فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

لبه تیغ بازاریابی محتوا

خانه » استراتژی محتوا » لبه تیغ بازاریابی محتوا

لبه تیغ بازاریابی محتوا

لبه‌ی تیغ بازاریابی محتوا

7 فردی که می‌توانند استراتژی شخصی‌سازی بازاریابی محتوا شما را شکل دهند.

شخصی‌سازی بازاریابی محتوا نقطه‌ی عطف استراتژی بازاریابی محتوا برندهای موفق برای سال 2017 است. تحقیقات نشان داده است که 45% مشتریان زمان خود را برای خواندن محتواهای تجاری که متناسب با علایق آن‌ها نباشد، سپری نمی‌کنند. 42% آن ها هیچ علاقه‌ای به محصولات و خدمات برندهایی که اطلاعات شخصی مورد نیاز آن ها را ارائه نمی‌دهند، ندارند. 74% مشتریان از محتوای نامناسب و تکراری تولید شده توسط برندها خسته شده‌اند. انواع استراتژی‌های شخصی‌سازی بازاریابی محتوا شامل استفاده از نام مخاطبان، بخش‌بندی مخاطبان بر حسب علایق مشابه، شخصی‌سازی تجارت الکترونیک و ترتیب محتوای مرتبط می‌باشد. در این فرآیند تیم‌هایی از واحدهای فروش، خدمات پس از فروش، ارتباط با مشتری، بازاریابان و مشاوران حوزه‌ی جامعه‌شناسی و رفتارشناسی گرد هم می‌آیند تا به شخصی‌سازی تولید و انتشار محتوا برای مشتریان متفاوت شما بپردازند. سؤالی که پیش می‌آید این است که اعضای تیم شخصی‌سازی محتوای شما چه مشخصاتی باید داشته باشند؟ بهتر است از هر هفت نقشی که ارائه می‌شود حداقل یک نفر در تیم شخصی‌سازی محتوای شما حضور داشته باشند:

  1. مدیر تجربه برند تا مشتری

مشاوران تجربه برند کسب‌ و کار شما تنها سؤالی که در سر دارند این است که: «این کار چه کمکی به مشتریان ما می‌کند؟». وظیفه این فرد این است که همواره با مشتریان گفتگو و میزان رضایت مشتریان را از محتوا اندازه‌گیری کند و زمینه شخصی‌سازی محتوا را شناسایی کنند. از آن ها بخواهید همواره تجربه مشتریان از آنچه داشتند و آنچه خود را سزاوار آن می‌دانند را به شما انتقال دهند.

 

  1. مدیر فنی و پشتیبانی سیستم

فردی که بتواند آسیب‌های فنی محتوای شخصی شده شما از جمله سرعت و امنیت وب‌ سایت را تشخیص دهد و از زیان‌های احتمالی جلوگیری نماید. گاهی ممکن است در فرآیند شخصی‌سازی محتوا امکاناتی به برخی از مشتریان داده شود که امنیت وب‌سایت را به خطر بیندازد. وظیفه این فرد شناسایی ریسک‌های احتمالی فنی و آسیب‌پذیری وب‌سایت شما و ارائه راهکارهای مناسب برای فرآیند شخصی‌سازی محتواست.

  1. مدیر ارزیابی شاخص‌های کلیدی عملکرد

فردی در این تیم باید حضور داشته باشد که کار جمع‌آوری اطلاعات مربوط به شاخص‌ های کلیدی عملکرد محتوا را برعهده بگیرید. این افراد بهترین منبع کسب اطلاعات برای ایجاد مطالعه موردی مربوط به رفتار مشتریان و برند شما هستند. مدیر ارزیابی KPI اولین فردی است که برای شکل دادن به فرآیند شخصی‌سازی محتوا و افزایش کارایی محتوا در تیم شما باید بکار گرفته شود.

 

  1. مدیر ارتباط با مشتری

کارشناسان CRM شما وظیفه‌ی برقراری ارتباط بلندمدت و نگهداری مشتریان موجود را برعهده دارند. اگر شما چشم‌انداز تجربه ایده‌آل مشتری را از بازاریابی محتوا به آنها انتقال دهید و اهمیت نقش آنها را از برقراری تماس تلفنی تا فرستادن ایمیل به مشتریان در این فرآیند شرح دهید، آن‌ها می‌توانند به خوبی از اجرای این نقش استراتژیک برآیند و ایمیل‌های شخصی شده‌ای را ارسال کنند.

  1. مدیر رسانه‌های اجتماعی

این افراد مهم‌ترین توزیع‌کنندگان محتوای شما هستند. آن‌ها دقیقاً می‌دانند چه محتوایی را با چه هدفی برای چه فردی ارسال کنند. آن‌ها معمولاً درگیر ارزیابی شاخص‌های کمّی محتوا هستند. اگر بتوانید اهمیت هر رسانه را در جذب مخاطب و تکرار آن توسط هدف‌گذاری هوشمندانه و مجدد برای آنها مشخص کنید، به شما کمک می‌کنند تا رسانه‌ها را اثربخش‌تر بکار گیرید و با صرف هزینه و زمان کمتر مرتبط‌ترین محتوا را برای هر فرد ارسال نمایید.

 

  1. مدیر آینده‌پژوهی استراتژی بازاریابی محتوا

این افراد مغز متفکر بازاریابی محتوا هستند. آن ها همواره به دنبال انتقال داستان‌های موفقیت به مخاطبان در راستای جلب اعتماد آن ها و افزایش تعامل آنها با برند هستند. تجربه بالای آن ها در جهت‌گیری آینده بازاریابی محتوا به شما کمک می‌کند تا محتوای مناسب هر پرسونا را در طول فرآیند خرید آن ها شخصی‌سازی نمایید. آن ها بهتر از هر کسی می‌دانند که تولید انبوهی از محتوا، انتشار آن در وب‌ سایت و منتظر نشستن برای جست و جو شدن توسط مخاطب، بدترین کار ممکن در حوزه‌ی بازاریابی محتواست. آن ها با شخصی‌سازی محتوا و تنظیم چشم‌انداز آتی اثربخشی سرمایه‌گذاری کسب‌ و کار شما را در بازاریابی محتوا افزایش می‌دهند.

  1. مدیر اجرایی کمپین‌های بازاریابی

حضور این افراد در تیم شخصی‌سازی محتوا بدون شک برای دستیابی به چشم‌انداز شخصی‌سازی بازاریابی محتوا از طریق کمپین‌های اثربخش ضروری است. آن ها می‌توانند نزدیک‌ترین نتایج بازاریابی محتوا را به زمان حال برایتان ایجاد کنند. استراتژی ساختار یافته با معیارهای کمّی مشخصی را به آن ها تحویل دهید و هدف‌گذاری بر طبقه‌ی به خصوصی از پرسونای مخاطب را بر عهده‌ی این افراد قرار دهید.

 

 

چاپ شده در هفته‌نامه‌ی شنبه؛ شماره‌ی 50 صفحه‌ی 15

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم