فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

ویدیو و موضوعات جذاب برای مخاطبان

خانه » استراتژی محتوا » ویدیو و موضوعات جذاب برای مخاطبان

ویدیو و موضوعات جذاب برای مخاطبان

ایده‌های کارآمد برای تولید ویدیو

چه موضوعاتی در تولید محتوای ویدیویی، برای مخاطبان جذاب‌تر خواهد بود؟

بازاریابی ویدیویی به یک استراتژی ضروری برای هر کسب و کار تبدیل شده است و برای توسعه کسب و کارهای بزرگ و کوچک بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. چالش اصلی موجود در این زمینه، اغلب یافتن ایده و محتوای مناسب برای تولید فیلم و یا ویدیو خواهد بود. در ادامه انواع موضوعات و ایده‌هایی که می‌توان برای تولید محتوای ویدیویی استفاده کرد را بیان خواهیم نمود.

 • نمایش:

تنها با مشتریان خود در خصوص چگونگی عملکرد تجهیزات خود و یا نحوه‌ی استفاده از محصولات مشترک برای ایجاد یک رویداد برجسته صحبت نکنید بلکه به آن‌ها این مسائل را نشان دهید. محتوا از نوع ویدیو در اطلاع‌رسانی به مخاطبان در خصوص محصولات موجود کمک می‌کند. به علاوه شما را به عنوان یک متخصص در کسب و کار خود معرفی خواهد کرد.

 • توصیه نامه مشتریان قبلی:

چنانچه گروهی از مشتریان شما جزءِ مشتریان وفادارتان هستند، می‌توانید از این مزیت به نفع خود بهره ببرید. از مشتریان خود بخواهید ویدیویی تهیه کرده و بگویند چرا تصمیم گرفتند محصولات شما را استفاده نمایند. اینکه از جانب مشتریان فعلی در مورد محصولات یک شرکت توصیه‌های بیان شود در میان مشتریان بالقوه تاحد زیادی حس اعتماد ایجاد خواهد کرد.

 • تور:

یک تور مجازی در خصوص تجهیزات خود برای مخاطبانتان تهیه کنید. این کار نه تنها تمامی محصولات موجود در مجموعه را نشان می‌دهد بلکه این امکان را برای مخاطبان مهیا می‌کند که به راحتی با محصول شما ارتباط برقرار کنند.

 • کارکنان:

کارکنان خود را معرفی کرده و از آن‌ها بخواهید چیزی در مورد خودشان بگویند و تعریف کنند که چرا از کار کردن در محیط کاری شما لذت می‌برند. مشتریان زمانی که کارکنان صمیمی و آگاه شما را می‌بینند حس ارتباط بهتری را خواهند داشت.

 • در کانون توجه قرار دادن محصولات:

چنانچه کسب و کار شما محصول محور است، می‌توانید از یوتیوب و دیگر پایگاه‌های اشتراک‌گذاری ویدیو به عنوان پایگاهی برای برجسته‌سازی محصولات خاص خود استفاده نمایید و ویدیو‌های تأثیرگذار از محصولاتتان تولید کنید.

 • اطلاعیه‌های محصولات:

زمانی که کسب و کار شما محصولات یا خدمات جدیدی عرضه می‌کند، می‌توانید ویدیوهایی تهیه کنید که پیش گزارشی از تمامی خصوصیات جدید آن محصولات ارائه ‌نماید و به نوعی مزایای آن را برای مخاطبان به تصویر بکشد.

 • ویدیوهایی در خصوص عملکرد محصول:

قطعاً محتوای ویدیویی در عمل راه حلی مناسب برای نمایش عملکرد محصولات و خدمات شما خواهد بود. این نوع محتوا حتی برای محصولاتی چون بازی‌های ویدیویی نیز کارا خواهد بود. به طور مثال پلی استیشن معمولاً ویدیوهای بازی‌های قابل استفاده روی دستگاه‌های خود را منتشر می‌کند.

 • شرح محصولات:

چنانچه محصول شما نیازمند اندکی توضیح است، می‌بایست تولید محتوای ویدیویی که هدف آن شرح ساده‌ی محصول برای مبتدیان است را نیز در نظر بگیرید. این کار به آن‌ها کمک می‌کند تا به قدر کفایت با محصول پیشنهادی شما آشنا شده و از چگونگی استفاده از آن‌ها مطلع شوند.

 • مقایسه محصولات:

همچنین می‌توانید ویدیوهایی برای مقایسه‌ی محصولات متعدد تهیه نمایید تا به مشتریان خود در تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر کمک نمایید. این نوع محتوای ویدیویی را به جرأت می‌توان یکی از تأثیرگذارترین ایده‌های تولید محتوای ویدیویی دانست.

 • ویدیوهایی از کلکسیون محصولات:

چنانچه کسب و کار شما کلکسیونی از محصولات همچون سری پوشاک عرضه می‌کند، می‌توانید ویدیوهایی در این زمینه عرضه کنید.

 • پیشنهادات ویژه:

می‌توانید اطلاعاتی در خصوص پیشنهادات خاص خود ارائه دهید و یا تبلیغات خاصی را در مدت زمان کوتاهی در وب‌ سایت‌های به اشتراک‌گذاری ویدیو به اشتراک بگذارید تا بازدیدکنندگان نسبت به پیشنهادات شما به روز باشند.

 • روایت مشتریان:

برای تعامل بیشتر با مشتریان و به اشتراک گذاری محتوای مرتبط با مخاطبان‌تان می‌توانید از ایده تولید محتوای ویدیویی که روایات مشتریانتان در قالب مصاحبه و فرمت‌های مشابه است، استفاده نمایید.

 • ویدیوهای پشت صحنه:

شما می‌توانید از ایده تولید محتوای ویدیویی استفاده کنید که برخی اتفاقات داخلی شرکت شما را به تصویر می‌کشد.

 • رویدادهای مهم شرکت:

زمانی که شرکت‌تان به نقطه عطفی دست می‌یابد و دستاورد بزرگی کسب می‌کند، می‌توانید ویدیویی برای جشن گرفتن آن دستاورد به اشتراک بگذارید.

 • ویدیوهای آموزشی:

مردم اغلب برای آگاهی از چگونگی انجام امور مختلف ویدیو تماشا می‌کنند. بنابراین می‌توانید این ویدیوهای مفید را با هدف آموزش مخاطبان تولید نمایید.

 • ویدیوهای گفتگو محور:

درست همانطور که می‌توانید در خصوص موضوعات مختلف در وبلاگ خود تبادل نظر کنید، می‌توانید اقدام به تولید محتوای ویدیویی حاوی مهارت‌ها و دیدگاه‌های شما در خصوص موضوعاتی خاص نمایید.

 • رقابت:

می‌توانید از ایده تولید محتوای ویدیویی برای درگیر کردن بیشتر مخاطبانتان استفاده نمایید و آن‌ها را دعوت به تولید ویدیو جهت شرکت در رقابتی که خود ترتیب داده‌اید، بکنید.

 • ویدیوهای الهام بخش:

حتی اگر ویدیویی مستقیماً با محصولات شما مرتبط نباشد، هنوز هم می‌تواند برای مخاطبان مورد نظر شما ارزشمند باشد.

 • مجموعه‌های منظم:

چنانچه تولید محتوای ویدیویی را به طور منظم دنبال کنید، می‌توانید آن را به یک مجموعه سریالی تبدیل کنید.

 • ویدیو افراد تأثیرگذار:

همانطور عنوان شد شما می‌توانید از افراد تأثیرگذاری که با مخاطبان شما مرتبط هستند بخواهید برای تولید محتوای ویدیویی مطلوب و افزایش مخاطبان شما مشارکت نمایند.

 • رویدادهای تقویمی:

در رویدادهای مهم تقویمی از تولید ویدیوهای سرگرم‌کننده برای مخاطبان غافل نشوید.

به اختصار باید گفت بازاریابی ویدیویی روشی است که بواسطه‌ی آن تصاویر و آواها برای انتقال پیام برند شما به مخاطبان مورد نظر و هدفتان مورد استفاده قرار می‌گیرند. شایان ذکر است که بازاریابی ویدیویی به بخشی پر اهمیت در استراتژی بازاریابی محتوا تبدیل شده است چرا که محتوای ویدیویی به گونه‌ای با افراد ارتباط برقرار می‌کند که کلمات و جملات قادر به انجام آن نیستند. به بیان دیگر محتوای ویدیویی رسانه‌ای قدرتمند در داستان سرایی محسوب می‌شود و یکی از بهترین روش‌های تبلیغاتی که به ارزش و اعتبار برند شما می‌افزاید تولید محتوای ویدیویی می‌باشد.

 

چاپ شده در هفته‌نامه‌ی شنبه؛ شماره‌ی ۵۵

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم