فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02188862466

ایمیل‌ هایی که کسب‌وکار شما باید ارسال کند!

خانه » استراتژی محتوا » ایمیل‌ هایی که کسب‌وکار شما باید ارسال کند!

ایمیل‌ هایی که کسب‌وکار شما باید ارسال کند!

ایمیل شما باید ارزشمند، مرتبط، عمل‌گرا، ساده، شخصی شده و متناسب با پلتفرم‌های موبایل باشد.

آیا می‌دانید برای هر ایمیلی که ارسال می‌کنید چه نتایجی تا به حال کسب کرده‌اید؟ آسیب‌شناسی بازاریابی ایمیلی نشان می‌دهد که حجم بالایی از ایمیل‌های سازمانی توسط مخاطبان اسپم می‌شود. تحقیقات نشان داده است که 82% شرکت‌ها از بازاریابی ایمیلی استفاده می‌کنند و بدین ترتیب حجم بالایی از اطلاعات به دست مخاطبان می‌رسد. اگر شما می‌خواهید بازاریابی ایمیلی خود را متحول کنید و ایمیل‌های ارزشمندی را برای مخاطبان خود ارسال کنید که توسط آن ها اسپم‌ نشود، باید بدانید انواع پیام‌های تأثیرگذاری که می‌توانید از طریق ایمیل برای مخاطبان خود ارسال کنید چیست. 7 نوع ایمیلی که شما باید ارسال کنید عبارتند از:

1- خبرنامه (Newsletters)

بر اساس تحقیقات انجام شده، خبرنامه معروف‌ترین نوع محتوای ایمیلی است و 83% شرکت‌ها آن را برای مخاطبان خود ارسال می‌کنند. خبرنامه‌ها معمولاً در یک برنامه زمان‌بندی شده ارسال می‌شوند و اطلاعاتی را از وب‌سایت، وبلاگ و سایر منابع به مخاطبان انتقال می‌دهد. گاهی خبرنامه‌ها به معرفی رویدادها، وبینارها و سایر به‌روزرسانی‌ها و اخبار جدید مربوط به آن کسب‌ و کار می‌پردازند. اگر شما به دنبال ایجاد خبرنامه ارزشمندی برای مخاطبان خود هستید، سعی کنید علاقه‌مندی‌های آن ها را پیش از ارسال خبرنامه در نظر بگیرید و از سؤال کلیشه‌ای “آیا تمایل به دریافت خبرنامه دارید؟” بپرهیزید. به جای آن از مخاطبان خود بپرسید به چه موضوعاتی علاقه دارند. همچنین در نظر داشته باشید خبرنامه شما نباید به طور کامل حاوی اطلاعاتی باشد که از طریق کانال‌های دیگر در دسترس افراد است. شما باید از خودتان بگویید و آنچه در سازمان شما جاری است تنها خبری است که منحصراً مربوط به شماست و شاید برای مخاطبان شما جالب باشد!

 

2- ایمیل‌های یکتا (Standalone Emails)

ایمیل‌های یکتا به اندازه خبرنامه مورد استقبال کسب‌ و کارها قرار دارد. تصور کنید ایمیلی با چندین لینک یا توضیحات کوتاه همراه باشد، این کار نه تنها مخاطب شما را گمراه می‌کند بلکه اعلان فراخوان اصلی ایمیل را نیز تضعیف می‌نماید. احتمال کلیک کردن مخاطبان روی اولین یا دومین لینک بیشتر است، اما یادتان باشد آن ها هرگز به ایمیل شما باز نمی‌گردند تا سایر لینک‌ها و دکمه‌های فراخوان را مشاهده کنند و نهایتاً به طور سطحی آن را نگاه و از کنار آن عبور می‌کنند. اگر هدف اصلی شما این است که مخاطب عکس‌العمل خاصی را انجام دهد؛ برای مثال در یک وبینار ثبت کند، محصولی را مشاهده و خریداری کند و یا پست مورد علاقه‌اش را در وبلاگ مطالعه کند، بهتر است از ایمیل‌های یکتا استفاده کنید. این ایمیل‌ها کوتاه هستند و منحصراً به یک موضوع می‌پردازند و یک دکمه اعلان فراخوان در وسط آن وجود دارد. توجه مخاطبان شما به این ایمیل‌ها بسیار متمرکزتر است و احتمال بیشتری وجود دارد که آن ها همان اقدامی را انجام دهند که شما می‌خواستید.

3- ایمیل‌های جذب مخاطب (Lead Nurturing)

ایمیل‌های جذب مخاطب به طور معمول مجموعه‌ای از ایمیل‌های مرتبطی هستند که در یک بازه زمانی چندین روز و یا چندین هفته ارسال می‌شوند. ایده اصلی آن جذب مخاطبان بالقوه و تبدیل آن ها به خریدار است. تمامی این ایمیل‌ها در کنار هم مجموعه‌ای از محتوای مفید هستند که به شکل یک فرآیند ارائه شده‌اند. این دسته ایمیل‌ها نه تنها می‌توانند مخاطبان را به مشتری تبدیل کنند، بلکه نرخ تعامل کسب‌ و کار را با مشتریان افزایش می‌دهند. بر طبق تحقیقات هاب اسپات، ایمیل‌هایی که با هدف جذب مخاطب ارسال می‌شوند. 8% نرخ کلیک دارند درحالیکه این نرخ در مورد ایمیل‌های عمومی به 3% می‌رسد. استفاده از این ایمیل‌های زنجیره‌ای برای جذب مخاطب از اتلاف زمان برای تیم شما جلوگیری می‌کند. یک سری از آن ها را بسازید و اگر برای کسب‌ و کار شما نیز موفقیت‌آمیز بود مشتریان جذب شده را حفظ کنید.

4- ایمیل‌های تعاملی (Transactional Emails)

اگر شما در حال حاضر به تجارت الکترونیک می‌پردازید، تا کنون ایمیل‌هایی مانند “رسید” یا “تأیید” ارسال کرده‌اید. این نوع ایمیل‌ها 8 برابر بیشتر از سایر انواع ایمیل‌ها باز و خوانده می‌شوند. اگر محتوای شما مورد علاقه مخاطبان است، این بهترین زمان برای ایجاد ایمیل‌های شخصی شده و یا پیشنهادهای محصولات خاص به مشتریانتان است. ایمیل‌هایی که بر اساس رفتارهای منحصربه‌فرد یک مشتری و علایق و گذشته ارتباطی او با کسب‌ و کار شما به شکل ویژه برای اول ارسال می‌شود به احتمال زیاد خوانده می‌شود و موجب برقراری تعامل و ارتباط متقابل مشتری با شما خواهد شد. شخصی‌سازی بهترین روش برای نگهداری مخاطبان وفادار و وفادارسازی بیشتر آنها به شماست.

5- ایمیل‌های رویدادهای مهم (Milestone Emails)

تحقیقات نشان داده است که ایمیل‌هایی مانند ایمیل تبریک تولد 481% اثربخش‌تر از ایمیل‌های پیشبرد فروش هستند. سایر رویدادهای مهم از قبیل سالگرد عضویت در وب‌سایت شما، جشن تولد کسب‌ و کار شما، سالگرد ازدواج مخاطبان و… رویدادهایی هستند که شما می‌توانید برای مشتریان خود جشن بگیرید و به آن ها تبریک بگویید. این ایمیل‌ها اعتماد و وفاداری مخاطبان را نسبت به شما افزایش می‌دهند. آن ها احساس می‌کنند برای شما اهمیت دارند و به همین دلیل به شما اهمیت بیشتری می‌دهند.

6- ایمیل‌های متنی (Plain-Text Emails)

همیشه ایمیل‌های دیزاین شده گرافیکی و تجملی ارسال نکنید! با وجودی که تحقیقات هاب اسپات نشان داد که اکثر افراد ایمیل‌های دیزاین شده همراه با عکس‌های فراوان را ترجیح می‌دهند، اما نرخ باز شدن ایمیل‌های Html نسبت به ایمیل‌های متنی ساده 25% کمتر است. از طرف دیگر ایمیل‌های دیزاین شده Html نرخ کلیک فراخوان 21% کمتر از ایمیل‌های متنی دارند. این نرخ برای ایمیل‌هایی که از تعداد بیشتری ابزار Html و یا عکس استفاده کنند بیش از این کاهش خواهد یافت. همچنین پلتفرم‌های مختلف مانند جیمیل این ایمیل‌ها را تجاری تشخیص می‌دهد و در اینباکس اصلی مخاطب شما نمایش نمی‌دهد. معمولاً ایمیل‌های دیزاین شده برای دعوت به یک رویداد، معرفی محتوای بلاگ، انجام پژوهش و یا ارسال بازخور مناسب است. اگر همچنان علاقه‌ای به ارسال ایمیل‌های متنی ندارید، تا جایی که می‌توانید ایمیل‌های خود را ساده و با تعداد کمتری عکس ارسال کنید؛ تا بتوانید نرخ باز شدن و کلیک شدن فراخوان خود را افزایش دهید.

7- ایمیل‌های بهینه شده برای موبایل (Mobile Optimized)

با وجودی که بیش از 90% بازاریابان از اهمیت بهینه‌سازی ایمیل‌ها برای موبایل آگاه هستند اما فقط 59% شرکت‌ها در سال 2016 بهینه‌سازی بازاریابی ایمیلی برای موبایل را در دستور کار خود داشتند. جالب این است که آمارها نشان می‌دهند به طور کلی بیش از 50% ایمیل‌ها توسط موبایل باز می‌شوند. اگر این ایمیل‌ها خوانا نباشند و یا ظاهر مناسبی در موبایل کاربران نداشته باشند، 71% افراد آن را به سرعت پاک می‌کنند و 16% آنها بر روی دکه لغو اشتراک نیز کلیک می‌کنند. بهینه‌سازی ایمیل‌ها برای موبایل می‌تواند به همان اندازه شخصی‌سازی ایمیل، اثربخشی استراتژی بازاریابی ایمیلی را افزایش دهد.

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم