فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

بازاریابی محتوا چگونه در کسب‌وکارهایی با استراتژی تجاریِ رهبری هزینه، اجرا می‌شود؟

خانه » استراتژی محتوا » بازاریابی محتوا چگونه در کسب‌وکارهایی با استراتژی تجاریِ رهبری هزینه، اجرا می‌شود؟

بازاریابی محتوا چگونه در کسب‌وکارهایی با استراتژی تجاریِ رهبری هزینه، اجرا می‌شود؟

بازاریابی محتوا یکی از محبوب‌ترین و مقرون‌ به‌ صرفه‌ترین استراتژی‌های بازاریابی موجود است، اما این بدان معنا نیست که آن یک استراتژی ارزان و کم‌هزینه است. خوشبختانه، برخی کسب‌وکارها استراتژی‌های رهبری هزینه برای کاهش هزینه‌های بازار بدون تضعیف کیفیت کمپین بازاریابی محتوا را دارند.

بازاریابی محتوا یکی از محبوب‌ترین و مقرون‌ به‌ صرفه‌ترین استراتژی‌های بازاریابی موجود است، اما این بدان معنا نیست که آن یک استراتژی ارزان و کم‌هزینه است. اگر بخواهید یک استراتژی را خیلی خوب و عالی اجرا کنید به سرمایه‌گذاری روی پرسنل داخلی سازمان و یا شرکت‌های خارجی باسابقه و متخصص که می‌توانند کار خود را بسیار عالی انجام دهند، نیاز خواهید داشت.
خوشبختانه، برخی کسب‌وکارها استراتژی‌های رهبری هزینه برای کاهش هزینه‌های بازار بدون تضعیف کیفیت کمپین بازاریابی محتوا را دارند. این کسب‌وکارها توصیه می‌کنند که از روش‌های زیر در استراتژی رهبری هزینه استفاده کنید. این روش‌ها عبارتند از:

  • از محتوای قدیمی خود مجدداً استفاده کنید.
  • محتوای موفق خود را در فرمت‌های متفاوت تولید کنید.
  • انتشار محتوا کافی نیست بلکه باید آن را تبلیغ کنید.
  • یک مجموعه ایده برای هر ماه ایجاد کنید.
  • سعی کنید مصاحبه انجام دهید.
  • نویسندگان مهمان را دعوت کنید.
  • محتوا را از درون سازمان جمع‌آوری و تولید کنید.

 

از محتوای قدیمی خود مجددا استفاده کنید

اولین استراتژی رهبری هزینه برای کاهش هزینه‌های بازارایابی محتوا، استفاده مجدد از محتوا است. احتمالاً با خود فکر می‌کنید که استفاده از این روش ایده‌ی خوبی نیست. اگر شما این روش را به درستی انجام ندهید حق با شماست. اما فرض کنید که یک یا دو سال پیش در مورد برخی از موضوع‌های همیشه سبز در صنعت خود محتوایی تولید و منتشر کرده‌اید. بدیهی است که این نوع موضوعات و مطالب قدرت جذب تعداد زیادی از مخاطبان به وبلاگ شما را دارند و یا نرخ تبدیل شما را افزایش می‌دهند. پس چرا از قدرت این نوع مطالب با انتشار مجدد محتوا استفاده نکنید؟
شما نمی‌توانید هر ماه همان مقاله را مجدداً منتشر کرده و منتظر نتایج جدید باشید. اما گزینه‌های مناسب در اختیار دارید.  قبل از ارسال مجدد محتوا حداقل باید یک سال صبر کنید. و در این صورت می‌توانید با انتشار مجدد آن نتایج تازه‌ای بدست آورید. حتی قبل از استفاده مجدد از محتوا می‌توانید عنوان را تغییر دهید، برخی قسمت‌های محتوا را مجدداً مرتب و ویرایش کرده و یا مطالبی به آن اضافه کنید. به این طریق، محتوای شما تازه به نظر می‌رسد و می‌توانید انتظار نتایج خوبی داشته باشید. این روش به شدت هزینه‌های شما را کاهش خواهد داد.

 

محتوای موفق خود را در فرمت‌های متفاوت تولید کنید

اگر یک مقاله‌ی موفق در وبلاگ خود دارید آن مقاله را برای انتشار در رسانه‌های مختلف مجدداً نگارش و طراحی کنید. برای مثال، شما ممکن است داده‌های مقاله‌ی خود را به صورت اینفوگرافیک درآورید. مردم عاشق محتوایی هستند که به راحتی بتوانند آن را درک کنند. به همین دلیل است که مردم اینفوگرافیک‌ها را دوست دارند. اینفوگرافیک به مخاطبان شما اجازه می‌دهند اطلاعات زیادی را خیلی زود و به نحوی موثر درک کنند. بنابراین، بهتر است این استراتژی رهبری هزینه را حتماً به کار ببرید.
همچنین می‌توانید از مقاله و اینفوگرافیک در کنار هم استفاده کنید و حتی می‌توانید برخی از نکات مهم محتوا و مقاله را در قالب یک ویدیو بیان کنید. یک محتوای آموزشی متنی را به صورت ویدیو درآورده و توضیح دهید. همچنین می‌توانید از مقاله خود به عنوان یک فصل در یک کتاب بزرگ‌تر استفاده کنید و یا آن را به بخش‌های کوچکی تقسیم کنید و از آن در تمام شبکه‌های اجتماعی به عنوان توییت یا پست‌ها استفاده کنید.

 

انتشار محتوا کافی نیست  بلکه باید آن را تبلیغ کنید

بسیاری از بازاریابان فکر می‌کنند که کار آن‌ها با انتشار محتوا به پایان رسیده است. این در حالی است که شما باید 20 درصد از وقت خود را صرف تولید محتوا و 80 درصد دیگر را صرف تبلیغ محتوا کنید. می‌توانید کل یا بخشی از محتوای خود را در تمام کانال‌های شبکه اجتماعی خود به نمایش بگذارید. شما می‌توانید تبلیغات پولی داشته باشید، اینفلوئنسر مارکتینگ انجام دهید، لینک‌های داخلی برای محتوای خود ایجاد کنید و بسیاری راه‌های دیگر وجود دارد که از طریق آن می‌توانید محتوا را معرفی کنید.

 

یک مجموعه ایده ماهانه ایجاد کنید

یکی از عناصر زمان‌بر در بازاریابی محتوا پیدا کردن اید‌ه‌های جدید است. شما باید به موضوعات جدید فکر کنید، درباره‌ی آن‌ها تحقیق کنید و راهی پیدا کنید که آن‌ها را به نحوی مطلوب به مخاطبان هدف ارائه کنید. اما شما می‌توانید با ایجاد یک مجموعه ایده‌های ماهانه در وقت و هزینه‌ی خود صرفه‌جویی کنید.

 

سعی کنید مصاحبه با افراد تاثیرگذار، انجام دهید

یک استراتژی رهبری هزینه که کسب‌وکارها در بازاریابی محتوا انجام می‌دهند، مصاحبه است. مصاحبه‌ها یکی از قدرتمندترین نوع محتوا است که می‌توانید تولید کنید. فرض کنید که با یک اینفلوئنسر کار می‌کنید، کسب‌وکارتان از طریق این فرد بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرد و اعتبار کارتان افزایش می‌یابد. مصاحبه با چنین افرادی به زمان و منابع زیادی نیاز ندارد. شما به تجهیزات صوتی یا تصویری نیاز خواهید داشت و همه‌ی کاری که باید قبل از شروع مصاحبه انجام دهید این است که سؤالاتی که باید از مصاحبه‌شونده بپرسید را از قبل آماده کنید. سپس، شما مصاحبه را به هر رسانه و محتوایی که دوست دارید (ویدیویی، صوتی یا متنی) تبدیل می‌کنید و در وب سایت و کانال‌های اجتماعی خود منتشر می‌کنید.

 

نویسندگان مهمان را دعوت کنید

نویسندگان مهمان را به وبلاگ خود دعوت کنید. تعداد زیادی نویسنده با انگیزه و موفق وجود دارد که دوست دارند فرصتی بیابند که در معرض دید قرار بگیرند و از طریق پست مهمان اعتبار کسب کنند. همچنین بسیاری از آن‌ها کارهای با کیفیت و عالی برای به اشتراک‌گذاری دارند.
شما از مزایای مطالب با کیفیت و اصلی برای وبلاگ خود بهره می‌برید. نویسندگان نیز از مزیت دیده شدن بیشتر و کسب اعتبار سود می‌برند. علاوه بر این شما مجبور نیستید پولی بپردازید هرچند ممکن است لازم باشد کمی از وقت خود را صرف ویرایش محتوا کنید.

 

از کارکنان خود برای تولید محتوای متنوع کمک بگیرید

اگر مایل نیستید که نویسندگان مهمان خارج از شرکت خود را برای نوشتن محتوا دعوت کنید، می‌توانید برای تولید بخشی از محتوای وبلاگ خود، از کارشناسان تخصصی سازمانتان کمک بگیرید. از اعضای تیم خود بخواهید که پست وبلاگی درباره موضوع‌های تخصصی حوزه کاری خود بنویسند که احساس می‌کنند برای مشتریان جالب خواهد بود. شما طیف زیادی از موضوعات و دیدگاه‌های منحصربه فرد را دریافت می‌کنید و در نتیجه دیگر به صرف وقت و هزینه زیاد برای دریافت موضوعات، ایده‌ها و تولید محتوا نیاز نخواهید داشت.
تا زمانی که کیفیت کار و رضایت کاربر را به عنوان اولویت اول خود قرار دهید و از این تاکتیک‌ها استفاده کنید ، تأثیر مثبت این روش‌ها در کاهش هزینه‌ها و افزایش موفقیت در بازاریابی محتوا را خواهید دید.

 

 

منبع:

https://www.entrepreneur.com

https://edgylabs.com

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم