فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

عوامل موفقیت در بازاریابی دیجیتالی یا بازاریابی آنلاین

خانه » استراتژی محتوا » عوامل موفقیت در بازاریابی دیجیتالی یا بازاریابی آنلاین

عوامل موفقیت در بازاریابی دیجیتالی یا بازاریابی آنلاین

عوامل موفقیت در بازاریابی دیجیتالی یا بازاریابی آنلاین

امروزه شرکت­‌ها برای موفقیت نیاز دارند که در فضای مجازی و به شکل آنلاین حضور داشته باشند. در گذشته، رویدادها، کنفرانس‌ها، مجلات و تبلیغات می‌توانست برای شرکت‌­ها مخاطبانی ایجاد کند. با اینکه این روش­‌ها هنوز هم مهم و حیاتی هستند، اما بسیار ضروری و مهم است که این روش­‌ها بوسیله‌ی طرح­‌های بازاریابی دیجیتالی یا بازاریابی آنلاین بصورت گسترده، حمایت شوند. خریداران مدرن و امروزی کمتر به هجوم تبلیغات‌های گران تمایل دارند. به جای آن، بیشتر تمایل دارند از سرویس‌­ها و ابزار­هایی که می‌توانند موضوع و محصول مورد نظر را جست­جو کنند، استفاده نمایند که البته این ابزارها به رشد تجارت‌ها کمک زیادی می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد که طبق انجام سفارشات آنلاین توسط خریداران مدرن، تعداد این خریداران برابر 60% خریدارانی است که به شکل سنتی خرید می‌کنند. در این بخش نیز میزان فروش محصول به فروشندگانی بستگی دارد که محصولی که ارائه می­ دهند کیفیت بالا یا پایین داشته باشد. یک طرح دیجیتال مارکتینگ می­‌تواند تفاوت‌هایی اساسی ایجاد کند که تصمیم‌گیرندگان دو دل را به سمت محصول یا سرویس شما ترغیب کند. طرح بازاریابی دیجیتالی بهترین شانس و موفقیت را به شما می­ دهد و بسیار حائز اهمیت می­ باشد و شامل موارد زیر است:

1) پیام ارزشمند

پیام ارزشمند شرکت شما اساس چیزیست که طرح بازاریابی آنلاین شما را خواهد ساخت. صحبت با خریداران و فهمیدن نیاز آن‌ها باید جزئی از بازاریابی دیجیتال شما باشد که می‌­تواند بیان‌کننده‌­ی ارزش محصول و سرویس‌های شرکت شما باشد. ولی قبل از انجام هر کار جزئی باید اول از همه، پیام، مفهوم، ارزش و کیفیت محصولات شرکت خود را مشخص کنید.

2) نوع محتوا را مشخص کنید

تعداد زیادی از انواع محتوا وجود دارد که اساس طرح بازاریابی آنلاین شما است. بعضی از موارد بسیار مهم در زیر آمده است:

 • پست‌های وبلاگ

وبلاگ‌ها یکی از مهم‌ترین نقش‌ها را در بازاریابی دیجیتالی شرکت‌ها بازی می­‌کنند. شما می­‌توانید از وبلاگتان برای افزایش پیشرفت شرکتتان استفاده کنید که البته نگهداری و بروزرسانی آن آسان است. همچنین وبلاگ‌نویسی می‌­تواند استراتژی مربوط به بخش سئو شرکت شما را نیز تحت فرمان بگیرد. اگر شما می‌­خواهید رهبری شرکتتان را در بعضی مسائل در زمینه‌ی افکار و عقاید مخصوص خودتان به شکلی جداگانه و منحصر به فرد بسازید، وبلاگتان سکوی مناسبی برای بخش‌بندی منظم این افکار است که باعث می‌شود تا شما به هدفتان دست پیدا کنید.

 • موارد خواندنی

موارد قابل مطالعه در دیجیتال مارکتینگ به محصول یا سرویس شما اعتبار می‌بخشد و ثبات قابلیت­‌های محصول را نشان می‌دهد. یکی از راه­‌های برد در تجارت جدید است. بیش‌ترین ترسی که خریداران بیان کردند، ترس از نرم­ افزار دلیوری است. موارد خواندنی که یک ویترین از موفقیت محصولاتتان است، می‌­تواند به آرام شدن این ترس‌ها کمک کند. به شکل کلی، شما به موارد خواندنی برای ایجاد هر صنعتی که مد نظر دارید، نیاز دارید.

 • eBooks

کتاب الکترونیک شانسی را فراهم می­‌کند که بتوان در یک موضوع خاص در دیجیتال مارکتینگ بیشتر وارد شد و خریداران بالفعل را ایجاد کرد. ایبوک برای عقیده‌ه­ای خاص اعتبار می‌سازد و شما می‌توانید آغازگر دورنمای توسعه­‌ی درجه­‌ای از اعتبار در بازاریابی آنلاین محصولات خود باشید.

 • خبرنامه‌­ها

خبرنامه­‌ها باعث افزایش اجزای عمومی طرح بازاریابی دیجیتالی شرکتتان می‌شود. برای اینکه بتوان بهترین نتیجه را از بازاریابی با ایمیل گرفت، باید از بانک اطلاعاتی شرکت خود بخش­‌هایی را به افراد مناسب ارسال کنید.

 • وبینارها

وبینارها نه تنها به افزایش نمایندگی‌های شرکتتان کمک می‌کنند، بلکه می‌توانند به شما برای ارتباط با خریداران نیز کمک کنند. با فراهم‌آوری کیفیت بالا و افرادی متعهد در وبینارها، می‌توانید شروع کنید و متوجه می‌شوید که داشتن این منافع در بازاریابی دیجیتالی نسبت به سودی که برایتان دارد، کم هزینه است.

 • اینفوگرافیک‌­ها

با استفاده از اینفوگرافیک می­‌توان اطلاعات پیچیده‌ی فرض­‌های شرکت یا هر بخشی را به بخش‌های دیداری تحلیل داد و استفاده و فهم را آسان کرد. با فراهم‌آوری کدهایی که در کنار اینفوگرافیک‌ها می‌توان جایگذاری کرد، می‌توانید شروع کنید تا برخی از منافع سئو را برای شرکت خود تحقق بخشید. به یاد داشته باشید که 90% اطلاعاتی که در ذهن انسان به طور طبیعی می­‌ماند، دیداری است. با طراحی اینفوگرافیک که در واقع یکی از مهم‌ترین اجزای دیجیتال مارکتینگ است، تمایل به محصولاتتان را افزایش دهید.

 • انتشار در جراید

انتشار در جراید باعث می‌شود که به وسیله‌ی جوامع دیگر نیز انتخاب شوید، که توجه‌­های خوشایندی را برای شرکت شما در بازاریابی آنلاین به همراه می‌­آورد. همچنین می‌توانید به ساخت لینک‌هایی کمک کنید که به استراتژی‌های سئو شرکتتان کمک می‌کنند. دقت کنید که در همه‌ی جراید با هم انتشار دهید. از آن­جایی که بسیار ارزان و متداول هستند ایستادگی در برابر تک تک آن‌ها سخت است. طبق تحقیقاتی که danzarrella انجام داده است، نشان می‌دهد که 18% عکس‌­ها و 55% ویدئوها که لینک‌هایشان در مطالب جایگذاری شده است، مشغولیت ایجاد می‌کنند.

 • صفحات ورود

بیشتر طرح دیجیتال مارکتینگ شما بر اساس این است که بازدیدکنندگان وب سایت شما به صفحات ورودی راهنمایی می‌شوند که در آن‌جا فرم پر می‌­کنند و مواردی را که می‌خواهند را به صورت رایگان دانلود می‌­کنند. چند نکته برای افزایش سرعت مکالمات و گفت وگوها وجود دارد که شامل سادگی گزینه‌های فرم، ایجاد راه‌­های تماس قوی برای افزایش عملکرد و شامل گواهینامه مشتری برای ثبات اجتماعی در صفحه‌­ی وب سایت می‌­شود.

 • ویدیوها

در طرح بازاریابی آنلاین باید با استفاده از اجرای ویدیو، مطالب جذابی را برای مشتریان خود بگذارید که به راحتی بتوانند ببینند و به اشتراک بگذارند. طبق تحقیقات اخیر، 64% بازدیدکنندگان وب سایت­‌ها، تمایل دارند که محصول مورد نظر خود را بعد از دیدن ویدیوی محصول بخرند. بنابراین، هر شرکت دارای تجهیزات باید از مزیت‌های گرایش به بازاریابی ویدیویی استفاده کند و ویدیوهایی بسازد که در آن ارزش­‌های شرکت نشان داده شود.

3) اتوماسیون بازاریابی

بسیار ضروری است که گروهتان را با بهترین نرم­ افزار بازاریابی دیجیتالی تجهیز کنید. ابزارهای اتوماسیون بازاریابی دیجیتالی و سرویس‌­هایی مثل هاب اسپات، الکوا و مارکتو می­‌توانند به عنوان سیستم سابقه‌ی گروهتان عمل کنند. با استفاده از این سیستم‌ها می‌توانید هجوم هر اتفاق و مسئله­‌ای را مدیریت کنید، ایمیل و صفحات ورود بسازید، مسیری برای بازدیدکنندگان ارائه دهید و هشدارهایی را برای گروه فروش بفرستید که منجر به تولید بیشتر شود.

4) توانایی فروش

توانایی فروش بخشی مهم است که باعث رشد و ادامه‌ی مسیر می‌شود. توانایی فروش در بازاریابی آنلاین مربوط به سیستم‌ها و مراحلی است که تکرر فروش را با محتوای مناسبی که دارد در هر زمان و هر مکانی که نیاز دارند، مجهز می‌کند. همچنین نرم ­افزار مربوط به توانایی فروش جزو مهمی از طرح دیجیتال مارکتینگ می‌باشد، زیرا تضمین می‌کند که محتوایی که برای آن سرمایه‌گذاری کردید، هدر نمی‌رود.

5) مدیریت محتوا

بیشتر مرکز توجه طرح دیجیتال مارکتینگ حول محور کیفیت بالای محتوا می‌چرخد. مگر اینکه سیستم مدیریت محتوا به اندازه‌ی کافی مجهز شده باشد، که بتواند به حجم بالای محتوایی که متحمل شده در طرح بازاریابی آنلاین رسیدگی کند. مدیریت محتوا باید بتواند به صورت یکپارچه‌­ای مراحل و سیستم‌های جدید را کامل کند.

در اینجا 5 دلیل ذکر شده که چرا باید برای تبلیغات محصولات سرمایه‌گذاری کرد:

 • شما می­‌توانید زمانی پرداختی داشته باشید که توسط فرد علاقه‌مند کلیک شده باشد.
 • می‌­توانید بودجه‌ی هزینه را کنترل کنید.
 • می­‌توانید با استفاده از کانا­ل‌های مناسب، مصرف‌کنندگان را به سمت اهدافتان سوق دهید.
 • سریعاً نتیجه‌­ی موفقیت‌آمیزی ارائه می‌دهد.
 • می­‌توان از آن بعنوان ابزاری برای تست سئو استفاده کرد.

6) استراتژی سئو

مکان بالاتری را در رتبه‌بندی موتور جستجو می‌دهد که شانس بهتری را برای موفقیت طرح بازاریابی دیجیتالی به شما می‌­دهد. گزینه‌های زیادی برای توسعه‌­ی استراتژی سئو، وجود دارد که باید درباره­‌ی آن فکر کنید. فرض کنید که انواعی از عبارات جستجو توسط مشتریان استفاده می‌­شود و این مشتریان هم در میان نرم­ افزارهای جستجویی که سرمایه­‌گذاری کردید سرچ می‌کنند. در  ابتدا باید لیستی از عبارات کلید واژه‌ی جستجو را داشته باشید، که وقتی شروع به توسعه­‌ی محتویات ضروری کردید، شروع به بالا آمدن در نتایج جستجو می­‌کنید. محتویات سئو حالتی از پست‌های وبلاگ، راه‌های راهنمایی کردن، فهرست لغات و بهترین لیست­‌ها را دارد.

7) استراتژی رسانه‌های اجتماعی

رسانه­‌های اجتماعی نقش مهمی را در طرح بازاریابی آنلاین بازی می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد که 86% خریداران مستقیماً از رسانه‌های اجتماعی در فرایند تصمیم‌گیری برای خرید خود، استفاده می‌کنند. تاکتیک‌های تأثیرگذار رسانه‌های اجتماعی می­‌تواند به ترویج محتویات کمک کند. اگر به شرکتی با مشخصات خوب اشاره کنید یا محتویاتتان حاوی عقاید مثبتی باشد، برای بالا رفتن در موتور جستجو مضمون ایده‌آلی دارید. اگر به شما لطف کنند و محتویات را به اشتراک بگذارند، محتویات در برابر تعدادی از مخاطبان جدید قرار می­ گیرد.

8) تجزیه و تحلیل

ابزاری مثل Google Analytics یکی از موارد مهم طرح بازاریابی آنلاین است. سرویس‌های اتوماسیون بازاریابی مثل: hubspot، آلکوا و مارکتو، حول محور سرعت مکالمات و سرعت باز شدن ایمیل، تجزیه و تحلیل­‌هایی انجام می‌دهد. Google Analytics جاییست که تمایل دارید بیشتر وقتتان را در آنجا سپری کنید. Google Analytics جزئیات تجزیه و تحلیل را درباره­‌ی صفحات بازدید، سرعت جستجو و اطلاعات مرجع و راجع به استراتژی سئو به شما ارائه می‌دهد و می‌تواند با دقت به نقاط ضعف استراتژی محتویاتتان اشاره کند.

9) پرورش راهنما

تولید محتواهایی با کیفیت بالا و ساخت زیر بنایی خودکار که می‌تواند بازدیدکنندگان را ببیند و تبدیل به راهنما کند، از مهم‌ترین بخش طرح بازاریابی دیجیتال است. شما به پیاده‌سازی برنامه‌ی پرورش راهنما برای افراد واجد شرایطی نیاز دارید که فوراً به این مرحله نمی‌رسند. در اینجا نرم ­افزار اتوماسیون بازاریابی که ­می‌­تواند در راه‌اندازی برخی ایمیل­‌های گردشی خودکار مفید باشد. جایی که شما می­‌توانید آخرین محتوای خود را با راهنماها به اشتراک بگذارید. این محتواها کمک می­‌کند تا محصولاتی که نسبت به بقیه ارجح است را فراهم کنید که دورنمایی از میزان فروش محصول را ارائه می­‌دهد.

10) هدف‌های طرح بازاریابی دیجیتالی یا بازاریابی آنلاین

ایجاد هدف‌­هایی حول محور طرح بازاریابی آنلاین می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید که چه چیزی به منزله­‌ی موفقیت است. ایجاد هدف‌هایی بر محور راهنمایان تولید بسیار خوب و عالیست، اما در نهایت باید براساس درآمد از تولیدات قضاوت کنید.

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

ترتیبی که فرامحتوا برای خواندن این دسته از مطالب پیشنهاد میکند :

مطالب مرتبط با این مقاله  
۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم