فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

ایده‌هایی برای خلق محتوای سال نو 

خانه » تولید محتوا » ایده‌هایی برای خلق محتوای سال نو 

ایده‌هایی برای خلق محتوای سال نو 

ایده‌هایی برای خلق محتوای سال نو 

به‌روزهای تعطیلات نوروز نزدیک می‌شویم و اکنون برای افراد مسائل مختلفی وجود دارد که دوست دارند قبل از سال نو به همه‌ی آن‌ها رسیدگی کنند اما برای کسانی که کسب‌وکار آن‌ها به‌نوعی در فضای اینترنت نیز حضور دارد یا اساساً در بستر اینترنت و به کمک وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند، یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید به آن توجه کنند، بازاریابی محتوا و محتوای سال نو است. شاید اصلاً انتظار چنین موضوعی را نداشتید اما به ‌هر حال واقعیت دارد. با پایان روزهای کاری در سال جاری و آغاز تعطیلات نوروز افراد اوقات فراغت زیادی دارند و این به معنی داشتن فرصت کافی برای مطالعه، گشت‌وگذار در اینترنت، خواندن مقاله‌های مختلف و البته آشنا شدن با وب‌سایت‌های جدید و خدمات و محصولاتی است که آن‌ها ارائه می‌کنند. به‌جز این نوروز زمان هدیه دادن است و افراد به دنبال ایده‌هایی برای خرید کادوهای جدید و کاربردی هستند. بنابراین تعطیلات می‌تواند یک سکوی پرش یا زمان برداشتن قدم‌های بسیار محکم و رو به جلویی برای صاحبان یک وب‌سایت و خلق محتوای سال نو باشد. به همین دلیل در این مقاله و طی سرفصل‌های زیر 9 ایده‌ی مختلف برای بازاریابی محتوا و محتوای سال نو  پیش از سال نو ارائه خواهیم کرد. تا با به کار بستن آن‌ها در این جهت تلاش کرده و قدر این فرصت فوق‌العاده را بدانید:

 • محتوای فصلی چیست؟
 • چه زمانی باید محتوای فصلی را انتشار دهیم؟
 • برای کاربران خود هدیه در نظر بگیرد
 • یک سری تم هفتگی ایجاد کنید
 • سنت‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید
 • داستان‌هایی در مورد رویدادهای سال نو تعریف کنید
 • اهمیت خانواده را برجسته کنید
 • از شوخی‌های مختلف در محتوای خود استفاده کنید
 • یک قرار خاص با مشتریان خود بگذارید
 • برای گسترش رسانه‌های خود فرصت ایجاد کنید
 • مخاطبان خود را درگیر فرآیند تولید محتوا کنید

 

محتوای فصلی چیست؟

قبل از هر چیز بد نیست بدانید که به این شیوه از بازاریابی محتوا که آنچه تولید می‌شود بستگی به مقتضیات زمان داشته و متأثر از شرایط آن است ” محتوای فصلی” گفته می‌شود. شیوه‌ی خوبی از بازاریابی محتوا که :

 • تولیدکننده‌ی محتوا زمان را تبدیل به فرصت می‌کند. چراکه به‌عنوان‌مثال در تعطیلات نوروز افراد عجله و نیاز بیشتری به خرید کردن و تهیه‌ی هدیه دارند.
 • صاحبان وب‌سایت‌ها می‌توانند محتوای بیشتری برای به اشتراک‌گذاری تولید کنند چرا که افراد در این زمان میل و وقت بیشتری برای مطالعه مواردی که نیازهایشان را برآورده کرده است دارند به ویژه به‌صورت رایگان و در فضای جامعه‌ی مجازی.

 

چه زمانی باید محتوای فصلی را انتشار دهیم؟

بدون شک شما می‌خواهید این کار نه خیلی زود صورت بگیرد که محتوای تولیدشده در ایام تعطیلات کهنه شود و نه آن‌قدر دیر که نتواند در زمان مناسب توسط کسانی که به آن نیاز دارند دیده شود. طبق یک پیش‌بینی که توسط  BigCommerce صورت گرفته است اگر یک مجموعه می‌خواهد در بیش از 90 درصد از جستجوهایی که افراد پیش از تعطیلات سال نو انجام می‌دهند دیده شود، باید محتوای فصلی خود را 45 روز قبل از آغاز تعطیلات به اشتراک بگذارد. همچنین طبق تحقیقات به‌عمل‌آمده از Google Trends یک محتوای فصلی باید قبل از آنکه فصل مربوط به آن واقعاً آغاز شود به اشتراک گذاشته‌شده باشد. به‌عنوان‌مثال اگر تابستان رسماً شروع شود دیگر کمتر کسی به دنبال خرید کولر خواهد رفت چراکه اغلب افراد قبل از گرم شدن واقعی هوا به فکر تهیه‌ی آن هستند.اما برخی از بازاریابان هوشمند محتوا نیز توصیه می‌کنند که بخشی از محتوای فصلی باید در زمان آغاز تعطیلات به اشتراک گذاشته شود. چراکه در این زمان بسیاری از شرکت‌ها فعالیت جدی نداشته و این به معنی بازتر بودن فضای رقابت برای کسانی است که به موضوع رقابت و رشد در فضایی که وسیع بوده ولی هم‌اینک خلوت است، اهمیت بیشتری می‌دهند.

 

اگر می‌خواهید در بیش از 90 درصد از جستجوهای افراد پیش از سال نو وب‌سایت شما دیده شود باید محتوای فصلی خود را حداقل 45 روز قبل از آغاز تعطیلات به اشتراک بگذارید.

 

اما 9 ایده‌ برای خلق محتوای سال نو 

1)   برای کاربران خود هدیه در نظر بگیرد: آیا وب‌سایتی وجود دارد که شما با صاحبان آن رابطه‌ی خوبی داشته باشید و اکنون آن‌ها پیشنهادهای تخفیفی قابل‌توجهی روی اجناس و خدمات خود ارائه ‌کنند؟ می‌توانید با آن‌ها وارد مذاکره شوید و ببینید آیا مایل به همکاری با شما هستند تا به کسانی که از وب‌سایت شما دیدن یا از آن خرید می‌کنند، محصول یا خدماتی را هدیه بدهند؟ این یعنی یک همکاری دوطرفه‌ای که در آن ‌هم شما محبوب می‌شوید و هم وب‌سایت هدیه دهنده.همچنین می‌توانید یک فستیوال داشته باشید و به کسانی که از وب‌سایت شما خرید می‌کنند شانس برنده شدن در یک قرعه‌کشی بزرگ را بدهید، یا اگر آن‌ها وب‌سایت شما و محصولاتتان را در صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی معرفی کنند از طرف شما یک هدیه‌ی کوچک تخفیفی مثل امکان ورود رایگان به یک نمایشگاه را دریافت کنند.

2)     یک سری تم هفتگی ایجاد کنید: در یک‌زمان مشخصی پیش از تعطیلات، می‌توانید در وب‌سایت خود یک سری تم هفتگی ایجاد کنید که در آن روی موضوع فصلی که در آن هستید یا تعطیلات پیش رو تمرکز شده است. این کار را در بازه‌ی زمانی دلخواه می‌توانید انجام دهید و مدت‌زمان مشخصی برای آن وجود ندارد. اما توصیه می‌شود چیزی در حدود یک ماه قبل از آغاز تعطیلات، این سبک را آغاز کنید و هر روز یک مطلب مرتبط با موضوع فصل و تعطیلات پیش رو را در وب‌سایت خود قرار دهید.

3)     سنت‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید: شما ایام تعطیلات خود را چطور با اعضای خانواده و افراد فامیل سپری می‌کنید؟ به اشتراک گذاشتن سنت‌های شما در  محتوای سال نو برای دیگران جالب است. همان‌طور که آن‌ها دوست دارند این کار را انجام دهند. بنابراین اگر این لحظات را  با دیگران در وب‌سایت یا شبکه‌ی اجتماعی خود به اشتراک بگذارید بدون شک مخاطبان مشتاق بسیار زیادی پیدا خواهید کرد.پس عکس‌ها و فیلم‌های خود را به اشتراک بگذارید و دیگران را با سنت های خود آشنا کنید تا ترافیک وب‌سایتتان را در این زمان به شکل قابل‌توجهی بالا ببرید.

4)     داستان‌هایی در مورد رویدادهای سال نو تعریف کنید: اگر داستان جالبی در مورد عید نوروز و سال نو وجود دارد، با نوشتن و تبدیل آن به محتوا در وب‌سایت خود آن را برای دیگران تعریف کرده و به اشتراک بگذارید. شنیدن این قصه‌ها حس جالبی در مخاطب ایجاد می‌کند و او را با وب‌سایت شما کمی  خودمانی‌تر خواهد کرد. این حس پای او را به‌عنوان یک مخاطب ثابت به وب‌سایت شما بازخواهد کرد.

5)     اهمیت خانواده را برجسته کنید:  در محتوای سال نو موضوع خانه و خانواده را به هر نوعی که می‌توانید برجسته کنید، بدون شک نتایج قابل‌توجهی دریافت خواهید کرد. این موضوع احساس تعلق و قبول را در مخاطب افزایش می‌دهد و او را بارها و بارها به وب‌سایت شما می‌کشاند.

6)   از شوخی‌های مختلف در محتوای خود استفاده کنید: این کار می‌تواند به هر صورتی که شما بتوانید و خلاقیت آن را داشته باشید صورت بگیرد. مثلاً چندی پیش یک هتل در آمریکا تبلیغی را پیش از سال نو میلادی به نمایش گذاشت که در آن به افراد توصیه‌شده بود در این ایام اگر از خانواده‌ی خود خسته شده‌اند می‌توانند به هتل آن‌ها بروند، البته حق ندارند در آنجا بمانند، فقط می‌توانند هتل و فضای آن را تماشا کنند.این تبلیغ طنازانه به‌شدت مورد توجه قرار گرفت و نام هتل Snarky را بر سر زبان‌ها انداخت.

7)     یک قرار خاص با مشتریان خود بگذارید: اگر شما محصول خاصی را می‌فروشید، می‌توانید در آستانه‌ی تعطیلات با مشتریان خود قرار بگذارید درصورتی‌که محصول شما را خریداری کنند، یک جعبه‌ی هدیه از شما دریافت خواهند کرد. همچنین می‌توانید این قرار را به این صورت تعریف کنید که اگر مشتریان شما فرد یا افراد دیگری را به وب‌سایت معرفی کردند، در ازای خرید هرکدام از آن‌ها شما هدیه‌ای خاص به معرفی کننده خواهید داد که از میان محصولات خودتان است.

8)     برای گسترش رسانه‌های خود فرصت ایجاد کنید: علاوه بر با فرصتی که برای بازاریابی و تولید محتوا قبل از آغاز تعطیلات سال نو وجود دارد، فرصت خوبی نیز برای تغییر زیرساخت‌های ارتباطی و گسترش فضای کاری شما است. به این معنی که می‌توانید در مدت‌زمانی که در اختیاردارید در وب‌سایت خود تغییرات قابل‌توجهی ایجاد کنید یا با ساختن کلیپ در رسانه‌ای مثل یوتیوب فعال‌تر باشید یا مقدمات راه‌اندازی پادکست مخصوص به خودتان را فراهم کنید. فراموش نکنید که پتانسیل‌هایی که شما در اختیاردارید بی‌حدوحصر است و  محتوای سال نو فرصت خوبی برای حرکت شما به سمت جلو است.

 

9)     مخاطبان خود را درگیر فرآیند تولید محتوا کنید: برای این کار باید چیزی شبیه یک کمپین راه بیندازید و افراد زیادی را دعوت کنید تا در صفحات مجازی خود با هشتگی که آن را معرفی کرده‌اید، مطالب خود را به اشتراک بگذارند. این کار به مخاطب حس خوب غرور به سبب شرکت در یک حرکت مثبت را خواهد داد.برای موفقیت باید به‌شدت با شبکه‌های اجتماعی درگیر باشید  و محتوای سال نو را در  این شبکه‌ها به اشتراک بگذارید. همچنین تمام حرکت‌هایی را که صورت گرفته است، رصد کرده و پست‌هایی را که هشتگ شما زیر آن‌ها درج‌ شده است، ببینید و در صورت لزوم آن‌ها را به اشتراک بگذارید. در این پروسه خواهید دید که گاهی یک پست به‌شدت دورافتاده چقدر خوب و تأثیرگذار برای شما تبلیغ کرده و بهترین مطلب را برایتان فراهم کرده است.

منابع:

https://blog.paper.li/

http://www.toprankblog.com//

http://www.copypress.com//

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

ترتیبی که فرامحتوا برای خواندن این دسته از مطالب پیشنهاد میکند :

مطالب مرتبط با این مقاله  
۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم