فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

3 استراتژی موفق بازاریابی

خانه » استراتژی محتوا » 3 استراتژی موفق بازاریابی

3 استراتژی موفق بازاریابی

راه‌اندازی یک کمپین بازاریابی محتوای موفق به هماهنگی، خلاقیت و استراتژی نیاز دارد. فرض کنید برای جذب ترافیک، افزایش بازدید و تعداد مخاطبانی که از بین انواع محتوای دیگر می‌توانند یک محتوا را انتخاب کنند، در حال رقابت هستید. کارهای مختلفی می‌توانید انجام دهید تا کمپین بازاریابی منحصربه‌فرد و متمایز از دیگران داشته باشید. برای مثال، یک نویسنده ماهر محتوا، یک طراح گرافیک و یک توسعه‌دهنده را جذب کنید تا به شما کمک کنند طرح محتوای خود را ترسیم کنید، محتوا را تولید کنید و یک سایت برای انتشار مطالب خود بسازید. کار در اینجا به پایان نمی‌رسد بلکه باید محتوای خود را در رسانه‌های مختلف انتشار دهید، اطلاعات خود را با انیمیشن‌های جذاب ترکیب کنید و میزان ترافیک را با استفاده از سئو افزایش دهید. علاوه بر این، باید سعی کنید درباره چگونگی انجام آن و کسانی که برای انجام این کار نیاز دارید، بیشتر مطالعه کنید. در  ادامه سه راه اطمینان از اثربخشی و  استراتژی موفق بازاریابی محتوا را به شما معرفی می‌کنیم:

1-ویدیو را به استراتژی بازاریابی محتوا بیفزایید

مخاطب آنلاین، ویدیوهای کوتاه و جذاب را دوست دارد. ویدئو یکی از ساده‌ترین راه برای جلب توجه آن‌ها است همچنین بهترین روش برای رساندن پیام خود و انتقال اطلاعات به بازدیدکنندگان بدون نیاز به صرف زمان و انرژی زیاد است. محتوای ویدیویی به افزایش فروش در تمام مراحل قیف بازاریابی محتوا کمک می‌کند و فرقی ندارد که ویدیو در قالب توصیه‌نامه، ویدیوی آموزشی، ویدیوهای پرسش و پاسخو یا ویدیوی توصیفی باشد. محتواهای ویدیویی تنوع و دیدگاه‌های جدیدی به محتوای اصلی شما می‌افزایند. ویدئو یک استراتژی موفق بازاریابی است. در واقع ویدیو یک نوع محتوای قابل اشتراک‌گذاری است که در کانال‌های اجتماعی، اثربخشی زیادی دارد.ساخت یک ویدیوی با کیفیت بالا برای حمایت از استراتژی محتوا یک فرایند سخت و پرهزینه نیست چون می‌توانید با کمک فریلنسرها این ویدئوها را تولید کنید. توجه داشته باشید تولید محتوای ویدئویی، مرحله مهمی است. زمانی که فرایند تولید را هدایت می‌کنید، تولیدکننده محتوای ویدئویی بهترین منبع برای راهنمایی، بینش، انتخاب و مدیریت محصول است. آن‌ها می‌توانند یک رابط ارزشمند بین شما و تمام افرادی باشند که به ساخت ویدئو کمک می‌کنند و می‌توانند در همه کارها مانند اجاره تجهیزات برای تولید و ویرایش ویدیو، راهنمای شما باشند. بنابراین، یک تولید کننده ویدیوی عالی پیدا کنید.

2-محتوا را به گیف و ویدیو تبدیل کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تبدیل محتوای متنی به یک محتوای واقعی و متحرک، استفاده از تصاویر انیمیشنی گیرا و جذاب مثل فایل‌های gif جالب و یا آمار، جداول و لیست‌های متحرک است. این  استراتژی موفق بازاریابی نه تنها توجه را جلب می‌کنند، بلکه به بخش‌بندی یک محتوای طولانی کمک می‌کند. انیمیشن‌های کوتاه دارایی‌ با ارزشی برای استراتژی بازاریابی محتوای شما هستند و گیف‌ها به طور خاص حقایق و اطلاعات را به صورت بصری و به نحوی ارائه می‌کنند که کاربران دوست دارند با فالوورهای خود در شبکه‎های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

ویدئوی کوتاه انیمیشن، راهی مقرون به صرفه برای ارائه مفاهیم پیچیده و داستان‌گویی است. یک انیماتور دو بعدی یا سه ‌بعدی را استخدام کنید که به شما کمک کند ویدیوی خود را بسازید و یک فیلم کوتاه انیمیشن تولید کنید که در آن داستان برند شما گفته شود. علاوه بر ارائه راهنمایی یا نکات مهم در ویدئو، مقاله بلند و یا وبیناری را که منتشر کرده‌اید، به طور خلاصه در ویدئو بیان کنید. اگر از مقالات ترجمه ‌شده و آموزشی در استراتژی محتوای خود استفاده می‌کنید، پس به تولید ویدیو‌های انیمیشن سریالی که نکات کلیدی مقالات را خلاصه کنند، فکر کنید.

3-محتوای خود را برای نمایش بهتر در صفحه گوگل بهینه‌سازی کنید

اگر محتوای عالی داشته باشید، باز هم ممکن است به هدف خود که افزایش ترافیک و دیده شدن محتوایتان در صفحه اول گوگل است دست پیدا نکنید. در این مورد یک  استراتژی موفق بازاریابی این است که یک کارشناس سئو استخدام کنید و استفاده از ابزارهای سئو را زمانی که شما در مرحله ایده‌سازی و جستجوی کلیدواژه‌های اصلی هستید و حتی بعد از اینکه محتوای خود را برای انتشار روی وب آماده کردید، از یاد نبرید.

برای مثال، فرض کنید مقاله‌ی جدیدی نوشته‌اید که برند شما را معرفی می‌کند. برای دیده شدن محتوا و کسب رتبه بهتر، می‌توانید یک استراتژی برای به دست آوردن بازدید بیشتر محتوای خود اجرا کنید. یک کارشناس سئو کمک می‌کند از اشتباهات رایجی که ممکن است به جریمه شما منجر شود اجتناب کنید؛ محتوای خود را برای نرخ تبدیل بهتر بهینه‌سازی کنید؛ از تاکتیک‌‌های سئوی خارجی صفحه استفاده کنید و یا صفحات فرود بیشتری برای ایجاد ترافیک بهتر ایجاد کنید. سئو همیشه در حال تغییر است، بنابراین همیشه باید در خصوص استفاده از فناوری‌های جدید درباره تاکتیک و استراتژی‌های سئو  اطلاعات به روزی داشته باشید. درباره جستجوی صوتی و جستجوی معنایی مطالعه کنید و مطمئن شوید که محتوای شما به راحتی برای کاربران دستگاه‌های تلفن همراه قابل کشف است.

 

بیشتر بخوانید:

استراتژی‌ بازاریابی محتوا
بازاریابی ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی
فایل صوتی و پادکست ؛ چرا پادکست‌ها مهم هستند؟

 

 

 

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

ترتیبی که فرامحتوا برای خواندن این دسته از مطالب پیشنهاد میکند :

مطالب مرتبط با این مقاله  
۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم