فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

شتاب‌دهی بازاریابی محتوا توسط کارکنان شما

خانه » استراتژی محتوا » شتاب‌دهی بازاریابی محتوا توسط کارکنان شما

شتاب‌دهی بازاریابی محتوا توسط کارکنان شما

شتاب‌دهی بازاریابی محتوا توسط کارکنان شما

چگونه می‌توان کارکنان را به عنوان شتاب دهنده و پشتیبان فرآیند بازاریابی محتوا به کار گرفت؟

کارکنان شما سفیر برند شما هستند. آن ها محصول و خدمت شما را به خوبی می‌شناسند و با مشتریان هر روز در ارتباط هستند. آن ها نیازها و خواسته‌های مشتریان را بهتر از هر کسی می‌شناسند. همه کسب‌ و کارها می‌خواهند محتوای مورد علاقه مخاطبان خود را تولید کنند. بنابراین چه چیزی بهتر از اینکه کارکنان درگیر این فرآیند شوند. آن ها همواره به سؤالات و نگرانی‌های مشتریان پاسخ می‌دهند. اما آیا کارکنان می‌توانند همزمان وظایف تخصصی خود را انجام دهند و در فرآیند بازاریابی محتوا نیز نقش مؤثری داشته باشند؟ نباید آن‌ها را به نیروی اصلی تولید محتوای خود تبدیل کنید اما آن ها بهترین پشتیبان تلاش‌های بازاریابی محتوای شما هستند. راه‌های بسیاری وجود دارد که با صرف کمترین زمان کارکنان خود، مهم ترین نقش فرآیند بازاریابی محتوا را نیز به آن ها واگذار کنید. کارکنان شما شتاب دهنده بازاریابی محتوای شما می‌شوند اگر:

چشم‌انداز، اهداف و استراتژی بازاریابی محتوا را با آن ها درمیان بگذارید.

برای کارکنان خود یک جلسه آموزشی بگذارید و استراتژی بازاریابی محتوا، مزایا و ارزش‌های آن و چگونگی اثرگذاری آن بر کسب‌ و کار خود را توضیح دهید. چیستی، چرایی و چگونگی تولید و پیشبرد محتوا از طریق کانال‌های مختلف انتشار را برایشان شرح دهید. انتظارات خود را از درگیر نمودن کارکنان در این فرآیند بیان کنید. تمرکز بر نقش آن ها در فرآیند شناسایی پرسونای مخاطبان هدف و بازخوردهایی که آن‌ها می‌توانند در حین اجرای استراتژی بازاریابی محتوا به شما بدهند، باشد. به سؤالات احتمالی آن‌ها پاسخ و اجازه دهید آن‌ها فرصت بررسی و تفکر داشته باشند و در جلسه‌ی دوم پیشنهادات آن‌ها را پذیرا باشید.

 

سیستم پاداش خود را متناسب با انتظاراتی که از آن ها در فرآیند بازاریابی محتوا دارید، به روزرسانی کنید.

معمولاً کارکنان اشتیاق کافی برای همکاری در راستای برندینگ کسب‌ و کار شما در فرآیند تولید و انتشار محتوا ندارند. انگیزه و سرگرمی آن‌ها را از طریق ایجاد سیستم پاداش بر مبنای میزان همکاری در فرآیند بازاریابی محتوا افزایش دهید. کارکنان را تشویق کنید که در بهینه‌کاوی، بازارسنجی، ایده‌پردازی، تولید، بازنویسی، بازنشر و اشتراک‌گذاری نظرات خود به همراه محتوا با شما همکاری کنند. تحقیقات نشان داده است که نتایج این همکاری نرخ بازدید وب‌ سایت شما را 5 برابر و جذب مخاطبان بالقوه را 25% افزایش می‌دهد. برای افزایش اثربخشی حمایت از کارکنان در فرآیند بازاریابی محتوا سعی کنید هر ماه سیستم پاداش خود را به روز‌رسانی کنید و شاخص‌های عملکردی متفاوت و متناسبی را با استراتژی بازاریابی محتوای خود انتخاب کنید. پاداش‌های مختلف مالی و غیرمالی متفاوتی را هر ماه برای کارکنان در این برنامه درنظر بگیرید.

مسابقه محتوای برتر راه‌اندازی کنید و کارکنان را در تیم‌های کوچک در این مسابقات شرکت دهید.

ابتدا لیستی از موضوعات و استانداردهای مورد نیاز در راستای تولید محتوا تهیه کنید. از کارکنان بخواهید در تیم‌های کوچک دو یا سه نفره در این مسابقه شرکت کنند. محتوای تولید شده آن‌ها را ارزیابی و منتشر کنید. به آن‌ها در یک بازه‌ی زمانی فرصت دهید که به پیشبرد انتشار محتوا بپردازند و سپس بر اساس نتایج نهایی بازدیدها، کامنت‌ها و بازنشرها به آن‌ها امتیاز و تیم‌های اول تا سوم را معرفی و به آن‌ها جایزه دهید. از تمامی کارکنانی که در این مسابقات شرکت کردند قدردانی کنید.

 

هیچ چیز ارزشمندتر از این نیست که محتوای تولیدی یا بازنویسی شده را با نام کارکنانتان منتشر کنید.

کارکنان از دیدن نامشان بر مقاله، عکس، اینفوگرافیک و یا کامنت‌هایی که می‌گذارند بسیار خوشحال می‌شوند. از این طریق علاوه بر آنکه شما می‌توانید سهم همکاری آن ها را در فرآیند بازاریابی محتوا شناسایی کنید، به توسعه برند شخصی کارکنان خود نیز می‌پردازید. بر اساس نظریه کامیابی فراخود برند شخصی بهتر منجر به رشد و توسعه فردی بیشتر و به دنبال آن افزایش شهرت برند سازمانی شما می‌شود.

از آن ها بخواهید هر آنچه می‌توانند برای بازاریابی محتوا انجام دهند.

شاید برخی افراد ایده‌پردازان خوبی باشند. برخی دیگر به انتشار محتوا به همراه نظرات خود در صفحات اجتماعی و وبلاگ‌های شخصی خود و برخی دیگر به کسب بازخور از مخاطبان و یا شناسایی و دنبال کردن فعالیت‌های رقبا علاقه دارند. برخی از کارکنان می‌توانند حین برقراری ارتباط با مخاطب از رضایت مندی او محتوای ویدیویی و یا متنی تهیه کنند. به طور کلی کارکنان خود را تشویق کنید که مهارت‌ها و علایق خود را در فرآیند بازاریابی محتوا شناسایی و اعلام کنند. این کار باید برای آن ها جنبه سرگرمی داشته باشد و از این کار لذت ببرند زیرا آن ها در کنار کار تخصصی خود به پشتیبانی از فعالیت‌های بازاریابی محتوا می‌پردازند و نباید از کار اصلی و تخصصی خود دور شوند. اجازه دهید کارکنانتان به افراد تأثیرگذار در صنعت شما تبدیل شوند.

 

نتایج حاصل از تلاش‌های بازاریابی محتوا را با کارکنان به اشتراک بگذارید.

با اشتراک نتایج به کارکنانتان بگویید که تلاش‌های آن چگونه توانست بر موفقیت بازاریابی محتوا اثر گذارد. معیارها(کامنت، اشتراک، بازدید، افزایش فالوورها و…) و نتایج کلی حاصل از بازاریابی محتوا(افزایش مشتریان بالقوه، فروش، رتبه‌ی وب‌ سایت و…) را به آن ها بگویید. شما می‌توانید در هر ماه کارمند نمونه پشتیبان محتوای خود را معرفی کنید. با این کار شما می‌توانید از تلاش‌های آن ها قدردانی کنید.

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

ترتیبی که فرامحتوا برای خواندن این دسته از مطالب پیشنهاد میکند :

مطالب مرتبط با این مقاله  
۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم