فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02188862466

5 راه استفاده از ugc

خانه » دنیای محتوا » smartinsight » 5 راه استفاده از ugc

5 راه استفاده از ugc

چه کسی برایتان تولید محتوا می‌کند؟ تیم بازاریابی؟ یک آژانس؟ خودتان؟ یا مشتریانتان؟

بله درسته! مشتریان سراسر جهان می‌توانند با سرعت 10ها میلیون کلمه در ساعت برایتان تولید محتوا کنند اما با این حال، تنها تعداد کمی از شرکت‌ها ارزش محتوای تولید کاربر (ugc) را درک می‌کنند. اما ugc چیست؟ و چرا اینقدر اهمیت دارد؟

حقیقتی جالب اما واقعی! در افزایش فروش شرکت، محتوای تولید کاربر موثرتر از هر محتواییست که شما تولید می‌کنید. چرا که مشتریان آتی شرکت، برای حرف همنوعان خود ارزش بیشتری قائلند و به آن بیشتر اعتماد می‌کنند. طبیعتاً برای آن‌ها تولید محتوا بدست کاربران معتبرتر و قابل اعتمادتره!

طبق بررسی‌های پلتفرم ریوو (Reevo) “70 درصد مصرف‌کنندگان، نظرات و توصیه‌های هم‌نوعان خود را نسبت به محتوای متنی حرفه‌ای ترجیح می‌دهند و آن را بیشتر می‌پذیرند. طبق شاخص اعتماد مصرف‌کننده نیلسن، 92 درصد مصرف‌کنندگان به محتوای تولید کاربر و ارگانیک بیش از تبلیغات سنتی اعتماد می‌کنند. تولید محتوا بدست کاربران اغلب مواقع، بی‌طرفانه بوده و در نتیجه، ugc یک محتوای بسیار معتبرتر و صادقانه به نظر می‌رسد. با ادامه مقاله همراه شوید تا به شما توضیح دهیم ugc چیست و چطور عمل می‌کند؟

ugc چیست؟

برای درک بیشتر مفهوم ugc، چندین تعریف در پاسخ به این سوال که ugc چیست ارائه شده است. برای مثال، ugc محتوایی است که توسط مخاطب برند (که ممکن است یک مشتری یا فقط یک مخاطب باشد) تولید شده است.

ugc هر محتوایی از نقد و بررسی‌ها و نظرات مخاطبان و شبکه‌های اجتماعی و یا پست‌های فروم گرفته تا گواهی مشتریان قبلی و پست‌های وبلاگ را در بر می‌گیرد.

ugc هر نوع محتوایی است که به شرکت مربوط است و توسط کاربر تولید شده است.

محتوای تولید کاربر به عنوان یک تاییدیه اجتماعی برای تبلیغ پیام برند عمل می‌کند، به افزایش فالوورهای شما در شبکه‌های اجتماعی کمک می‌کند، روابط با مشتریان را تقویت کرده و اعتماد  به مخاطبان هدف را القا کرده، باعث بهبود SEO و در نتیجه، افزایش فروش می‌شود.

البته هر نوع تولید محتوا توسط کاربر به افزایش فروش شرکت کمک نمی‌کند. محتوا باید کاربران را در یک نقطه خاص در چرخه فروش هدف قرار داده و به نقطه بعدی سوق دهد (در حالت ایده‌آل, به سمت خرید  یا تبدیل شدن به مشتری سوق دهد). حال که سوال مربوط به ugc چیست را پاسخ دادیم وقت آن است که به نحوه استفاده از آن بپردازیم. در زیر پنج راه موثر استفاده از ugc برای اطمینان از موفقیت تلاش‌های بازاریابی را به شما معرفی می‌کنیم:

 • نظرات مشتریان
 • مسابقات هشتگ‌دار
 • محتوای ویدئویی
 • گیمیفیکیشن
 • تولید محتوا برای فصول تعطیل

نظرات

بیش از 70 درصد مصرف‌کنندگان می‌گویند که آن‌ها قبل از خرید محصول یا خدمات به نظرات نگاهی می‌اندازند. نظرات به مشتریان احتمالی شما نشان می‌دهد که محصولات شما قابل‌اعتماد یا غیرقابل اعتماد است. رتبه‌بندی‌ها و نظرات می‌تواند به شما در افزایش ترافیک وب‌سایت شما کمک کند، باعث اعتماد و اطمینان بیشتر شده و نرخ تبدیل را افزایش دهد.

شما می‌توانید به مخاطبان اجازه دهید نظرات را در وب سایت شما، صفحه فیس‌بوک و یا شبکه‌های اجتماعی بنویسند. وقتی صحبت از نرخ تبدیل می‌شود هر دوی نظرات کاربر  در داخل سایت و خارج از آن مهم هستند.

شما باید مشتریان خود را با کارت‌های هدیه، کوپن‌های تخفیف و …  تشویق کنید که درباره‌ی برند و مجصولات شما نظر دهند.

سعی کنید ایمیل‌هایی برای مخاطبان خود ارسال کنید که در قسمت موضوع، کلیدواژه‌هایی به کار رفته باشد که مخاطب را به نظر دادن ترغیب کند چون موضوع یا عنوان ایمیل بزرگترین تاثیر را روی خریداران دارد. وقتی نظرات منفی دریافت می‌کنید آن‌ها را به عنوان فرصتی برای جلب اعتماد مشتریان خود در نظر بگیرید.

همیشه مودب باشید و به هر مشتری شخصا جواب بدهید تا به این طریق نشان دهید به نظرات و تجربه‌ی آن‌ها اهمیت می‌دهید. به یاد داشته باشید که هر دو نظرات مثبت و منفی، نقش مهمی در افزایش اعتماد به برند و  اعتبار آن بازی می‌کنند. نشان دادن نظرات تولید کاربر در افزایش فروش برای کسب‌وکار شما بسیار موثر است.

برگزاری مسابقات هشتگ‌دار

یکی از راه‌های دریافت محتوای مشتری این است که مسابقاتی را در شبکه‌های اجتماعی برگزار کنید، هشتگ‌های منحصر به فرد و جذابی ایجاد کنید و از فالوورهای خود بخواهید که هشتگ مسابقه را به اشتراک بگذارند. با یک مسابقه هشتگ‌دار ugc می‌توانید فالوورها را تشویق کنید که محتوای شما را در شبکه‌های اجتماعی و با استفاده از یک هشتگ خاص به اشتراک بگذارند. کاربران می‌توانند محتوایی مانند عکس و ویدیوهایی که هشتگ خاصی دارند را به منظور بردن جایزه به اشتراک بگذارند.

با استفاده از هشتگ‌های خاص و باب کردن آن‌ها، فالوورهای شما می‌توانند هشتگ شما را به یک ترند تبدیل کنند. این کار می‌تواند به افزایش تعامل با مخاطبان، افزایش آگاهی از برند و در نهایت افزایش فروش کمک کند.

هشتگ‌هایی بسازید که راحت به خاطر سپرده شوند و مهم است که از هشتگ‌هایی استفاده کنید که نوشتن آن‌ها راحت بوده و برند شما را از رقبا جدا کند. همچنین به خاطر داشته باشید که هشتگ برنددار را در تمام پست‌های خود بگنجانید.

محتوای ویدئویی

صرف‌نظر از اینکه محتوای شما درباره چه چیزی است محتوای ویدیویی راهی بسیار موثر برای تولید محتوای کاربر است. محتوای ویدئویی به مخاطبان شما کمک می‌کند با شما به نحوی بهتر ارتباط برقرار کنند که از طریق دیگر رسانه‌ها امکان‌پذیر نیست.

طبق پلتفرم Octoly، به طور متوسط، ویدئوهای تولید شده کاربران در مورد یک برند، 10 برابر بیشتر از ویدئوهای رسمی برند در یوتیوب مشاهده شده است. ویدئوهای تولید کاربر پتانسیل بسیار زیادی برای به اشتراک‌گذاری دارند و احتمال ویروسی شدن آن‌ها بسیار بیشتر است که اساسا می‌تواند به افزایش فالوورهای شما کمک کند.

در ویدئوهای ugc دیدگاه‌های اصلی درباره محصولات و خدمات شما بیان می‌شود که به برند شما اعتبار می‌بخشد. در این ویدئوها بینش‌ها و نگرش‌های مخاطبان به اصالت و یکپارچگی کسب‌وکار شما کمک کرده و تصویر برند شما را تقویت می‌کنند. استفاده از محتوای ویدئویی تولید کاربر بهتر از بازاریابی سنتی است چون آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و حمایت از مشتریان خود را نشان دهید.

گیمیفیکیشن

راه دیگر برای تولید محتوای کاربر و تعامل با کاربران از طریق گیمیفیکیشن است. در گیمیفیکیشن، کاربران ملزم هستند که چندین کار را انجام داده و سپس به آن‌ها جوایزی اهدا شده و به خاطر مشارکت از آن‌ها قدردانی می‌شود.

برندها از مفاهیمی مانند سطح، نمرات بالا، نشان‌ها و مدال‌ها، رتبه‌بندی‌ها، امتیازات و غیره استفاده می‌کنند تا کاربران را تشویق کنند وظایف را انجام داده و موفقیت‌های خود را به اشتراک بگذارند. شما نیز می‌توانید جوایزی را به برندگان باز‌ی اهدا کنید از جمله اینکه  به آن‌ها تخفیف ویژه داده، مدال، یک محصول و غیره اهدا کنید برای اینکه وفاداری آن‌ها را افزایش دهید.

محرک‌های کوچک این چنینی، کاربران را تشویق می‌کند که تلاش بیشتری برای تکمیل و به اتمام رساندن مراحل و کارها انجام دهند. بنابراین، گیمیفیکیشن این امکان را برای شما فراهم می‌کند که یک رابطه طولانی‌مدت با مشتریان خود برقرار کنید و همچنین کمک می‌کند فالوورها را به مشتریانی وفادار تبدیل کنید و آن‌ها را به خرید مجدد از شما تشویق می‌کند.

نایک از اهرم گیمیفیکیشن برای تداوم ارتباط با مشتریان خود استفاده کرد. در کمپینNike+ این برند  گیمیفیکیشن را در برنامه Nike+ fuelband گنجانید. دوندگان می‌توانستند فعالیت فیزیکی خود از جمله فاصله، زمان، سرعت، میزان کالری سوخته شده و غیره را از طریق این برنامه دنبال کنند. برنامه همچنین به یک شبکه اجتماعی وصل بود تا کاربران به رقابت با یکدیگر بپردازند و نتایج خود را به اشتراک بگذارند و این کار به افزایش حضور و دیده شدن برند کمک کرد.

پس از اینکه کاربران سطوح و مراحل مختلف را با موفقیت طی می‌کردند، به آن‌ها مدال‌ها و جوایزی اهدا می‌شد  که به تعامل بیشتر و تشویق مشتریان به خرید محصولات نایک منجر می‌شد. این برند از  طریق گیمیفیکیشن توانست داده‌های کاربران را برای دسته‌بندی و بازاریابی محصولات خود جمع‌آوری کند.

تولید محتوا برای فصول تعطیل

فصول تعطیل فرصت‌های زیادی برای کسب‌وکارها فراهم می‌کند تا با مشتریان خود از طریق تولید محتوا ارتباط برقرار کنند. برندها می‌توانند از طریق برقراری ارتباط با فالوورهای خود در یک سطح عاطفی خود را محبوب و مردمی کنند.

با این حال، شما باید روش‌های منحصر به فرد و جذابی را پیدا کنید تا ugc را در استراتژی بازاریابی خود برای فصول تعطیل و یا رویدادهای مهم بگنجانید. باید مخاطبان خود و هدف از تولید محتوای کاربر در فصول تعطیل را مشخص کنید چون این تصمیمات به شما این امکان را می‌دهد مناسب‌ترین پلتفرم را انتخاب کنید. از فالوورها بخواهید کار تولید محتوا را انجام دهند مثلا تصاویر را به اشتراک بگذارند، ویدئو ارسال کنند، از هشتگ شما استفاده کنند، نظر خود را بنویسند، در مسابقات شرکت کنند و غیره و آن را میان دوستان خود به اشتراک بگذارند.

بدین طریق، مشتریان خود را در طول تعطیلات فصل به هیجان آورید. علاوه بر این، با این کار، شما آن‌ها را به تولید محتوا ترغیب کرده و تاثیر مثبت آن را بر فروش محصولات خواهید دید.

نتیجه‌گیری

محتوای تولید کاربر (ugc) در حال حاضر به بخش مهمی از استراتژی بازاریابی محتوا تبدیل شده است که در آن مشتریان حاضر هستند با اشتیاق در مورد محصولات و یا خدمات آنلاین صحبت کنند و به تولید محتوا درباره آن بپردازند.

محتوای تولید کاربر باعث گسترش آگاهی در مورد کسب‌وکار شما شده و تصویر برند شما را تحکیم و تثبیت می‌کند و باعث می‌شود به مزیت رقابتی دست یابید. با استفاده از روش‌های فوق، می‌توانید از ugc برای حضور آنلاین قوی و افزایش وفاداری مخاطبان هدف خود بهره ببرید.

به خاطر داشته باشید که هیچ  رویکرد یکسان مناسبی برای همه برای جمع آوری محتوای تولیدی کاربر برای اطمینان از موفقیت بازاریابی محتوا و افزایش فروش وجود ندارد. استراتژی  ugc کاملا به اهداف کسب وکار و مخاطبان شما وابسته خواهد بود.

با به کار گیری روش‌های موثر، می‌توانید به تلاش‌های تولید محتوای کاربر خود جهت مناسبی بدهید. بنابراین، تولید محتوا  توسط کاربر را در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود بگنجانید و نتایج مثبت بدست آورید چون اعتماد، اعتبار و صحت اطلاعات بر جهان بازاریابی حاکم است.

 

 

 

منابع:

https://contentmarketinginstitute.com

https://www.google.com

 

منابع: faramohtava

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۲ دیدگاه
 • علیرضا ۰۱ تیر ۱۳۹۸

  سلام / چگونه میتوانیم کاربران مون رو ترغیب کنیم که برایمان محتوا تولید کنند ؟

  شما در فرامحتوا چه کاری رو انجام میدهید ؟

  • فرامحتوا ۱۱ تیر ۱۳۹۸

   یکی از بهترین و اثربخش‌ترین نوع محتوا، محتوای ugc است که ما هنوز در فرامحتوا از آن استفاده نمی‌کنیم و امیدواریم به زودی این مدل را راه‌اندازی کنیم

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم