فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

محتوای لینکدین و تأثیر آن در بازاریابی محتوا 

خانه » سایر مطالب » محتوای لینکدین و تأثیر آن در بازاریابی محتوا 

محتوای لینکدین و تأثیر آن در بازاریابی محتوا 

محتوای لینکدین و تأثیر آن در بازاریابی محتوا 

چه بازاریاب محتوا باشید چه صاحب کسب‌وکار، همواره به‌دنبال راه‌هایی جدید برای افزایش مخاطبان خود، به‌دست آوردن خریداران مورد هدف و احتمالی و در نهایت افزایش فروش هستید. صرف نظر از نوع کسب‌وکار شما، لینکدین می‌تواند به شما در راستای دستیابی به این هدف یاری رساند. در این مقاله درباره استفاده‌کنندگان محتوای لینکدین ، محتوای مناسب برای آن‌ها، اهداف بازاریابی قابل دسترس در لینکدین، به‌دست آوردن خریداران احتمالی در لینکدین خواهید خواند.

استفاده‌کنندگان از محتوای لینکدین

قبل از اینکه بخواهید وارد کار بازاریابی با استفاده از محتوای  لینکدین شوید، باید بدانید که چه کسانی از لینکدین استفاده می‌کنند. این شبکه‌ی اجتماعی حدود ۵۰۰ میلیون کاربر در بیش از ۲۰۰ کشور و سرزمین دارد. بیش از ۱۰۰ میلیون از آن تعداد در ماه حداقل یک بار فعال هستند. فعالیت آن‌ها می‌تواند شامل گسترش شبکه‌ها، به‌روز‌رسانی وضعیت، اشتراک و یا تعامل با محتوای لینکدین باشد. لینکدین در درجه‌ی اول کاربرانی را که بیش از ۱۸ سال سن دارند، می‌پذیرد. درحالی که بیش از ۶۰ درصد کاربران بین ۳۰ تا ۶۴ سال هستند، حدود یک چهارم کاربران نیز بین ۱۸ تا ۲۹ سال دارند. حدود ۵۰ درصد از کاربران درآمد سالانه‌ی خود را بیش از ۷۵۰۰۰ دلار گزارش می‌دهند که نشان می‌دهد لینکدین مکانی هوشمندانه برای کسب و کارهایی است که برای محصولات و خدمات خود بازاریابی می‌کنند.

از آنجا که لیندکین یک شبکه تخصصی است، بیشتر ارتباط ها و محتوای بین دو کسب‌‌وکار را پوشش می‌دهد. اگرچه بازاریابان می‌توانند به خریداران نیز در این شبکه دست یابند اما بهترین کارکرد لینکدین برای ارتباط بین کسب‌وکارها است.

 

محتوای مناسب لینکدین

هر شبکه‌ی اجتماعی دارای توانایی‌های خاص خود است و هرگونه محتوا در همه‌ی شبکه‌های اجتماعی لزوماً کارکردی مناسب ندارند. در زیر تعدادی از کارکردهای بازاریابی محتوا برای لینکدین و توسعه‌ی استراتژی که برای کسب و کار شما مناسب است را مورد بررسی قرار خواهیم داد. لینکدین بهترین مکان برای به‌اشتراک‌گذاری مطالب وبلاگ، مقالات، مقاله‌های سفید (White papers) و دیگر موارد است. اگرچه شما بدون شک می‌خواهید محتوای برند خود را در اولویت قرار دهید، اما خود را محدود به اشتراک‌گذاری تولیدات کسب و کار خود نکنید. لینک‌ دادن به محتوای مرتبط دیگر برندها می‌تواند باعث افزایش موفقیت شما و به‌دست آوردن مخاطبین با‌ارزش‌تر شود.

 

بستر وبلاگ لینکدین

لینکدین بستر وبلاگ مخصوص خود را نیز به نام LinkedIn Pulse دارد که راهی دیگر برای دستیابی به اهداف بازاریابی است و بخش زیادی از محتوای لینکدین را پوشش می‌دهد. اگرچه می‌توانید از این بستر برای انتشار محتوای غیر‌کپی استفاده کنید اما در عین حال کارکردهای دیگری را نیز همچون هدایت ترافیک به سوی وبسایت شما نیز دارد. حتماً به اشتراک‌گذاری بخشی کوچک از مطلب وبلاگتان و یا تهیه مقاله‌ی سفید (White paper) را مورد توجه قرار دهید و سپس خوانندگان را به وب‌سایت خود هدایت کنید. زمانی که خوانندگان به وب‌سایت شما هدایت شدند، آن‌ها را دعوت به مشترک‌شدن در وب‌سایتتان بکنید و اطلاعات ارتباطی آن‌ها را ذخیره کنید.

 

بستر اسلاید لینکدین

اگر شما محتوای تعاملی تولید می‌کنید، بنابراین شاید علاقه‌مند به استفاده از بستر اسلاید لینکدین یعنی Slideshare باشید. این راهی عالی برای ارسال ویدیوها، اشتراک‌گذاری وبینار (webinar)، ساخت محتوای آموزشی و اشتراک‌گذاری اینفوگرافیک‌ها می‌باشد. از آن جهت که SlideShare به شما امکان قراردادن فرم ارتباط برای مخاطبانتان را می‌دهد راهی بسیار مناسب برای افزایش مخاطبان و خریداران احتمالی به وسیله‌ی بازاریابی محتوای مفید است.

نوع محتوایی که شما بر آن متمرکز هستید اهمیت ندارد و باید از نقش توسعه‌ی استراتژی بازاریابی محتوا در پیشرفت خود اطمینان داشته باشید. همچون فیسبوک، تویتر، اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی مهم شما، لینکدین نیز با اشتراک‌گذاری منظم محتوایی که مخاطبین را هدف گرفته است، بهترین نتایج را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 

اهداف بازاریابی قابل دسترس در لینکدین

با استفاده‌ی مناسب از لینکدین شما می‌توانید طیف وسیعی از اهداف را به‌دست آورید. این بستر هوشمندانه‌ترین راه  برای توسعه‌ی شبکه‌ی شما و به‌دست آوردن مخاطب هدف است. لینکدین مخصوصاً زمانی که شما به دنبال دیگر کسب و کارها به عنوان اهداف خود (B2B) هستید، بهترین کارکرد را دارد. در حقیقت لینکدین رتبه‌ی اشتراک‌گذاری اجتماعی بیشتری را نسبتبه دو شبکه اجتماعی فیسبوک و تویتر برای اهداف B2B دارد. این به معنی آن است که شما می‌توانید از لینکدین برای افزایش فعالیت اجتماعی، به‌دست آوردن مخاطبان و هدایت ترافیک به سوی وبسایتتان استفاده‌ی مناسبی کنید.

اگر به دنبال چیزی بیشتر از صرفاً افزایش مخاطبین خود هستید،  محتوای لینکدین باز هم می‌تواند انتخاب فوق‌العاده‌ای باشد. با استفاده از تولید محتوای لینکدین می‌توانید افراد را به سوی استفاده از خدمات و خرید محصولات خود هدایت کنید. لینکدین بستری باارزش را برای افزایش درآمد در اختیار ما می‌گذارد.

 

به‌دست آوردن خریداران احتمالی در لینکدین

از آن جهت که بازاریابی محتوا مؤلفه‌ی اصلی در به‌دست آوردن خریداران احتمالی در لینکدین است، شما باید رویکردی دوطرفه را برای ساختن استراتژی مناسب و تولید محتوای لینکدین اتخاذ کنید. در آغاز، شما نیاز به حفظ صفحه‌ی شرکت دارید. آن را با استفاده از توضیح مناسب برای سئو و قرار دادن لوگوی خود بهینه‌سازی کنید. سپس، شما نیاز به داشتن صفحه‌ی مشخصات شخصی دارید که از آن برای برقراری ارتباط با نقش‌های مهم کسب و کار استفاده می‌کنید. برای داشتن صفحه‌ی شخصی مناسب از نوشتن عنوان درخور و واضح ساختن نقش اصلی خود شروع کنید. برای ساختن شبکه‌ی اجتماعی‌تان باید به استفاده از پژوهش‌ها و ایجاد رابطه با خریداران بالقوه و نقش‌های مهم در حوزه‌ی کسب و کارتان توجه بکنید. همچنین نباید از ساخت و یا عضویت در گروه‌های مرتبط در لینکدین نیز غافل شوید. فعالیت در لینکدین به شما این امکان را می‌دهد که به عنوان فردی متخصص و باتجربه در حوزه‌ی خود شناخته شوید و درنتیجه مخاطبان خود را افزایش دهید.

در پایان، استراتژی بازاریابی محتوای خود را راه‌اندازی کنید. تقویم مطالب مهم روزانه را همچون ارسال منظم مطلب به صفحه‌ی شرکتتان دنبال کنید و به‌روز‌رسانی‌های خود را روی صفحه‌ی شخصی و در گروه برای به‌دست آوردن مخاطبین بیشتر و افزایش ترافیک به‌ اشتراک‌ گذارید.

 

بررسی فعالیت در لینکدین

سیستم بررسی فعالیت‌ها در لینکدین اگرچه همچون دیگر شبکه‌های اجتماعی پرقدرت نیست اما همچنان می‌توانید از آن برای بررسی نتایج فعالیت خود و اطلاع یافتن از دست‌یابی و یا عدم دست‌یابی به اهداف بازاریابی خود استفاده کنید. همچون دیگر بسترها، لینکدین نیز این ابزار را فقط برای صفحات کسب و کارها ارائه می‌دهد و صفحات شخصی نمی‌توانند از آن استفاده کنند.

اگر رشد تنها هدف شما است، دنبال‌کنندگان شرکتتان را مورد بررسی قرار دهید و از این موضوع اطمینان حاصل کنید که تعداد مخاطبین شما به مقدار مورد دلخواه شما است. شما همه چیز را همچون مکان جغرافیایی و حوزه‌ی کسب و کار می‌توانید مورد بررسی قرار دهید. این ابزار می‌تواند پیگیری دنبال‌کنندگان شما را ساده‌تر سازد. اگر به دست‌آوردن خریداران احتمالی و هدایت ترافیک، هدف اصلی شما است قسمت به‌‌روز‌رسانی‌ها را در محتوای لینکدین به دقت بررسی کنید. شما می‌توانید همه چیز را همچون نظرات و فعالیت‌های دنبال‌کنندگان جدید را دنبال کنید و درنتیجه تشخیص دهید که استراتژی شما چگونه عمل می‌کند.

اگر شما می‌خواهید خریداران احتمالی خود و فروش را افزایش دهید و یا اگر می‌خواهید شبکه‌ی ارتباطی خود را گسترش دهید، لینکدین یک ابزار اساسی در این راه است. بهترین کارکرد را برای لینکدین در ذهن خود زمانی که به توسعه‌ی استراتژی بازاریابی محتوا می‌پردازید، داشته باشید و سپس برای به‌دست آوردن اهداف اصلی خود تلاش کنید.

 

منبع:

 

http://www.copypress.com/

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم