فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

استراتژی‌های برتر در موشن‌گرافیک

خانه » تولید محتوا » استراتژی‌های برتر در موشن‌گرافیک

استراتژی‌های برتر در موشن‌گرافیک

لوگو متحرک

  • ترکیب دو بعدی و سه بعدی

آنچه در گذشته رویدادی نادر محسوب می‌شد، رفته رفته رایج‌ شده است. امروزه بسیاری از موشن گرافیک‌ ها به منظور ایجاد یک دیدگاه گرافیکی‌تر، تصنعی‌تر و واضح‌تر تصاویر سه بعدی و دو بعدی را به نحو مطلوبی با هم ترکیب می‌کنند. معمولاً اهداف سه بعدی در فضای دوبعدی قرار می‌گیرند تا از یک تصویر بزرگ، نمای دید بازتری را ارائه نمایند. به علاوه استفاده بیش از حد زوایا این روش را مناسب نمایش لایه‌های متفاوت می‌سازد. نتیجه نهایی تصاویر پیچیده‌ای است که حرکت‌های ثابت را برای روایت داستان ترسیم می‌سازند.

  • نوشته نگاری پویا

برای همگان بدیهی‌ست که تایپوگرافی می‌تواند منجر به موفقیت یک طرح یا شکست آن گردد. به معنای دقیق کلمه، طبیعی‌ست که طراحی ماشینی راه خود را روی صفحه نمایش می‌یابد. ضروری‌ست طراحان موشن‌گرافیک در هر چارچوبی آثار هنری زیبای متعددی تولید کنند. نکاتی که در طراحی موشن‌گرافیک‌های متفاوت می‌توان استفاده کرد، مواردی نظیر نوشته نگاری پویا برای ادای احترام نسبت به یک فیلم معروف و یا آهنگ یا به بخش‌های تبلیغاتی اهمیت ببخشد، بی‌شک یک اثر هنری محسوب می‌شود. از نویسه نگاری پویا می‌توان به طرز نامحسوسی برای افزایش آگهی در خصوص موضوعاتی که نمی‌توان به راحتی در مورد آن صحبت کرد، استفاده نمود.

  • گیف ها

اگرچه گیف‌ها مسئله جدیدی نیستند، اما پس از آنکه فیسبوک و توئیتر اجازه ثبت و اشتراک گذاری گیف‌ها را روی پایگاه‌های مربوط به خود دادند، به تازگی جذابیت زیادی کسب کرده اند. گیف‌ها بهترین شیوه انتقال پیام به شیوه‌ای مختصر بوده و اغلب برای نشان دادن احساسات و بیان شوخ طبعی جزئی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  • هنرهای دستی

ترکیب عناصر حرکات زنده با مؤلفه‌های تصاویر تولیدی کامپیوتر شیوه‌ای خوبی برای ایجاد حس شگفتی و هیجان در مخاطبین محسوب می‌شود. این مفهوم زمانی که در تلاش برای شرح چگونگی خلق یک طراحی پیچیده هستید، بسیار حائز اهمیت است. این رویکرد درک مسئله را آسان تر کرده و باعث می‌شود موشن گرافیک انسانی تر به نظر برسد. هنگامی که ببینیم چگونه بخش‌های مختلف برای این طراحی پیچیده با هم همکاری می‌کنند، بیشتر قدردان خواهیم بود. این رویکرد، تکنیک بازاریابی مهمی ست که مخاطبان مورد نظر ما را عاشق برندمان می‌نماید.

  • دیدگاه رو به گذشته

رویکردهای طراحی موشن گرافیک معمولاً از آن رویکردهایی پیروی می کنند که بر زندگی روزمره ما حکم فرماست. در سال‌های اخیر، دیدگاه رو به گذشته خصوصاً در زمینه طراحی داخلی و فشن از محبوبیت برخوردار شده است. در خصوص موشن گرافیک برای ایجاد تاثیر منحصربفرد و ماندگار روی بیننده این مسئله به شدت به نوستالژی متکی است.

اهمیتی ندارد که رویکردهای نوین کدامند، آنچه که از اهمیت بسیاری برخوردار است به خاطر داشتن این نکته است که موشن‌گرافیک راه دیگری برای انتقال پیام مطلوب به مخاطبان هدف شما خواهد بود. بنابراین حفظ پیام و مخاطبان مورد نظر حائز اهمیت است چرا که تمامی رویکردها و سبک ها برای تمامی مشتریان قابل اجرا نیست. از همین رو، کار شما به عنوان یک طراح آن است که درست ترین سبک را برای انتقال موثر پیام برگزینید.

موشن گرافیک یا به عبارتی گرافیک متحرک یکی از مباحث مورد توجه در عصر حاضر محسوب می‌شود. در سالی که پیش رو خواهیم داشت، توجه به موشن گرافیک بیش از پیش اهمیت دارد. طبق پیش‌ بینی‌های صورت گرفته موارد بالا از جمله رویکردهایی مورد توجه طراحان در سال جاری محسوب می شوند.

 

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

ترتیبی که فرامحتوا برای خواندن این دسته از مطالب پیشنهاد میکند :

مطالب مرتبط با این مقاله  
۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم