فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

محتوای ویدیویی متناسب با قیف بازاریابی

خانه » استراتژی محتوا » محتوای ویدیویی متناسب با قیف بازاریابی

محتوای ویدیویی متناسب با قیف بازاریابی

هنگامی که بحث محتوای ویدیویی مطرح می‌شود، خیلی زود متوجه می‌شوید انواع مختلفی از ویدیو گرافیک وجود دارد که می‌توانید در استراتژی محتوای خود پیاده‌سازی کنید. بسته به اینکه در حال حاضر چه هدفی دارید، انواع مختلف ویدیو گرافیک ممکن است برای رسیدن به آن هدف مؤثر باشد. هنگام تصمیم‌گیری درباره‌ی نوع محتوای ویدئویی که می‌خواهید تولید کنید، باید برحسب قیف بازاریابی خود به آن فکر کنید. در حالی که نوع ویدیو اغلب با پیامی تعیین می‌شود که تلاش می‌کنید در آن ویدیوی خاص منتقل کنید، یک ایده‌ی خوب این است که به طرحی بزرگ نگاهی بیندازید. انواع مختلف ویدیو گرافیک در مراحل خاصی از قیف بازاریابی مؤثرتر است. در زیر چهار نوع ویدیو گرافیک ذکر می‌شود که شما می‌توانید در هر مرحله از قیف بازاریابی خود استفاده کنید تا مطمئن شوید به نتیجه‌ی دلخواه خود می‌رسید:

4 نوع ویدیو گرافیک مختلف متناسب با قیف بازاریابی عبارتند از:

بالای قیف: محتوای ویدیویی که آگاهی از برند را افزایش دهد.
وسط قیف: محتوای ویدیویی که حاوی اطلاعات با ارزش برای مخاطبان است.
پایین قیف: محتواهای ویدیوئی که بازدیدکننده را به مشتری تبدیل کند.
خارج از قیف: محتوای ویدیوئی که به حفظ وفاداری مشتریان کمک کند.

بالای قیف: محتوای ویدئویی که آگاهی از برند را افزایش دهد

قسمت بالای قیف بازاریابی، برای افزایش آگاهی از برند شماست. اگر هیچ‌کس نمی‌داند شما چه کسی هستید، ممکن است از تلاش‌های بازاریابی دیگر خود جوابی دریافت نکنید. ویدیو گرافیک دارای یک مزیت بزرگ نسبت به دیگر انواع محتوا به لحاظ ایجاد آگاهی از برند است، چرا که ارتباط برقرار کردن با آن راحت است و قابلیت به اشتراک‌گذاری بالایی دارد. هرچه مردم محتوای ویدیویی را بیشتر به اشتراک بگذارند، ویدیوها و برند شما بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرد. اما کدام نوع ویدیو گرافیک برای این مرحله از قیف بازاریابی مناسب است؟
دو نوع ویدیو که بخصوص برای افزایش آگاهی از برند بسیار کارآمد هستند، وجود دارد: ویدیوهای نمایش محصول و ویدیوهای داستان‌سرایی.
محتوای ویدیوی نمایش محصولات، توضیح می‌دهند که محصول شما چه چیزی است و چگونه می‌تواند به مخاطبان شما کمک کند. دو نمونه ویدیوهای نمایش محصول مؤثر، ویدئوی Dollar Shave Club و ویدئوی کامیون ولوو با نقش‌آفرینی Jean-Claude Van Damme بازیگر هستند.
این ویدیوها منحصربه‌فرد و خلاقانه هستند و به روش‌های مختلف ساخته شده‌اند و هر دو، محصول و تصویر برند را به نحوی مؤثر نشان می‌دهند. ویدیوی داستان‌سرایی یک روش بسیار مناسب است تا به مصرف‌کنندگان بگویید برند شما در مورد چه چیزی است و در عین حال ارتباط برقرار کردن و جذب مخاطب را سهولت می‌بخشد. ویدئوی صندلی خالی گینس، (Guinness Empty Chair) یک مثال فوق‌العاده از داستان‌سرایی است.

وسط قیف: محتوای ویدئویی که حاوی اطلاعات با ارزش برای مخاطبان است

هنگامی که آگاهی از برند شما افزایش یافت، باید محتوایی تولید کنید که برای مخاطبان شما با ارزش باشد و به تصمیم‌گیری برای خرید آن‌ها کمک کند. ویدیوهای متناسب با آگاهی از برند در بالای قیف بازاریابی، برای جلب توجه مخاطبان شما مدیریت شده‌اند. شما می‌خواهید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و نشان دهید شرکت چه چیزی عرضه می‌کند: یک محصول، خدمات و یا فرهنگ کلی و یا پشتیبانی از مشتری. انواع ویدیو گرافیک که برای مخاطبان شما با ارزش است، ویدیوهای آموزشی و آموزنده هستند.
لازم است محتوای ویدیویی تولید کنید که مشکلات رایج مخاطبانتان را حل کند و مضمون آن توضیح دهد که چگونه محصول یا خدمات شما می‌تواند به آن‌ها کمک کند. بهترین راه برای انجام این کار، ویدیوهای توضیحی و آموزشی است. اگر بتوانید درباره‌ی چیزی که به برند شما مربوط است، آموزش مؤثری ارائه دهید و بینندگان را جذب کنید، به احتمال زیاد تماشای محتوای ویدئویی شما را ادامه خواهد داشت. با ساخت محتوای ویدیویی که مخاطبان از آن لذت می‌برند و توجه آن‌ها را جلب می‌کند، احتمال زیادی دارد که آن‌ها در آینده دوباره به سایت شما بازگردند و صفحات و ویدیوهای شما را مشاهده کنند.
این نوع ویدیو گرافیک مزیت بزرگ دیگری هم دارد. نه تنها مخاطبانتان با محتوای با ارزشی که می‌سازید به برند شما جذب می‌شوند، بلکه کمک می‌کند قدرت برند شما افزایش یابد. هرچه قدرت بیشتری در صنعت خود داشته باشید، اعتبار شما نیز بیشتر افزایش می‌یابد و همچنین آگاهی و علاقه به برند را راحت‌تر افزایش می‌دهد.

 

پایین قیف: محتوای ویدیویی که بازدیدکننده را به مشتری تبدیل کند

ویدیوهای آموزشی شما باید کمک کند بازدیدکنندگانی که جذب کرده‌اید، به مشتری تبدیل شوند. با این حال، شما به محتوایی بیشتر به‌ منظور تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری نهایی نیاز دارید. در این مرحله از قیف بازاریابی، شما باید تلاش کنید اعتماد مخاطب خود را جلب کنید به‌طوری که آن‌ها تمایل بیشتری داشته باشند تا خرید کنند. در حالی که ویدیوهای نمایش محصول، قطعاً در این مرحله نیز اثرگذار هستند، شما باید روی ارائه‌ی اطلاعات بیشتر در مورد شرکت خود هم کار کنید؛ بطوری که بینندگان تجربه و اطلاعات بهتری درباره‌ی شما داشته باشند. این کار را می‌توان از طریق استفاده از مصاحبه با کارکنان شرکت و مدیران اجرایی و همچنین پشت‌صحنه‌های شرکت که به بینندگان، فرهنگ شرکت شما را معرفی می‌کند، انجام داد. بدین طریق، یک ارتباط شخصی‌تر با برند برقرار می‌شود و به اعتبار آن کمک می‌کند. آنچه باعث می‌شود شما متفاوت دیده شوید، به نمایش بگذارید. علاوه بر این، توصیفات مشتری و به‌طور خاص، مطالعات موردی به افزایش اعتماد به برند کمک می‌کند. به یاد داشته باشید مصرف‌کنندگان به نظرات مشتریان بیش از هر چیز دیگری اعتماد می‌کنند.

 

خارج از قیف: محتوای ویدیویی که به حفظ وفاداری مشتریان کمک کند

هنگامی که شما بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل کردید، کارتان هنوز هم تمام نشده است. مشتری که فقط یک‌بار خرید کند، ارزشی به ‌اندازه‌ی مشتری وفادار و دائمی ندارد؛ بنابراین اگر می‌خواهید برند خود را در ذهن مشتری حک کنید، تنها کاری که می‌توان انجام داد، تقویت مداوم رابطه با آن‌هاست. به آن‌ها دلیلی برای بازگشت دهید. موفق‌ترین راه برای انجام این کار از طریق یک کمپین ایمیلی است. شما می‌توانید از تحلیل استفاده کنید تا ببینید بازدیدکنندگان چه نوع ویدیوهایی را بیشتر مشاهده کرده‌اند و بدین‌صورت، انواع ویدیو گرافیکی که لازم است با آن‌ها به اشتراک بگذارید، پیدا کنید. به‌ طور کلی، محتوای ویدئویی آموزشی و ویدیوی معرفی و نمایش محصول جدید در این مرحله از قیف بازاریابی بهتر عمل می‌کنند.
این چهار نوع ویدیو گرافیک را باید در کل قیف بازاریابی خود استفاده کنید و فراموش نکنید یک شرکت تولید ویدیوی حرفه‌ای می‌تواند به شما کمک کند. محتوای ویدئویی با کیفیت بالا تولید کنید که در هر مرحله از قیف بازاریابی شما مؤثر باشد.

 

منبع:

The 4 Specific Types of Videography You Need in Your Marketing Funnel

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

ترتیبی که فرامحتوا برای خواندن این دسته از مطالب پیشنهاد میکند :

مطالب مرتبط با این مقاله  
۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم