فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

جدیدترین نکته آموزش سئو با یادگیری الگوریتم گوگل BERT

خانه » از کجا شروع کنیم » جدیدترین نکته آموزش سئو با یادگیری الگوریتم گوگل BERT

جدیدترین نکته آموزش سئو با یادگیری الگوریتم گوگل BERT

آموزش سئو با درنظر گرفتن الگوریتم گوگل bert

الگوریتم bert و تأثیر آن در تولید محتوابه طور معمول، روزانه میلیاردها جستجو در موتور جستجوی گوگل انجام می شود و از این روی این موتور جستجو همواره به دنبال آن است که بتواند بهترین راه را برای پیدا کردن بهترین نتایج جستجو استفاده کند. جالب است بدانید که 15 درصد از این میزان جستجو به طور معمول برای اولین بار است که در موتور جستجوی گوگل وارد شده اند و در واقع جزو موارد حدس زده شده توسط این موتور جستجو نیست. این مقاله برای آموزش سئو با بررسی الگوریتم گوگل BERT نوشته شده است و می تواند در نهایت به شما کمک کند تا با تولید محتوا متناسب با این الگوریتم بهبود رتبه سایت در گوگل داشته باشید.

زمانی که یک نفر مانند من و شما وارد گوگل می شود و سعی دارد تا یک گزینه را در این موتور جستجو وارد کند، همواره نمی توانیم بر اساس یک فرمول خاص تمامی نتایج را مشاهده کنیم. گاهی اوقات ما حتی تلفظ صحیح کلمه ای که وارد موتور جستجوی گوگل می شود را نمی دانیم و از این روی همواره در حال یادگیری لغات جدیدی هستیم که وارد موتور جستجوی گوگل می شوند و ما می خواهیم با گسترش کلمات، دانش موتور جستجوی گوگل را افزایش دهیم.

قبل از آموزش سئو ، الگوریتم bert و تولید محتوا مطابق این الگوریتم گوگا یادتان باشد گوگل همواره به دنبال آن است که بتواند با یادگیری زبان های دیگر به راحتی بتواند اطلاعات مفیدی که در محیط وب وجود دارد را به کاربران نمایش دهد. برای این موتور جستجو مهم نیست که کلمات به چه صورت هجی می شوند و یا ترکیب کلمات به ترتیب بوده است یا خیر. در واقع این موتور جستجو همواره در تلاش است تا بتواند بهترین گزینه ها را به کاربر نمایش دهد و در طول زمان به گونه ای رشد پیدا کرده است که بتواند بازده ای مناسب داشته باشد. در واقع موتور جستجوی گوگل زمانی برترین بازده را خواهد داشت که کاربر از کلمات کلیدی برای پیدا کردن منابع و صفحات وب استفاده کند. درک کلمات کلیدی برای موتور جستجوی گوگل بسیار راحت است و می تواند دقیق تر از جستجو به زبان محاوره ای و یا جمله های بلند باشد.

یکی از مهم ترین قدم هایی که در این زمینه گوگل برداشته است، یادگیری دانش زبان به گونه ای که برای کامپیوتر قابل درک باشد است. این قدم رو به جلو در واقع یکی از مهم ترین گام های پیشرفت موتور جستجوی گوگل در 5 سال اخیر و مهم ترین پیشرفت های تاریخ این موتور جستجو به شمار می رود. در واقع گوگل می خواهد با استفاده از این الگوریتم جدید، کاری کند تا زبان محاوره ای و پرس و پاسخ هایی که در موتور جستجوی گوگل وارد می شود، قابلیت پردازش بالایی داشته باشد و کاربران بتوانند به راحتی با استفاده از این قابلیت موارد مورد نظر خود را در موتور جستجوی گوگل پیدا کنند.

اضافه کردن مدل BERT به موتور جستجوی گوگل

در سال گذشته گوگل با استفاده از فناوری NPL که بر اساس سیستم های شبکه ای برای یادگیری بیشتر طراحی شده بود توانست تکنولوژی سیستم رمزگذاری دو طرفه از انتقال دهنده ها یا همان (Bidirectional Encoder Representations from Transformers) که به صورت مخفف (BERT) نامیده می شد را راه اندازی کند. این سیستم به طور کلی قابلیت درک پرسش و پاسخ و همچنین زبان محاوره ای را به موتور جستجوی گوگل معرفی نمود.

این موفقیت گوگل در زمینه BERT مربوط به ترانسفورماتورهایی بود که امکان پردازش کامل یک کلمه بر اساس محل قرار گیری در جمله را اضافه کردند. در واقع الآن موتور جستجوی گوگل برای اینکه یک کلمه از تولید محتوا انجام شده را پردازش کند، به کلمات قبل و بعد آن نیز توجه دارد و این پیشرفت چشمگیر گوگل را می توان از مهم ترین ویژگی های گوگل دانست.

همه این پیشرفت گوگل در زمینه نرم افزار خلاصه نشد و گوگل برای اینکه بتواند از BERT استفاده کند نیاز به سخت افزار قدرتمندی داشت. در واقع این الگوریتم گوگل در برخی از مواقع بسیار پیچیده می شد و از این روی گوگل برای اینکه بتواند سرعت و دقت خود را حفظ کرده و آن را ارتقا بخشد، از TPU های سری Cloud استفاده کرد تا بتواند آخرین نتایج را به کاربران نمایش دهد.

روش جستجوی گوگل

یکی از مهم ترین پیشرفت های گوگل با استفاده از الگوریتم BERT که در آینده می تواند به بهبود رتبه سایت در گوگل کمک کند، توانایی درک محاوره هاست. در واقع این موتور جستجو با استفاده از کلمات ربط مانند For و to در زبان انگلیسی می تواند به شما کمک کند تا در کوتاه ترین زمان بتوانید بیشترین بازده را داشته باشید و از کلمات به خوبی بهره بگیرید. در حال حاضر در 10 ایالت آمریکا، نتایج جستجو با استفاده از الگوریتم BERT بهینه سازی شده اند و توجه گوگل بر روی کلمه به کلمه جستجوی محاوره ای جستجو شده است و انتظار می رود که این الگوریتم به زودی برای سایر زبان ها مانند زبان فارسی مورد استفاده قرار گیرد. این الگوریتم به خوبی می تواند کمک کند تا زبان جستجو به زبان محاوره ای نزدیک تر شود و سایت هایی برنده خواهند بود که بتوانند از این الگوریتم جدید در تولید محتوای خود استفاده کنند تا در نهایت بهبود رتبه سایت در گوگل را به همراه داشته باشد.

گوگل برای استفاده از این الگوریتم تحقیقات بسیار گسترده ای داشته است که در نهایت باعث شده تا این موتور جستجو بتواند بازده ای بسیار بالا داشته باشد. همچنین این الگوریتم می تواند به سادگی جستجو در گوگل کمک کند و می خواهد به درک بهتر جستجوی شما را دارد.

مقایسه گذشته و حال با الگوریتم گوگل bertیکی از آزمایش هایی که گوگل برای تعیین کارایی بالای BERT انجام داد، جستجوی جمله “2019 Brazil Traveler to usa need a Visa” را مورد جستجو قرار داد. در این جمله حرف ربط to دارای اهمیت زیادی است و هدف از این آزمایش درک کلمه to توسط موتور جستجوی گوگل بود. پیش از الگوریتم گوگل BERT، زمانی که این جستجو انجام می شد، اطلاعاتی باز می گشت که مربوط به مسافرین ایالات متحده به برزیل بود و این در حالی بود که جمله فوق برای کسانی است که می خواهند از برزیل به سمت ایالات متحده سفر داشته باشند. در نتیجه آزمایش، این الگوریتم توانست با موفقیت اطلاعات مورد نظر را باز گرداند.

آموزش سئو با آموزش پیاده سازی الگوریتم BERT در سایر زبان ها

برای بهبود رتبه سایت در گوگل و استفاده از الگوریتم BERT گوگل در سایر زبان ها، باید منتظر باشیم تا این الگوریتم برای زبان انگلیسی تکمیل شود. به طور کلی می توان گفت که در نهایت این الگوریتم می تواند به ساده سازی جستجو در محیط موتور جستجوی گوگل کمک کند و همچنین می تواند تاثیر بسیار زیادی در بهبود رتبه سایت در گوگل برای نتایج مرتبط داشته باشد. در حال حاضر این الگوریتم برای زبان های کره ای، هندی و پرتغالی با رشد بسیار بالایی همراه بوده است.

آیا تمامی مشکلات جستجو با مدل BERT حل می شود؟

هدف از استفاده این الگوریتم برای گوگل، رهایی از کلمات کلیدی است. در واقع گوگل علاقمند است تا با استفاده از BERT بتواند تمرکز را از کلمات کلیدی کم کرده و بیشتر به سمت زبان محاوره ای ببرد. با استفاده از این الگوریتم شما می توانید به همان زبانی که گفتار و نوشتار را انجام می دهید، در موتور جستجوی گوگل نیز سرچ کنید. اما استفاده از این الگوریتم تمامی کار نیست و پیچیدگی زبان ها به قدری زیاد است که ممکن است به مشکل خاصی برخورد کنید. از این روی گوگل همواره به دنبال روش هایی است تا بتواند این الگوریتم و نحوه جستجو در گوگل را بهبود بخشد. به همین دلیل برای بهبود رتبه سایت در گوگل از الگوریتم های جدیدتر که توسط این موتور جستجو ارائه می شود استفاده کنید.

چرا توجه به این الگوریتم گوگل در آموزش سئو می تواند برای شما مهم باشد؟

زمانی که شما می خواهید یک محتوای جدید برای گوگل تولید کنید و می دانید که BERT به عنوان جدیدترین الگوریتم مسیریابی وب برای گوگل و تنظیم نتایج به شمار می رود، می توانید مطالبی را تولید و بارگزاری کنید که در بهبود رتبه سایت در گوگل تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. در واقع زمانی که از این روش برای جستجو استفاده می شود، تمرکز گوگل بر روی کلمات کلیدی و چگالی آن کاهش پیدا می کند و بیشترین تمرکز بر روی زبان نگارشی تعیین می شود. مشخص نیست که چه زمانی گوگل از این الگوریتم برای زبان فارسی استفاده کند ولی مهم است بدانید که این الگوریتم باید به گونه ای پیاده سازی شود که توسط جامعه آماری بیشتری بتواند وارد سایت شما شود.

چالش های بر سر راه تولید محتوا در الگوریتم BERT چیست؟

همانطور که گفته شد BERT را می توان یکی از مهم ترین پیشرفت های گوگل دانست که در زمینه بهینه سازی سایت و پیشنهاد گوگل در جستجو ها بسیار اهمیت دارد. سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که در زمینه تولید محتوا، بهینه سازی و سایر موارد مارکتینگ برای گوگل باید چه نکاتی را توجه کرد و طبق کدام استاندارد پیش رفت تا بتوانید بهبود رتبه سایت در گوگل را تجربه کنیم؟ در جواب باید گفت که تمرکز از روی کلمات کلیدی رو به کاهش است و باید توجه داشته باشید که نگارش قوی به زبان فارسی در آینده می تواند تاثیر زیادی بر روی بهینه سازی وب سایت شما داشته باشد. عنوان کردن جملات گنگ که ارزشی ندارند نیز می تواند وب سایت شما را تحت تاثیر خود قرار دهند. در ادامه شما را بیشتر با الگوریتم گوگل BERT آشنا خواهیم کرد و در این زمینه اطلاعات مورد نیاز شما را در اختیارتان قرار می دهیم. به طور کلی می توان گفت که گوگل یکی از مهم ترین گام ها را برای کاهش وابستگی از کلمات کلیدی برداشته است و لازم است که مراکز تولید محتوا و کسب و کارهای اینترنتی بتوانند خود را همگام کرده و در این زمینه قدم بردارند. در ادامه شما را با برخی از مهم ترین نکات در مورد الگوریتم گوگل BERT آشنا خواهیم کرد.

عناوینی که به صورت سوالی مطرح می شوند در کانون تمرکز BERT قرار دارند

زمانی که گوگل الگوریتم خود برای جستجو به زبان فارسی را به BERT تغییر دهد، بهبود رتبه در گوگل برای سایت هایی در ابتدا اتفاق می افتد که عناوین خود را به صورت سوالی مطرح نموده اند. برای مثال چرا محصول X بهتر از محصول Y است؟ این سوال می تواند مورد جستجو برای بسیاری از کسانی باشد که از موتور جستجوی گوگل برای جواب دادن به سوالات خود استفاده می کنند.

جواب های متمرکز می توانند بهینه سازی سایت شما را بهبود بخشند.

از دیگر مواردی که پس از استفاده الگورتیم BERT باید به آن توجه داشته باشید، تمرکز کردن سوالات بر روی اهداف خاص است و همچنین کلمات کلیدی ارزش سابق خود را ندارند و از این روی بهینه سازی سایت ها برای صفحاتی بهبود پیدا می کند که جوابی کوتاه و متمرکز به سوالات کاربران داده اند.

محتوای طولانی دیگر بهترین گزینه نخواهد بود

در حال حاضر محتوای طولانی که تعداد بیشتری تکرار کلمات کلیدی را به طور متمرکز استفاده کرده باشد، بهترین گزینه برای بهینه سازی سایت و بهبود رتبه سایت در گوگل به شمار می رود ولی این قانون به سرعت و با معرفی الگوریتم BERT در حال تنزل است و گوگل بیشتر به دنبال محتوایی است که بتواند بیشترین اطلاعات را در کوتاه ترین جملات به درستی برای کاربر بیان کند. به نظر می رسد که تعداد محتوا باید بیشتر شود و بیشتر محتوا در گوگل ایندکس داشته باشید. این آپدیت گوگل در واقع به جملات، طرز بیان و همچنین اطلاعات بها می دهد و بر این اساس باید محتوایی تولید کنید که بیشترین کارایی را داشته باشد. در ادامه بیشتر در زمینه تولید محتوا و بهینه سازی در آپدیت جدید گوگل با شما صحبت خواهیم کرد و در این زمینه اطلاعات بیشتری را با شما در میان خواهیم گذاشت.

استراتژی تولید محتوا پس از الگوریتم گوگل BERT

یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن دقت داشته باشید، استراتژی تولید محتوا پس از پیاده سازی الگوریتم BERT می باشد. به طور کلی توصیه می شود که استراتژی خود را به روز کنید و سعی کنید که تمامی جوانب را در یک محتوا بسنجید و به تمامی سوالات احتمالی در یک محتوا پاسخ دهید تا بتوانید به راحتی بهبود رتبه سایت در گوگل را تجربه کنید. همچنین توصیه می شود که در زمینه تولید محتوا از کسانی کمک بگیرید که می توانند با درک الگوریتم های گوگل در بهینه سازی در تولید بهترین محتوا به شما کمک کنند. به طور کلی می توان گفت که گوگل توانسته است با طراحی الگوریتم BERT بسیاری از نواقص قبلی خود را برطرف کرده و قدم در راه رشد و پیشرفت بردارد. در صورتی که سوالی در زمینه استفاده از استراتژی محتوا داشته باشید و یا می خواهید در زمینه سئو سایت اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید با کارشناسان در این زمینه ارتباط برقرار کنید. به طور کلی گوگل سعی دارد تا با استفاده از الگوریتم BERT، زبان جستجو را به زبان محاوره ای نزدیک تر کند و به طور کلی توانسته است در اولین قدم یعنی زبان انگلیسی موفق باشد. انتظار می رود که این الگوریتم به زبان فارسی نیز توسط گوگل اجرایی شود و در این زمان باید شما استراتژی محتوای جدید تری را در اختیار بگیرید.

نتیجه گیری

گوگل به عنوان بزرگترین شرکت فناوری در دنیا به شمار می رود و در همه زمینه های تکنولوژی در حال فعالیت است. این شرکت یکی از اولین محصولاتی که در بازار عرضه کرده است، موتور جستجوی گوگل است که همواره بیشترین شهرت را برای این شرکت در پی داشته است. اما اکنون گوگل برای اینکه بتواند بازار هدف را همواره نسبت به خود جذب کند به دنبال راهکارهایی جهت سادگی بیشتر محتوای تولید شده است و از این روی از الگوریتم BERT استفاده می کند. در این مقاله شما را با این الگوریتم، دلیل پیدایش و چالش های گوگل در راه اندازی این الگوریتم آشنا کردیم. همچنین به شما در زمینه استفاده از این الگوریتم اطلاعات مورد نیاز را ارائه کردیم و شما می توانید بر این اساس نسبت به استفاده از این الگوریتم و برنامه ریزی استراتژی محتوا اقدام کنید. به طور کلی می توان گفت که گوگل توانسته است با راه اندازی BERT زبان جستجو را به زبان محاوره ای بیشتر نزدیک کند تا کاربران با احساس راحتی بیشتری و به طور دقیق ترین بتوانند محتوای مورد نظر خود را جستجو کنند. پیشنهاد می شود که در زمینه تولید محتوا بر اساس این الگوریتم با کارشناسان حوزه بازاریابی و تولید محتوا ارتباط برقرار کرده و در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید.

خوانندگان این مطلب، مطالب زیر را هم خوانده‌اند:
گوگل E.A.T چیست و این الگوریتم گوگل چگونه می‌تواند به نفع یا ضرر شما تمام شود؟
گوگل آنالیتیکس چگونه به بازاریابی محتوا و استراتژی محتوا کمک می‌کند ؟

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۱ دیدگاه
  • حمیدرضا احمدی ۱۶ دی ۱۳۹۸

    این مطلب به روز و عالی بود و با مطلب اصلی تطبیق دادم وترجمه عالی بود .ممنونم از جستجو و ترجمه خوب.

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم