فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

چند نکته مهم که پیش از برون سپاری تولید محتوا باید بدانیم

خانه » از کجا شروع کنیم » چند نکته مهم که پیش از برون سپاری تولید محتوا باید بدانیم

چند نکته مهم که پیش از برون سپاری تولید محتوا باید بدانیم

شاخصه های سفارش تولید محتوا

 

سفارش تولید محتوا، راهی برای بازاریابی، جذب مخاطب و گسترش کسب و کار برای تمامی سایت های اینترنتی به شمار می رود. تفاوتی ندارد که سایت شما در چه زمینه ای کار می کند. محصول یا خدماتی را ارائه می دهد یا صرفا یک سایت خبری یا شرکتی است. شما می توانید با سفارش تولید محتوا، مخاطبین بیشتری داشته باشید و همین امر به گسترش کسب و کار شما کمک می کند. محتوا مانند یک ویترین برای فروشگاه است. مخاطبین با محتوای شما ارتباط برقرار می کنند و این محتوای شماست که در مخاطب تاثیرگذار است. خدمات تولید محتوا امروزه در دسترس تمامی شرکت هایی است که می خواهند بازاریابی محتوای موفقی داشته باشند. اما چه شاخصه هایی در سفارش تولید محتوا باید رعایت شود تا برون سپاری تولید محتوا بتواند بازده بالایی داشته باشد؟ در این مقاله قصد داریم شما را شاخصه های سفارش تولید محتوا بیشتر آشنا سازیم. به طور کلی یک محتوا باید استانداردهای زیر را داشته باشد تا علاوه بر جذب مخاطب، از دید موتور جستجو نیز به عنوان یک محتوای تاثیرگذار و خوب شناخته شود.

 • محتوای تولید شده باید استانداردهای سئو داشته باشد.
 • برای مخاطب جذاب باشد.
 • محتوای طولانی یا کوتاه می تواند باعث عدم بازخورد مناسب شود و باید بر اساس استراتژی محتوا تعداد کلمات محتوا انتخاب شود.
 • کلمات کلیدی در یک محتوا باید رعایت شوند.

البته نکات بسیار زیادی را می توان به عنوان شاخصه های سفارش تولید محتوا در نظر گرفت ولی قصد ما از معرفی این نکات، پیش زمینه ذهنی شما برای درک بهتر مطلب بوده است.

پیش از برون سپاری تولید محتوا ، استراتژی داشته باشید

یکی از نکاتی که بسیاری از ما برای سفارش تولید محتوا به آن اهمیت نمی دهیم و همین امر می تواند بازاریابی محتوا را ناکام گذارد، استراتژی تولید محتوا به شمار می رود. در واقع شما باید بدانید که مخاطب شما کیست؟ به چه محتوایی نیاز دارد؟ و در نهایت چرا از سایت شما بازدید می کند؟ بر اساس این سه سوال مطرح شده می توانید محتوایی را تولید کنید که برای مخاطبین شما جذاب باشد. بهترین تعریف موجود برای استراتژی محتوا در ادامه آمده است :

“برنامه ای مدون، برای زمان حال و آینده تولید محتوا یک وب سایت که بر اساس موضوع و شرایط فعلی وب سایت تعیین می شود، استراتژی محتوا گفته می شود.”

شما می توانید سفارش تولید محتوا را بر اساس استراتژی محتوا ارائه دهید و در صورتی که سایت شما استراتژی محتوا ندارد می توانید از تیم در نظر گرفته شده برای برون سپاری تولید محتوا بخواهید که این استراتژی را برای شما تدوین کنند. اما مهم ترین نکاتی که در زمینه سفارش تولید محتوا دارای اهمیت هستند چیست؟ در ادامه بیشتر در این مورد صحبت خواهیم کرد و به شما نکاتی در این مورد خواهیم گفت.

در سفارش تولید محتوا به قالب و فرمت محتوا توجه کنید

هر آن چیزی که بر روی سایت شما قرار داده می شود، به عنوان محتوای سایت شما شناخته می شود. انواع قالب محتوا به شرح زیر است :

 • محتوای متنی
 • محتوای تصویری
 • محتوای ویدئویی
 • پادکست

البته قالب های زیادی برای سفارش تولید محتوا شاید به شما پیشنهاد بشود ولی مهم ترین قالب های تولید محتوا که مناسب برای تمامی سایت ها هستند، موارد یاد شده هستند. یک کسب و کار اینترنتی باید بتواند بر اساس استراتژی و مخاطبین عمده خود قالب صحیحی از تولید محتوا را سفارش دهد. البته باید بدانید که به تمامی موارد بالا در تمامی وب سایت ها نیاز است ولی بهتر است توجه داشته باشید که میزان درصد استفاده از هر قالب محتوا باید بر اساس نوع سایت و استراتژی محتوا تعیین شود. فرمت محتوا همچنین یکی از مواردی است که در هنگام سفارش تولید محتوا باید به آن دقت شود. در واقع فرمت هر محتوا بر اساس قالب آن تعیین می شود. ولی مهم ترین فرمت های محتوای متنی موارد زیر است :

 • محتوای خبری
 • محتوای علمی
 • محتوای ترجمه ( این فرمت بر اساس نوع فرمت محتوای زبان اصلی تعیین می شود.)
 • محتوای فروشگاهی
 • محتوای بازاریابی
 • محتوای دست نوشته (در این فرمت از بیان عمومی استفاده می شود.)

با توجه به استراتژی و مشاوره های دریافتی، می توانید فرمت محتوای خود را انتخاب کرده و بر این اساس نسبت به سفارش تولید محتوا اقدام کنید.

در سفارش تولید محتوا به پرسونای مخاطب توجه کنید

توجه به پرسونای مخاطب پیش از برون سپاری تولید محتوا اهمیت زیادی دارد و یکی از مهم ترین شاخصه ها در سفارش تولید محتوا به شمار می رود. پرسونای محتوا به معنای این است که محتوای شما توسط چه کسانی مشاهده و بازدید می شود. طراحی پرسونای مخاطب پیش از سفارش تولید محتوا دارای اهمیت بسیار زیادی داشته و لازم است که یک کسب و کار اینترنتی به این امر توجه ویژه ای داشته باشد.

اهمیت کلمات کلیدی در سفارش تولید محتوا

یکی از مهم ترین اصول و شاخصه های سفارش تولید محتوا را می توان کلمات کلیدی دانست. کلمات کلیدی در واقع کلماتی هستند که موضوع محتوای شما و وب سایت شما را در یک کلام نشان می دهند. انتخاب کلمات کلیدی مناسب از آن جهت مهم است که پس از قرارگیری محتوا بر روی سایت، کاربران باید بتوانند با جستجوی کلمات کلیدی مرتبط، به محتوای شما دسترسی داشته باشند. پس کلمات کلیدی از مهم ترین شاخصه ها در سفارش تولید محتوا به شمار می روند.

خدمات تولید محتوا

نتیجه گیری

در این مقاله در زمینه شاخصه های سفارش تولید محتوا صحبت کردیم و به شما توضیح دادیم که زمان سفارش تولید محتوا و استفاده از خدمات تولید محتوا، باید به چه نکات و شاخصه هایی توجه داشت. باید توجه داشت که شاخصه های سفارش تولید محتوا بسیار بیشتر از این موارد هستند و بهتر است برای اینکه با شاخصه های مورد نیاز خود در سفارش تولید محتوا بیشتر آشنا شوید، با کارشناسان تولید محتوا ارتباط برقرار کرده و در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید. به طور کلی فرآیند سفارش و انجام تولید محتوا، پیچیده است و باید توسط تیم هایی انجام شود که در زمینه پیش تولید، تولید و انتشار اطلاعات لازم و تخصصی را داشته باشند.

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم