فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

10 حقیقت درباره بازاریابی محتوا

خانه » استراتژی محتوا » 10 حقیقت درباره بازاریابی محتوا

10 حقیقت درباره بازاریابی محتوا

امروزه، بیشتر کسب‌ و کارها به اهمیت استفاده از بازاریابی محتوا برای توسعه‌ی کسب‌ و کار خود پی برده‌اند. از این‌ رو، تلاش‌های بازاریابی محتوایی خود را بیشتر کرده و تلاش می‌کنند که از مزایای آن بهره‌مند شوند. همه می‌توانند محتوا تولید کنند اما همه دانش و خلاقیت لازم برای تولید محتوای مؤثر و کارآمد را ندارند. موفقیت در بازاریابی محتوا پروسه‌ای زمان‌‌بر ولی در عین‌ حال بسیار ارزشمند است. از این‌ رو، در این مقاله قصد داریم شما را با حقایقی درباره‌ی بازاریابی محتوا آشنا کنیم که دانستن آن‌ها به شما در بازاریابی بهتر و موفق‌تر محتوا کمک می‌کند:

  • محتوای بیشتر، بهتر نیست

در بازاریابی محتوا، بسیاری بر این باورند که هرچه تعداد محتواها بیشتر باشد، بازخورد بهتری دریافت می‌کنند و ترافیک بیشتری جذب می‌کنند؛ اما مسئله اینجاست که همیشه کمیت مهم‌تر از کیفیت نیست. در صورتی تولید محتوای بیشتر مفید است که از کیفیت لازم برخوردار باشد و به نیازهای مخاطبان پاسخ دهد. تولید محتوای با کیفیت از هزاران محتوای کم‌ ارزش بهتر و اثرگذارتر است. نوشتن و یا تولید یک محتوا همراه با یک داستان فوق‌العاده به‌عنوان مقدمه زمان‌بر است و به خلاقیت نیاز دارد. تحقیق و کنار هم قرار دادن محتوای طولانی کار چند دقیقه نیست. به‌ عنوان‌ مثال، پخش ویدیوهای زنده‌ی فیسبوک شاید سرگرم‌کننده باشد اما لزوماً بدین معنا نیست که آن‌ها نیاز به محتوای با کیفیت را برآورده می‌کنند.

 

  • محتوای جدید لزوماً بهترین محتوا نیست

محتوایی که جدیدترین خبرها درباره‌ی صنعت شما را مخابره می‌کند عالی است اما عمر مفید آن کم است. خبر امروز، خبر قدیمی فردا است. در نتیجه، بعد از چند روز شاید یک یا دو بار به اشتراک گذاشته شود. محتوای همیشه سبز محتوایی است که برای ماه‌ها و حتی سال‌ها به اشتراک گذاشته شود. در واقع طول عمر مفید آن زیاد باشد. یک حقیقت در مورد بسیاری از محتواهای همیشه سبز این است که آن‌ها در رده‌ی محتوای جدید قرار نمی‌گیرند. این نوع محتواها اغلب به‌عنوان محتوای قدیمی شناخته می‌شوند. بنابراین، نگران آن دسته از افرادی که همیشه خواهان چیزی جدید هستند، نباشید. استراتژی تولید محتوای همیشه سبز بسیار کارآمد و قدرتمند است. این نوع محتوا یک بانک دارایی محتوا را برای شما فراهم می‌کند که می‌توان به‌ طور مداوم محتواها را اشتراک گذاشت. یک جنبه‌ی مثبت دیگر محتوای سبز این است که وقتی مردم آن را در پست‌های وبلاگ خود بگنجانند، لینک دریافت می‌کنید. تولید محتوای سبز ارزشمند است و هنوز هم بسیاری از بازاریابان شبکه‌های اجتماعی به مزایای آن پی نبرده‌اند.

 

  • بازاریابی محتوا یک دارایی است

حقیقت همواره در حال تحول و اعتقادات در حال تغییر است. در گذشته، بازاریابی سنتی به‌صورت تبلیغ در روزنامه بود که چند روز بعد از فهرست تبلیغات حذف می‌شد. تبلیغات مدتی در تلویزیون پخش می‌شد و پس از مدتی دیگر نمایش داده نمی‌شد. این نوع تبلیغات یک هزینه هستند. این روزها این حقیقت تغییر کرده است. امروزه، محتوا در وبلاگ منتشر می‌شود و گوگل آن را ارزش‌گذاری و رتبه‌بندی می‌کند و تا هر زمان که دستگاه شما روشن است می‌توانید آن مطالب را پیدا کنید و بخوانید. آگهی‌های تلویزیونی در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها آپلود می‌شوند و اگر بازاریابان محتوا به تولید محتوای با ارزش ادامه دهند، یک تفاوت ایجاد می‌کنند. چرا که محتوای با ارزش در موتورهای جستجو بیشتر نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید به‌ راحتی آن را پیدا کنید. محتوای خود را به ‌عنوان یک دارایی حساب کنید. این یک نوع اندیشه‌ی متفاوت است.

 

  • محتوا، شما و برندتان را معرفی می‌کند

بازاریابی آنلاین یک تجربه‌ی منحصر به‌ فرد است. شما پای کامپیوتر خود می‌نشینید، محتوای خود را تولید کرده و آن را منتشر می‌کنید. در یک منطقه‌ی دور و حتی یک کشور دیگر، کسی که هزاران کیلومتر با شما فاصله دارد آن را می‌خواند. آن‌ها هرگز شما را ندیده‌اند؛ اما شما را صرفاً از طریق آن محتوا قضاوت و تعریف می‌کنند. بنابراین، باید تلاش کنید تصویری خوب از خود و برندتان به‌ جای بگذارید.

  • برای اثرگذاری، محتوا را به گردش در آورید

صرف تولید محتوا و انتشار آن در وب‌ سایت یا وبلاگ تأثیرگذار نیست. باید محتوای شما در وب‌ سایت‌های پر بازدید دیده شود. بنابراین، باید محتوا را پخش کنید. دامنه‌ی انتشار محتوا را به شبکه‌ های اجتماعی، وبلاگ‌ها و وب‌ سایت‌ها گسترش دهید. برای اینکه محتوا بیشتر دیده شود حتی گاهی‌ اوقات باید هزینه پرداخت کنید. رقابت‌های جهانی، شدید و گسترده است. شما در یک دهکده‌ی جهانی پر از داده‌ها و اطلاعات کامل هستید. تنها شما نیستید که در این عرصه رقابت می‌کنید. بازاریابی محتوا یک رقابت مداوم برای جلب توجه مخاطبان است؛ بنابراین لازم است محتوا را منتشر، پخش و تبلیغ کنید.

 

  • محتوا باید چند رسانه‌ای باشد

در بازاریابی محتوا، انواع محتوای تصویری، اینفوگرافیکی، متنی، ویدیویی را در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی وجود دارد. مخاطبان و کاربران نیز هر یک ممکن است به یک نوع محتوا از بین انواع محتواهای متنوع علاقه داشته باشند. یک سبک محتوا برای همه جذاب نیست. برخی دوست دارند تماشا کنند و برخی ترجیح می‌دهند که به یک پادکست گوش دهند. بسیاری ترجیح می‌دهند مطلب بخوانند. گوش دادن به پادکست 30 دقیقه‌ای به هنگام رانندگی و یا حتی در ورزشگاه عالی است. یوتیوب و سایت‌های به اشتراک‌گذاری ویدیو برای آن دسته از کسانی که مبتلا به خوانش‌پریشی هستند مناسب است. ویدیوهای آنلاین بسازید. بسیاری به این ویدیوها علاقه‌مند هستند؛ بنابراین، از ترکیبی از رسانه‌ها برای تولید محتوا برای دریافت بازخورد بهتر استفاده کنید.

 

  • تولید محتوا روند کسب‌ و کار شما را تغییر می‌دهد

یکی از آثار تولید محتوا برای بازاریابان محتوا این است که زندگی آن‌ها را دگرگون می‌سازد. عادت نشستن و خواندن، تحقیق، تولید و انتشار(به اشتراک گذاشتن محتوای خود) در طول سال‌ها؛ زندگی و کسب‌ و کار شما را متحول می‌کند. شما بینش لازم را درباره‌ی هنر و صنعت خود و موضوعاتی که به آن علاقه‌مند هستید به‌ دست می‌آورید. دانش شما به دلیل عادت تولید روزانه‌ی محتوا افزایش می‌یابد. سال‌های سال، تولید مداوم و دقیق محتوا برای موفقیت در عرصه‌ی بازاریابی محتوا لازم است.

 

  • محتوا باید درباره‌ی مشتریان باشد

صحبت کردن در مورد برند خود سریع‌ترین روش از دست دادن مشتریان است. مشتریان احتمالی به برند شما توجه نمی‌کنند بلکه می‌خواهند بدانند که برند شما چه کاری برای آن‌ها انجام می‌دهد و چه نیازی از آن‌ها برطرف می‌کند. این چیزی است که مشتریان به آن‌ اهمیت می‌دهند. توجه و پاسخ به نیاز آن‌ها باعث موفقیت و دید خوب مشتریان راجع به برند شما می‌شود. پا در کفش مشتریان خود کنید. ترس‌ها، دغدغه‌ها و سؤالات آن‌ها را پیدا کنید و سپس به آن‌ها پاسخ‌ها و بینش‌های لازم را بدهید.

 

  • تولید محتوا برای دستیابی به اهداف، مورد نیاز است

اهداف و تقاضا برای تولید محتوا زیاد است. یکی از این هدف‌ها جلب توجه مشتری است. اگر شما موفق شوید ممکن است محتوای شما ویروسی شود. محتوا باید آگاهی از برند را افزایش دهد. انتشار تصاویر، گیف‌های جالب و سرگرم‌کننده در شبکه‌های اجتماعی بسیار مناسب است. هم‌چنین محتوا باید اعتبار و اعتماد ایجاد کند. محتوا باید توجه و اعتماد به آگهی و فروش را ایجاد کند. 75٪ بازاریابی محتوا را آموزش و 25٪ آن را فروش تشکیل می‌دهد.

 

  • بازاریابی محتوا نیازمند تلاش و پشتکار است

همه‌ی ما می‌خواهیم خیلی زود جایگاه خود را پیدا کنیم و خیلی سریع موفق شویم. البته که این خواست ما کمی ساده‌نگرانه است. بازاریابی محتوای موفق نیازمند اندیشیدن به یک بازی طولانی است. موفقیت و یادگیری بازاریابی محتوا به پشتکار نیاز دارد. ساخت یک برند بزرگ یک سفر است؛ بنابراین مسیر را ادامه دهید چون هیچ راه دیگری وجود ندارد.

 

 

تولید شده در فرامحتوا و چاپ شده در هفته‌نامه‌ی شنبه؛ شماره‌‌ی 63؛ صفحه‌ی 12

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

ترتیبی که فرامحتوا برای خواندن این دسته از مطالب پیشنهاد میکند :

مطالب مرتبط با این مقاله  
۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم