فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

بازاریابی ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی

خانه » سایر مطالب » بازاریابی ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی

 

 

از آنجایی که شبکه‌های اجتماعی همچنان کانون توجه بازاریابی ویدیویی و بودجه رسانه‌ای بیشتر شرکت‌ها هستند، باید دید کدام نوع محتوا در هر پلتفرم عملکرد بهتری دارد. با وجود افزایش تمرکز بر روی هوش مصنوعی، ویدیو همچنان بهترین عملکرد را در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی دارد. فناوری‌های جدید دنیای بازاریابی را متحول خواهند کرد اما درحال حاضر، برندها بیشترین توجه و تمرکز خود را معطوف بخش‌هایی می‌کنند که بخش عمده‌ای از مخاطبان به احتمال زیاد در 12 ماه آینده حضور خواهند داشت. شبکه‌های یوتیوب، اینستاگرام و توییتر در بازاریابی ویدیویی، پیشتاز و موفق هستند. اما چگونه ویدیوی خود را در این شبکه‌های اجتماعی بهینه‌سازی کنیم که بیشترین تأثیر و کارایی را برای برندها و شرکت‌ها داشته باشند.

 

یوتیوب

یوتیوب بهترین پلتفرم بازاریابی ویدیویی است که از طریق ویدیوهای DIY، ویدیوهای توصیفی، آموزش‌های ویدئویی، تستی‌مونیال‌ها و ویدیوهای پشت صحنه مخاطبان را جذب می‌کند. در یوتیوب هر روز، بیش از 5 میلیارد محتوای ویدیویی بازدید می‌شود. 60 درصد مردم ویدیوهای یوتیوب را روی دستگاه‌های تلفن ‌همراه خود تماشا می‌کنند و نرخ به اشتراک‌گذاری نیز در دستگاه‌های تلفن ‌همراه بیشتر است.

  1. مدت زمان ایده‌آل یک ویدئوی یوتیوب کمتر از 5 دقیقه است. اگر می‌خواهید مدت زمان ویدئو زیاد باشد، محتوای ویدئویتان باید بسیار جذاب باشد.
  2. نسبت ایده‌آل تصویر باید 16:9 باشد.
  3. بهترین زمان فراخوان برای عمل (CTA) در یک ویدیوی یوتیوب در ثانیه 30 ام است.
  4. تبلیغات قبل از پخش ویدیو، باید کوتاه و مختصر باشد.

 

توییتر

توییتر یک شبکه اجتماعی خبری است و یک پلتفرم بزرگ برای به اشتراک گذاشتن ویدئو است. 82 درصد مخاطبان توییتر محتوای ویدیویی را تماشا می‌کنند. ویدیوهای خود توییتر مخاطبان بیشتری نسبت به ویدیوهای خارجی دارند که در توییتر به اشتراک گذاشته می‌شوند؛ به طور مثال، 2.5 برابر بیشتر پاسخ دریافت می‌کنند، 2.8 برابر ری توییت می‌شوند و 1.9 برابر بیشتر پسندیده می‌شوند.

مدت زمان ایده‌آل ویدیو باید 30 ثانیه تا 1 دقیقه باشد تا حداکثر بینندگان را جذب کند و نسبت تصویر ایده‌آل باید 2.39:1  باشد طوری که بهترین تجربه را برای کاربر به ارمغان آورد.

از آنجا که بینندگان برای جمع‌آوری اطلاعات، توییتر را ترجیح می‌دهند برندها باید هنگام به اشتراک‌گذاری ویدئو و بازاریابی ویدیویی، بر برندسازی روی توییتر به جای تبلیغ تمرکز کنند.

 

اینستاگرام

اینستاگرام ماهانه 800 میلیون و روزانه 500 کاربر فعال دارد. بازاریابان از قدرت و پتانسیل این پلتفرم آگاه هستند به همین دلیل است که بسیاری از برندها به طور فعال و منظم در اینستاگرام پست می‌گذارند از آن به عنوان کاناب مؤثر در بازاریابی ویدیویی استفاده می‌کنند. بهترین راه برای شناخت بازاریابی در اینستاگرام قرار دادن ویدئویی مناسب در زمان مناسب است. اگر شما این بخش از کار را درست انجام دهید، مخاطبان خود را معمولاً تا زمانی که شما به طور منظم محتوا تولید کنید، جذب می‌کنید. اینستاگرام یک کانال بازاریابی مؤثر برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ​​است. از استوری اینستاگرام استفاده کنید. این کلیپ‌‌های موقتی اگر به صورت استراتژیک به کار گرفته شوند به شما کمک می‌کند مخاطبان زیادی را جذب کنید. کارهای مختلفی می‌توانید با استوری‌های اینستاگرام انجام دهید. برای مثال محتوای منحصر به فرد ارائه کنید، پشت صحنه‌های کارهایتان را نشان دهید، محصول را به نمایش بگذارید و از افراد سرشناس برای همکاری کمک بخواهید.

  • مدت زمان ایده آل یک ویدئو در اینستاگرام در حدود 30 ثانیه تا 1 دقیقه است. 10 ثانیه مدت زمان عالی برای استوری‌ها است.
  • نسبت ایده آل تصویر 1: 1 و حالت پرتره برای استوری‌ها است.
  • کپشن‌ها و نظرات با هشتگ بهینه‌سازی می‌شود.
  • اضافه کردن هشتگ در کپشن 12 درصد بیشتر مخاطبان را جذب می‌کند.
  • ابزارهایی مانند بومرنگ و طرح برای ضبط راحت تصاویر اینستاگرام مفید هستند.

 

نکته‌هایی برای بازاریابی ویدیویی

برندها چگونه می‌توانند از بازاریابی ویدیویی برای آگاهی دادن و جذب مخاطب استفاده کنند و در عین حال، پیام خود را منتقل کنند.  ساخت ویدیو شاید ساده باشد اما برای اینکه جذاب و خلاقانه باشد و توجه مخاطب را جلب کند، باید به نکات زیر توجه کنید.

 

روی یادگیری اصول اولیه ساخت ویدیوهای خلاق و فنی سرمایه‌گذاری کنید

کسب‌وکارها از طریق ارتباطات تصویری، پاسخ‌های بهتری دریافت می‌کنند و مخاطبان، محتوای خلاقانه را بیشتر دوست دارند.
علاوه بر این، محتوای ویدئویی تعداد مخاطبان را افزایش می‌دهد که باعث گسترش نرخ دسترسی و ایجاد انگیزه برای فراخوان به عمل می‌شود. از این رو، یادگیری ساخت ویدیو به عنوان بخشی از رویکرد راهبردی برای رسیدن به مخاطبان هدف، ضروری است. نیازی نیست که هزینه زیادی را برای ساخت ویدیو صرف کنید. از آنجایی که امروزه تقریباً همه افراد دارای گوشی‌های هوشمند هستند پلتفرهای ویدئویی آنلاین مختلفی وجود دارد که به صورت رایگان در دسترس قرار دارند و با استفاده از آن‌ها می‌توانید خیلی راحت محتوای ویدیویی بسازید. بنابراین ساخت ویدیو راحت‌تر شده است.

 

اصالت، منحصر به فرد بودن و تناسب محتوا مهم است

داشتن تجهیزات عالی و گران‌قیمت به شما در ساخت ویدیو کمک می‌کند اما یک عامل تعیین‌کننده خروجی بهتر نیست. در گام نخست، یادگیری ساخت تصاویر و ویدیویی خلاق است که به شما کمک می‌کند محتوای جذابی بسازید. اگر اجرای ایده‌ها برایتان بسیار دشوار است همکاری با تولیدکنندگان محتوا روش مناسبی است. بسیاری از تولیدکنندگان محتوا با حداقل هزینه‌ها حاضرند ایده‌های شما را در قالب یک محتوای ویدیویی پیاده کنند.

 

مخاطبان هدف و جایگاه خود را پیدا کنید

از تکنیک‌های تشویق به خرید معمولی اجتناب کنید. بر روندهای جدید نظارت کنید. در ویدیوهای خود یک داستان تعریف کنید و مشتریان خود را جذب کنید. ویدیو نشان دادن احساسات از طریق تصاویر متحرک است. یاد بگیرید چگونه این کار را انجام دهید و مطمئن شوید که ویدیوهایی تأثیرگذار و احتمالاً ویروسی خواهید ساخت.
بازاریابی ویدیویی بهترین راه برای ایجاد تعامل در شبکه‌های اجتماعی است. به عنوان یک جزء کلیدی از بازاریابی محتوا باید گفت که تغییرات در ویدیوهای شبکه‌های اجتماعی ادامه خواهد داشت و بازاریابان نقش مهمی در شکل دادن به آینده بازاریابی ویدیویی خواهند داشت.

منابع:

https://business.inquirer.net
https://www.inc.com

 

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم