فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02188862466

اهمیت تولید محتوا با توجه به محل انتشار محتوا و زمان انتشار محتوا

خانه » انتشار و ارزیابی » اهمیت تولید محتوا با توجه به محل انتشار محتوا و زمان انتشار محتوا

اهمیت تولید محتوا با توجه به محل انتشار محتوا و زمان انتشار محتوا

هر سخن جایی و هر نکته زمانی دارد

معروف‌ترین برندها و شرکت‌های تجاری دنیا قوی‌ترین استراتژی محتوا را دارند اما برخی شرکت‌ها نیز با اینکه برنامه‌ریزی مناسب و اصولی برای انتشار محتوا دارند اما بهره کافی از محتوای تولید شده نمی‌برند! در واقع همانطور که هر فرد دارای یک اثر انگشت منحصر به فرد است، هر نام تجاری هم لازم است، هویت خود را در تولید محتوا داشته باشد و برای کسب هویت تنها برنامه‌ریزی تولید محتوا کافی نیست بلکه باید بدانید زمان انتشار محتوا و مکان انتشار محتوا مناسب برای رسیدن به هدفتان چیست؟

انتشار محتوا و اهمیت زمان و محل مناسب انتشار محتواهیچ‌کسی دست به انتشار محتوا نمی‌زند مگر اینکه قصد دیده شدن آن را داشته باشد و بخواهد این محتوا زمینه لازم برای پیشرفت در آن حوزه را فراهم سازد. اگر ذهن مخاطب را همانند لوحی برای نقاشی تصور کنیم باید بگوئیم که امروزه با گسترش ارتباطات، دیگر این لوح سفید نیست و شما زمانی که اقدام به انتشار محتوا می‌کنید؛ در واقع قصد دارید روی یک صفحه رنگی نقاشی کنید پس لازم است بدانید که با چه موادی و در چه شرایطی نقاشی کنید تا این لوح که پیشتر نقش و نگار گرفته؛ از آن متاثر شود و نقاشی شما بر جان این لوح بنشیند. این مواد و شرایط در زمینه انتشار محتوا در واقع همان زمان انتشار محتوا و مکان انتشار محتوا است.
اینکه مخاطبان شما چه قشری هستند؟ چه نوع روزنامه‌هایی مطالعه می‌کنند؟ اخبار و خبرنامه‌ها را از چه طریقی دریافت می‌کنند؟ همه از موارد تعیین کننده در زمان انتشار محتوا و مکان انتشار محتوا می‌باشد و برای موفقیت در استراتژی انتشار محتوا باید به این موضوعات اشراف کافی داشته باشید.
درک درست از زمان انتشار محتوا برای استراتژی بازاریابی ضروری است البته هیچ وقت برای برندها ساعت جادویی وجود ندارد که بهترین باشد. ایجاد برنامه‌ای برای استراتژی محتوا، نگرش مخاطبان نسبت به نام تجاری، انتظارات خودتان برای نام تجاری را در میان کاربران و موتورهای جستجو شکل می‌دهد.

 

چه مواردی را برای انتشار محتوا در زمان و مکان درست در نظر گرفت

در ادامه نکاتی را بررسی می‌کنیم که برای انتشار محتوا در زمان و مکان مناسب باید در نظر داشت. این نکات را در دو مورد از درگاه‌های اصلی انتشار محتوا یعنی پست‌های الکترونیکی و شبکه‌‌های اجتماعی بررسی می‌کنیم:

  • پست الکترونیک

ایمیل به عنوان محل انتشار محتوااگرچه پست الکترونیک یک روش توزیع قدیمی تحت وب است اما در عین حال یک رسانه جمعی با عملکرد بالا برای بازاریابانی است که به دنبال پرورش مخاطب هستند. با وجود میلیاردها ایمیل فرستاده شده در هر روز، ایمیل همچنان یک فضای تعامل بالا است و می توان با تنظیم زمان انتشار محتوا به خوبی از این ظرفیت در جهت رسیدن به استراتژی‌های تعیین شده استفاده کرد. حال این سوال مطرح می‌شود که چطور باید زمان انتشار محتوا را در ارسال ایمیل تنظیم کرد؟ تصمیم با شما است اما بهترین راه ارسال ایمیل‌ها در ساعت دلخواه مخاطبان برای مخاطبان است، به این ترتیب مخاطبان شما از نظم و برنامه‌ریزی کار شما آسوده خاطر می‌شوند و بیشتر به برند شما اعتماد می‌کنند.

  1. پیغام مداوم: یکی از دلایل اصلی لغو پست الکترونیکی و خوانده نشدن آن، ارسال مکرر پست الکترونیکی است و این مشکل زمانی پیش می‌آید که شما زمان انتشار محتوا راه به درستی تنظیم نکرده باشید و براساس رایگان یا ارزان بودن نرخ ارسال پیام اقدام به این کار کنید. ارسال ایمیل مکرر به این معنا است که شما از اصل تولید محتوا برای رسیدن به اهداف و بازاریابی خود فاصله گرفته‌اید. به نظر می‌رسد که بهترین زمان انتشار محتوا در پست الکترونیکی، ارسال چهار تا هشت پیام در یک ماه به صورت ترکیبی از پیام‌ها است و با این روند پذیرش مخاطبین شما، نیز بالاتر می‌رود.
  2. ایمیل پاسخگو: روز ارسال، زمان ارسال و موضوع، مهم‌ترین عواملی است که منجر به باز کردن پیام‌ها یا مسدودسازی آن از سوی مخاطبان می شود. بخش فریبنده این است که بدانید کدام یک از این عوامل منجر به این نتیجه می‌شود که مخاطب ایمیل شما را بخواند و دنبال کند. یک رویکرد قوی برای انتخاب زمان انتشار محتوا شیوه آزمون و خطا است و برای این کار باید در یک بازه زمانی یک هفته ای در ساعات مختلف به مخاطب ایمیل ارسال کنید و هر ایمیل با دو موضوع متفاوت ارسال شود؛ در پایان هفته شما ارزیابی دقیقی از زمان انتشار محتوا خواهید داشت.
  3. ارزیابی ردیابی پستی: لازم است پس از ارسال هر ایمیل، ارزیابی کنید که محتوای شما تا چه حد توسط مخاطبان مطالعه و پیگیری شده و چه تعداد از مخاطبان ایمیل شما را نمی خوانند. این یک معیار سالم برای تعیین زمان انتشار محتوا است.

 

  • رسانه های اجتماعی

رسانه‌های جمعی بخشی از فضای اینترنت است که با سرعت بیشتری اطلاعات را منتقل می‌کند بنابراین یک مکان انتشار محتوا مهم و موثر است و می‌تواند تاثیر بالایی برای رسیدن به استراتژی بازاریابی محتوا داشته باشد. بازاریابان در کنار تفاوت های ذاتی در پلتفرم، باید تفاوت‌های جمعیت‌شناختی و رفتارهای مخاطبان را در این زمینه‌ها جمع‌آوری کرده و در انتشار محتوا به تعادل برساند. بنابراین این سوال مهمی است که صاحبان برندها و تجار که قصد تولید محتوا دارند، باید چه مواردی را در تولید و انتشار محتوا در رسانه‌های جمعی رعایت کنند؟

  1. پیگیری دائمی: اگرچه بازاریابان زیادی خواهان بازاریابی و انتشار محتوا در رسانه‌های جمعی هستند اما بسیاری از آنها با فرمول «با حداکثر سرعت دویدن و توقف» به پایان می‌رسد، به این معنا که جریان‌های کوچکی از محتوا را برای یک زمان منتشر می‌کنند، و سپس بعد از یک دوره از تب و تاب انتشار محتوا می‌افتند و استراتژی تولید محتوا به کلی به فراموشی سپرده می‌شود. بهترین شیوه این است که آهسته و پیوسته در انتشار محتوا گام بردارید و بتوانید طوری زمان انتشار محتوا را مدیریت کنید و بتوانید مقدار مشخصی محتوا را به طور متناوب ارسال کنید.
  2. حضور پاسخگو: پاسخگویی در رسانه‌های جمعی به این سوال بستگی دارد که آیا شما با رویکرد اهمیت دادن به مخاطبان خود می نویسید و به گفتگو با آنها ادامه می‌دهید؟ برخی از برندها، تنها به مکالمه‌هایی که در رسانه‌های جمعی پیدا می‌کنند یا از طرق مختلف در سراسر سیستم عامل‌های مختلف، می‌یابند؛ پاسخ می‌دهند اما افراد موفق در این حوزه، تیم رسانه‌ای دارند که نیاز به ساعت و قدرت انسانی برای پیدا کردن مطالب جالب برای به اشتراک گذاشتن دارد و باید به اندازه کافی در این زمینه متمرکز شوند. ترکیب تعداد اشتراک و نظرات با بازدید و زمان بر روی صفحه می‌تواند به شما یک نگاه قدرتمند در مورد زمان انتشار محتوا و چگونگی ارسال آن به شما بدهد.

در پایان، استراتژی انتشار محتوا شامل زمان انتشار محتوا و مکان انتشار محتوا بر اساس درک درست از خواست و نیاز مخاطب خواهید داشت. به خاطر داشته باشید که کیفیت و دقت اطلاعات همیشه مهمتر از داشتن حجم زیادی از هرزنامه است که به صندوق پستی ما منتقل شده است. و در نهایت، برندها به دنبال این هستند که افراد با محصولات و خدمات آنها آشنا شوند بنابراین باید در تولید محتوا، علاوه بر داشتن استراتژی مشخص در تولید محتوا و زمان و مکان انتشار آن؛ باید با رسانه‌های جمعی و شیوه کار با آنها و نیاز مخاطبان و نگرش‌هایشان آشنا باشید و محتوای خود را با در نظر گرفتن تمام این موارد تولید کنید.

 

منابع: skyword

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم