامحتوا تصمیم گرفته است بخشی از کارهای مربوط به پروژه‌هایش که دارای استانداردهای کاری ساده‌تری است را برون‌سپاری کند. اگر در این روزها نیاز به کار در منزل دارید، از همه شما عزیزانی که اهل مطالعه هستید دعوت می‌کنیم در طراحی سؤالات چهارگزینه‎ای در حوزه‌های مختلف با ما همکاری کنید. شما در این صفحه با استاندارد طراحی سؤال از منابعی که ما برایتان ارسال می‌کنیم، آشنا خواهید شد. امیدواریم بتوانیم بخشی از درآمدهای از دست رفته شما را جبران کنیم و در کنار هم روزهای سخت پیش رو را سپری کنیم.

فرایند کاری

مرحله اول: به سادگی ثبت نام کنید.

بعد از تکمیل فرم، بچه های واحد ارزیابی بررسی میکنن که شما به کدوم از حوزه های ذکر شده در فرم علاقه دارید و روزانه چه مقدار سوال میتونید طرح کنید.

مرحله دوم: منابع و استانداردها

ارسال منبع مورد نظر برای طرح سوال و شرح اینکه استانداردهای موجود برای طراحی این سوالات چه چیزهایی هستند.

مرحله سوم: شرایط ارسال کار و زمانبندی

که در این مرحله با هم قول و قرارا‌مون رو چک میکنیم

مرحله چهارم: واریز وجه به حساب شما

امیدواریم تا اینجا همه چیز خوب پیش رفته باشه و بتونیم پرداخت ها رو انجام بدیم.واریز ها48 ساعت بعد از تحویل سوالات به حسابتون انجام خواهد شد.

سخنی با شما

همواره در این سال‌ها تلاش کردیم به عنوان بخش کوچکی از جامعه، مسئولیت‌های خود را به انجام برسانیم و در بهبود جامعه نقش خود را ایفا کنیم. این کار را با مشارکت دادن نیروهای دورکار تحت حمایت موسسه‌های مختلفی مانند محک و انجمن های خیریه دیگر در فرآیند تولید محتوا تا حدی انجام دادیم. افسوس و اندوه ما از اتفاق جاری و شیوع ویروس کرونا برای تمامی دوستانی که دیگر در کنار ما نیستند و فقدانشان در میان ما باقی خواهد ماند، جاری است. با این حال امروز ما امید داریم کمپین من و این روزها برای تمامی دوستانی که در استانه سال نو برای کسب درامدهای خود با چالش روبه‌رو شدند، راهگشا باشد.

ابراهیم هاشمی

مدیر عامل فرامحتوا

سوالات متداول

۱

فرآیند کار چگونه است؟

این کار به این شکل انجام می‌شود که شما حوزه مورد علاقه خود را به ما اعلام می‌کنید. ما در آن حوزه برای شما منابع اطلاعاتی مورد تأیید خود را ارسال می‌کنیم و شما از آن منابع سؤالات چهارگزینه‌ای تهیه و در قالب فایل اکسل در تاریخ مشخصی برای ما ارسال می‌کنید. تعداد سؤالات صحیح پس از بررسی مشخص و متناسب با آن پرداختی به شما انجام خواهد شد.

۲

طراحی سؤالات چگونه باشد؟

سؤالات به شکل چهارگزینه‌ای و از منابع مورد تأیید ما طراحی می‌شود و طبق فرمت مشخص شده در فایل اکسل توسط شما تکمیل و سپس در تاریخ‌های مشخص شده برای ما ارسال خواهد شد.

۳

چه استانداردهایی برای تولید سؤالات وجود دارد؟

1. غلط املایی: دقت بسیار زیادی بر صحیح نوشتن املای کلمات داشته باشید.

2. گزینه‌های تکراری: از عدم تکرار عبارت گزینه‌های یک سؤال اطمینان حاصل کنید. همچنین برای سؤالات مختلف از گزینه‌های یکسان استفاده نکنید.

3. گزینه غلط: دقت بسیار زیادی در نوشتن شماره گزینه درست داشته باشید.

4. سؤالات تکراری: از تغییر صورت سؤال و پرسیدن آن به روشهای دیگر به شکلی که جواب سؤال یکی باشد پرهیز کنید.

5. منابع دیگر: سؤالات را فقط از منابعی که توسط ما برای شما ارسال می‌شود، تهیه کنید و حتماً شماره صفحه را ذکر کنید.

6. سؤالات با مشکلات سیاسی: از تدوین سؤالاتی که بار سیاسی دارد جداً پرهیز کنید. مثلاً سؤالاتی در مورد آنچه از نظر جمهوری اسلامی نباید پرسیده شود.

7. سؤالاتی با گزینه عدد و سال: حداکثر 15 درصد کل سؤالات دارای گزینه های عدد و سال باشد.

۴

منبع سؤالات چیست؟

منابع طراحی سؤالات صرفاً منابعی است که ما برای شما ارسال می‌کنیم.

۵

سؤالات به چه شکلی بررسی می‌شود؟

فایل و فرمت ارسالی، تاریخ ارسال، رعایت استانداردها و بررسی رندوم گزینه‌ها.

۶

سؤالات طراحی شده را از چه طریقی برای فرامحتوا ارسال کنیم؟

سؤالات صرفاً برای ایمیل faramohtava@gmail.com ارسال شود و از ارسال آن به روش‌های دیگر جداً خودداری کنید.

۷

پنالتی چیست؟

در صورتی که هر کدام از موارد مشخص شده در استانداردها را رعایت نکنید، در ارسال سؤالات تأخیر داشته باشید، در فرمت مشخص شده به صورت کامل ارسال نکنید، یک پنالتی برای شما لحاظ می‌شود. بنابراین پنالتی‌ها عبارتند از: غلط املایی، گزینه‌های تکراری، گزینه غلط، سؤالات تکراری، منابع دیگر، سؤالات با مشکلات سیاسی، سؤالاتی با گزینه عدد و سال، تأخیر در ارسال به ازای هر یک روز، تکمیل نکردن فرمت مشخص شده به ازای هر فیلد خالی.

۸

آیا برای پنالتی‌ها جریمه‌ای وجود دارد؟

- تعداد پنالتی‌ها اگر کمتر از 5 درصد کل سؤالات تولیدی در هر بار ارائه باشد، 2 برابر دریافتی بابت هر سؤال به ازای تعداد پنالتی‌ها کسر می‌شود.

- تعداد پنالتی‌ها که بین 5 الی 10 درصد کل سؤالات تولیدی در هر بار ارائه باشد، 3 برابر دریافتی بابت هر سؤال به ازای تعداد پنالتی‌ها کسر می‌شود.

- در صورتی که تعداد پنالتی بیش از 10 درصد سؤالات باشد، اشتباهات مازاد بر 10 درصد تا 4 برابر دریافتی بابت هر سؤال جریمه دارد و قطع همکاری می‌شود.

- اگر در 2 بار متوالی 10 درصد سؤالات پنالتی باشد برای بار سوم قطع همکاری می‌شود.