فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

بازاریابی محتوای بصری

خانه » تولید محتوا » بازاریابی محتوای بصری

بازاریابی محتوای بصری

 

گزارش شرکت Social Media Examiner نشان می‌دهد که 74 درصد از بازاریابان در حال حاضر از بازاریابی محتوای بصری در تلاش‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خود استفاده می‌کنند. تحقیقات مدیر ارشد بازاریابی شبکه اجتماعی این شرکت نشان می‌دهد که 93 درصد از بازاریابان ارشد معتقدند که عکاسی برای استراتژی‌های کلی بازاریابی مهم یا بسیار مهم است. تا سال 2021 محتوای ویدئویی تقریباً 80 درصد از ترافیک اینترنت را به خود اختصاص می‌دهد. طبق یک گفته قدیمی “یک تصویر، ارزشی بیش از هزار کلمه دارد”. گرافیک و محتوای بصری این قابلیت را دارند که به ذهن افراد رسوخ کند. در بازاریابی، محتوای بصری به تصاویر خاصی گفته می‌شود که برای مخاطب جذاب، سرگرم‌کننده و آموزنده باشد. تصاویر مناسب می‌تواند به شرکت‌ها کمک کند نام و تصویر برند شرکت خود را در ذهن مردم حک کنند. در این مقاله، روش‌های عملی، ارزان و مقیاس‌پذیر بهبود بازاریابی محتوای بصری برند را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

 

از  بازاریابی محتوای بصری به عنوان یک اصل استفاده کنید

در این مقاله قرار است در مورد روش‌های بازاریابی محتوای بصری صحبت کنیم. اول از همه مطمئن شوید که تولید محتوایتان در هر پستی که تولید می‌کنید یک یا چند تصویر را می‌گنجاند چون پست‌های دارای تصویر 2.3 برابر بیشتر در فیس‌بوک مخاطب جذب می‌کنند. همچنین پست‌های دارای تصویر در توییتر، 150 درصد بیشتر توییت می‌شوند. برندها در حال حاضر از محتوای بصری به عنوان یک اصل بازاریابی، نه یک مزیت استفاده می‌کنند. اکنون زمان مناسبی است که یک وب‌سایت کامل و جامع بسازید و بررسی دقیقی درباره محتوای بازاریابی دیجیتالی انجام دهید تا فرصت‌هایی برای تغییر محتوای قدیمی با استفاده از تصاویر پیدا کنید. یک ترفند مناسب برای استفاده در این زمینه این است که تعدادی از بهترین پست‌ها و مطالبی را که بازدید و بازخورد خوبی داشته‌اند پیدا کنید و محتوای جدیدی درباره‌ی آن بنویسید، عنوان را با اضافه کردن ماه و سال جاری تغییر دهید و تصاویری به محتوا بیفزایید. با استفاده از این ترفند با تلاشی کم محتوای بصری جدیدی می‌سازید که کمپین بازاریابی محتوا شما را تقویت می‌کند.

 

خلاقیت و روایتی قوی داشته باشید

به خاطر بسپارید که شما می‌توانید کمبودهای ناشی از نبود بازاریابی ویدئویی و بودجه‌های تولید را با ایجاد کمپین‌های خلاقانه جبران کنید. الگوی کار را تغییر دهید. اگر شما با تجهیزات ساخت ویدیو به محل کار می‌روید، با راه‌اندازی یک کمپین ویدیویی نوآورانه، رقبای خود را به چالش بکشید و پروژه خود در این زمینه را با موفقیت انجام دهید.

 

هویت بصری ثابت در همه پلتفرم‌ها داشته باشید

برندهای قوی، هویت بصری قوی دارند. این گفته اهمیت اجرای سیاست محتوای بصری قوی را آشکار می‌سازد. دستورالعمل‌هایی برای برند صادر کنید که به تولیدکنندگان محتوای شما کمک کند سبک عکاسی را که مظهر برند باشد بشناسند. دستورالعمل‌های تهیه محتوای بصری، استفاده از تصاویر در شبکه‌های اجتماعی، ویژگی‌های کلیدی تصویر و غیره کمک می‌کنند انسجام بازاریابی محتوای بصری برند خود را تقویت و حفظ کنید. امروزه، می‌بینیم که برندها برای خود عکاسان و مدیران محتوای بصری داخلی استخدام می‌کنند چون می‌خواهند مطمئن شوند، برند ظاهر و احساسی ثابت به محتوای بصری آن در پلتفرم‌ها می‌بخشند.

 

بر تهیه عکس‌های جذاب و با کیفیت بالا تمرکز کنید

چه محتوایی مخاطبان زیادی را جذب می‌کند. هر تصویری مردم را جذب نمی‌کند. تصویری عالی، با کیفیت و مناسب تعداد زیادی از مخاطبان را جذب می‌کند و حتی شاید آن‌ها را به فکر فرو برد. بنابراین، تصاویر با کیفیت بالا یک نقطه قوت برای برند شما حساب می‌شوند. علاوه بر این، می‌توانید از یک عکاس بااستعداد برای شناسایی بهترین تصاویر مناسب برای کمپین‌های بازاریابی خود کمک بگیرید.

 

استفاده مجدد از محتوای بصری را یاد بگیرید

استفاده مجدد از محتوای بصری را یاد بگیرید. تهیه و تولید محتوای بصری گاهی اوقات گران و پرهزینه است. نظر به اینکه چگونه باید کمپین‌های بازاریابی محتوای درازمدت خود را ادامه دهید تا به اهداف مهم بازاریابی خود دست یابید، احتمالاً به یک هزینه کمرشکن چشم می‌دوزید. اینجا است که هنر استفاده مجدد از محتوای بصری برای کاهش هزینه‌های بازاریابی به کار می‌آید. اگر بتوانید مقداری از زمان خود را قبل از تصویربرداری یک ویدیوی برند، برای تهیه محتوای بصری Gif صرف کنید می‌توانید قسمت‌هایی از ویدیو را برای استخراج فایل‌های gif ویروسی احتمالی استفاده کنید. از Giphy Capture، آداب فتوشاپ و دیگر ابزارها نیز می‌توان برای تولید گیف استفاده کرد.

 

از محتوای بصری تولید کاربر استفاده کنید

محتوای بصری تولید کاربر یک اهرم مفید برای کمپین‌های بازاریابی محتوای بصری شما است. برای افراد تازه‌کار، این استراتژی روشی مناسب برای به دست آوردن اعتبار و اصالت در بازاریابی محتوای بصری است. هنگامی که شما محتوای تولید کاربر را در کمپین‌های محتوای شبکه اجتماعی خود می‌گنجانید، می‌توانید یک دیدگاه باورپذیر و متعادل درباره برند خود به مخاطب ارائه کنید. این روش به‌ویژه برای برندهای صنایع غذایی و گردشگری مناسب است اما اصول اساسی محتوای تولید کاربر را می‌توان برای استراتژی‌های بازاریابی محتوای دیگر برندها نیز به کار  برد.

 

از اینفوگرافیک استفاده کنید

تفاوت محصول خود از رقبا را با نشان ویژگی‌های آن از طریق اینفوگرافیک نشان دهید. مهم‌ترین واقعیت‌ها و ارقام را در کنار تصاویر منتخب پوشش دهید و به‌سرعت مشتریان احتمالی خود را تحت تأثیر قرار دهید.

 

با تصاویر داستان کوتاه و با ویدیو داستان بگویید

تقریباً 80 درصد افراد آنلاین ترجیح می‌دهند که یک ویدیوی زنده را تماشا کنند تا اینکه مطالب وبلاگ را بخوانند. دلیل آن ساده است.  برای بیشتر مردم گفته شدن و تماشای داستان بسیار لذت‌بخش‌تر از خواندن و پردازش اطلاعات است. هر روز هم شاهد افزایش سرویس‌های پخش ویدئو مانند Netflix هستیم؛ بنابراین ساخت محتوای بصری را در دستور کار قرار دارید و ویدئوهای سرگرم‌کننده و آموزنده‌ای بسازید که خیلی طولانی نباشند.

 

از یک صفحه فرود اختصاصی استفاده کنید

تولید محتوای بصری تنها نیمی از راه است. باید بدانید محتوای خود را کجا قرار دهید که بیشترین بازدید و حداکثر تأثیر را داشته باشد. این‌ جا است که داشتن صفحه فرود مناسب کارساز است. با ایجاد صفحات اختصاصی برای یک محصول یا خدمت خاص و استفاده از رسانه‌های غنی (ویدیوها و گرافیک‌ها) می‌توانید بازدیدکننده‌های زیادی را جذب کنید و نرخ تبدیل را به حداکثر برسانید. این روزها، محتوای بصری بر فضای دیجیتالی حاکم است و روشی است که برندها را در بازاریابی دیجیتال در آینده جلو  خواهد برد. بنابرین، اگر می‌خواهید کمپین بازاریابی راه‌اندازی کنید یا آن را بهبود ببخشید نکات و روش‌هایی که در این مقاله ذکر شد نقطه شروع خوبی برای شما است.

 

منابع:

 

https://www.searchenginejournal.com/

http://engagegravina.com/

 

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

ترتیبی که فرامحتوا برای خواندن این دسته از مطالب پیشنهاد میکند :

مطالب مرتبط با این مقاله  
۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم