فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

محتوای برند دار چگونه تولید می‌شود؟

خانه » استراتژی محتوا » محتوای برند دار چگونه تولید می‌شود؟

محتوای برند دار چگونه تولید می‌شود؟

محتوای برند دار چگونه تولید می‌شود؟

نوشتن محتوای برنددار راهی برای تبلیغ برند خود از طریق محتوا است. تولید محتوای برنددار برای کسب‌وکارها چیز جدیدی نیست اما هنوز هم بسیاری از مردم و صاحبان برند از آن آگاهی ندارند. می‌توان گفت که تولید محتوای برنددار، بخش مهمی از بازاریابی محتوا است. با استفاده از محتوا می‌توان ابعاد و جنبه‌های مختلف آن را تقویت کرد. اما چگونه؟ چند روشی که تولید محتوا به تقویت ابعاد مختلف برند کمک می‌کند عبارتند از:

 

گفتن داستان برند

توصیف و نمایش مزایای محصول و خدمات                                                                                                  

شکل دادن ارتباط با مخاطبتوصیف فرهنگ سازمانی

حفظ انسجام و تناسب محتوا

ارزیابی محتوا

استفاده از عناصر بصری در محتوا

گفتن داستان‌هایی درباره مشتریان خود

شما می‌توانید چشم‌انداز و مأموریت برند را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید تا ارتباطی بهتر با آن‌ها شکل دهید. محتوای برنددار چیزی جز تبلیغ برند با استفاده از تولید محتوای خلاق نیست.

گفتن داستان برند

هر برندی داستان منحصر به فرد خود را دارد. هرچه داستان برند جذاب‌تر باشد، یقیناً افراد بیشتری را جذب خواهد کرد و شناخت برند را میسر می‌سازد. بنابراین، لازم است از اهمیت آن غافل نشوید. گاهی اوقات تنها خواندن یا شنیدن داستان برند برای شناخته شدن و ترغیب مخاطبان به خرید محصول و خدمات آن برند کافی است. داستان الهام‌بخش که از طریق آن بتوانید دل مخاطبان را بدست آورید بنویسید. داستان برند باید الهام‌بخش باشد و دید منفی انسان را نسبت به زندگی تغییر دهد. بنابراین، با گفتن داستان جذاب برند خود و اهدافی که دارید، می‌توانید به معروف شدن، آگاهی بیشتر مخاطبان از برند و فروش بیشتر محصولات و خدمات خود کمک کنید.

 

توصیف و نمایش مزایای محصول و خدمات

شما می‌توانید با معرفی محصول خود با یک محتوای ویدئویی جذاب، برند خود را بیشتر در معرض دید قرار دهید و به آگاهی از برند کمک کنید. به مردم مزیت‌ها و معایب محصول یا خدمات خود و نحوه کار با آن را نشان دهید. سعی کنید به شکلی مؤثر مزایای محصول را بیان کنید به این صورت مخاطبان شما بیشتر به خرید ترغیب می‌شوند و برند شما بیشتر شناخته می‌شود. به خاطر بسپارید که تنها گفتن داستان کافی نیست، بلکه باید نشان دهید چه محصولات و خدمات عالی ارائه می‌دهید.

 

شکل دادن ارتباط با مخاطب

به جای اینکه از همان ابتدا به فکر بازاریابی برند باشید در محتوای خود باید روی شکل دادن روابطی خوب و دوستانه با مخاطبان خود تمرکز کنید. سعی کنید ذهنیتی در مخاطب ایجاد کنید که شما را از طریق رفتار و لحن برندِ مؤدبانه و دوستانه در محتوا به خاطر بیاورند. از ابزار شبکه‌ اجتماعی برای رسیدن به این هدف استفاده کنید. با نوشتن محتوای برند خوب در شبکه‌های اجتماعی، می‌توانید جایگاه برند خود را ارتقا دهید. علاوه بر این، بهتر است درباره فعالیت‌های بشردوستانه خود به آن‌ها بگویید و نشان دهید که انگیزه شما نه تنها فروش محصول بلکه خدمت به جامعه نیز هست.

 

توصیف فرهنگ سازمانی

در تولید محتوا، درباره فرهنگ سازمانی برند خود صحبت کنید. شما باید داستان برند خود را از دیدگاه کارکنان خود بگویید. درباره احساسی که از کار در این شرکت دارند، مزایایی که بدست می‌آورند، رفتار کارفرما و اهدافی که در این سازمان به آن دست یافته‌اند، صحبت کنید. وقتی مردم بدانند که شرکت شما به کارکنان خود  توجه می‌کند و حس خوبی از کار کردن در آنجا دارند تصویر خوب و مثبتی از شرکت شما در ذهن مخاطب شکل می‌گیرد. بنابراین، باید برای کارکنان خود تمام امکانات لازم را فراهم کرده و  به این امکانات در محتوای خود اشاره کنید.

 

حفظ انسجام و تناسب محتوا

هنگام نوشتن محتوا برای برند خود باید به حفظ انسجام و مرتبط بودن مطالب دقت کنید. از هدف اصلی تبلیغ برند خود منحرف نشوید. به هدف بچسبید و درباره هرچیزی که به برند شما ربط دارد در محتوا صحبت کنید. مخاطبان هدف خود را به خوبی بشناسید و سعی کنید بفهمید که چه چیزی و چه محتوایی بیشتر آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. محتوای خود را به نحوی اثربخش تبلیغ کنید و فراموش نکنید که تقویمی برای تولید منظم محتوا ایجاد کنید.

هنگام نوشتن محتوا برای برند خود باید به حفظ انسجام و مرتبط بودن مطالب دقت کنید. از هدف اصلی تبلیغ برند خود منحرف نشوید. به هدف بچسبید و درباره هرچیزی که به برند شما ربط دارد در محتوا صحبت کنید.

ارزیابی محتوای برنددار

کیفیت مطالب خود را از طریق روش‌هایی مانند رشد مخاطب، نرخ کلیک، میزان ترافیک سایت و غیره بسنجید. بررسی کنید که آیا محتوای شما توانسته است مخاطبان را جذب کند یا خیر. با ارزیابی محتوای برنددار خود می‌توانید تغییرات مورد نظر را در محتوای خود ایجاد کنید. علاوه بر این، برند خود را در بین انواع برندهای دیگر متمایز کرده و معروف شوید. به طور خلاصه، با ارزیابی و سنجش محتوا، نقاط قوت و ضعف محتوای برند خود را بهتر می‌شناسید.

 

استفاده از عناصر بصری در محتوای برند

هنگام نوشتن درباره برند خود، می‌توانید روی عناصر و محتوای بصری تکیه کنید چون تأثیرگذاری بیشتری داشته و محتوای شما را تقویت می‌کند. تصاویری از محل کار خود را به آن‌ها نشان دهید. به صورتی که بفهمند شما در محیطی پویا و منظم کار می‌کنید. همچنین می‌توانید به مشتریان خود نحوه تولید یک محصول خاص را از طریق ویدئو نشان دهید. این کار به افزایش اعتماد به برند و محصول کمک می‌کند. مردم محتوای بصری را دوست دارند بنابراین از تصاویر، محتوای ویدئویی در معرفی و نمایش محصولات و  برند خود استفاده کنید.

گفتن داستان‌هایی درباره مشتریان خود

برای افزایش اعتماد مردم به برند شما از مشتریان خود استفاده کنید. مردم مایلند از برندهایی خرید کنند که به آن‌ها اعتماد دارند. برندهایی که خود را از طریق آن به دیگران معرفی می‌کنند. علاوه بر این، مردم به نظرات مشتریان و سخنان کسانی که مثل آن‌ها هستند، بیشتر اعتماد می‌کنند و در نتیجه بیشتر احتمال دارد به مشتری تبدیل شوند. بنابراین شما می‌توانید از داستان‌های مشتریان واقعی خود برای جذب مشتریان آینده استفاده کنید. می‌توانید از مشتریان خود بخواهید که داستان‌ خرید محصول برند خود را برای شما به صورت متنی یا ویدئویی ارسال کنند.

علاوه بر همه‌ی این‌ها، شما می‌توانید چشم‌انداز و مأموریت برند را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید تا ارتباطی بهتر با آن‌ها شکل دهید. محتوای برنددار چیزی جز تبلیغ برند با استفاده از تولید محتوای خلاق نیست. بنابراین، تمام تلاش خود را برای معروف شدن و خوشنام شدن برند انجام دهید. در انتها و مهمتر از همه باید بدانید که باید به شعار اصلی برند خود که خدمت به جامعه است عمل کنید و تنها در این صورت است که می‌توانید در کسب‌وکار خود موفق شوید.

 

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

ترتیبی که فرامحتوا برای خواندن این دسته از مطالب پیشنهاد میکند :

مطالب مرتبط با این مقاله  
۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم