فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

تولید محتوا و بازاریابی محتوا برای استارت‌آپ‌ها

خانه » استراتژی محتوا » تولید محتوا و بازاریابی محتوا برای استارت‌آپ‌ها

تولید محتوا و بازاریابی محتوا برای استارت‌آپ‌ها

تولید محتوای استارتاپ ها روش خاص خود را دارد، اگر شما هم جزو افرادی هستید که به تازگی وارد دنیای کارآفرینی شده‌اند و یا اینکه قصد دارید تحول بزرگی را در کسب‌ و کار خود بوجود آورید، حتماً اولین نکته‌ای‌ که به ذهن شما می‌رسد، تعداد زیاد رقباست و این موضوع کار شما را با چالش‌های زیادی روبه‌رو می‌سازد. احتمالاً این مسئله در زمانی که شما تازه کسب‌ و کارتان را آغاز کرده باشید، دغدغه‌ی بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد؛ چرا که در چنین وضعیتی باید کسب‌ و کار نوپای خود را به حدی قوی ظاهر کنید که بتوانید در رقابت‌های بازار، خود را حفظ کرده و به حاشیه رانده نشوید. مسلم است که این چالش‌ها نمی‌تواند مانع از رسیدن شما به اهدافتان شود بلکه شما را به فکر وا می‌دارد تا استراتژی‌های مناسب را انتخاب کنید. در این حالت تولید محتوا و بازاریابی محتوا می‌تواند کمک شایانی به شما بکند. شما باید از ترفندهای بازاریابی محتوا و تکنیک‌های مؤثر در این زمینه نهایت استفاده را داشته باشید تا بتوانید از رقبایتان جلو بزنید. در این مقاله قصد داریم ایده‌هایی را برای بازاریابی محتوای استارتاپی توضیح دهیم.

1) از محتواهای محبوب ایده بگیرید

کدام تولید محتوای استارتاپ ها از دیگران محبوب تر است؟ اگر به تازگی کارتان را شروع کرده‌اید، احتمالاً هنوز در مورد نوع محتوا ابهاماتی را دارید و دقیقاً نمی‌دانید که باید در چه حوزه‌هایی و با چه رویکردهایی تولید محتوا کنید. در این حالت استفاده از ایده‌های موفق دیگران در تولید محتوا می‌تواند کمک زیادی به شما به بکند. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت‌های مختلف محتواهایی را که از محبوبیت بالایی برخوردار بوده‌اند، ببینید و آن‌ها را مورد بررسی کنید تا به دلایل موفقیت آ‌‌ن‌ها و اینکه چرا برای مخاطبان جذاب بوده‌اند، پی ببرید. بعد از انجام این کار می‌توانید لیستی از مطالب محبوب به همراه علل جذابیت آن‌ها را تهیه کنید و در تولید محتوا به کار گیرید. برای اینکه متوجه شوید کدام یک از مطالب از محبوبیت بالایی برخوردار بوده‌اند، می‌توان به تعداد نظرات و بازدیدهای آن مطلب نگاه کرد. همچنین مطالبی که پیرامون کلیدواژه‌های خاص در صفحات اولیه‌ی نتایج جستجوی گوگل ظاهر می‌شوند، مطالبی هستند که محبوبیت نسبتاً خوبی دارند. البته آن چیزی را که شما قرار است تولید کنید، نباید عیناً کپی از مطالب دیگران باشد؛ بلکه باید تلاش کنید که حتی از موارد مشابه دیگر نیز قوی‌تر باشد.

2) از اعتبار سایت‌های دیگر استفاده کنید

معمولاً کارآفرینانی که به تازگی وارد عرصه‌ی کسب‌وکار می‌شوند، از مخاطبان کافی برخوردار نیستند و سایت آن‌ها بازدیدکننده‌ی چندانی ندارد. مسلماً در چنین وضعیتی محتوای شما هر چقدر هم که خوب باشد، هیچ تأثیری بر روی کسب‌وکار شما نخواهد گذاشت؛ بنابراین باید به کانال‌های مختلفی که به شما در بالا بردن تعداد مخاطبان کمک می‌کنند، سر بزنید و برای خود مخاطبانی را جذب کنید. معمولاً کسب‌وکارهای نوپا محتوای با کیفیت خود را از طریق سایت‌های معتبر و پرمخاطب منتشر نموده و در نتیجه‌ی این کار، اعتماد مخاطبان وفادار آن سایت را به خود جلب می‌کنند. البته قرار نیست تمام مطالب تولیدی، برای انتشار به سایت‌های دیگر داده شود؛ بلکه علاوه بر تداوم فرآیند تولید محتوا برای سایت خود، باید چند مطلب را به طور اختصاصی برای سایت‌های دیگر با توجه به نوع مخاطبان آن‌ها نوشت. این سایت‌های معتبر در ضمن نشر مطالب، لینک‌هایی را از سایت شما درج می‌کنند و به این صورت ترافیک وب‌سایت شما را بالا می‌برند.

3) به تولید محتوای دیداری اهمیت دهید

تولید محتوای استارتاپ ها در چه قالبی باشد جذاب‌تر است؟ فرض کنید که در حال مرور پست‌های منتشر شده در فیس بوک یا اینستاگرام هستید؛ کدام یک از مطالب توجه شما را بیشتر به خود جلب می‌کند؟ یک مطلب طولانی در مورد موضوع مورد علاقه شما یا یک اینفوگرافیک که همان موضوعات مشابه را در خود گنجانده است؟ تقریباً تمام افراد با محتوای دیداری و گرافیکی ارتباط بهتری برقرار می‌کنند. عکس‌ها بیشتر از متن‌ها توجه مردم را به خود جلب می‌کنند، زیرا به تمرکز کمتری نیاز داشته و ذهن را کمتر خسته می‌کنند. به علاوه، اطلاعات را با سرعت بیشتری به مخاطبان انتقال می‌دهند. این بدان معنا نیست که شما تولید محتوای متنی را به طور کامل تعطیل کنید و فقط به تولید عکس یا ویدئو بپردازید؛ بلکه نقطه‌ی مطلوب آن است که انواع مختلفی از تولید محتوا را برای انواع مختلف کاربران داشته باشید. مسلماً کارکرد یک مقاله‌ی متنی با کارکرد یک عکس و یا کارکرد یک ویدئو یکسان نیست. جالب است بدانید که بر طبق اطلاعات google trends میزان جستجوها برای محتوای دیداری در طول سال‌های گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است.

4) در تولید محتوا منظم باشید

برای موفقیت استراتژی بازاریابی محتوا، ثبات و نظم یک نکته‌ی بسیار کلیدی است. باید به صورت منظم مطالبی را تولید کنید تا به خوانندگان تان ثابت کنید که می‌توانند به شما اعتماد کنند. اگر در آغاز راه قرار دارید، از شما انتظار نمی‌رود که روزانه حجم زیادی مطلب تولید کنید؛ آنچه در درجه‌ی اول اهمیت دارد، نظم در تولید محتوا است. ممکن است توانایی شما در شرایط فعلی تنها تولید یک مطلب در هفته باشد؛ سعی کنید به همین یک مطلب در هفته پایبند باشید و به مخاطبانتان بفهمانید که هر هفته باید منتظر یک مطلب جدید باشند. به مرور زمان سعی کنید که تعداد مطالب تولید شده را افزایش دهید. نظم در تولید محتوا یکی از عوامل مؤثر در جلب اعتماد مخاطبان و افزایش وفاداری آن‌ها است.

 

خوانندگان این مطلب، مطالب زیر را هم مطالعه کرده‌اند:

6 استراتژی بازاریابی محتوا برای استارت آپ‌ها

منابع: shanebarker

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

ترتیبی که فرامحتوا برای خواندن این دسته از مطالب پیشنهاد میکند :

مطالب مرتبط با این مقاله  
۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم