فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

صفر تا صد استراتژی محتوا

خانه » صفر تا صد استراتژی محتوا

همه آنچه لازم داریم تا درباره استراتژی محتوا بدانیم

روند مطالعه استراتژی محتوا

دنیای اینترنت دنیای بسیار عجیبی است به عجیبی یک شمشیر دولبه! امکان ندارد به دنبال عبارتی در این دنیا بگردید و پیدایش نکنید. کلمه محتوا نیز برای موتورهای جستجو استثنا نیست و هزاران هزار مطلب را در این حوزه به شما معرفی خواهند کرد که احتمالاً اغلب در رابطه با تولید محتوا خواهند بود اما باید حواسمان به این شمشیر دولبه باشد، حواسمان باشد تا مصداق ” توهم دانش از نادانی هم بدتر است” نباشیم. به همین منظور در اینجا یک قدم باید به عقب برگردیم تا در رابطه با خود محتوا و استراتژی محتوا بدانیم که مقدمه‌ی تولید محتوا هستند. این موضوع زمانی بیشترین اهمیت را پیدا می‌کند که بخواهید از مزایای محتوا در کسب و کار استفاده کنید. اینجاست که باید از استراتژی محتوا شروع کرد و نه از تولید.
رویکرد ما در فرامحتوا نسبت به آموزش مطالب مرتبط به محتوا به این صورت است که در ابتدا اهمیت و ضرورت موضوع مربوطه را بیان می‌کنیم تا فرد در صورت نیاز و لازم دیدن موضوع، تصمیم به ادامه آن بگیرد و سپس به معرفی و تعاریف می‌پردازیم. در نهایت نیز نحوه اجرا و پیاده‌سازی مفاهیم مطرح شده، بیان می‌شود زیرا صرفاً دانستن یک موضوع کمکی به پیشرفت سازمان و خود فرد نخواهد کرد.

حال که اهمیت استراتژی محتوا به عنوان گام اول برای استفاده از محتوا روشن شد سؤال بعدی در رابطه با پیاده‌سازی و چیستی استراتژی محتوا است که فلوچارت زیر کمک شایانی در این راستا خواهد کرد.

فلوچارت فوق فقط برای دانستن نیست و در فاز اجرایی نیز برای رسیدن به یک استراتژی جامع تمامی مراحل فوق باید به ترتیب طی شود.

همانطور که همیشه گفته‌ایم و در فلوچارت هم قابل مشاهده است، همه چیز با یک چرا شروع می‌شود: چرا استراتژی محتوا؟ انگیزه شما از این کار چیست؟ زیرا تا وقتی که دلیل محکمی برای انجام یک کار نداشته‌باشید با کوچکترین مشکلی ناامید خواهید شد، خصوصا محتوا که نیازمند صبر است. پس در ابتدا مطلب زیر را دررابطه با تغییرات دیجیتال مارکتینک و ضرورتی که ایجاب می‌کند مطالعه کنید:

تبلیغات و بازاریابی محتوا

یک سؤال: آیا نخستین بیلبورد تبلیغات را که امروز در مسیر آمدن به سر کار دیدید، به یاد‌ می‌آورید؟ دومی ‌را چطور؟ اگر پاسخ شما منفی است به احتمال زیاد دیگر تبلیغات یا اصرار برندها به خرید برایتان اهمیتی ندارد. پس چطور می‌توان انتظار داشت که مشتریانتان به تبلیغات شما توجه کنند؟

البته این موضوع چندان نگران کننده نیست زیرا بازاریابی محتوا و درونگرا می‌توانند کاری کنند که دیگر لازم نباشد شما اصرار به فروش کنید بلکه مشتری به سمت شما خواهد آمد و البته مزایای دیگری هم دارد:

 • صرفه‌جویی در هزینه که این موضوع به خصوص برای استارت‌آپ‌ها با منابع محدود قابل اهمیت است.
 • افزایش اعتماد مشتری به برند شما
 • افزایش وفاداری مشتری
 • و …

مطلب زیر به طور مفصل اهمیت گذار از بازاریابی سنتی را بیان می‌کند:

ضرورت استفاده از بازاریابی محتوالینک
محتوا چیست و چه تعریفی داردلینک
بازاریابی محتوا چیست و چه تعریفی داردلینک

یک نکته وجود دارد و آن این است که بازاریابی محتوا در ادامه بسیار بیشتر از امروز رونق خواهد گرفت و این رونق بی‌رویه اتفاقاتی را رقم خواهد زد مشکلاتی از قبیل افزایش عرضه و همانطور که می‌دانیم اگر عرضه محصولی افزایش یابد حق انتخاب مشتری افزایش و قیمت کاهش خواهدیافت. این اتفاق درباره محتوای رایگان چگونه رخ می‌دهد؟

آیا باید هزینه‌ای پرداخت کنیم تا مخاطب محتوای تولیدیمان را بخواند؟! به این اتفاق شوک محتوا می‌گویند:

شوک محتوا در بازاریابی دیجیتال

به عمد سعی کردیم تا قبل از توضیح در رابطه با محتوا و استراتژی محتوا شما را از اهمیت آن آگاه کنیم زیرا اگر به اهمیت آن واقف نباشیم یک‌مرتبه به سراغ پیاده سازی محتوا می‌رویم و به همان سرعت نیز از آن خارج خواهیم شد. اکنون اگر دلیل کافی برای ادامه این مسیر و شیرجه‌زدن در دریای استراتژی محتوا را دارید اجازه دهید تا تعریفی از استراتژی محتوا ارائه دهیم:

استراتژی محتوا را می‌توان مجموعه اقداماتی دانست که به کمک آن‌ها می‌توانیم به اهداف بازاریابی محتوا برسیم و ما در فرامحتوا این اقدامات را در سه دسته اصلی پرسونای مخاطب، شخصیت برند و نقشه راه محتوا دسته‌بندی کرده‌ایم. اگر می‌خواهید کمی بیشتر راجع‌به استراتژی محتوا بدانید لینک زیر را دنبال کنید:

استراتژی بازاریابی محتوا

حال نوبت به تعریف سه فاز اجرایی بازاریابی محتوا است و با پرسونای مخاطب شروع می‌کنیم:

پرسونای مخاطب چیست

پرسونا مفهومی است که ریشه لغوی آن به یونان باستان بازمی‌گردد. پرسونا در یونان باستان به نقاب و یا هر چیزی که صورت انسان را می‌پوشانده، اطلاق می‌شده است. در واقع پرسونا همان نقابی است که باعث پذیرش ما در اجتماع می‌شود. پرسونا ویژگی‌های غالب شخصیتی است که ما انتخاب می کنیم تا در نقاب ما قرار گیرید که البته در موقعیت‌های مختلف متفاوت است. بنابر این می توان گفت:

تمام الگوها، باورها، نیازها و ویژگی‌هایی که نشان می‌دهد مخاطب در یک فضا یا موقعیت، چه رفتاری دارد، پرسونای مخاطب است. 

 

شناسایی و تدوین پرسونای مخاطب در کسب‌وکارها امری ضروری است که با کمک آن می‌توان به هدفی که یک کسب‌وکار دنبال می‌کند، دست پیدا کرد. پرسونای مخاطب یک مفهوم کهن‌الگویی مبتنی بر تحقیق است که نشان می‌دهد:

– خریداران چه کسانی هستند؟

– چه کاری را می‌خواهند انجام دهند؟

– چه اهدافی محرک رفتار آن‌هاست؟

– آن‌ها چگونه فکر می‌کنند؟

– چرا آن‌ها تصمیم به خرید می‌گیرند؟

– آن‌ها چگونه خرید می‌کنند؟

– آن‌ها کجا خرید می‌کنند؟

– آن‌ها چه موقع تصمیم به خرید می‌گیرند؟

پرسونای مخاطب

حال برای اینکه بخواهید بیشتر در رابطه با پرسونا بدانید و پرسونای مخاطبتان را تدوین کنید به شما توصیه می‌کنیم مطلب تکمیلی زیر را مطالعه کنید:

پله‌های تدوین پرسونای مخاطب

اما هنوز دو فاز کلیدی دیگر مانده تا بتوانیم ادعا کنیم که هر آنچه در رابطه با استراتژی محتوا لازم بود را فراگرفته‌ایم و حال نوبت شخصیت برند است:

شخصیت برند چیست

جنیفر آکر
مدل شخصیت برند جنیفر آکر
مدل شخصیت برند جنیفر آکر

شخصیت برند یکی از موضوعاتی است که در یکی دو دهه اخیر برای محققان و فعالان حوزه بازاریابی اهمیت زیادی داشته است. اهمیت این مسئله از آنجا ناشی می‌شود که برندهای مختلف در ماهیت خود و ذهنیتی که برای مخاطب ایجاد می‌کنند، با یکدیگر تفاوت دارند و این تفاوت در ذهن مشتریان در قالب مجموعه‌ای از ویژگی‌ها شکل می‌گیرد؛ ویژگی‌هایی که در مجموع به برند خاصیت انسانی داده و مانند یک انسان شخصیتی منحصر به فرد را برای آن رقم می‌زنند. وقتی یک برند در بین تعداد زیادی از افراد محبوبیت پیدا می‌کند، ما را به این فکر فرو می‌برد که چه عواملی در ایجاد این محبوبیت تأثیرگذار بوده‌اند و اگر قرار باشد برندهای دیگر هم به چنین محبوبیتی دست پیدا کنند، چه‌کار باید کنند؟ و دو مدل مشهور در رابطه با تحلیل شخصیت برند وجود دارد: مدل پیرسون و مدل آکر که برای کسب دانش بیشتر در این حوزه، مطالعه مطلب زیر را توصیه می‌کنیم:شخصیت برند یکی از موضوعاتی است که در یکی دو دهه اخیر برای محققان و فعالان حوزه بازاریابی اهمیت زیادی داشته است. اهمیت این مسئله از آنجا ناشی می‌شود که برندهای مختلف در ماهیت خود و ذهنیتی که برای مخاطب ایجاد می‌کنند، با یکدیگر تفاوت دارند و این تفاوت در ذهن مشتریان در قالب مجموعه‌ای از ویژگی‌ها شکل می‌گیرد؛ ویژگی‌هایی که در مجموع به برند خاصیت انسانی داده و مانند یک انسان شخصیتی منحصر به فرد را برای آن رقم می‌زنند. وقتی یک برند در بین تعداد زیادی از افراد محبوبیت پیدا می‌کند، ما را به این فکر فرو می‌برد که چه عواملی در ایجاد این محبوبیت تأثیرگذار بوده‌اند و اگر قرار باشد برندهای دیگر هم به چنین محبوبیتی دست پیدا کنند، چه‌کار باید کنند؟ و دو مدل مشهور در رابطه با تحلیل شخصیت برند وجود دارد: مدل پیرسون و مدل آکر که برای کسب دانش بیشتر در این حوزه، مطالعه مطلب زیر را توصیه می‌کنیم:

 

تحلیل شخصیت برند بر اساس مدل جنیفر آکر

حال وقتش است که به گام آخر تدوین استراتژی بازاریابی محتوا – نقشه راه محتوا – بپردازیم:

نقشه راه محتوا چیست

نقشه راه محتوا فرایندی است که طی آن باید به شناخت جامع از جایگاه محتوا در صنعت منتخب رسید و در این مرحله باید تحقیقات زیر صورت پذیرد:

 • شناسایی و اولویت‌بندی کلیدواژه‌های اصلی و هم‌خانواده‌ها
 • بهینه‌کاوی و بررسی وب‌سایت فارسی
  • بررسی ساختار محتوایی
  • رتبه بندی رقبا بر اساس معیارهای محتوایی
 • بررسی رفرنس‌های معتبر و پربازدید انگلیسی
  • شناسایی وب‌سایت‌های مرجع
  • بررسی موضوعات و دسته‌بندی‌ها
 • تجزیه و تحلیل و تدوین نقشه جامع محتوا
  • ترسیم اکوسیستم محتوایی و تعیین ارتباط موضوعات با یکدیگر
  • شناسایی، دسته‌بندی و اولویت‌بندی موضوعات محتوا
نقشه راه محتوا

برای مشاهده خدمات نقشه راه محتوا و دریافت وقت مشاوره رایگان کلیک کنید

تمام روش‌های تدوین استراتژی اشاره شده در بالا تنها برای یک منظور است و آن رسیدن به اهدف است و بس! استراتژی مانند نردبانی است که برای بالا رفتن از آن باید به دیوار هدفی تکیه داده شود. اهدافی مانند:

 • فروش
 • برندسازی
 • جذب مخاطب
 • اطلاع رسانی
 • و …

که همه این‌ها یک هدف اصلی را دنبال می‌کنند: سودآوری(خواه اجتماعی باشد خواه اقتصادی)
مطلب زیر به معرفی کلیه اهداف مستقیم و غیرمستقیمی که از طریق بازاریابی محتوا حاصل می‌شود می‌پردازد:

اهداف استراتژی و بازاریابی محتوا

حال بیایید فرض کنیم اهدافمان را هم پیدا کردیم و تصمیم به شروع گرفتیم.
اما ابزار شروع چیست؟ امکان ندارد که بخواهید وارد دنیای بازاریابی محتوا شوید و واژه‌‌ی بازاریابی درونگرا یا Inbound Marketing  به عنوان یکی از قوی‌ترین ابزارهای بازاریابی محتوا به گوشتان نخورد.

بازاریابی درونگرا چیست

بازاریابی درونگرا

بیایید بازاریابی درونگرا را با یک مثال توضیح دهیم:

فرض کنید به قصد خرید یک پیراهن وارد پاساژی شده‌اید و پس از مدتی گشت زدن دو مغازه را می‌یابید که پیراهن‌هایشان به آنچه شما می‌خواهید نزدیک‌تر است. وارد مغازه اول می‌شود و فروشنده شروع به تعریف از جنس خودش می‌کند که “این پیراهن بهترین جنس  موجود در بازار است، از الیاف نانو در آن استفاده شده و …” و به زور تلاش می‌کند تا آن را به شما بفروشد. با اعصاب خرد وارد مغازه دوم می‌شوید و فروشنده پس از یک خوش‌آمدگویی از شما می‌پرسد چه کمکی می‌تواند بکند؟ سپس با دقت به صحبت‌های شما گوش می‌دهد و در نهایت راهنماییتان می‌کند که با توجه به رنگ پوست شما بهتر است از پیراهن رنگ تیره استفاده کنید و توصیه‌هایی از این قبیل. شما از کدام فروشنده می‌خرید؟

رسالت بازاریابی محتوا هم همین است:

با ارائه مطالب مورد نیاز مخاطب کاری کنیم که مشکل شخص رفع شود و در صورت نیاز به استفاده از کالا، ما اولین انتخاب او باشیم.

برای کمی عمیق‌تر شدن در حوزه بازاریابی درونگرا دنبال کردن لینک‌های زیر مفید خواهدبود.

بازاریابی درونگرا چیست؟

تفاوت بازاریابی درونگرا و بازاریابی برونگرا(سنتی)

دیگر به اندازه کافی به مسائل پایه‌ای محتوا به تعاریف و … پرداخته‌ایم و نوبتی هم باشد نوبت دست‌به‌کار شدن است: نوبت قدم زدن در دنیای محتوا و نوشتن استراتژی محتوا است.  و بازهم باید برگردیم واژه هدف و هدف گذاری:

چه نوع محتوایی را برای چه هدفی انتخاب نمایید

احتمالاً هر کسب و کاری اهدف خاص خود را داشته باشد اما به جرأت می‌توان گفت که همه این اهداف به فروش سودآوری ختم خواهد شد، یکی از روش برندسازی، دیگری از روش جذب مخاطب بیشتر و …نکته مهم آن است که هرکدام از این روش‌ها استراتژی‌های خاص خود را می‌طلبد که البته این روش‌ها نه تنها تضادی باهم ندارند که مکمل هم نیز خواهند بود:

هدف1: برندسازیلینک
هدف2: فروشلینک
هدف3: جذب مخاطبلینک

قیف بازاریابی دیجیتال

اما رسالت دیجیتال مارکتینگ و در پی آن بازاریابی محتوا و استراتژی محتوا در این قسمت به پایان نمی‌رسد و یکی از مهمترین بخش‌های آن تبدیل مخاطبان جذب شده در مرحله قبل به خریدار و در ادامه به مشتری وفادار می‌باشد. به همین منظور هرمی تعریف شده‌است به نام قیف بازاریابی دیجیتال که بخش اعظم آن توسط بازاریابی محتوا تغذیه می‌شود:

لازم برای  تبدیل مخاطب و بازدیدکننده‌ی سرزده به وب سایت شما کمی موشکافانه تر به مخاطب نگاه کنیم، مخاطبی که رئیس شما است. بیایید فرض کنیم تصمیم به پرتاپ تیر محتوا گرفته‌ایم. کدام بهینه است؟ پرتاپ صد تیری که ممکن است یکی از آن‌ها به هدفی که نمی‌بینیم بخورد و یا پرتاپ 10 تیری که هر 10 تیر به هدف بخورد؟

و این اتفاق هرگز نخواهد افتاد مگر با شناخت دقیق مخاطب و رفتار او در فضای مجازی!

و در همین راستا باید بدانیم چطور می‌توانیم از پرسونای مخاطب برای دسته‌بندی صحیح آن‌ها استفاده کنیم تا علاوه بر جذب مخاطب بیشتر، بتوانیم آن‌ها را حفظ و چه بسا به مشتری تبدیل کنیم:

پرسونای مخاطب و تأثیر آن بر بخش‌بندی بازار

تنها یک نکته ماند و آن داشتن نیم نگاهی به رقبا است، حواستان باشد رقبایتان در وب‌سایتشان چه می‌کنند، چه میزیت‌هایی دارند و مخاطب برای چه آن‌ها را دنبال می‌کند؟

برای آگاهی از اهمیت تحلیل رقبا و آشنایی با نحوه انجام آن، می‌توانید لینک زیر را مطالعه کنید:

تحلیل رقبا در تدوین استراتژی محتوا

اما یکی از راه‌های رایج تحلیل محیط رقابتی در محتوا و مقایسه وضعیت خودمان با سایر فعالان می‌توانیم از ماتریس SWOT هم بهره ببریم:

ماتریس SWOT برای بازاریابی محتوا

حال کافی است مطالب فوق را در یک مخلوط کن بریزیم و 4 بخش را از آن استخراج کنیم:

داخلی

نقاط قوت: Strengths

نقاط ضعف: Weaknesses

خارجی

فرصت‌ها:Opportunities

تهدیدها:Threads

 

که این 4 بخش، 4تکه از ماتریس SWOT می‌باشند که این به ما کمک می‌کنند تا با دیدن همزمان عوامل مثبت و منفی درونی و بیرونی به یک استراتژی بهینه برای بازاریابی محتوای خود برسیم:

پیش‌نیاز استراتژی بازاریابی محتوا: تجزیه‌وتحلیل SWOT

Content SWOT Analysis

کتاب الکترونیکی 8 گام تدوین استراتژی محتوا

اگر می‌خواهید مطالب مربوط به استراتژی را به طور پیوسته و با ترتیب صحیح مطالعه کنید

از شما دعوت می‌کنیم تا کتاب الکترونیکی زیر را تهیه کنید:

در ادامه چند تصویر از برخی صفحات کتاب به طور نمونه مشاهده می‌کنید.

 

درنهایت باید به یک موضوع بپردازیم و آن استراتژی محتوا برای استارت‌آپ‌ها است و هدف ما از جداکردن استارت‌آپ‌ها اهمیت هزینه برای آن‌ها است. زیرا منابع استارت‌آپی بسیار محدود است و درست مصرف کردن آن حیاتی و استراتژی محتوا یکی از استراتژی‌هایی است که با هزینه‌ای کم نتایجی شگفت‌انگیز به دنبال دارد اما لازمه‌ی آن صبر است!

استراتژی بازاریابی محتوا برای استارت‌آپ‌هالینک
نقش بازاریابی محتوا در برندسازی استارت‌آپ‌هالینک
چگونگی اجرای بازاریابی محتوا برای استارت‌آپ‎هالینک

درآخر نیز باید اشاره کرد که هرآنچه گفتیم بخشی از دنیای بزرگ محتوا است و برای شروع و تدوین استراتژی محتوای موفق لازم و ضروری می‌باشند اما قطعا کافی نیستند و به همین منظور از شما دعوت می‌کنیم که به جدول محتوایی کامل ما در حوزه استراتژی محتوا مراجعه کنید تا اطلاعات بیشتر و عمیق‌تری در این حوزه کسب کنید.

لیست مقالات بیشتر

مقالات مربوط به ضرورت استراتژی محتوا

ترتیبموضوعلینک مقاله
1دیجیتال مارکتینگ و نقش آن در توسعه‌ی کسب‌ و کارها
لینک
2بازاریابی دیجیتال و چشم‌انداز آن تا سال 2020
لینک
3ضرورت استفاده از بازاریابی درونگرا و مزایای بکارگیری آن
لینک
4اثربخشی تبلیغات از طریق بازاریابی تولید محتوا
لینک
5تولید محتوا و بازاریابی محتوا
لینک
6شوک محتوا در بازاریابی دیجیتال
لینک
7جنگ بازاریابی محتوا بر سر چیست؟
لینک
8چرا محتوا استراتژی بازاریابی شماست؟
لینک
9بازاریابی محتوا و کارکردهای غیر بازاریابی آن برای سازمان شما
لینک
10مهمترین مهارت‌های بازاریابی محتوا
لینک
11آنچه محتوا باید در آینده باشد
لینک

مقالات مربوط به تعریف استراتژی محتوا

ترتیبموضوعلینک مقاله
1محتوا چیست و چه تعریفی دارد
لینک
2بازاریابی محتوا چیست؟
لینک
3دقیق‌ترین تعریف از بازاریابی محتوا چیست؟ راهکارهای موفقیت در استراتژی بازاریابی محتوا چیست؟
لینک
4استراتژی بازاریابی محتوالینک
5اهداف بازاریابی محتوالینک
6بازاریابی درونگرا چیست؟
لینک
7تفاوت بازاریابی درونگرا و بازاریابی برونگرا(سنتی)
لینک
8بازاریابی برونگرا یا بازاریابی درونگرا، کدام یک
لینک
9بازاریابی آفلاین در مقابل بازاریابی آنلاین
لینک
10عوامل موفقیت در بازاریابی دیجیتالی یا بازاریابی آنلاین
لینک
11پنج مرحله برای رسیدن به بلوغ در بازاریابی محتوا
لینک
12تفاوت محتوای درون وب‌سایتی و برون وب‌سایتی
لینک
13بازاریابی محتوا و کپی رایتینگ چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟
لینک
14بازاریابی محتوا و سبک همکاری آن
لینک
15بازاریابی محتوا از دیدگاه مدل کانو
لینک
16بازاریابی محتوای ناب(LEAN CONTENT MARKETING)لینک

مقالات مربوط به پیاده سازی استراتژی محتوا

مطالب اولیه

ترتیبموضوعلینک مقاله
1فرایند استراتژی بازاریابی درونگرالینک
2نکات ضروری در تدوین استراتژی محتوالینک
3اولین گام استراتژیک در تنظیم استراتژی هوشمند بازاریابی محتوا
لینک
4چه نوع محتوایی را برای چه هدفی انتخاب نمایید
لینک
5چهارچوب بازاریابی تحلیلی
لینک
6اکوسیستم محتوای خود را بسازید
لینک
7بازاریابی محتوا انجام ندهید!
لینک
810 حقیقتی که باید درباره‌ی بازاریابی محتوا بدانید
لینک
9شتاب‌دهی بازاریابی محتوا توسط کارکنان شما
لینک
10۳ استراتژی موفق بازاریابی محتوا
لینک
11۷ استراتژی تولید محتوا و ارتقای آن که باعث می‌شود محتوایتان بهتر دیده شود
لینک
127 نکته‌ی عملی برای بازاریابان محتوا
لینک
13 سرعت بازاریابی محتوا خود را کاهش دهید
لینک
14بازاریابی محتوا و بودجه‌بندی‌ آن برای کسب و کارها
لینک
15کسب‌ و کارتان را متحول سازید
لینک
16رویکردهای افقی و عمودی در بازاریابی محتوا یا کانتنت
لینک
174 روش بهبود استراتژی بازاریابی محتوا از طریق شبکه‌های اجتماعی
لینک
18بهینه‌سازی استراتژی بازاریابی محتوا برای موبایل
لینک
19تکنیک‌های بازاریابی محتوا برای حضور در نمایشگاه‌هالینک

مخاطب و استراتژی محتوا

ترتیبموضوعلینک مقاله
1تأثیر محتوا در فرایند خرید مخاطبان
لینک
2تولید محتوا مطابق با دید مخاطب
لینک
3پرسونای مخاطب مهم‌ترین معیار اثربخشی بازاریابی محتوالینک
4پرسونای مخاطب و تأثیر آن بر بخش‌بندی بازار
لینک
5پله‌های تدوین پرسونای مخاطب یک کسب‌وکار
لینک
6چگونه محتوای پرسونامحور تولید کنیم؟
لینک
7محتوا و سبکی که ایرانی‌ها می‌‌پسندند
لینک
8پرسونای مخاطب یا پرسونای تجربه‌ کاربری؟
لینک
9چرا پرسونای مخاطب شما به خوبی کار نمی‌کند؟!
لینک
10بهینه سازی بازاریابی محتوا
لینک
11راهکارهای جذب مشتری از طریق بازاریابی محتوا
لینک
12راههای جذب مشتری در سایت
لینک
138 روش تبدیل بازدیدکنندگان به مشترکین وب‌ سایت
لینک
14بهترین محتوا برای جذب مخاطب
لینک
15محتوای ویدیویی متناسب با قیف بازاریابی
لینک
16نقش ویدئوی تعاملی در طول فرآیند خرید مشتری
لینک
17گام‌های کلیدی در بازاریابی مبتنی بر حساب کاربری
لینک
18محتوای خوب ؛ جذاب ترین ترفندهای روانشناسی محتوا
لینک
19تأثیر بازاریابی عصبی در بازاریابی محتوالینک
20بازاریابی محتوا و سبک داستان کاربر
لینک
21ایده‌هایی برای طراحی بازی در بازاریابی محتوا
لینک
22کارکردهای مثبت و منفی تولید محتوای انگیزشی
لینک
23بازاریابی گیمیفیکیشن ، شیوه جذاب بازاریابی محتوا
لینک
24بازاریابی محتوا مبتنی بر سبک‌های یادگیری
لینک
25مدل‌های ارتباطات در بازاریابی محتوا
لینک
26توصیفات مشتری (تستی مونیال‌ها) در تبلیغات و جذب مشتری
لینک
۷ دیدگاه
 • بهنام ۲۳ مهر ۱۳۹۸

  مقاله جالب و خوبی بود

 • هدیه اویسی ۰۳ دی ۱۳۹۸

  با سلام
  ممنون از مطالبی که تهیه کردید، ممنون می شم اگر رفرنس هایی برای بحث Content marketing در دنیا وجود داره که شما بررسی کردید و مفید هستند معرفی کنید.
  با تشکر

  • محمد قربانی ۰۴ دی ۱۳۹۸

   سلام توصیه می‌کنیم قسمت دنیای محتوا را مطالعه بفرمائید

 • sama ۲۶ فروردین ۱۳۹۹

  سلام و خسته نباشید
  مطلب ابتدایی مربوط به شخصیت برند چیست دومرتبه پشت سر هم تکرار شده است
  🙂

  • نغمه یعغوبی ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

   با عرض سلام خدمت شما دوست گرامی
   لطف کنید به لینک زیر مراحعه کرده و اطلاعات مربوط به شخصیت برند را از این طریق مطالعه بفرمایید.
   https://faramohtava.com/brand-personality

 • تمنا ۱۶ آذر ۱۳۹۹

  ممنون از شما.مطالبتون خیلی مفید و کاربردیه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم

ترتیبی که فرامحتوا برای خواندن این دسته از مطالب پیشنهاد میکند :

مطالب مرتبط با این مقاله