فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی

خانه » انتشار و ارزیابی » تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی

تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی

یازده راه برای تسلط بر شبکه‌ های اجتماعی با تولید محتوای اثر بخش

 

شما اطلاعات خوبی درباره‌ی بازاریابی محتوا دارید. اما درباره‌ی شبکه های اجتماعی چطور؟ آیا به همان اندازه بر روی بازاریابی انواع محتوا در شبکه های اجتماعی تسلط دارید؟ بعضی از افراد فکر می‌کنند که بین بازاریابی محتوا و بازاریابی در شبکه های اجتماعی ارتباط وجود دارد. درست است اما چگونه؟
با بازاریابی در شبکه‌ های اجتماعی به تنهایی نمی‌توان موفق بود، مگر اینکه به همراه آن تولید محتوای قوی برای بازاریابی محتوا انجام شود. این بازاریابی محتوا تأثیر تقویتی بر روی انواع محتوا موجود در شبکه‌ های اجتماعی خواهد داشت. این دو بازاریابی در کنار هم اثر قابل توجهی خواهند داشت.

در ادامه یازده راه برای بهبود بازاریابی انواع محتوا در شبکه‌ های اجتماعی آمده است:

1. مقاله‌های قدیمی را با عنوانی جدید پست کنید:

اجازه ندهید که مطالب قدیمیتان در گوشه‌ای دور افتاده در اینترنت خاک بخورد. آن‌ها را دوباره پست کنید. برای آن‌که تنوع را در انواع محتوا حفظ کنید، برای مطلب مورد نظرتان عنوان جدیدی بگذارید. حتی روزنامه‌ی نیویورک تایمز نیز همچین استراتژی را دارد. مقاله‌های یکسان را با عناوین متفاوتی پست می‌گذارد. برای اطلاع از نحوه‌ی بازنشر مقالات قدیمی کلیک کنید.

 

Slide Share .2 مربوط به انواع محتوا را در شبکه‌ های اجتماعی پست کنید:

تأثیر Slide Share در تولید محتوای شبکه‌ های اجتماعی بسیار مؤثر است. خود Slide Share به تنهایی در برخی از شبکه‌ های اجتماعی مثل لینکدین اثرات قابل توجهی را ایجاد می‌کند. پست Slide Share در شبکه‌ها علاوه بر تولید محتوا در شبکه‌ های اجتماعی، اثرات بصری هم دارد و بیشتر در حافظه ماندگار است.

 

3. تجزیه و تحلیل و به اشتراک گذاری انواع محتوایی که به تعداد بالا Share شدند:

از buzzSumo برای انواع محتوا استفاده کنید تا محتویاتی که در شبکه‌ های اجتماعی بارها Share شدند را پیدا کنید و به اشتراک بگذارید.

 

4. کلاً موضوعاتی که تعداد Shareهای زیادی دارند را پیدا کنید و به اشتراک بگذارید:

شبکه‌ های اجتماعی درباره‌ی Share کردن مطالب و تولید محتوا است. حتی اگر موضوع مطلب مورد نظر مرتبط با تولید محتوای ما نباشد. نکته‌ی این امر این است که بازدید از صفحه بالا می‌رود.

اما چگونه انواع محتوایی که با تعداد بالا Share شده‌اند را پیدا کنیم و به اشتراک بگذاریم؟ در buzzSumo‌ سرچ کنید و آن‌ها را پیدا کنید و سپس به اشتراک بگذارید.سرچ کنید. انواع محتوایی که با تعداد بالا شر شدند را پیدا کنید.همان را Share کنید. تا بازدید و لایک و Share شبکه‌ی اجتماعی شما بالا رود.

 

5. مقاله‌ی پر طرفدار را به صورت ویدیو دربیاورید و در یوتیوب به اشتراک بگذارید:

برای افزایش Share مطالبتان بهتر است تعداد ویدیوهای مربوطه را افزایش دهید. اگر ویدیویی ندارید بعضی از انواع محتوا را تبدیل به ویدیو کنید و یه ویدیو درست کنید. انجام این کار سخت نیست، کافیست فقط چند دقیقه زمان اختصاص دهید و با نرم افزارها ویدیو بسازید یا سفارش ساخت آن را به شرکت‌های مربوطه بدهید.

 

6. بخش‌هایی از مقاله‌هایتان را در تصاویر بگنجانید:

هر مقاله‌ای قابلیت دارد تا بارها در شبکه‌ های اجتماعی Share شود. یکی از راه‌های بسیار مؤثر تولید عکس‌نوشته از محتویات درونی مقاله است که در تصویر منبع هم باید ذکر شود. کارهایی که باید انجام دهید بدین ترتیب است:

  • بخش گفتنی مقاله را پیدا کنید.
  • خودتان با استفاده از اپلیکیشن مطلب مورد نظر را به روی تصویر بگذارید.
  • به همراه لینک مربوط به مقاله در شبکه‌ های اجتماعی پست کنید.

تولید محتوای مورد نظر هم اثر بصری، هم قابلیت Share کردن دارد، هم‌چنین بسیار ویژه و مختص خودتان است.

 

7. هنگامی که مقاله‌ی جدیدی می‌گذارید از پست گذاری مجدد خودداری کنید:

یکی دیگر از راه‌ها این موضوع است. می‌توانید در هر پستی که در شبکه‌ های اجتماعی قرار می‌دهید میزان توجه را بدین گونه بالا ببرید. بزرگترین هدف در شبکه‌ های اجتماعی برای تولید محتوا، افزایش بازدید و بازدیدکننده و مکالمات مربوط به محتوا است.

 

8. میزبان و دلیل بحث در مورد انواع محتوای وبلاگ خود باشید:

شلوغی شبکه‌ها به خودی خود مفید است اما شما می‌توانید قدرت آن را برای خود افزایش دهید. چگونه؟ با ارسال مطالب و لینک‌های مربوط به وب‌سایتتان و ایجاد بحث در مورد انواع محتوا. اگر مرکز صحبت‌ها در مورد موضوع مشخصی باشد(مثلاً یکی از مقاله‌های شما) در این صورت می‌توانید افزایش بازدیدکنندگان وب سایت را به وضوح مشاهده کنید و باعث افزایش Share مطالبتان شود.

 

9. به تصاویر، متن اضافه کنید:

یکی از بهترین راه‌های افزایش Share انواع محتوا افزودن عکس به محتوا است. بازدید کنندگان تصاویر بیشتر از متن و نوشته است ضمن اینکه تصاویر تأثیر بیشتری روی ذهن می‌گذارند. برای افزایش بازدید یکی از بهترین راه‌ها است.

 

10. در انواع محتوای خود لینک share this اضافه کنید:

شبکه‌ های اجتماعی شامل انواع محتوایی می‌شود که بخش بخش شده‌اند.یکی دیگر از راه‌ها افزایش Share اضافه کردن این نوع لینک‌ها است.

 

11. به همه‌ی تصاویر دکمه‌ی pin it را اضافه کنید:

Pinterest یکی از شبکه‌ های اجتماعی مفید برای تولید محتوای تصویری است. اگر دکمه‌ی pin it به تصاویرتان اضافه کنید در این سایت قرار می‌گیرد. این سایت بخشی به اسم آنالیز دارد که می‌توانید افزایش بازدید را در انواع محتوا خود ببینید.

یکی از چالش‌های شبکه‌ های اجتماعی در تولید محتوا، جذب بازدیدکنندگان و افزایش بازدید است. به جای اینکه همه بخش‌های سایت را دائما تغییر دهید کیفیت مطالب و مدیریت را افزایش دهید.

خوانندگان این مطلب، مطالب زیر را هم خوانده‌اند:

تفاوت بازاریابی محتوا و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در چیست؟

رهبران شبکه اجتماعی چه کارهایی برای موفقیت برندشان کردند

باورهای اشتباه در تولید محتوای شبکه اجتماعی

منابع: contentmarketinginstitute

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم