فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

بازاریابان محتوا وقت آن رسیده است که به بهترین شکل از مخاطبان تشکر کنید.

خانه » استراتژی محتوا » بازاریابان محتوا وقت آن رسیده است که به بهترین شکل از مخاطبان تشکر کنید.

بازاریابان محتوا وقت آن رسیده است که به بهترین شکل از مخاطبان تشکر کنید.

صفحات تشکر خود را بهینه کنید!

بازاریابان محتوا وقت آن رسیده است که به بهترین شکل از مخاطبان تشکر کنید.

مقصود از صفحات تشکر، صفحه‌ی تأیید یا صفحاتی است که مشتری، پس از پاسخ دادن به درخواست عملکرد شما به آن وارد می‌شود. صفحات تشکر سه نوع اصلی دارند:

 

 ۱)صفحه‌ی تایید:

مشتری شما اطلاعات تماسش را وارد کرده‌ است تا یک کتاب الکترونیکی را به‌دست بیاورد یا برای یک وبینار ثبت نام کند. او به این درخواست پاسخ مثبت داده است و وقتی بر آن دکمه کلیک می‌کند به صفحه‌ی تأیید وارد می‌شود.

 

 ۲)صفحه‌ی فرود (Landing Page) ثبت ایمیل:

مخاطبان شما نشانی ایمیل‌شان را وارد کرده‌اند و به یک صفحه‌ی تأیید یا یک صفحه‌ی تشکر هدایت می‌شوند.

 

 ۳. قدردانی از خرید:

این صفحه همان جاییست که مشتریان شما پس از خرید یک کالا یا خدمات به آن هدایت می‌شوند.

 

البته چندان اهمیتی ندارد که در مورد کدام نوع از صفحات تشکر صحبت می‌کنیم. یک نکته‌ی ثابت وجود خواهد داشت و آن این است که وقتی یک مشتری به یکی از صفحات تشکر شما رسیده است، به این معنی است که در آن زمان، بهترین تصویر را در مورد برند شما در ذهن دارد و اعتماد بیشتری به شما می‌کند. از این رو بهتر است از این فرصت نهایت استفاده را ببرید. در ادامه به برخی از مهم‌ترین اقدامات برای داشتن صفحات تشکر بهینه اشاره می‌کنیم:

  • در این صفحات حتماً ارتباط موضوعی با موردی که مخاطبان برایش ثبت‌نام کرده‌اند را به صورت واضح نشان دهید و به او اطمینان دهید که مسیر را به ‌درستی طی کرده‌ است. اطلاعاتی نظیر: نام محصول یا خدمت، چگونگی استفاده و فرایند کار، کتاب الکترونیکی و…
  • دکمه‌ی عضویت در شبکه‌ های اجتماعی و یا خبرنامه را در این صفحات بگنجانید. حتی می‌توان لینک به اشتراک‌گذاری صفحه‌ی فرودی که مخاطب را به این صفحه‌ی تشکر رسانده را نیز برای جذب مخاطبان بیشتر قرار دهید.
  • لینک درخواست عضویت در وبلاگ و دریافت اطلاعات سایر علاقه‌مندی‌های مخاطبان در این صفحات نیز می‌تواند به فرایند برقراری ارتباط عمیق‌تر با مخاطبان کمک کند.
  • پیشنهاد استفاده از دوره‌ی آزمایشی محصولات و خدمات برای مدت مشخص را در این صفحات قرار دهید و مزایای استفاده از آن را نیز به اختصار بیان کنید.
  • نظر سنجی‌های کوتاه طراحی کنید و از مخاطبانتان بخواهید به آن‌ها پاسخ دهند و اهمیت نظر آن‌ها را با نمایش برخی از آمارهای نظرسنجی‌های گذشته نشان دهید.
  • در صفحه‌ی تشکرتان، می‌توانید به بیش‌فروشی (up-sell) یا فروش متقاطع (cross-sell) اقلام مشابه هم بپردازید. یک تکنیک خوب در این بخش این است که در این صفحه کد کوپن‌هایی برای دیگر پیشنهاداتی قرار دهید که با محتوای درخواستی مشتری‌تان همسو است.
  • به بهترین و مرتبط‌ترین پست‌های بلاگ‌تان لینک دهید. حال که اعتماد آن‌ها را به‌خود جلب کرده‌اید، خودتان را به‌عنوان یک شخصیت صاحب مقام، بیش‌تر ثابت کنید و از این فرصت برای نشان دادن بخشی از مسیر خریداران استفاده کنید.
  • در این صفحه به مخاطبانتان اطلاع دهید که علاوه بر لینک دانلود فوری یک لینک هم به ایمیل او ارسال شده‌ است که هر زمان که خواست بتواند محتوای مورد نظر خود را دانلود کند. این استراتژی به شما کمک می‌کند شانس این را داشته باشید که یکبار دیگر برندتان را در ایمیل مخاطبتان یادآوری کنید، ضمن اینکه به او یادآور شدید که پیش‌تر برای این محتوا ثبت‌نام کرده است.

کلام آخر اینکه اگر مشتری‌تان در صفحه‌ی تشکر شما قرار دارد، پس راه را درست رفته‌اید و باید از این فرصت بهترین بهره را ببرید. از آن‌ها تشکر کنید، ولی آن‌ها را برای پذیرفتن فرصتی که در اختیارشان قرار می‌دهید، مجبور نکنید.

چاپ شده در هفته‌نامه‌ی شنبه؛ شماره‌ی ۵۵

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم