فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

4 روش بهبود استراتژی بازاریابی محتوا از طریق شبکه‌های اجتماعی

خانه » استراتژی محتوا » 4 روش بهبود استراتژی بازاریابی محتوا از طریق شبکه‌های اجتماعی

4 روش بهبود استراتژی بازاریابی محتوا از طریق شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی چشم‌انداز بازاریابی را تغییر داده‌اند. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا دست‌ به‌ دست می‌شود. در حالی که هر یک به شیوه‌ای متفاوت عمل می‌کنند، گسترش رابطه‌ی هدفمند بین این دو بازاریابی می‌تواند نتایج چشمگیر داشته باشد و این چیزی است که بسیاری از بازاریابان به آن پی برده‌اند. در واقع، بیش از 87 درصد بازاریابان می‌گویند از استراتژی بازاریابی تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی به‌ عنوان رایج‌ترین مکانیسم  بازاریابی محتوا استفاده می‌کنند.

اگرچه واضح است که بازاریابان از ارزش شبکه‌های اجتماعی آگاه هستند اما اجرای یک استراتژی موفق همچنان به‌صورت یک چالش باقی‌مانده است. اگر احساس می‌کنید که تیم شما تلاش‌های خود را انجام می‌دهد و در کسب نتایج موفق نمی‌شود، ادامه‌ی مطلب را بخوانید. در این مقاله، چهار روش برای بازاریابی موفق از طریق استراتژی تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی را به شما یاد می‌دهیم:

  • تولید محتوای تأثیرگذار

اکنون وقت آن است که از مشاهده شبکه‌های اجتماعی صرفاً به‌عنوان یک کانال تولید محتوا دست بردارید.

موفقیت در بازاریابی محتوا منوط به توانایی شما برای تولید محتوای با ارزش است که  مخاطبان هدف شما را افزایش دهد. انجام این کار بدون بینش دقیق درباره‌ی اینکه مخاطبان شما چه کسانی هستند، چه چیزی برای آن‌ها مهم است و چه نوع محتوایی بر تصمیمات خرید آن‌ها اثر می‌گذارد به شکست می‌انجامد.

این یک حقیقت است که وجود شبکه‌های اجتماعی شما، باعث یافتن اطلاعات و بازخورد ارزشمند می‌شود که اگر درست و به‌جا به‌کار برده شوند استراتژی بازاریابی تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی شما را تغییر می‌دهد. اهرم قدرت گوش دادن به تفکر و دیدگاه جمعی برای جمع‌آوری این اطلاعات است. واقعاً سعی کنید بفهمید مخاطبان و مشتریان شما در فضای آنلاین چه می‌گویند و محتوای خود را برای رفع نیازهای آن‌ها تولید کنید.

 

  • بهبود کیفیت محتوا

برای بسیاری از تیم‌های بازاریابی  B2B، بازاریابی محتوا یک بازی آزمون و خطا است. موفقیت اغلب به بهبود و پیشرفت خود متکی است. با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، شما می‌توانید حدس و گمان‌ها را کنار بگذارید. شبکه‌های اجتماعی بازخورد فوری و بیشتری نسبت به اغلب کانال‌های دیگر فراهم می‌کند. برای مثال، بازاریابی ایمیلی را در نظر بگیرید. ابزار بازاریابی خودکار شما تشخیص می‌دهد که شما آن را می‌خوانید. چرا؟ چون مهم است؟ نگاهی گذرا به واکنش فالوور، درک و دانشی عمیق‌تر از میزان عملکردتان در تولید محتوا ارائه می‌دهد. از بازخورد برای بهبود تولید محتوای سنجیده و داده‌محور استفاده کنید.

 

  • افزایش میزان دسترسی کاربر و افزایش ترافیک وب سایت

شما می‌توانید ساعت‌ها زمان را صرف تولید محتوای درجه‌ یک برای وبلاگ و یا وب‌سایت شرکت خود کنید اما اگر شما خوانندگان مشتاق را نداشته باشید، تلاش‌های شما بازدهی کمی خواهد داشت. در نهایت، اگر شما می‌خواهید به نتیجه برسید مردم باید آن محتوا را ببینند. خوشبختانه، شبکه‌های اجتماعی در این زمینه به شما کمک می‌کنند. این آمارها را در نظر بگیرید:

ـ 92 درصد از بازاریابان می‌گویند تلاش‌های استراتژی بازاریابی تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی باعث دیده شدن بیشتر کسب‌وکارهای آن‌ها شده است.

ـ 80 درصد بازاریابان اعلام کرده‌اند تلاش‌های استراتژی بازاریابی تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی ترافیک وب‌سایت آن‌ها را افزایش داده است.

ـ 62 درصد بازاریابان یک تیم شبکه اجتماعی اختصاصی دارند.

ـ 67 درصد کاربران توییتر از برندهایی که در توییتر دنبال می‌کنند محصولات خود را می‌خرند.

ـ 70 درصد بازاریابان B2C گفته‌اند که مشتریان خود را از طریق فیس‌بوک جذب کرده‌اند.

ـ 83 درصد بازاریابان B2B روی شبکه‌های اجتماعی به‌ منظور افزایش آگاهی از برند و 63 درصد برای افزایش ترافیک سایت و 65 درصد برای کسب دیدگاه‌ها درباره بازاریابی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

 

با استفاده از قدرت شبکه‌های اجتماعی، محتوای خود را می‌توانید در دسترس کسانی قرار دهید که ممکن است هرگز درباره‌ی برند شما چیزی نشنیده باشند و اگر محتوای خوبی ایجاد کنید، کاربران محتوا را با دیگران به اشتراک می‌گذارند. تنها با چند کلیک، محتوای شما در دسترس بسیاری از مخاطبان قرار می‌گیرد. بنابراین باعث افزایش آگاهی از برند، ترافیک وب‌سایت و ارجاع‌ به وب‌سایت شما می‌شود.

 

  • تولید محتوا به وسیله‌ی فالوورها

فقط چند کلمه تولید محتوا به‌وسیله‌ی کاربر! افرادی که پروفایل شما را در شبکه اجتماعی دنبال می‌کنند و با شما از این طریق ارتباط برقرار می‌کنند باهوش هستند. آن‌ها به شرکت شما علاقه‌مند هستند. از عکس‌ها، نقد و بررسی و نظرات آن‌ها برای تولید محتوای جدید استفاده کنید. برای پیدا کردن بهترین محتوا، موارد زیر را امتحان کنید:

ـ فالوورها را تشویق کنید از هشتگ اختصاصی استفاده کنند و سپس بر آن نظارت کنند.

ـ مکان صفحه‌ی خود در اینستاگرام و فیسبوک را چک کنید.

ـ آلِرت‌های گوگل را برای نام شرکت خود تنظیم کنید.

ـ روی پلتفرم گوش دادن به تفکر و دیدگاه جمعی سرمایه‌گذاری کنید.

 

تولید محتوا از طریق کاربر بسیار مؤثر است چون مشتریان بیشتر به محتوای کسانی اعتماد می‌کنند که قبلاً محصولات و یا خدمات شما را امتحان کرده‌اند. علاوه بر این، محتوایی که کاربر تولید می‌کند به حداقل زمان و تلاش نیاز دارد چراکه آن از قبل تولید شده است.

در چشم‌انداز بازاریابی فناوری محور، استراتژی بازاریابی تولید محتوای شبکه‌‌های اجتماعی برتری دارد. اگر از شبکه‌های اجتماعی برای کسب اطلاعات از استراتژی بازاریابی محتوای خود استفاده نمی‌کنید، شما بینش‌های ارزشمند و مشتریان بالقوه را از دست می‌دهید.

 

 

منابع:

http://www.brandpoint.com/

https://www.impactbnd.com

 

تولید شده در فرامحتوا و چاپ شده در هفته‌نامه‌ی شنبه؛ شماره‌‌ی 68؛ صفحه‌ی 12

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

ترتیبی که فرامحتوا برای خواندن این دسته از مطالب پیشنهاد میکند :

مطالب مرتبط با این مقاله  
۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم