فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

نقش ویدئوی تعاملی در طول فرآیند خرید مشتری

خانه » استراتژی محتوا » نقش ویدئوی تعاملی در طول فرآیند خرید مشتری

نقش ویدئوی تعاملی در طول فرآیند خرید مشتری

نقش ویدئوی تعاملی در طول فرآیند خرید مشتری

امروزه، ویدیوی تعاملی تبلیغاتی بهتر از تبلیغات تلویزیونی احساسات مشتری را تحریک کرده و افراد را به انجام عملی ترغیب می‌کنند. تکنولوژی عنصر جذابیت و خلاقیت را هم به آن اضافه کرده و بهترین شیوه‌ها را در روایت و داستان‌سرایی اعمال می‌کند. پیشرفت‌های فنی در شخصی‌سازی و جمع‌آوری داده‌ها نیز برای تقویت این آگهی‌های تعاملی نیز ضروری است و استفاده دقیق و ظریف از آن‌ها تأثیرگذاری این ویدیوهای تعاملی را به حداکثر رسانده است.داستان‌سرایی غیرخطی در ویدئوی تعاملی ، بیننده را با سرعت شگفت انگیز غرق روایت می‌کند و برای مشتری و مخاطب یک تجربه به یاد ماندنی خلق می‌کند. در این راستا، بازی‌های ویدئویی نیز نه تنها باید سرگرمی را برای مردم فراهم کنند بلکه باید در مقابل سیگنال‌های بیننده پاسخگو باشند.

 

تغییر چشم‌انداز مشتری

با افزایش تنوع دستگاه‌ها برای خدمات تحویل محتوا، همچنین تغییر ذائقه‌ی مخاطب از مشاهده زنده یک برنامه به مصرف محتوا به هنگام نیاز، نحوه‌‍‌ی تماشای ویدئو مشتریان نیز دائما در حال تغییر است. اگرچه آگهی‌های کوتاه 30 ثانیه‌ای سنتی که در ساعات پربیننده در تلویزیون پخش می‌شوند، هنوز هم در ایجاد آگاهی از برند قدرت دارند اما در حال حاضر بازاریابان با توجه به تغییر سلیقه و نیاز تماشاگر ویدیو، فرصت‌های جدید و هیجان‌انگیز بسیار زیاد دیگری برای تعامل با مصرف‌کنندگان دارند. وظیفه‌ی مدیران بازاریابی این است که خود را به جای مشتریان بگذارند و راه‌های بی‌شماری که از طریق آن به اطلاعات دسترسی پیدا می‌کنند و محتوا را مصرف می‌کنند، تصور کنند. در محیط پر از تبلیغات جهان امروز، هدف مدیر بازاریابی نباید صرفاً جلب توجه مخاطب باشد بلکه او باید بفهمد مردم چگونه محتوا را مصرف می‌کنند و داده‌های موجود را با علایق و نیازهای آن‌‌ها تطبیق دهد. بازاریابان باید با خلق تجربه‌های ویدیویی‌ جذاب و به یاد ماندنی با مخاطبان و مشتریان ارتباط برقرار کرده و توجه آن‌ها را جلب کنند. در نتیجه به عنوان بازاریاب، اگر ویدئوهای جذابی نسازید سرمایه‌گذاری شما بی‌ارزش خواهد بود. خوشبختانه، امروزه بازاریابان از امکانات بی‌نهایت فراوان برای جلب توجه مصرف‌کنندگان به محتوای خلاقانه برخوردارهستند.

 

تعامل با مشتری از طریق ویدئوی تعاملی

یکی از راه‌های افزایش آگاهی مشتریان و جلب توجه آن‌ها در ویدئوها این است که از داده‌های موجود در پلتفرم مدیریت داده و پلتفرم خودکارسازی بازاریابی استفاده کنید. از جمله اطلاعات تعاملی حاصل از بازدیدهای قبلی وب‌سایت، تعاملات ایمیلی قبلی، داده‌های  CRM، جمعیت شناسی، داده‌های مکانی و … . با شخصی‌سازی تبلیغات ویدیویی با بهره‌مندی از این داده‌ها، بهتر می‌توانید پیام خود را به مشتری انتقال دهید و تجربه کاربر را بهبود بخشید و میزان تعامل با مشتری را افزایش دهید.

شخصی‌سازی تبلیغات، توجه مشتریان را جلب می‌کند اما مدیران برند معمولاً هدف دیگری در ذهن دارند و آن هم تشویق مشتری به انجام عمل (خرید) است. ویدئوی تعاملی، پلت‌فرم عالی را برای توسعه برندینگ از طریق تبدیل یک آگهی کوتاه تلویزیونی به یک تجربه تعاملی بین یک بازاریاب و مصرف‌کننده فراهم می‌کند. تعاملی که با مشاهده ویدئوی دیجیتال ایجاد می‌شود، دسترسی به طیف گسترده‌‌ای از مخاطبان را فراهم می‌کند. البته باید در نظر داشت که تجربه، عمیق‌تر از ارتباط با برند و پیام‌های شخصی است که همواره نتیجه‌بخش است. برای مثال، اگر هدف نهایی در یک کمپین بازاریابی ویدئویی تبلیغ یک محصول یا خدمت جدید است، در مرحله اولیه آگاهی‌بخشی، نام برند و برندینگ باید به وضوح قابل مشاهده باشد. ویژگی‌های تعاملی و پوشش‌های برنددار برای جلب حداکثر توجه مشتری، در کنار یک فراخوان، مشخص می‌کند بیننده چه چیزی در این محصول می‌یابد. با این فراخون و دعوت او، برند شما می‌تواند بیننده را به شنیدن داستان آن و تحقیق بیشتر درباره آن کنجکاو سازد.

برای مصرف کننده‌ای که قصد خرید دارد، تنها در صورتی که‌ ویدئوی تعاملی چیز جدید برای بررسی و کشف به آن‌ها بدهد، توجه آن‌ها را به برند بیشتر و بیشتر خواهد کرد. توصیه‌ محصول بر اساس تعداد افرادی که آن را پسنده یا نپسندیده‌اند و یا کوپن تخفیف با پیشنهادات ویژه و… از جمله این موارد است. بازاریابان می‌توانند از محتوای موجود مثل عکس‌های محصول و یا ویدیوهای آموزشی برای تعامل بسیار بیشتر با مشتری استفاده کنند.  به یاد داشته باشید، مشتریان هنوز هم یک تبلیغ ویدیویی را تماشا می‌کنند اما تحقیقات نشان می‌دهد که به طور متوسط، در ویدئوی تعاملی سفارشی مخاطبان 41 ثانیه زمان بیشتری را نسبت به آگهی‌های دیگر صرف کاوش محتوای درون ویدیوی یک برند می‌کنند. هرچه ویدیو جالب‌تر باشد و یک فهرست کامل و محتوای مشخصی داشته باشد، این تعامل بیشتر دوام خواهد داشت.

با این حال، طولانی‌ترین تعامل‌ها هم باید مصرف کننده را به سمت انجام عمل سوق دهد. ویدیوی تعاملی، نرخ کلیک بالا و به طور متوسط ​​0.7٪ را موجب می‌شود. هیچ بازاریابی دوست ندارد فرصت بدست آوردن نرخ کلیک بالا را از دست بدهد بنابراین می‌توان ویدیوی تعاملی را مستقیم به وب‌سایت خرده‌فروشی و یا سایت برند لینک داد که به نرخ تبدلیل بالا برای خرید کمک می‌کند. شخصی‌سازی تبلیغات از طریق ویدئوی تعاملی مزیت دیگری دارد: این تعامل، مقدار زیادی اطلاعات را در هر زمان که مشتری روی اطلاعات بیشتر کلیک کند در اختیار او قرار می‌دهد. این داده‌ها بسیار ارزشمند است و می‌تواند استراتژِی بازاریابی یک بازاریاب برای آینده را شکل دهد. این چیزی نیست که یک آگهی 30 ثانیه سنتی در تلویزیون بتواند فراهم کند.

با داستان‌گویی از طریق ویدیوهای تعاملی، شخصی‌سازی تبلیغات، انتخاب محتوا و تولید ویدئوی تعاملی مناسب مخاطبان به انجام عمل ترغیب شده و در نهایت به مشتریان شما تبدیل می‌شوند. بنابراین، استفاده از این استراتژی بازاریابی ویدیویی، نقش مهمی در جذب مخاطب، افزایش نرخ تبدیل مشتری و تعامل پایدار با مشتری خواهد داشت.

 

منبع:

http://adage.com

https://www.marketingtechnews.net/

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

ترتیبی که فرامحتوا برای خواندن این دسته از مطالب پیشنهاد میکند :

مطالب مرتبط با این مقاله  
۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم