فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

7 استراتژی تولید محتوا و ارتقای آن که باعث می شود محتوایتان بهتر دیده شود

خانه » استراتژی محتوا » 7 استراتژی تولید محتوا و ارتقای آن که باعث می شود محتوایتان بهتر دیده شود

7 استراتژی تولید محتوا و ارتقای آن که باعث می شود محتوایتان بهتر دیده شود

7 استراتژی تولید محتوا و ارتقای آن که باعث می‌شود محتوایتان بهتر دیده شود

این روزها هرجا که می‌رویم صحبت از کمپین‌های بازاریابی محتوا و اثراتی است که این نوع بازاریابی بر فروش محصولات و خدمات شرکت‌ها می‌گذارد و البته خب این استقبال بی‌سابقه از این نوع بازاریابی نوظهور چندان هم بی‌مورد نیست. تحقیقات نشان داده‌اند که سازمان‌هایی که به این نوع بازاریابی توجه کرده‌اند توانسته‌اند تا 62 درصد از هزینه‌های خود بکاهند و سه برابر بیشتر از سایر بازاریابی‌ها به آن‌ها کمک کرده تا بتوانند سرمایه‌های صرف شده برای آن را به چرخه‌ی کسب‌وکارخود برگردانند. ولی آنچه در این مقاله قرار است صحبت کنیم بازاریابی محتوا نیست. بلکه استراتژی‌هایی برای ارتقای محتوا  و استراتژی تولید محتوا است.بهترین تشبیه درباره‌ی ارتقای محتوا این می‌تواند باشد همان‌طورکه لینک بیلدینگ بدون صفحه‌ی فرود معنایی ندارد، محتوا  بدون استراتژی تولید محتوا و استراتژی‌های ارتقای آن کاربردی ندارد. البته به احتمال زیاد خیلی از ما نسبت به ارتقای محتوا بی‌توجه هستیم یا اینکه درباره‌اش آگاهی لازم نداریم.

پس بهتر است با هم به هفت استراتژی تولید محتوا و ارتقای محتوا و ترافیکی که به دنبال آن مخاطب را به وب‌سایت هدایت می‌کند و به رونق فوق العاده‌ی کسب‌و‌کارمان می انجامد، نگاهی بیندازیم.

7 استراتژی تولید محتوا و ارتقای آن

1) تبلیغات پولی در شبکه های اجتماعی

تبلیغات پولی در شبکه های اجتماعی، می‌تواند یکی از دقیق‌ترین استراتژی‌های تولید محتوا و بازاریابی آن  برای افرادی باشد که علاقه‌مند هستند که با محتوای شما ارتباط برقرار کنند.

به عنوان مثال، با استفاده از کشف انگیزه‌ی مخاطبان شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک در کسب‌وکارخود، ‌می‌توانید با استفاده از مرزبندی‌های جمعیت شناسی، لیستی از مخاطبان خود را به صورت بخش بخش دربیاورید و سپس روی آن بخشی از مخاطبان که با برند تجاری شما هماهنگ‌تر هستند برنامه‌ریزی کرده و محتوا تولید کنید. مزایای این استراتژی کم نیستند.

یک‌سری از آن‌ها عبارتند از:

 • افزایش ترافیک وب‌سایت از طریق بازدید کنندگان مربوط و علاقه‌مند
 • بازاریابی بیشتر از طریق بازاریابی برای افرادی که قصد خرید بیشتری دارند.
 • آشنا کردن کاربران با برند تجاری خود
 • افزایش یادآوری بیشتر نام برند با محتوای تبلیغاتی نسبت به سایر روش‌ها
 • ترویج محتوا در کانال‌های تبلیغاتی به عنوان روشی برای کاهش سروصدا و رقابت
 • هدفمند کردن کاربرانی که در ماه گذشته وبلاگ یا وب‌سایت شما را بازدید کرده‌اند
 • افزایش وفاداری به برند شما

دقت داشته باشید که قبل از انجام استراتژی ارتقای پرداخت، باید اهداف شما مشخص باشد چرا که این موضوع ‌می‌تواند منجر به افزایش تعداد خوانندگان محتوای شما و منجر به ایجاد تبدیل بیشتر در وب‌سایت شما شود همچنین اجرای این روش باعث هدایت بیشتر استراتژی به سمت تعیین موفقیت و ارزیابی مؤثر آن است.

2) اشتراک گذاری هدفمند

یکی از راه‌های به دست آوردن بیشتر مشتری در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، نمایش مشخصات عمو‌می ‌از طریق اشتراک گذاری هدفمند است.اشتراک‌گذاری هدفمند اساساً دنبال این است که مخاطبانتان محتوای شما را با بقیه به اشتراک بگذارند. در اینجا چند روش برای انجام این کار وجود دارد:

 • لینک دادن به منابع برجسته در مقاله به طور مستقیم
 • استفاده از سؤال یا ایجاد بحث در بخشی که در مذاکره در مورد یک موضوع برای مخاطبان شما اهمیت دارد.
 • پیوند دادن افراد به بخشی از مقاله‌ی شما که به آن علاقه‌مند هستند.
 • استفاده از هشتگ بیشتر
 • استفاده از ابزار جستجوی پیشرفته‌ی توییتر

3) استفاده از فیلم‌ها و گذاشتن آن در رسانه‌های اجتماعی

یکی از موفق‌ترین استراتژی‌های تولید محتوا، تولید ویدئو است. در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی ویدیو‌ها را در محتوای خود قرار دهید. آمار مربوط به بازاریابی ویدیو واقعاً حیرت آور است. گوگل ‌می‌گوید که نیمی‌از کاربران اینترنت قبل از بازدید از یک فروشگاه، ویدیوی مربوط به یک محصول یا سرویس را جستجو می‌کنند. بازدید از ویدیوهای حمایت شده در فیس بوک بین سال‌های 2016 تا ژوئن 2017، 258 درصد افزایش یافته است که آمار قابل توجهی است. تجربه نشان داده که گذاشتن ویدیو در یک صفحه‌ی فرود، می‌تواند میزان تبدیل شما را به میزان زیادی افزایش دهد. به علاوه تماشای ویدئو تقاضای بیشتری نسبت به محتوای متنی داشته و جذابیت بیشتری به همراه دارد. پیشنهاد ما به شما این است که از ویدئوهای طولانی و آموزنده که از طریق کلیک به صفحه‌ی مد نظر شما مربوط می‌شود، کمتر استفاده کرده و به جایش از فرمت‌های تبادل گرافیکی جذاب‌تر مانند GIF استفاده کنید.

4) اینفلوئنسر مارکتینگ 

بازاریابی نفوذگر همانطور که اسم قدرت‌مندی دارد از لحاظ نظریه هم قدرت‌مند است. به این صورت که نه تنها محتوای شما را به یک مخاطب جدید تبدیل می‌کند بلکه اعتبار شما را نیز نزد او بیشتر جلوه می‌دهد. 92 درصد از مردم به افراد نفوذگر بیش از تبلیغات‌گرها و یا افراد مشهور اعتماد دارند.

درصد زیادی برای سرمایه گذاری است؟ خب نگران نباشید راه های زیادی برای استفاده از این استراتژی وجود دارد:

 1. شما می‌توانید از این نفوذگران در محتوای خود نام ببرید یا در شبکه های اجتماعی به آن ها لینک بدهید.
 2. از ابزارهایی مانند فالوور وونک و یا اینتل اینفلوئنس استفاده کنید.
 3. از یک محرک و یا ارتباط دهنده به شبکه های اجتماعی در محتوای خود استفاده کنید.

5) انتشار محتوا 

به اشتراک‌گذاری محتوای مستند شده که گسترش مخاطبان با تلاش اندک را به همراه دارد، روشی جدید در به کارگیری استراتژی تولید محتوا نبوده، اما متأسفانه هنوز خیلی از شرکت‌ها برای بهینه‌سازی موتور جستجو به این استراتژی توجه ویژه ندارند.به همین دلیل بهتر است مروری بر این استراتژی تولید محتوا داشته باشیم:

پیش از شروع کار، تحقیقات خود را قبل از ورود به سایت انجام دهید؛ یعنی ببینید ترافیک بازدید سایت‌تان چگونه است و کلمات کلیدی مناسب بهتر است کدام باشند.سپس یک انجمن اجتماعی مناسب را در یکی از سایت ها مانند لینکدین برای اشتراک در نظر بگیرید و در نهایت یکی از بهترین مطالب خود را در آنجا به اشتراک بگذارید در اینجا  دیگر نیمی از مسئولیت از دوش شما برداشته شده است و اگر مطالب شما به خوبی انتخاب شده باشند و با کیفیت باشند، دیگران مطالب شما را به اشتراک می‌گذارند و این کار به ایجاد روابط بیشتر شما با مشتریانتان کمک می کند.

6) بیلدینگ

لینک بیلدینگ، یکی از مهم‌ترین عوامل رتبه بندی گوگل و بهترین ایده برای افزایش دیده شدن سایت شما است.فقط آنچه اهمیت دارد این است که به یاد داشته باشید که هنگام پی‌گیری یک صفحه وب خاص، لینک بیلدینگ باید استراتژیک باشد.منظور از استراتژیک بودن این است که لینک را به پست‌هایی در وبلاگ ها یا صفحات وب دارای محتوای به روز متصل کنید. روش‌هایی که شما را در انجام استراتژی لینک بیلدینگ یاری می‌رسانند عبارت‌اند از:

 • میزبان نشریات معتبری شوید تا بک لینک قدرتمندی برایتان به همراه داشته باشد.
 • در ساختن لینک‌های شکسته، با استفاده از دست کتابخانه‌ای ایجاد کنید تا ارزش بیشتری برای محتوایتان ایجاد شود.
 • محتوایی با کیفیت بالا ایجاد کنید تا مردم محتوایتان را به خودشان به طور مرتب پیوند دهند.

7) بازاریابی ایمیل شخصی

درباره‌ی بازاریابی ایمیل، بارها و بارها اطلاعاتی دریافت کرده‌ایم. این بازاریابی، یک راه عالی برای فروش به مشتریانی است که قبلاً از علاقه مندان برند تجاری شما بوده‌اند. به طور دقیق‌تر، بازاریابی ایمیل به معنای افزایش مشتریانی است که قبلاً از محتوای شما استفاده کرده و به آن جذب شده‌اند. البته همه‌ی کسانی که در لیست بازاریابی ایمیل شما قرار دارند، به پست‌های شما مجدداً سر نخواهند زد و به همین دلیل یک‌سری روش‌ها را برای حل این مشکل به شما پیشنهاد می‌دهیم:

 1. طراحی خبرنامه‌ی الکترونیکی به عنوان ویترینی از جدیدترین مطالب تولید شده توسط شما برای هر ماه
 2. تهیه کردن لیستی از مشترکان بخش‌های مختلف بر اساس تعاملی که با سایت شما دارند .
 3. استفاده از ویدئوی کوتاه سرگرم کننده در ایمیل مارکتینگ

بازاریابی محتوا؛ سبک زندگی کاری هوشمند

بازاریابی محتوا را هنوز خیلی‌ها جدی نگرفته‌اند، اما کسانی که از استراتژی تولید محتوا استفاده می‌کنند و استراتژی‌های ارتقای محتوا را در کسب‌وکارشان به کار برده‌اند، متوجه مزایای بسیار زیاد آن هستند. اگر دنیای ما دنیای اطلاعات است، پس محتوا و ارتقای محتوا چیزی نیست که آن را بخواهید دست کم بگیرید.

 

 

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

ترتیبی که فرامحتوا برای خواندن این دسته از مطالب پیشنهاد میکند :

مطالب مرتبط با این مقاله  
۲ دیدگاه
 • mahsa ۳۰ شهریور ۱۳۹۸

  مطالب بسیار بسیار با نظم خوبی دسته بندی شده اند. فقط برای اعتماد سازی بیشتر بهتر است منابع هم عنوان شود.
  با تشکر
  سیلسپور

  • فرامحتوا ۱۰ مهر ۱۳۹۸

   حق با شما است بعضاً هنگام بارگذاری منبع فراموش می‌شود ولی همه مقالات ما برگرفته از منابع معتبر انگلیسی زبان است

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم