فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

محتوای برنده تولید کنید

خانه » استراتژی محتوا » محتوای برنده تولید کنید

محتوای برنده تولید کنید

تولید چه نوع محتوایی ترافیک بیشتری را برای وب‌سایتتان به همراه خواهد داشت؟

برای اینکه بتوانیم یک محتوای اثربخش ‌تولید کنیم، نیاز هست که محتوای تولیدی هم در موتورهای جستجو پیشنهاد شود و هم جذابیت و ارزش به اشتراک‌گذاری توسط مخاطبان را داشته باشد. توجه به اشتراکات این دو رویکرد در تولید محتوا قطعاً به شما کمک خواهد کرد که یک محتوای برنده تولید کنید. همانطور که اندی کرستودینا (andy crestodina) یکی از حرفه‌ای‌های بازاریابی محتوا می‌گوید: «بهترین محتوا نیست که برنده است. بلکه بهترین محتوای ترویج‌یافته برنده می‌شود.»

1) بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو

اجازه دهید ابتدا با یک توضیح مختصر و مفید از بهینه‌سازی موتورهای جستجو شروع کنیم. هدف ما نشان دادن یک ارتباط است، نه فریب و شعبده‌بازی.

  • استفاده از عبارات کلیدی

بهترین مکان‌ها برای استفاده‌ی عبارات کلیدی عنوان و تایتل صفحه و توضیحات متا (meta description) که زیر لینک اچ تی ام ال در صفحه‌ی نتایج جستجو می‌آید و البته بدنه‌ی متن، می‌باشد. حتی فضاهایی که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند مانند متن آلترناتیو که به‌جای توضیح تصویر نوشته خواهد شد و یا مواردی از جمله نام فایل‌های موجود در متن و…

  • استفاده از کلمات در قالب عبارات کلیدی

در استفاده از موتور‌های جستجوی گوگل حتماً با این صحنه برخورد کرده‌اید که به محض تایپ یک کلمه، گوگل عبارت‌های چند کلمه‌ای را به شما پیشنهاد می‌کند. در حقیقت این همان کلید ارتباط با سئو می‌باشد. موضوع را هدف قرار بده نه فقط کلمه‌ای خاص را! بنابراین با استفاده از عبارات مرتبط، هم‌معنی کلمات و حتی استفاده از عبارت انگلیسی و هم‌چنین استفاده از نمودار، آمارها و تصاویر یا ویدیوهای مرتبط با موضوع اصلی، به گوگل خواهید فهماند که محتوای شما را در این موضوع خاص، به کاربران معرفی نماید.

  • پاسخ دادن به تمامی سؤالات مرتبط با موضوع

تمامی سؤالات مرتبط با موضوع خود را بیابید و سعی کنید در محتوای خود، به تمامی سؤالات پاسخ دهید. با توجه به این نکته تمام افرادی که جستجو می‌کنند برای رفع نیازشان جستجو کرده و به دنبال پاسخ به سؤالی هستند. اگر شما بتوانید به تمام سؤالات قابل پیش‌بینی در حوزه‌ی تخصصی خود به مخاطبان پاسخ دهید، طبیعتاً شما صفحه‌ای خواهید بود که به کاربران پیشنهاد می‌شوید.

 

2) قابلیت فراگیر شدن محتوا

برای اینکه بتوانید مخاطب را جذب کنید و او را ترغیب به انتشار محتوا نمایید، شروع مقاله به اندازه‌ی یکپارچگی موضوع در کل متن، اهمیت خواهد داشت و بهتر است بدانید کل محتوای شما به اشتراک گذاشته نخواهد شد. بلکه فقط عناوین اصلی و پاراگراف‌های ابتدایی است که انتشار خواهند یافت.

  • استفاده از کلمات غیرمنتظره

شما همیشه از تولید یک محتوای خسته‌کننده بیزار هستید. بنابراین بهتر است توجه مخاطب را با استفاده از کلماتی غیرمنتظره جلب کنیم. کلمات کوتاه و ساده صفحه را سرد و غیرجذاب می‌کنند. کلمات امری، توجه مخاطبان را قبل از اینکه به پایین صفحه بروند، جلب خواهد کرد. عبارات طولانی با بار منفی، محتوای شما در شبکه‌های اجتماعی را خواهند کشت.

  • کنجکاوی محرک

تیترنویسی یکی از اساسی‌ترین نکات در تولید محتوای جذاب برای مخاطبان است. تنها تیترها هستند که می‌توانند مخاطب را  مجبور به کلیک نمایند. طبق آمارها آنچه کلیک بگیرد به احتمال زیاد به ‌اشتراک نیز گذاشته خواهد شد. عناوینی که حس کنجکاوی و هیجان را برمی‌انگیزند، برای انتشار در شبکه‌های اجتماعی یک وزنه محسوب می‌شوند.

  • افزودن اعداد

وجود اعداد و ارقام در تیترها و عناوین ارتباط مستقیمی با کلیک‌ها و اشتراک‌ها دارد. اعداد به مثابه نشانه‌هایی هستند که محتوا آن‌ها را اسکن و بررسی می‌کند.

  • عهد خود را نشکنید

تیترهای پوشالی، دروغی بیش نیستند. کارکرد تیترها این است که چندثانیه از توجه مخاطب را جلب کند که آیا این لینک ارزش کلیک کردن دارد یا خیر؟ اگر او را متقاعد کند، مسئولیت خود را انجام داده است و ادامه در اختیار ارزشمند بودن محتواست.

  • محتوای تعاملی

اگر می‌خواهید کسی قسمتی از محتوای شما را به اشتراک بگذارد، از او دعوت کنید در تکمیل محتوا با شما همکاری کند.

 

در نهایت فراموش نکنید که بهترین محتوا، برنده نیست بلکه بهترین محتوایِ ترویج‌شده برنده خواهد بود.

 

چاپ شده در هفته‌نامه‌ی شنبه؛ شماره‌ی 55

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم