فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

محتوایی تولید کنید که پس از مرگ شما هم زنده بماند!

خانه » تولید محتوا » محتوایی تولید کنید که پس از مرگ شما هم زنده بماند!

محتوایی تولید کنید که پس از مرگ شما هم زنده بماند!

یکی از پر سر و صداترین بخش‌های بازاریابی محتوا که در سال‌های اخیر مسئله‌ی لایک‌‌هایی است که بعد از مرگ دریافت می‌کنید. این سرنخی بود که اولین بار توسط آنا هکر Anna Hacker به صورت هوشمندانه‌ای با مرگ تلفیق شده بود. یکی از موضوعاتی که توجه مردم را به خود جلب کرده است این است که پس از مرگ شما چه اتفاقی برای شبکه‌های اجتماعی شخصی شما و همچنین رد پای شما در شبکه‌های اجتماعی می‌افتد. این مسئله امری است که غیر قابل چشم‌پوشی است و هر روز توجه به آن افزایش پیدا می‌کند. واقعاً پس از مرگ انسان‌ها فعالیت‌های رسانه‌‌های اجتماعی آن‌ها در کجا متوقف خواهد شد؟ محتوای ارزشمند از مالک آن جدا می‌شود و در فضای وب به زندگی خود ادامه می‌دهد.

قبل از بوجود آمدن و استفاده گسترده از وبلاگ و رسانه‌های اجتماعی تنها راه برقراری ارتباط و معرفی خود از طریق ارتباطات اجتماعی عمومی بود. امروزه راه‌های زیادی برای برقراری ارتباط با دنیای مدرن وجود دارد اما اینکه شما یک محتوا برای وبلاگ هر چند حرفه‌ای ارسال کنید و یا یک خبر رسانه‌ای را برای روزنامه‌نگاران بفرستید اهمیت چندانی ندارد. بلکه تولید محتوای ارزشمند است که برای انسان‌ها اهمیت دارد و باعث می‌شود محتوای شما در رسانه‌ها گسترش یابد. نشانه‌ی یک محتوای خوب این است که روزنامه‌نگاران و وبلاگ‌نویسان درباره آن صحبت کنند. تولید محتوای خوب سبب می‌شود مطلب شما در تمامی بخش‌ها و کانال‌های شبکه اجتماعی گسترده شود و فرقی نمی‌کند که در لینکدین یا فیسبوک باشد یا از طریق وبلاگ یا مقاله‌ای انتشار یافته باشد، این ارزش محتوا می‌باشد که به آن هویت می‌دهد.

برای نوشتن محتوایی که هویت داشته باشد و زنده بماند باید به موارد زیر توجه کنید:

1) استراتژیک عمل کنید.

وقتی استراتژی بازاریابی محتوا را راه‌اندازی می‌کنید، بسیار مهم است قبل از آن بدانید که مثل سایر فعالیت‌های بازاریابی و فروش خود، برای تولید محتوا نیز هدف‌گذاری کنید. پس سعی کنید در ابتدا مجموعه‌ای از اهداف را به وضوح برای خود مشخص کنید تا از هدر دادن وقت خود جلوگیری کنید و بتوانید به خوبی به سوی اهداف تعیین شده حرکت کنید.

 

2) ارزش‌ها را ارائه دهید.

مهم نیست که هدف استراتژی شما چیست، محتوای تولید شده توسط شما باید برای مشتریان ارزشمند باشد تا آن‌ها را به سوی خود جلب کند.

 

3) خود را به عنوان رهبر فکری نشان دهید.

محتوا به عنوان بخشی از یک برنامه و فرآیند رهبری فکری می‌باشد. محتوا باید پس از انتشار به طور کلی توسط خوانندگان به عنوان یک منبع معتبر دیده شود.

 

4) برای هر موضوعی محتوای متناسب با آن را انتخاب کنید.

برای هر محتوای خوب یک زمان و مکان مناسب وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد تا پیشنهادهای خود را بسیار ساده‌تر و بهتر از یک رهبری فکری ارائه دهید. بنابراین تلاش کنید تا تولید محتوا به گونه‌ای باشد که با موضوع مورد نظر هم‌خوانی کافی داشته باشد تا ذهن مخاطبان را به بهترین شکل هدایت کند. به عنوان مثال حتی ممکن است نیاز باشد تا درباره‌ی یک مشتری به مطالعه و جمع‌آوری اطلاعات بپردازید تا بتوانید نتیجه خوبی را به یک مشتری خاص ارائه دهید. رهبری فکری و فروش بیشتر توسط تمرکز بر بازاریابی محتوا، دو مورد پر اهمیت هستند که هر کدام جایگاه خود را دارند. مهم‌ترین نکته این است که چه زمانی و در چه مکانی مشتری خود را با هر کدام از این انواع محتوا درگیر کنید.

 

5) مخاطبان خود را به واکنش نشان دادن وادار کنید.

یک محتوای عالی مخاطبان و مشتریان بالقوه‌ی شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد که چگونه به خدمات شما جذب شوند. واکنش‌های مختلفی در مقابل مشاهده یک محتوا وجود دارد که شامل دنبال کردن فرآیندهای لینک‌های داخلی، ثبت نظر، لایک کردن، رتبه دادن، انتشار، ارسال برای دوستان، رفتن به صفحه خرید خدمات و محصولات، عضو شدن در خبرنامه، تلفن زدن به شرکت و… است. واکنش نشان دادن همیشه بهتر از بی‌تفاوت بودن است.

 

6) محتوای خود را جذاب کنید.

هیچ چیز بدتر از  تولید محتوای خسته کننده و غیر جذاب برای خوانندگان آن نمی‌باشد. برای تولید محتوایی که می‌دانید برای خواننده جذب‌کننده می‌باشد و علاقه‌‌مندی مخاطبان را در نظر گرفته باشد، وقت بگذارید. به طور مستقیم با آن‌ها صحبت کنید و از آن‌ها بخواهید تا محتوای شما را در شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند.

 

7) درگیر یک موضوع خاص نشوید.

شما نمی‌توانید فقط در مورد تولید محتوا در یک بازه‌ی موضوعی تلاش کنید زیرا پس از مدتی محتوای حاصل تکراری می‌شود. درباره‌ی اینکه مخاطبان چگونه می‌خواهند مطالب را ببینند و نیاز دارند که چه محتوایی ببینند و بشنوند، فکر کنید. بعد از آن سعی کنید انواع مختلفی از محتوا را تولید کنید. این محتوا می‌تواند شامل مطالب وبلاگ، مقالات، پادکست‌ها، ویدئوها یا اینفوگرافیک باشد. هیچ راهی که کاملاً موثر و تمام عیار باشد برای ارائه محتوای عالی وجود ندارد، هر یک از این رسانه‌ها به عنوان بخشی از یک استراتژی مؤثر است.

 

8) از اینکه محتوا درباره خود شما باشد اجتناب کنید.

همانند تمام استراتژی‌های بازاریابی، کلید موفقیت این است که مشتری را در قلب تفکر خود قرار دهید. اگر همه چیز در مورد  خود شما باشد، این احتمال وجود دارد که هیچ کس به محتوای شما اهمیت ندهد. تولید محتوا باید بگونه‌ای باشد که محتوای شما اصالت و ارزش کافی داشته باشد تا بتواند مخاطبان را به مطالعه و تفکر درباره محتوا وادار کند و در صورت داشتن بازاریابی محتوای مؤثر می‌توان امید داشت که محتوای شما از طریق مخاطبان‌تان در شبکه‌های اجتماعی به راحتی گستردش یابد.

 

منبع:

https://www.professionalplanner.com.au/

تولید شده در فرامحتوا و چاپ شده در هفته‌نامه‌ی شنبه؛ شماره‌‌ی 74؛ صفحه‌ی 12 (لینک نشریه)

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

ترتیبی که فرامحتوا برای خواندن این دسته از مطالب پیشنهاد میکند :

مطالب مرتبط با این مقاله  
۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم