فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02188862466

Seo برای جستجوهای صوتی، رویکردی جدید در بازاریابی محتوا

خانه » استراتژی محتوا » Seo برای جستجوهای صوتی، رویکردی جدید در بازاریابی محتوا

Seo برای جستجوهای صوتی، رویکردی جدید در بازاریابی محتوا

بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتور‌های جستجوی صوتی

موضوع موتورهای جستجوی صوتی یکی از جذاب‌ترین مفاهیمی است که در چند سال اخیر ذهن متخصصان فناوری اطلاعات را به خود معطوف کرده و نوید خبرهای شگفت‌انگیزی، برای تحولی تازه در زندگی فناورانه بشر را به همراه داشته است. اخیرا مری میکر (Mary Meeker) یکی از تحلیلگران سابق وال استریت و یکی از 77 زن قدرتمند جهان در سال 2014، گزارش سالانه تجارت اینترنتی را منتشر کرد. گزارشی که حول موضوعاتی همچون سئوی موتورهای جستجوگر صوتی با تیتر “به تصویر کشیدن صوت، پارادایم جدید تعامل انسان و کامپیوتر”، بحث کرده است. اینگونه به نظر می‌رسد که دستیاران صوتی (voice assistants)، جستجوهای صوتی و فروش دستگاه‌هایی نظیر بلندگوهای هوشمند که قابلیت‌ پخش کتاب‌های صوتی، اعلام وضعیت‌های آب و هوایی یا ترافیکی آنلاین و کنترل چندین دستگاه هوشمند دیگر خانه را دارند، تصویری نسبتاً دقیق از سیر تحولات “صدا، به عنوان یک رابط تعاملی میان انسان و کامپیوتر، را ترسیم می‌کند. سرعت رشد جست‌وجوهای صوتی این حقیقت را روشن ساخته است که در سال‌های آینده تایپ کردن و نوشتن سؤالات برای دستیابی به پاسخ‌های مورد نظر، بسیار ابتدایی به نظر خواهد رسید. پیش‌بینی شده است تا سال 2020 بیش از 50 درصد سرچ در کل دنیا به صورت صوتی اتفاق خواهد افتاد و در سال 2019 برای صنعت بازشناسی ساختار محتوای صوتی یک بازار 600 میلیون دلاری وجود خواهد داشت. دلیل استقبال مردم دنیا از جستجوهای صوتی، بسیار ساده است. چرا که همه ما دوست‌ داریم که حرف بزنیم و حرف زدن را به دیگر رو‌ش‌های ارتباطی ترجیح می‌دهیم. ما به طور متوسط در هر دقیقه 150 کلمه صحبت می‌کینم و این در حالی است که در هر دقیقه تنها 40 کلمه تایپ می‌کنیم. همین دلیل ساده باعث خواهد شد تا عموم مردم با آغوش باز از این فناوری استقبال کنند.

چطور رنک بهتری برای جستجوهای صوتی داشته باشیم؟

با شناخت نسبت به آینده جستجوهای صوتی، کسب‌ و کارهای اینترنتی باید وب‌سایت‌های خود را برای موتورهای جستجوی صوتی نیز بهینه کنند. برای بهینه‌سازی صوتی و دریافت رنک بهتر، نیاز است که ابتدا ویژگی‌های درخواست‌های صوتی را بشناسیم:

1) پرسش محور بودن درخواست‌ها:

اکثر جستجوکنندگان به دنبال رسیدن به پاسخ سؤالات خود هستند. به این معنی که درخواست خود را به صورت پرسش‌های کامل مطرح می‌کنند. برای مثال می‌گویند “ارز کشور رمانی چیست؟” نه اینکه بگویند “ارز کشور رمانی”.

2) دقیق:

برخی اوقات نوشتن درخواست‌ها توسط کاربران می‌تواند ابهام ایجاد کند، اما برخلاف نوشتن، جست‌وجوی صوتی کاملاً هدف را نشانه می‌رود. دلیل آن هم این است که به دلیل سرعت بیشتر در انتقال اطلاعات از طریق صحبت کردن، افراد نیاز و درخواست خود را واضح‌تر و دقیق‌تر بیان خواهند کرد.

3) مبتنی بر موقعیت مکانی:

بیش از 86 درصد از جستجوهای صوتی، از طریق تلفن‌های هوشمند انجام می‌گیرد که با توجه به این موضوع که 55 درصد از جستجوهای صوتی در ماشین و یا در حال راه رفتن اتفاق می‌افتد، اکثر افراد در مورد یک محل خاص سؤال می‌پرسند.

4) پاسخ‌های سریع:

اکثر افرادی که از درخواست‌های صوتی استفاده می‌کنند به دنبال دریافت پاسخ‌های سریع و کوتاه هستند. این مورد بیشترین ارتباط را با دستیاران صوتی و ربات‌هایی دارد.

5) مبتنی بر تلفن‌های همراه و تبلت‌ها:

خیلی کم پیش می‌آید که افراد برای جستجوی های صوتی که انجام می‌دهند از طریق لپ تاپ اقدام به انجام درخواست‌های صوتی نمایند.

چک لیست سئو برای جست‌وجوهای صوتی:

برای اینکه بتوانید وب‌سایت خود را برای موتورهای جستجوی صوتی بهینه کنید بهتر است که موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • محتوا به عنوان پاسخ سؤال:

زمانی که محتوای مناسبی برای موتورهای جستجوی صوتی تولید می‌کنید، یادتان باشد که نخستین گام تولید آن محتوا در فرم پرسش و پاسخ است. این اقدام سئوی شما را بهینه و رابط کاربری شما را تقویت می‌کند.

  • داده‌های ساختاریافته:

داده‌های ساختاریافته، سئوی شما را روزانه بهبود می‌بخشد، زیرا به گوگل کمک می‌کند صفحه شما را بهتر درک و تفسیر نماید.

  • ثبت‌نام کسب‌وکارتان در گوگل:

اگر تاکنون این کار را انجام نداده‌اید، وقت را از دست ندهید! این کار می‌تواند اطلاعات کسب‌ و کار شما را در زمان جستجو کلید واژه‌های برندتان به مخاطبان نشان دهد. همچنین در مکان‌یابی کسب‌ و کار شما برای مخاطبان بسیار مؤثر است.

  • تمرکز بر شبه‌جمله‌های طولانی‌تر به جای کلید‌واژه:

جستجوهای صوتی طولانی‌تر و دقیق‌تر خواهد بود. بنابراین توجه به شبه‌جمله‌ها و سؤالاتی که احتمال دارد مخاطبان آن را سرچ کنند، تأثیر بسیار بیشتری بر سئوی شما خواهد داشت.

  • بهینه‌سازی موبایلی:

بیشتر جستجوهای صوتی توسط موبایل کاربران انجام خواهد شد. بنابراین رابط کاربری موبایل در جستجوهای صوتی بسیار اهمیت خواهد یافت. همچنین سرعت وب‌سایت خود را افزایش دهید. چرا که مخاطبان بیش از 3 ثانیه در صفحه موبایل خود منتظر شما نمی‌مانند!

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم