فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

سرعت بازاریابی محتوا خود را کاهش دهید

خانه » استراتژی محتوا » سرعت بازاریابی محتوا خود را کاهش دهید

سرعت بازاریابی محتوا خود را کاهش دهید

سرعت بازاریابی محتوا خود را کاهش دهید

بیش از 86 میلیون پست وبلاگ در هر ماه در وردپرس منتشر می‌شود. حتی با سوادترین، متعهدترین و خبردارترین مشتری پهنای باندی برای بررسی و مرور حداکثر 10 عنوان و خواندن یک تا دو مقاله در روز دارد. اما میلیون‌ها محتوای دیگر چه می‌شود؟ بازاریابان خلاق  یک راه‌حل ارائه داده‌اند: از سرعت بازاریابی محتوای خود بکاهید. کاهش سرعت بازاریابی محتوا بر محتوای کمتر اما بهتر تأکید می‌کند چرا که این کار به بهبود نتایج بازاریابی منجر می‌شود. محتوای باکیفیت و کمتر تأثیر بیشتری بر مخاطب گذاشته و چون زیاد نیست مخاطب زمان بیشتری را صرف آن کرده و با برند شما بیشتر تعامل برقرار می‌کند.

اگر شما در یک کسب و کار B2B   کار می‌کنید و هدف شما این است که مشتری جذب کنید، لازم نیست محتوای بیشتر تولید کنید بلکه باید به جای آن محتوای مفیدتر و مؤثرتری تولید کنید. استدلالی که برای کاهش سرعت بازاریابی محتوا آورده شده است فقط یک روایت نیست. برتری کیفیت بر کمیت یک حقیقت واضح و روشن برای کسب‌وکارها است و با تحقیق ثابت شده است. بیش از نود درصد نرخ جذب مخاطب و مشتری وبلاگ از پست‌‌های قدیمی وبلاگ به دست آمده است. مطالعه انجمن بازاریابی آمریکا نشان داده است که بازاریابان برند انتشار محتوا را تا 800 درصد در طی پنج سال افزایش دادند و تنها نرخ جذب مخاطب و تعامل به نسبت هر پست 89٪ کاهش یافت. تحقیقات Media Orbit نشان داده است تولیدکنندگان محتوایی که مدت زمان بیشتری را صرف تولید هر پست می‌کنند نتایج بهتر و قوی‌تری به دست می‌آورند. فراوانی انتشار محتوا یک عامل متمایزکننده نیست.

مطالعه انجمن بازاریابی آمریکا نشان داده است که بازاریابان برند انتشار محتوا را تا 800 درصد در طی پنج سال افزایش دادند و تنها نرخ جذب مخاطب و تعامل به نسبت هر پست 89٪ کاهش یافت.

5 راه کاهش سرعت بازاریابی محتوا

سرعت بازاریابی محتوا

کاهش سرعت بازاریابی محتوا به این معنا نیست که برنامه نشر محتوا را عقب بندازید. بلکه بدین معنا است که روی زمان و منابعی که برای نوشتن محتوایی با کیفیت لازم است سرمایه‌گذاری کنید تا بهترین نسخه ممکن از هر مقاله را خلق کنید. هر چند که نحوه انجام این کار بسته به شرایط بازار متفاوت خواهد بود؛ در اینجا پنج راه برای کاهش سرعت بازاریابی محتوا برای حفظ کیفیت بازاریابی محتوا پیشنهاد می‌کنیم.

 

بهترین نویسندگان را استخدام کنید

با مخاطبان به عنوان انسان‌ و همانطور که هستند برخورد کنید. انسان‌هایی که می‌خواهند یک ذهن، یک تفکر، ایده شفاف و جدیدی را بخوانند. با در نظر گرفتن بودجه خود بهترین نویسنده یا نویسندگانی را که می‌توانید داشته باشید استخدام کنید. فردی که در زمینه بازار، صنعت و کسب‌وکار شما تخصص داشته و با آن آشنایی کامل داشته باشد و در نهایت، با ذکاوت با مشتری هدف شما صحبت کند. اگر کیفیت ایده‌های تولید محتوای شما بهتر باشد دیگر نیاز به تولید تعداد زیادی محتوا نیست. چون یک محتوای باکیفیت بهتر از ده محتوای سطح پایین است و نتایج بهینه‌ای برای شما به ارمغان می‌آورد. نویسندگان با استعداد، ایده‌های تولید محتوای با کیفیت را خلق و اجرا می‌کنند، اما نویسندگان عالی نه تنها محتوای خوبی تولید می‌کنند بلکه اطلاعات به روز و لازم درباره صنعت را برای جلوگیری از انتشار محتوایی که رقبا منتشر می‌کنند زودتر کسب می‌کنند، همچنین جدیدترین تحقیقات با کیفیت را منتشر کنند و ارزش پیشنهادی برند شما را با حداقل هزینه  افزایش می‌دهند. وقتی مخاطبان شما با محتوای آن‌ها آشنا شوند نفوذ و اعتبار لازم را کسب می‌کنند که به نفع شماست. آن‌ها همچنین می‌توانند توجه مخاطبان به محتوا را طریق شبکه‌های صنعتی پیشرفته تقویت کنند. بهترین فرمت، طول، برنامه انتشار محتوا و تلاش‌های افزایش دسترسی به محتوای شما و مخاطبان شما را می‌شناسند.

قدرت محتوای منتشر شده قبلی خود را دست کم نگیرید. محتوای قدیمی می تواند یک نیروی محرکه قدرتمند برای مشتریانی باشد که می‌خواهند در مورد محصول، خدمات و یا صنعت خود اطلاعات و آموزش‌های لازم را به دست آورند. به آرشیو خود نگاه کنید و محتوا را به روز رسانی کنید تا مطمئن شوید که آن محتوا هنوز هم مفید خواهد بود.

عنوان‌ها را  به یک طعمه برای جذب مخاطب تبدیل کنید

Clickbait یا روش «طعمه برای کلیک» یک اصطلاح منفی است. نویسندگانی که در عناوین از ترفندها و یا دروغ برای ترغیب مردم به کلیک کردن استفاده می‌کنند در اشتباه هستند.  اما اصطلاح  طعمه (Bait) به خودی خود برای تمام عناوین به کار می‌رود؛ یک بخش کوچکی از محتوا که برای جلب توجه خواننده احتمالی ارائه می‌شود. اگر شما زمانی را صرف دقیق‌ترین و جذاب‌ترین عنوان نکنید، میزان دستیابی مخاطب به مقاله را کاهش می‌دهید. عنوان‌های قوی، جذاب و کوتاه بنویسید تا مخاطب به محض دیدن آن روی آن کلیک کند.

 

از آرشیو خود استفاده کنید

قدرت محتوای منتشر شده قبلی خود را دست کم نگیرید. محتوای قدیمی می‌تواند یک نیروی محرکه قدرتمند برای مشتریانی باشد که می‌خواهند در مورد محصول، خدمات و یا صنعت خود اطلاعات و آموزش‌های لازم را به دست آورند. به آرشیو خود نگاه کنید و محتوا را به روز رسانی کنید تا مطمئن شوید که آن محتوا هنوز هم مفید خواهد بود.

 

مخاطبان خود را تقسیم کنید

یکی از روش‌های افزایش مخاطب که شاید آن را تاکنون بررسی نکرده باشید، سفارشی‌سازی توسعه مخاطبان خود بر اساس تقسیم‌بندی‌ منحصر به فرد مخاطبان است از جمله:

افرادی که روی مقاله کلیک کرده و یا کلیک نکرده‌اند.

افرادی که خبرنامه را به اشتراک می‌گذارند و افرادی که به اشتراک نمی‌گذارند.

افرادی که در پنج کمپین آخر بازاربابی محتوا فعال نبوده‌اند.

افرادی که بر اساس عنوان شغلی، جنس، محل، و یا دستگاه تقسیم‌بندی می‌شوند

افرادی که جزو لیست مشترکین شما هستند و  براساس نحوه‌ی ثبت‌نام (یعنی حضور در نمایشگاه در مقابل محتوای رمزدار) به این جمع افزوده شده‌اند.

شما همچنین می‌توانید نرخ دستیابی به محتوای خود را سفارشی کنید در عین حال که فراوانی توزیع خود را حفظ می‌کنید برای مثال:

یک لینک به پاورقی یا پست‌های خلاصه اضافه کنید.

تبلیغات را برای خوانندگانی که محتوا را به اشتراک می‌گذارند و یا نظر می‌دهند انجام دهید.

یک نقل قول جدید از مقاله را در ایمیلی متفاوت نمایش دهید.

مقدمه ایمیل را با مقاله‌ای که بر اساس صنعت، عنوان شغلی یا یک طرح نوشته شده است، بازنویسی کنید.

 

استراتژی توزیع محتوای خود را تقویت کنید

یکی از بزرگ‌ترین مزایای قرار دادن منابع بیشتر در  یک مقاله خاص این است که احتمال تولید یک نوع محتوای اصلی و قوی را افزایش می‌دهد که دری به روی توزیع بیشتر محتوا را باز می‌کند و به طور بالقوه وبلاگ شما (سایت و محصول) را به جریان ترافیک سایت‌های دیگر معرفی می‌کند.

 

در آخر

دریای بی‌کرانی از انواع محتوای بی‌کیفت و بد وجود دارد. سرمایه‌گذاری روی محتوا و تولید محتوایی خاص که بتوانید در همه جا انتشار دهید یک استراتژی با بازدهی سرمایه‌ی بهتر است چون وقتی یک ویرایشگر و یا مشتری نام شما را در فید خود می‌بیند، می‌داند که ارزش خواندن دارد. مانند هر بخش دیگری از استراتژی بازاریابی، تصمیم‌گیری برای کاهش دادن سرعت بازاریابی محتوا و یا حفظ سرعت، به اهداف فروش، مشتریان و صنعت شما، بازار شما و هزاران عامل دیگر بستگی دارد.

 

 

منبع:

 

http://contentmarketinginstitute.com 

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

ترتیبی که فرامحتوا برای خواندن این دسته از مطالب پیشنهاد میکند :

مطالب مرتبط با این مقاله  
۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم