فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

9 ایده برای تولید محتوای ویدیویی در سال 2018

خانه » تولید محتوا » 9 ایده برای تولید محتوای ویدیویی در سال 2018

9 ایده برای تولید محتوای ویدیویی در سال 2018

 

شبکه‌های رسانه‌ای جهانی مانند فیس‌بوک، توییتر و… در وهله‌ی اول به شدت بر روی استراتژی ویدیویی تمرکز می‌کنند؛ ویدیوهایی با محتوای خلاقانه و ارزشمند که اهمیت بازاریابی ویدئویی را در سال 2018 نشان می‌دهد. در ادامه ایده‌هایی برای تولید محتوای ویدیویی که می‌تواند کسب‌وکار شما را به سمت جلو حرکت دهد، ذکر شده است.

1) به اشتراک‌گذاری یک خلاصه از  فعالیت‌‌های شرکت

با استفاده از تولید محتوای ویدیویی و برجسته کردن نقاط قوت کسب‌و‌کار خود، می‌توانید نام تجاری خود را به طور مؤثرتری نسبت به تصاویر ثابت یا محتوای نوشته شده معرفی کنید. در حقیقت، پست‌های ویدیویی 13٪  بیشتر از عکس نوشته دارای مخاطبین همراه با عکس‌العمل هستند. چند راه برای به اشتراک گذاشتن ارزش‌های شرکت خود از طریق ویدیو:

 • بازخوانی محتوای نوشته شده که برند شما را از هم جدا می کند(پوشش مطبوعاتی، پست‌های وبلاگ و… به فرمت ویدیویی برای وب سایتتان)
 • به اشتراک‌گذاری تجربیات کارمندان
 • اضافه کردن پست ویدیوی خود به بالای صفحه‌ی فیس‌بوک و توییتر

 

2) معرفی کردن شرکت در شبکه‌های اجتماعی

در سال 2018، برقراری ارتباط مداوم در رسانه‌های اجتماعی برای کسب‌وکارهای نوین ضروری است. از آنجا که رسانه‌های اجتماعی بخشی از روال فعالیت‌های روزانه برای اکثر کاربران است، کسب‌وکار شما نیز نیاز به یک بخش دیجیتال برای کسب جذابیت واقعی در این شبکه‌ها دارد. در اینجا برای تولید محتوای ویدیویی در این شبکه‌ها چند پیشنهاد برای شما داریم:

 • به اشتراک‌گذاری ویژگی‌های جدید و یا یک محصول با یک نام تجاری جدید
 • اعلام رویدادهای ویژه
 • استفاده از تبلیغات ویژه

 

3) آشنایی با نسخه‌ی آزمایشی محصول 

در سال 2015، تحقیقات درباره‌ی شرکت‌ها نشان داد که تماشای یک ویدیو در مورد یک محصول 4 برابر بیشتر نسبت به خواندن همان اطلاعات درباره‌ی محصول است. وجود ویدیوی تبلیغاتی علاوه بر ارائه‌ی یک درک از محصول شما، به مشتریانتان اعتماد بیشتری در مورد محصول و برندتان می‌دهد. شما می‌توانید از نکات زیر برای نسخه‌های آزمایشی ویدیوی خود استفاده کنید:

 • یک ویدیوی ساده اما با مفهوم تهیه کنید. به مشتری خود نشان دهید که محصول شما چه کارهایی می‌تواند انجام دهد و چطور می‌توان آن را به فروش رساند.
 • اهداف قبل و بعد محصول خود را برای بینندگان به اشتراک بگذارید.

 

4) نشان دادن تفکرات و ایده‌های خود

سعی کنید ویدیوهایی تولید کنید که آخرین بروزرسانی‌های صنعت را به نمایش می‌گذارد. این کار تخصص شما را در صنعتتان نشان می‌دهد. برای مثال فیس‌بوک، آخرین بروز رسانی‌های این شبکه اجتماعی را به اشتراک می‌گذارد. این فیلم ها به بافر اجازه می‌دهد تا خود را به عنوان منبعی برای اطلاعات رسانه‌های اجتماعی معرفی کند و مخاطبان خود را نگه دارد.

5)استفاده از ویدئوهای آموزشی برای مخاطبان

از دیگر روش‌های مؤثر برای تولید محتوای ویدیویی در سال ۲۰۱۸  تولید ویدئوهایی آموزشی برای مخاطبان است. تولید ویدئوهای آموزشی به مشتریان و مشتریان بالقوه ارزش می‌دهد در حالی که همزمان محصول خود را هم  معرفی می‌کنید. برای بدست آوردن ایده در مورد چگونگی فیلم‌برداری می‌توانید به وبلاگ Peanut Blossom مراجعه کنید. در اینجا چند نکته برای آموزش وجود دارد:

 • با به تصویر کشیدن  قسمتی از کسب‌وکار به بینندگان نشان دهید که چگونه می‌توانند از یک محصول جالب استفاده کنند.
 • راهنمایی های مربوط به محصول یا خدمات خود را ارائه دهید و ویدیوهایی را در جهت راهنمایی مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

6) دعوتنامه‌های ویدیویی رویدادها

برای دعوت از مخاطبان خود به شرکت در رویدادهای مختلف دعوت‌نامه‌های ویدیویی تهیه کنید. ارسال این نوع دعوت‌نامه‌ها به عنوان یک پیام منحصربه‌فرد از برند شما تعامل اثربخشی را با مخاطبان برقرار می‌سازد. چند روش برای استفاده از دعوت‌نامه‌های ویدیویی:

 • استفاده از تیزر حضور در نمایشگاه‌های تخصصی و دعوت از مخاطبان برای شرکت در نمایشگاه
 • استفاده از ویدیوی معرفی کمپین‌های مختلف بازاریابی یا مسئولیت اجتماعی و دعوت از مشتریان برای شرکت در آن

7) جلب اعتماد با استفاده از توصیه‌نامه‌های مشتری

استفاده از یک فایل ویدیویی که در آن مشتری شما از تجربیات خرید و مزایای کسب شده به واسطه استفاده از محصولات و خدمات شما سخن بگوید، بسیار اثربخش‌تر از یک پاراگراف متنی و توصیه سربسته شما به سایر مشتریان است. در ادامه  ایده‌هایی برای استفاده از توصیه‌نامه‌های مشتری در تولید محتوای ویدیویی ذکر شده است:

 • به اشتراک‌گذاری ویدیوهای سریالی از نظرات مشتریان
 • تولید و انتشار ویدیو از یک مشتری خاص و نشان دادن مزایای محصول و خدمات شما

8) انتشار ویدیوهای فصلی مرتبط با کسب‌وکار شما

انتشار مستمر و منظم محتوا پایه و اساس رشد تعداد مخاطبان، افزایش نرخ تعاملات و همچنین نرخ تبدیل مخاطبان به مشتریان بالفعل است. رویدادهای تقویمی مرتبط با کسب‌وکار شما یکی از روش‌های اثربخش برقراری ارتباط مستمر با مخاطبان است تا در تمامی لحظات در کنار آن‌ها باشید. چند راه برای بهره‌مندی از مزایای تمرکز بر رویدادهای تقویمی:

 • انتشار ویدیوهای مرتبط با رویدادهای تقویمی در پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی
 • تهیه یک ویدیو از رویدادهای اجتماعی جامعه که با مرتبط با کسب‌وکار شماست. از طریق تمرکز بر هشتگ‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی

9) کسب اعتبار بیشتر از طریق سؤالات متداول ویدیویی

تحقیقات اخیر HubSpot نشان می‌دهد که 43 درصد مخاطبان، ویدیو را نسبت به محتوای ثابت ترجیح می‌دهند. استفاده از ویدیو برای پاسخگویی به مهمترین سؤالات مشترکی که مخاطبان شما در سر دارند، یکی از روش‌های ایجاد تصویر روشن و واضح از شما در ذهن مخاطب است. با توجه به نرخ اثرگذاری ویدیو زمانی که شما مهمترین سؤالات مشتریان بالقوه خود را پاسخ بگوید به یادآوری برند خود در ذهن مخاطب کمک کرده‌اید و مخاطب را در مسیر محتوای مستمر و منظم قرار داده‌اید. روش‌هایی برای استفاده از ویدیو‌های سؤالات متداول:

 • تولید ویدیوهایی از سؤالات ماهانه مشتریان از تیم فروش و بازاریابی شما
 • تولید یک ویدیو از سؤالات مطرح شده مشتریان در وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی شما

با استفاده از این ایده‌ها و سایر روش‌های مؤثر محتوا و بهره‌مندی از پلتفرم ویدیویی، می‌توانید کسب‌وکار خود را در سالی که پیش رو، توسعه دهید. استراتژی بازاریابی ویدیویی خود را ساده و اثربخش تدوین کنید تا بتوانید از مزایای تولید محتوای ویدیویی در فرآیند بازاریابی محتوای خود بهره‌مند شوید.

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

ترتیبی که فرامحتوا برای خواندن این دسته از مطالب پیشنهاد میکند :

مطالب مرتبط با این مقاله  
۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم