فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

بازاریابی محتوا انجام ندهید !

خانه » استراتژی محتوا » بازاریابی محتوا انجام ندهید !

بازاریابی محتوا انجام ندهید !

پیش از اقدام به بازاریابی محتوا انتظارات بلندمدت خود را مشخص کنید.

چرخه‌ی هدف‌گذاری و اجرا مهم‌ترین بخش استراتژی بازاریابی محتوای شماست. انجام کارهای درست را برنامه‌ریزی و آن کارها را درست اجرا کنید. پیش از اقدام به بازاریابی محتوا انتظارات بلندمدت خود را مشخص کنید. محتوا به عنوان یکی از دارایی های شما با مدیریت صحیح می‌تواند در بلندمدت تأثیرهای بسزایی در کسب‌ و کار شما داشته باشد. محتوا در کوتاه‌ مدت کاری از دستش بر نمی‌آید. به آن فرصت دهید تا بتواند در یک فرآیند صحیح با گذشت زمان چیزی را به شما نشان دهد که شگفت‌زده شوید!‌ قبل از آنکه بدانید چه کاری باید انجام دهید به کارهایی که نباید انجام دهید بیشتر فکر کنید:

افراط در پیروی از تجربیات سایرین از بازاریابی محتوا

بارها و بارها با تابوهایی مثل “بهترین زمان انتشار در اینستاگرام ساعت 8 شب است!”، “هرگز ایمیل‌های خود را چهارشنبه نفرستید!“، “دکمه فراخوان نباید قرمز باشد!” و… مواجه شده‌اید. مهم ترین دلیلی که کسب‌ و کارها این تابوها را دنبال می‌کنند این است که می‌خواهند در یک مسیر امن حرکت کنند، در حالی که مسیرهای امن، تکراری و بدون نوآوری هستند. برای دستیابی به نتایج شگفت‌انگیز باید ریسک‌پذیر باشید. اگر می‌خواهید متمایز و منحصر به‌ فرد دیده شوید اولین گام این است که تابوها را بشکنید و خودتان باشید. اگر ایده منحصر به‌ فردی دارید امتحانش کنید و اگر اشتباه کردید به سرعت از آن عبرت بگیرید و چابک باشید. همیشه به دنبال راه جدیدی باشید که برای کسب‌وکار شما بهتر عمل کند.

نادیده گرفتن بهترین‌های بازاریابی محتوا

اگر شما از نوآوران بازاریابی محتوا غافل شوید، رویکردها، تاکتیک‌ها و راهنماهایی را از دست می‌دهید که می‌توانست شما را به یک رهبر و نوآور در صنعت خود تبدیل کند. گاهی با بررسی رویکردهای آن ها ایده‌های جدید و یا راه‌حل مشکلات خود می‌یابید. این کار به معنای تقلید از روش‌های بازاریابی محتوای رقیب مستقیم خود نیست. تقلید از رقیب، بهترین کار ممکن برای شکل نگرفتن برند و شخصیت شما و تقویت تصویر نوآور آن رقیب در ذهن مخاطبان است. شما باید روندهای صنعت بازاریابی محتوا در دنیا را بررسی کنید. برای مثال Red Bull و Lego از بهترین استراتژی‌های بازاریابی محتوا برخوردارند. Upworthy، Buzzfeed و Viral Nova از بهترین انتشاردهندگان آنلاین محتوا هستند. هم‌چنین، Buffer و Kissmetrics بهترین وبلاگ‌های دنیا را دارند. این شرکت‌ها که در صنعت‌های مختلفی مشغول به فعالیت هستند، مثال‌هایی از کسب‌وکارهای نوآور و موفقی است که بهترین ایده‌ها را در بازاریابی محتوای خود اجرا کرده‌اند. یادگیری از بزرگان را فراموش نکنید.

انتظار بازدهی کوتاه‌مدت از محتوا

محتواهای مختلف ابزارهای بازاریابی هستند که معمولاً نتایج بلندمدت را به دنبال دارند. برای مثال وبلاگ‌نویسی ایجاد یک دارایی آنلاین برای کسب‌ و کار شماست که نمی‌تواند اثرات زود بازدهی مثل افزایش تعداد بازدیدکنندگان در لحظه، افزایش ROI و افزایش فروش در کوتاه‌مدت را به دنبال داشته باشد. ممکن است محتواهای تولیدی ماه‌های پیش، در ماه‌های آینده بازدید داشته باشند و معمولاً 10% نرخ بازدید وب‌سایت در یک ماه مربوط به محتوای آن ماه است و مابقی 90% بازدیدها مربوط به محتواهای پیشین است. مایکل برنر مدیرعامل یکی از موفق‌های آژانس‌های بازاریابی محتوا در دنیا می‌گوید:«پشت هر محتوای بدی یک مدیر اجرایی وجود دارد که برای افزایش زود هنگام فروش خود، درخواست تولید آن را داشته است.» معمولاً همه مدیران درخواست دارند که محتوا از برند آن ها واضح‌تر سخن بگوید و نتایج سریع تری به دنبال داشته باشد. این در حالی است که مخاطبان محتوای شما، این را نمی‌خواهند. آن ها محتوایی می‌خواهند که به آن ها کمک کند، مشکلات آن ها را حل و دانش روز دنیا را به آن ها انتقال دهد. این وظیفه بازاریاب محتواست که به مدیر خود بگوید چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی کار نمی‌کند.

تولید و انتشار بیش از حد محتوا

وب‌ سایت، تلگرام، لینکدین، فیسبوک، یوتیوب، توییتر، پادکست، وبینار و همه انواع محتواها و کانال‌ های انتشار را همزمان استفاده می‌کنید! این بزرگترین اشتباه پر هزینه شماست که همه این رسانه‌ها، کانال‌ها و قالب‌های محتوایی را به دلیل پوشش دهید و بودجه بازاریابی خود را یکباره خرج کنید. گاهی آنقدر محتوا انتشار می‌دهید که فرصتی برای دیده شدن آن ها توسط مخاطب خود باقی نمی‌گذارید. برخی کسب‌ و کارها نیز فکر می‌کنند وظیفه تولید و انتشار تمامی محتوای صنعت خود و سایر صنایع مشابه را بر عهده دارند. هر محتوا زمان و مکانی دارد. کانال‌ های انتشار در عین حال که باید یکدیگر را پوشش دهند، کاربردهای متفاوتی نیز دارند. جهت‌گیری شما در صنعت باید مشخص باشد و متناسب با پیام برند خود محدوده موجه تولید و انتشار محتوای خود را پیدا کنید.

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

ترتیبی که فرامحتوا برای خواندن این دسته از مطالب پیشنهاد میکند :

مطالب مرتبط با این مقاله  
۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم